Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπαταρια πηρα αυτη το σαββατο. http://www.extreme-mobile.gr/p.Mpataria-J-P-high-capacity-gia-HTC-Desire-hd-1600mAh.322076.html

 

ειδα διαφορα σαν αρχη . αλλα θα εχω αποτελεσματα μετα απο 2 φορτισεις. παντως ειναι καλη , το κινητο δουλευει μια χαρα. το πρωτο συμπερασμα που εχω ειναι οτι με την χρηση που κανω το ποσοστο μπαταριας πευτει πιο αργα αρκετα.

 

Καλή η μπαταρία αυτή. Την έχω στο κινητό μου 2 ημέρες και έχω δει διαφορά. 'Εχω κάνει μόνο έναν κύκλο φόρτισης μέχρι στιγμής. Πιστεύω ότι δίνει 20-30% παραπάνω αυτονομία.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ

 

αλλα επειδη πρωτη φορα εχω android γιαυτο φοβαμε .

στα wm εκανες ανετα διαμορφωση την καρτα μνημης

 

εδω επειδη εχει πολλους φακελους ΔΕΝ ξερω αν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ κατι και το σβησω.

 

επισης το ruu τι ειναι?

και παλι ευχαριστω

 

Αφού το κινητό δουλεύει και χωρίς κάρτα μνήμης!!!

Άρα, ότι φάκελο και να διαγράψεις, δεν θα προκληθεί κάποιο πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλή η μπαταρία αυτή. Την έχω στο κινητό μου 2 ημέρες και έχω δει διαφορά. 'Εχω κάνει μόνο έναν κύκλο φόρτισης μέχρι στιγμής. Πιστεύω ότι δίνει 20-30% παραπάνω αυτονομία.

 

οντως μετα απο 2 φορτισεις απο εκει που η μαμα μπαταρια κρατουσε στην χρηση που κανω 1 μερα ( συνεχεια ανοιχτα wifi, gps(οχι το προγραμμα πλοηγησης),bluetooth,αυτοματος συχρονισμος,) ,τωρα μου κραταει 1,5 μερα. και αμα στρωσει και αλλο η μπαταρια μπορει να παει και καλητερα. ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε και ομως πηρα αυτη εδω πιο παλια http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-desire-hd-p-2924.html?cPath=80_779 οπου και εγω πιστευα οτι ειναι ιδια η οποια μου κραταγε οσο και η μαμα. οταν πηγα στο μαγαζι και το ειπα μου εδειξε τα πιστοποιητικα και μου ειπε οτι δεν ηταν η ιδια. και οντως με αυτην ειδα διαφορα μεχρι στιγμης.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

φιλε και ομως πηρα αυτη εδω πιο παλια http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-htc-desire-hd-p-2924.html?cPath=80_779 οπου και εγω πιστευα οτι ειναι ιδια η οποια μου κραταγε οσο και η μαμα. οταν πηγα στο μαγαζι και το ειπα μου εδειξε τα πιστοποιητικα και μου ειπε οτι δεν ηταν η ιδια. και οντως με αυτην ειδα διαφορα μεχρι στιγμης.

 

δε ξερω φιλε εγω πιστευω οτι ολα αυτα ειναι ενα αυτοκολλητο υποθεση και δουλευουν το κοσμο.

μου φαινεται λιγο περιεργο το 1600 χωρις να αυξανετε και λιγο το μεγεθος.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω φιλε εγω πιστευω οτι ολα αυτα ειναι ενα αυτοκολλητο υποθεση και δουλευουν το κοσμο.

μου φαινεται λιγο περιεργο το 1600 χωρις να αυξανετε και λιγο το μεγεθος.

 

τι να σου πω δεν ξερω περισοττερα να σου πω. το μονο που μπορω να πω ειναι η προσωπικη μου εμπειρια με μπαταρια που εφερα απο εξω και αυτη που αγορασα εδω. ειναι οτι αυτη απεξω δεν δουλευε σωστα μπορει αυτη απαιξω να ειχαν βαλει ενα αυτοκολητο για 1600 και να ειναι 1230 οσο η μαμα διοτι τοσο μου κραταγε και αυτη που εφερε το παιδι να ειναι οντως 1600 και μου κραταει περισσοτερο κατα 40%.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μενού-ρυθμίσεις-ασύρματα δίκτυα-ρυθμίσεις Wi-Fi-Μενού-σύνθετες και κλίκ στο Βέλτιστη απόδοση Wi-Fi !!!

