Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτσε τώρα γιατί κουφάθηκα.Πως ;

Τι πως? Απλά μόλις συνδέσεις τον λογαριασμό του Google μετά τον συγχρονισμό των επαφών κατεβάζει και τις εφαρμογές που είχες. Τόσο απλά.

ειναι φυσιολογικο η μπαταρια να κραταει μονο μιση μερα ? εστω και με αρκετη χρηση

Μα βαριά χρήση είναι απόλυτα φυσιολογικό, τώρα καλού κακού δες και που καταναλώθηκε η μπαταρία κι αν είναι από κάποια εφαρμογή η κατανάλωση απλά σούταρέ την.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνωμη αν εχει επαναληφθει αυτη η ερωτηση αλλα δεν τη βρισκω πουθενα :(.

Πως μπορω να απενεργοποιησω τη φορτιση της συσκευης οταν τη συνδεω στον υπολογιστη??

Ευχαριστω πολυ...

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν εχει επαναληφθει αυτη η ερωτηση αλλα δεν τη βρισκω πουθενα :(.

Πως μπορω να απενεργοποιησω τη φορτιση της συσκευης οταν τη συνδεω στον υπολογιστη??

Ευχαριστω πολυ...

 

Δε νομίζω ότι γίνεται, και στην τελική δεν υπάρχει και προφανής λόγος να το κάνεις αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι γίνεται, και στην τελική δεν υπάρχει και προφανής λόγος να το κάνεις αυτό.

 

Το φορτισε-ξεφορτισε καθε φορα που θελεις να περασεις κατι στη συσκευη δεν ειναι προβλημα??? Το βρισκω ανοητο παντως το να μην εχει αυτην την επιλογη,στο HD2 που ειχα υπηρχε...:mad:

Edit: Η Διαχειριση αρχειων στα android που βρισκεται ρε παιδια?? Περασα το visionary στην καρτα για να rootαρω το κινητο και δεν μπορω να το βρω!!

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μεσα στην εβδομαδα σκεφτομαι να παρω το κινητο και θέλω να κανω 2 ερωτησεις..

 

α)Αξιζει να περιμενω να βγουνε τα καινουρια κινητα και αν ναι ποτε θα βγουνε?

β)Επειδη δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις custom rom,υπαρχει καποιο σημειο στο forum που να εξηγει τα πλεονεκτηματα του και πως το εγκαθιστω ωστε να καταλαβω περιπου τι γινεται?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μεσα στην εβδομαδα σκεφτομαι να παρω το κινητο και θέλω να κανω 2 ερωτησεις..

 

α)Αξιζει να περιμενω να βγουνε τα καινουρια κινητα και αν ναι ποτε θα βγουνε?

β)Επειδη δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις custom rom,υπαρχει καποιο σημειο στο forum που να εξηγει τα πλεονεκτηματα του και πως το εγκαθιστω ωστε να καταλαβω περιπου τι γινεται?

 

Ευχαριστω!

 

φιλε ποια ειναι τα καινουρια κινητα? εννοω αν εχεις κατι συγκεκριμενο στο μυαλο σου και θες να το συγκρινεις με καποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μεσα στην εβδομαδα σκεφτομαι να παρω το κινητο και θέλω να κανω 2 ερωτησεις..

 

α)Αξιζει να περιμενω να βγουνε τα καινουρια κινητα και αν ναι ποτε θα βγουνε?

β)Επειδη δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις custom rom,υπαρχει καποιο σημειο στο forum που να εξηγει τα πλεονεκτηματα του και πως το εγκαθιστω ωστε να καταλαβω περιπου τι γινεται?

 

Ευχαριστω!

 

εγω παλι λεω επειδη δεν σε βλεπω εμπειρο με το android κοιτα σε κατι φθηνο (zte blade)

και αν σου αρεσει τοτε παιρνεις κατι καλυτερο πουλοντας το παλιο σου

αλλα τωρα ειναι κριμα να δωσεις κοντα ενα μισθο και να αρχισεις να το κατηγορεις λογω αγνοιας βασικων λειτουργιων του android

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Εχθές μου ζήτησε να κατεβάσω update για το Handcent και έκτοτε δεν αναγνωρίζε καλά τους ελληνικούς χαρακτήρες. Στη θέση κάποιων εμφανίζει ερωτηματικό -- έτσι το λαμβάνουν και οι παραλήπτες. Ξέρετε κάτι για αυτό; Μπορώ να κάνω downgrade στην προηγούμενη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς ακόμα για την 1.72 δεν υπάρχει ακόμα root? :/ Sorry αν έχει ξαναειπωθεί αλλα πρίν 5 μέρες δεν υπήρχε κάτι μήπως άλλαξε κάτι :p
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελικά αύριο θα έρθει το κινητό μου απο DOA και λογικα θα έχει πάλι την 1,32, θελω να μου πειτε εαν ειναι καλο να το κανω S-OFF πριν κανω Update και τελικα το S-OFF τι ακριβως ειναι; (δεν ειναι root κτλ).

