Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ Elthis..Θα δοκιμάσω με το widget locker να δω τι γίνεται. όσον αφορά τη rom σκεφτόμουν να αντικαταστήσω τη Leedroid 2.2.3 με την coredroid 2.3.3. Υπάρχει κάποια εμπειρία στη συγκεκριμένη ή κάποια άλλη rom για προτεινόμενη? Επίσης, δεν έχω κάνει ακόμα το update σε 2.3 γιατί φοβάμαι για το rooting. Από ότι έχω διαβάσει μικρές είναι οι διαφορές με την νέα version του λειτουργικού και δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να κάνω την αναβάθμιση αν ειναι να χάσω και το root.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ Elthis..Θα δοκιμάσω με το widget locker να δω τι γίνεται. όσον αφορά τη rom σκεφτόμουν να αντικαταστήσω τη Leedroid 2.2.3 με την coredroid 2.3.3. Υπάρχει κάποια εμπειρία στη συγκεκριμένη ή κάποια άλλη rom για προτεινόμενη? Επίσης, δεν έχω κάνει ακόμα το update σε 2.3 γιατί φοβάμαι για το rooting. Από ότι έχω διαβάσει μικρές είναι οι διαφορές με την νέα version του λειτουργικού και δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να κάνω την αναβάθμιση αν ειναι να χάσω και το root.

 

Αν κατεβασεις πλεον οποιαδηποτε custom rom βασιζεται στη 2.3.3 και ετσι δε θα χασεις κανενα root μιας που εισαι ηδη,ουτε θα χρειαστει να κανεις κατι επιπλεον.Βλεπω κατι θεματακια με τη νεα εκδοση της coredroid.Αν την εχει καποιος ας μας πει.Η coredroid ειναι καθαρα μια θεματικη rom.Αν σε ενδιαφερει ειναι γενικα καλη.Απο εκει και περα οι πιο stable αυτη τη στιγμη ειναι η Leedroid η TashakBate η i00 και δε ξερω τι παιζει με τη revolution γιατι δε την εχω δοκιμασει...Διαλεγεις και παιρνεις...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω πάντως ότι με την official 2.3, έχω παρατηρήσει αρκετά καλύτερο task manager. Δεν ξέρω αν ευθύνεται αποκλειστικά αυτός, αλλά υπάρχει και μια βελτίωση στην μπαταρία... :)
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβασεις πλεον οποιαδηποτε custom rom βασιζεται στη 2.3.3 και ετσι δε θα χασεις κανενα root μιας που εισαι ηδη,ουτε θα χρειαστει να κανεις κατι επιπλεον.Βλεπω κατι θεματακια με τη νεα εκδοση της coredroid.Αν την εχει καποιος ας μας πει.Η coredroid ειναι καθαρα μια θεματικη rom.Αν σε ενδιαφερει ειναι γενικα καλη.Απο εκει και περα οι πιο stable αυτη τη στιγμη ειναι η Leedroid η TashakBate η i00 και δε ξερω τι παιζει με τη revolution γιατι δε την εχω δοκιμασει...Διαλεγεις και παιρνεις...;)

Υπόχρεος once again. ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να ρωτήσω κάτι, έχω διαβάσει όλες τις σελίδες άλλα δε βρήκα κάτι, συγχωρέστε με αν έχει ξανά ειπωθεί.

Έχω επιλέξει να βλέπω το ημερολόγιο του Gmail στο κινητό αλλά ενώ έχω τικάρει να βλέπω τα γενέθλια των επαφών… δεν εμφανίζονται (στο Gmail, εμφανίζονται κανονικά).

Δεν είμαι root, ξέρετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερωτησούλα... το navigon παιζει μετα από upgrade σε 2.3.3 ??? ακούω πολλά παράπονα....

 

Έλεος ρε παιδιά, έχει απαντηθεί η συγκεκριμένη ερώτηση τουλάχιστον 5 φορές ως τώρα.

Πόσο δύσκολο σου είναι να κάνεις μια αναζήτηση;

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερωτησούλα... το navigon παιζει μετα από upgrade σε 2.3.3 ??? ακούω πολλά παράπονα....

 

Η τελευταια εκδοση εχει προβληματα.Οι προηγουμενες οχι.

 

Mε προλαβες Ανδρεας κι εχεις και δικιο.

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά, έχει απαντηθεί η συγκεκριμένη ερώτηση τουλάχιστον 5 φορές ως τώρα.

Πόσο δύσκολο σου είναι να κάνεις μια αναζήτηση;

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Έκανα πρώτα ενα ψαξίματακι αλλά χωρίς επιτυχία..... για αυτό και ρώτησα .....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πρώτα ενα ψαξίματακι αλλά χωρίς επιτυχία..... για αυτό και ρώτησα .....

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Εγώ δηλαδή γιατί βρίσκω απαντήσεις?

 

Δεν φτάνει δηλαδή που δεν έψαξες μας δουλεύεις κι από πάνω.:wacko:

 

Μην το πάρεις προσωπικά, δεν έχω κάτι μαζί σου αλλά είναι λίγο κάπως να σου λέει ο άλλος έψαξα και δεν βρήκα.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την 2.3 παιδιά δεν μου παίζει το GPS. Κάνει αναζητήσει δορυφόρων αλλα δεν κλειδώνει. Υπάρχει καμια λύση?