 

Σήμα wi-fi 30% καλλίτερο !!!

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Μενού-ρυθμίσεις-ασύρματα δίκτυα-ρυθμίσεις Wi-Fi-Μενού-σύνθετες και κλίκ στο Βέλτιστη απόδοση Wi-Fi !!!

 

Σήμα wi-fi 30% καλλίτερο !!!

Kαι αυτονομία 30% χειρότερη; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Kαι αυτονομία 30% χειρότερη; :shifty:

 

Χωρίς ουσιαστική διαφορά!!!

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

μαγγες μου συνεβη αυτο που απευχεται καθε χρηστης HD Desire ..Μου το κλεψανε ...τεσπα ..πηγα πλαισιο πηρα αλλο ...ομως στο καπακι που μπαινει η sd ειναι τελειως λασκα ...θα το παω πισω ....θα μου το παρουνε ετσι ??

 

επισης επειδη εχασα τις επαφες μου ...τις εχω ομως στο HTCsense.com ..υπαρχει τροπος απο εκει να περαστουν στο κινητο ?? πως γινεται ?? δεν ειδα κατι

Link to comment
Share on other sites

μαγγες μου συνεβη αυτο που απευχεται καθε χρηστης HD Desire ..Μου το κλεψανε ...τεσπα ..πηγα πλαισιο πηρα αλλο ...ομως στο καπακι που μπαινει η sd ειναι τελειως λασκα ...θα το παω πισω ....θα μου το παρουνε ετσι ??

 

επισης επειδη εχασα τις επαφες μου ...τις εχω ομως στο HTCsense.com ..υπαρχει τροπος απο εκει να περαστουν στο κινητο ?? πως γινεται ?? δεν ειδα κατι

 

Δεν μπορεις μεσω htcsense να το εντοπίσεις; :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που μου έχουν παρουσιαστεί εως τώρα:

 

1. Στα contacts εχω συνδέσει κάποιες επαφές με το facebook, αλλα θέλω σαν φωτό να εμφανίζονται οι αντίστοιχες που εχω ορίσει εγώ απο το gallery και οχι αυτές του facebook, γίνετε ? γιατί σε πολλές, μετα απο λίγο μου ξαναεμφανίζει αυτές του facebook....

 

2. Τα email χάνονται μετα απο 1-2 μέρες ( δεν εχω βάλει το "διαγραφή" απο το τηλεφωνο οταν σβήνωνται απο τον server).

 

3. Σήμερα ανακάλυψα μετά απο παράπονα φίλων που παίρνουν τηλ. και βγαίνει μηνυμα " ο συνδρομητης έχει το τηλ. απενεργοποιημένο....." (ενω φαίνετε να έχω μια χαρα 2G σήμα) όταν είμαι σε περιοχή χωρίς 3G και προσπαθεί να κατβάσει data (συγχρονίσει) μέσω 2G τότε φαίνετε στον καλούντα σαν να έχω το τηλ. κλειστό (εγω μπορώ να κάνω εξερχόμενες κανονικά) όταν απενεργοποιώ το 3G τότε δέχομαι τηλεφωνήματα κανονικά......

 

4. Κάθε 2-3 μέρες χάνονται οι αριθμοί ταχείας κλήσης που έχω ορίσει...... και ξανά πέρασμα απ'την αρχή....

 

5. Πολλές φορές το HTCSync δεν συγχρονίζει το πεδίο "σημειώσεις " απο τα Contacts του Outlook.....

 

καμια ιδέα....?

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

μαγγες μου συνεβη αυτο που απευχεται καθε χρηστης HD Desire ..Μου το κλεψανε ...τεσπα ..πηγα πλαισιο πηρα αλλο ...ομως στο καπακι που μπαινει η sd ειναι τελειως λασκα ...θα το παω πισω ....θα μου το παρουνε ετσι ??

 

επισης επειδη εχασα τις επαφες μου ...τις εχω ομως στο HTCsense.com ..υπαρχει τροπος απο εκει να περαστουν στο κινητο ?? πως γινεται ?? δεν ειδα κατι

 

Μόλις συνδέσεις το νέο τηλέφωνο με το htcsesne.com θα επαναφέρει τις επαφές μόνο του, εμένα μέχρι και sms μου έχει επαναφέρει.