 

Εαν γινει το κινητο μια φορα S-OFF γινεται παλι S-ON ? Εαν γινει s-off βάζω την 1.72 αφοβα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μην εισαι σιγουρος

οι καινουριες παρτιδες ειναι 1,72

βεβαια για ολες τις ερωτησεις σου αν κανεις μια αναζητηση στις πισω σελιδες

θα βρεις τις απαντησεις σε μεσες ακρες κανε soff και περνα custom 1.72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...θα ηθελα να ρωτησω ενα γινεται να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω υπολογιστη χρησιμοποιωντας to usb...και κατι ακομη,εφαρμογες κατεβαζω μονο απο to market?σας ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Τροπος για μονιμο root για την 1.72 βγηκε καταλαθος;

 

Θελω να τρεξω titanium βασικα ωστε να κανω μετα downgrade, soff και να περασω καμια rom.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...θα ηθελα να ρωτησω ενα γινεται να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω υπολογιστη χρησιμοποιωντας to usb...και κατι ακομη,εφαρμογες κατεβαζω μονο απο to market?σας ευχαριστω πολυ..

 

Απαντάω στην πρώτη ερώτησή σου: Ναι και όχι. Για την ακρίβεια υπάρχει μια επιλογή για χρήση του internet μεσω usb απο το pc, αλλά 2 φορες που το δοκίμασα, λειτούργησε για λίγο και μετα δεν το αναγνώριζε. Δηλαδή πρόλαβα να μπω σε 2 σελίδες και στο μαρκετ, και πάνω που κατέβαζα εφαρμογές σταμάτησε και έλεγε πρόβλημα συνδεσης...

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στην πρώτη ερώτησή σου: Ναι και όχι. Για την ακρίβεια υπάρχει μια επιλογή για χρήση του internet μεσω usb απο το pc, αλλά 2 φορες που το δοκίμασα, λειτούργησε για λίγο και μετα δεν το αναγνώριζε. Δηλαδή πρόλαβα να μπω σε 2 σελίδες και στο μαρκετ, και πάνω που κατέβαζα εφαρμογές σταμάτησε και έλεγε πρόβλημα συνδεσης...

 

πατα εκει που λεει προσπαθια ξανα και θα ξανασυνδεθει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση,(την εκανα και πριν αλλα περασε στο ντουκου)βαζοντας (π.χ. για να περασω κατι στην μνημη) και μετα βγαζοντας το δεν θα δημιουργησει προβλημα στη μπαταρια του κινητου?? Δεν υπαρχει καποιο mod με το οποιο συνδεοντας τη συσκευη στον υπολογιστη να μη φορτιζει??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση,(την εκανα και πριν αλλα περασε στο ντουκου)βαζοντας (π.χ. για να περασω κατι στην μνημη) και μετα βγαζοντας το δεν θα δημιουργησει προβλημα στη μπαταρια του κινητου?? Δεν υπαρχει καποιο mod με το οποιο συνδεοντας τη συσκευη στον υπολογιστη να μη φορτιζει??? :confused:

Δεν δημιουργεί απολύτως κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου εχω το HD απο την παρασκευη και σημερα καθως εβλεπα καποιες φωτο παρατηρησα ενα καμενο pixel...ασπριζει τελιως....υπαρχει κανενα τεστ να τρεξω μπας και ειναι κολλημενο; Αλλιως τι κανω το στελνω στην htc για αλλαγη; ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα link που να περιγραφει τα καινουρια χαρακτηριστικα απο την επομενη αναβαθμιση του android?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν δημιουργεί απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Μεταγενεστερο προβλημα εννοω,με το βαλε-βγαλε καποια στιγμη η μπαταρια θα τα φτυσει. Στο Hd2 που εχω δεν το χω καν μισοφορτισει ποτε...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μεταγενεστερο προβλημα εννοω,με το βαλε-βγαλε καποια στιγμη η μπαταρια θα τα φτυσει. Στο Hd2 που εχω δεν το χω καν μισοφορτισει ποτε...:wacko:

 

Και στο ξαναλέω κανένα απολύτως πρόβλημα, όχι ότι η μπαταρία του HD2 θα είχε πρόβλημα αν την φόρτιζες όποτε να 'ναι.

Οι καινούριες μπαταρίες δεν παρουσιάζουν πλέον φαινόμενα μνήμης και συγκεκριμένα για τη μπαταρία μας καλό είναι να μη πέφτει ποτέ κάτω από το 20% γιατί εξασθενεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητό συνδέεται άμεσα μέσω wifi σε δίκτυα που έχουν πρόσβαση με κωδικό τον οποίο έχω δώσει πρωτίστως. Σε ελεύθερα κάνει συνεχώς σάρωση και δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά! Θέλει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το κινητό συνδέεται άμεσα μέσω wifi σε δίκτυα που έχουν πρόσβαση με κωδικό τον οποίο έχω δώσει πρωτίστως. Σε ελεύθερα κάνει συνεχώς σάρωση και δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά! Θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Πρέπει να επιλέξεις εσύ σε πιο ελεύθερο δίκτυο θέλεις να συνδεθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τελικά αύριο θα έρθει το κινητό μου απο DOA και λογικα θα έχει πάλι την 1,32, θελω να μου πειτε εαν ειναι καλο να το κανω S-OFF πριν κανω Update και τελικα το S-OFF τι ακριβως ειναι; (δεν ειναι root κτλ).

 

Εαν γινει το κινητο μια φορα S-OFF γινεται παλι S-ON ? Εαν γινει s-off βάζω την 1.72 αφοβα;

 

Δες την υπογραφή μου για s_off. Είτε ρουτ είτε s-off γυρνάει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις απλά περνώντας επίσημη ρομ ξανά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...