 

Μήπως το έχεις βάλει σε θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο GingerBreak ότι :(note that the reboot itself can take like 10 minutes due to cache wipe)

Τι ακριβώς σβήνει το cache wipe ?

Επίσης κάποιος που το έκανε, θέλει κενή και φορμαρισμένη SD card?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο GingerBreak ότι :(note that the reboot itself can take like 10 minutes due to cache wipe)

Τι ακριβώς σβήνει το cache wipe ?

Επίσης κάποιος που το έκανε, θέλει κενή και φορμαρισμένη SD card?

 

Παιδια, για να δουλεψει το GingerBreak χρειαζεται να εισαστε s-off πρωτα!Αν δεν εισαστε s-off η μονη λυση για root ειναι το downgrade!

 

H καρτα δεν επειρεαζεται ουτε επειρεαζει το root.

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιοπον,ακουστε τι παραλογο συνεβη σε μενα. Εγκατεστησα το Gingerbreak με επιτυχια λιγο μετα ομως παρατηρησα πως η συσκευη laggαρει ειπα λοιπον να το κανω reboot. Κανοντας το reboot εξαφανιστηκε η εφαρμογη superuser(!) και το κινητο εγινε unroot. Απο τοτε οσες φορες και να δοκιμασα δεν καταφερα να κανω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Iδού η απάντηση για το Gingerbreak σε μια ερώτηση μου.

 

Hi,

if you now have S-OFF, you can get permanent root using only Gingerbreak. Then if you have S-ON, you have to downgrade first, then get radio S-OFF, update again using OTA and then root with Gingerbreak.

 

When you have S-ON, you can only get temporary root using Gingerbreak.

 

-jkoljo

 

Mήπως τελικά το XTC Clip, είναι η λύση ;. Βασικά το έχει δουλέψει κανείς ;. Και στοιχίζει περίπου 150 ευρώ ;. Γνωρίζει κανείς ;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Iδού η απάντηση για το Gingerbreak σε μια ερώτηση μου.

 

Hi,

if you now have S-OFF, you can get permanent root using only Gingerbreak. Then if you have S-ON, you have to downgrade first, then get radio S-OFF, update again using OTA and then root with Gingerbreak.

 

When you have S-ON, you can only get temporary root using Gingerbreak.

 

-jkoljo

 

Mήπως τελικά το XTC Clip, είναι η λύση ;. Βασικά το έχει δουλέψει κανείς ;. Και στοιχίζει περίπου 150 ευρώ ;. Γνωρίζει κανείς ;

Αν είναι να δώσει κάποιος 150 ευρώ για να ροοταρει το κινητό, του το κάνουμε εμείς τσάμπα.Σσσσσσσσσσ.......:p

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

E δεν είπα ότι αυτό θα κάνω και όλας. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Δηλαδή, και άλλες εταιρίες που κατασκευάζουν κινητά και έρχονται μέχρι τέλη του μήνα στην χώρα μας :D .Tο root είναι must!
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια η μπαταρια με το 2.3 κραταει καποιες ωρες παραπανω ....για ιδια χρηση με την 2.2 παντα συγκρινω

 

Με την stock ειμαι ...

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσει κάποιος 150 ευρώ για να ροοταρει το κινητό, του το κάνουμε εμείς τσάμπα.Σσσσσσσσσσ.......:p

 

 

Sent from my Desire HD

 

αληθεια? ποτε μπορεις ? :P:P /αστειευομαι :)

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Προς elthis: μηπως βρηκες καμια αλλη ρομ εξισου καλη και stable οπως η i00?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Η νεα LeeDroid ειναι καλη.Απο κει και περα περιμενουμε μεσα στην εβδομαδα τη καινουργια της RCMix και αυριο της i00...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απλά διάβασα στο xda ότι χρήστες που είχαν μάμα το DHD τους δεν δούλευε το gingerbreak. Αυτοί που είχαν κάνει s-off στο παρελθόν και πέρασαν την 2.3 με ruu, τους κράτησε το s-off μετά το update και το gingerbreak δούλεψε κανονικά...

 

Αυτό είχα κι εγώ πριν περάσω την RUU, μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πως τσεκάρω αν είμαι s-off ακόμα?

και επίσης τι σβήνει το cache wipe τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένω ένα stock 2.36 DHD για downgrade και root,

αν όλα πάνε καλά και το καταφέρω θα γράψω αναλυτικές οδηγίες για όλους.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα κι εγώ πριν περάσω την RUU, μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί πως τσεκάρω αν είμαι s-off ακόμα?

και επίσης τι σβήνει το cache wipe τελικά?

 

Kανε reboot στο bootloader κι εκει θα δεις αν εισαι s-off (κλειστο το τηλεφωνο,power button+volume down).Μπορεις να δεις εδω αυτο που ψαχνεις.

 

Αύριο περιμένω ένα stock 2.36 DHD για downgrade και root,

αν όλα πάνε καλά και το καταφέρω θα γράψω αναλυτικές οδηγίες για όλους.

 

Μπραβο Ανδρεα...Πλεον χρειαζονται οι οδηγοι γιατι το forum εχει παρει τα πανω του...;) (ειμαι σιγουρος πως θα το καταφερεις)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...