 

Πάντως κρίμα για το το παλιό, αυτός που το πήρε να μη δει άσπρη μέρα:mad: άντε μην πω τίποτα χειρότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

3. Σήμερα ανακάλυψα μετά απο παράπονα φίλων που παίρνουν τηλ. και βγαίνει μηνυμα " ο συνδρομητης έχει το τηλ. απενεργοποιημένο....." (ενω φαίνετε να έχω μια χαρα 2G σήμα) όταν είμαι σε περιοχή χωρίς 3G και προσπαθεί να κατβάσει data (συγχρονίσει) μέσω 2G τότε φαίνετε στον καλούντα σαν να έχω το τηλ. κλειστό (εγω μπορώ να κάνω εξερχόμενες κανονικά) όταν απενεργοποιώ το 3G τότε δέχομαι τηλεφωνήματα κανονικά......

....

 

καμια ιδέα....?

 

vodafone έχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3. Σήμερα ανακάλυψα μετά απο παράπονα φίλων που παίρνουν τηλ. και βγαίνει μηνυμα " ο συνδρομητης έχει το τηλ. απενεργοποιημένο....." (ενω φαίνετε να έχω μια χαρα 2G σήμα) όταν είμαι σε περιοχή χωρίς 3G και προσπαθεί να κατβάσει data (συγχρονίσει) μέσω 2G τότε φαίνετε στον καλούντα σαν να έχω το τηλ. κλειστό (εγω μπορώ να κάνω εξερχόμενες κανονικά) όταν απενεργοποιώ το 3G τότε δέχομαι τηλεφωνήματα κανονικά......

 

Μηπως εχεις στις ρυθμισεις την εναλλαγη απο GSM σε WCDMA στο αυτοματο?Αν ναι ειναι μαλλον αυτο....σε περιοχες που χει αδυναμο 3G σημα αυτο αυτοματως γυρναει σε 2G και στιγμιαια (η και για κανενα λεπτο) χανεις το σημα το κινητου σου εντελως.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

vodafone έχεις;

 

Cosmote

 

Μηπως εχεις στις ρυθμισεις την εναλλαγη απο GSM σε WCDMA στο αυτοματο?Αν ναι ειναι μαλλον αυτο....σε περιοχες που χει αδυναμο 3G σημα αυτο αυτοματως γυρναει σε 2G και στιγμιαια (η και για κανενα λεπτο) χανεις το σημα το κινητου σου εντελως.:)

 

εχω την εναλλαγή στο αυτόματο..... αλλα τι άλλο θα μπορούσα να κάνω ? αν το βάλω στο WCDMA δεν θα λειτουργεί όταν δεν έχει 3G και το αντίστροφο..... επειδή δεν υπάρχει σταθερότητα (αλλού 3G αλλού 2G) μαλλον είναι μονόδρομος..... (αν και η απώλεια σήματος γίνετε οταν προσπαθεί να ανταλάξει data μεσω 2G, αν παρατήρησα καλά, και έχοντας full 2G σήμα....)

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδέσεις το νέο τηλέφωνο με το htcsesne.com θα επαναφέρει τις επαφές μόνο του, εμένα μέχρι και sms μου έχει επαναφέρει.

 

Πάντως κρίμα για το το παλιό, αυτός που το πήρε να μη δει άσπρη μέρα:mad: άντε μην πω τίποτα χειρότερο.

 

 

δεν μου το βρισκει ρε γμτ στο sence ...εχω ενεργοποιημενες τις τοποθεσιες ..τι αλλο χρειαζεται ?? να λοκαρει το gps πρεπει ??

Link to comment
Share on other sites

μαγγες μου συνεβη αυτο που απευχεται καθε χρηστης HD Desire ..Μου το κλεψανε ..

 

Σοβαρα; Πω, να φυλαγομαστε δηλαδη... Σε τι φαση στο κλεψανε φιλε μου; Σε σταματησανε στο δρομο ή σε στριμωξιδι στο μετρο ή το λεωφορειο; Στο htcsense.com δε στο δειχνει που ειναι; Εστω μεσω google latitude?

Link to comment
Share on other sites

σε μπαρ ....το ειχα πανω στο μπαρ .. εντωμεταξυ συλλαβανε αυτους που το πηραν οι μπατσοι αλλα το ειχαν ξεφωρτωθει το κινητο ...******* ...φτου και απο την αρχη παλι ...

 

νομιζω για να δουλεψουν αυτα τα συστηματα πρεπει να ειναι ανοιχτο και με gps κλπ ..αυτοι το εκλεισαν αμεσως ...και το latitude το ειχα απενεργοποιημενο ...

 

περαστηκαν οι επαφες τελικα..παλι καλα ..αλλα ετσι και αλλιως το κινητο θα το επιστρεψω ..πολυ γκαντεμια το 2011

Link to comment
Share on other sites

Για το sygic aura χρειάζονται μόνο τα 50 euro που αναφέρει το site ή θέλει και άλλα για να βάλεις τον ελληνικό χάρτη ;
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω φιλε εγω πιστευω οτι ολα αυτα ειναι ενα αυτοκολλητο υποθεση και δουλευουν το κοσμο.

μου φαινεται λιγο περιεργο το 1600 χωρις να αυξανετε και λιγο το μεγεθος.

 

Φίλε μου πολύ καλά κάνεις και είσαι καχύπτοτος, όπως άλλωστε και εμείς. Όμως θα σου πω μερικά πράγματα.

1) Από το συγκεκριμένο μαγαζί έχω αγοράσει και άλλες δύο φορές για το κινητό μου το htc hd2. Εμπιστεύομαι τα προϊόντα του.

2) Διαφορά υπάρχει στην κατανάλωση. Εντάξει δεν είναι και 2300mAh να δούμε τρελή αυτονομία.

3) Είπες κάτι για το μέγεθος. Με την κανονική του μπαταρία μπαίνει και βγαίνει εύκολα. Με αυτήν όχι. Για να την βγάλω δυσκολεύομαι. Έχει ένα ψιλοεγκωματάκι στα αριστερά από τα πηνία.

 

Βέβαια, ακόμα είναι αρχή. Μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας θα έχουμε πιστεύω τα κανονικά αποτελέσματα για την χρήση της μπαταρίας αυτής.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Για το sygic aura χρειάζονται μόνο τα 50 euro που αναφέρει το site ή θέλει και άλλα για να βάλεις τον ελληνικό χάρτη ;

 

το sygic aura φίλε μου το αγόρασα πριν 10 μέρες 19,90 ευρώ μαζι με τους χαρτες Eastern Europe στους οποίους περιλαμβάνετε και η Ελλάδα, δε χρειάζετε να πληρώσεις για κάτι άλλο.

 

3) Είπες κάτι για το μέγεθος. Με την κανονική του μπαταρία μπαίνει και βγαίνει εύκολα. Με αυτήν όχι. Για να την βγάλω δυσκολεύομαι. Έχει ένα ψιλοεγκωματάκι στα αριστερά από τα πηνία.

 

Βέβαια, ακόμα είναι αρχή. Μέχρι τα μέσα της επόμενης εβδομάδας θα έχουμε πιστεύω τα κανονικά αποτελέσματα για την χρήση της μπαταρίας αυτής.

 

+1

και εγω αυτη που πηρα απο το Bradoshop ειναι πιο μεγάλη και και μπαίνει δύσκολα, αρα πανω απο 1500 το βλέπω δυσκολο να βγάλουν γιατι δε θα χωράει στο κινητό (εκτός αν υπάρχουν κάποιας άλλης τεχνολογίας υλικά που αυξάνοντας τη Χωρητικότητα παραμένει η μπαταρία λεπτή), εγω με αυτή τη μπαταρία είδα διαφορα 30-40% σε σχέση με τη μπαταρία που φορούσε όταν το πήρα

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Και στο κάτω κάτω της γραφής και πολύ παραπάνω αυτονομία να μην δίνει είναι μια καλή έξτρα μπαταρία. Τώρα εάν μπορεί για 48 ώρες με χρήση αρκετή, να με φτάνει στο 15-20% θα είμαι υπερ- ευχαριστημένος. Θα σταματήσω και το antivirus να τρέχει, όπως επίσης και το task killer, μετά την επόμενη φόρτιση και είδωμεν!!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Και στο κάτω κάτω της γραφής και πολύ παραπάνω αυτονομία να μην δίνει είναι μια καλή έξτρα μπαταρία. Τώρα εάν μπορεί για 48 ώρες με χρήση αρκετή, να με φτάνει στο 15-20% θα είμαι υπερ- ευχαριστημένος. Θα σταματήσω και το antivirus να τρέχει, όπως επίσης και το task killer, μετά την επόμενη φόρτιση και είδωμεν!!

 

φιλε καλησπερα δε νομιζω οτι χρειαζεσαι antivirus το task killer αστο χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...