Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε καλιμπράρισε το accelerometer.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δυστυχως το ειχα κανει και αυτο. Και μαλιστα 2-3 φορες μπας και ξυπνησει. Πιστευω οτι ειναι ελατωματικο το ρημαδι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο αυριο το αποχωριζομαι (ποιος ξερει για ποσες μερες) και παει στο service της ACE γιατι καηκε το ακουστικο...Εδω και 6 μερες μιλαω μονο με ανοιχτη ακροαση η με το handsfree...Ξενερωμαααααααα....

 

Πως κάηκε το ακουστικό???

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δυστυχως το ειχα κανει και αυτο. Και μαλιστα 2-3 φορες μπας και ξυπνησει. Πιστευω οτι ειναι ελατωματικο το ρημαδι....

 

Δεν κάνεις μια επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το desireHD στο www.techneasy.gr στα 430. Η τιμή είναι υπερβολικά πιο χαμηλή από cosmote/vodafone/plaisio κτλ σε σημείο που να αναρωτιέμαι γιατί.:confused:

 

Να με φοβίζει κάτι; Να ψάξω κάτι παραπάνω σχετικά με την συσκευή που πουλάνε; Έχει αγοράσει κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το desireHD στο www.techneasy.gr στα 430. Η τιμή είναι υπερβολικά πιο χαμηλή από cosmote/vodafone/plaisio κτλ σε σημείο που να αναρωτιέμαι γιατί.:confused:

 

Να με φοβίζει κάτι; Να ψάξω κάτι παραπάνω σχετικά με την συσκευή που πουλάνε; Έχει αγοράσει κανείς από το συγκεκριμένο κατάστημα;

Κατά πάσα πιθανότητα είναι δική τους εισαγωγή και από ότι έχω ακούσει, πλέον η ACE δεν τα φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα είναι δική τους εισαγωγή και από ότι έχω ακούσει, πλέον η ACE δεν τα φτιάχνει.

Ποια είναι η ACE? Tι εννοεις δεν τα φτιάχνει;

Link to comment
Share on other sites

H ACE Hellas είναι το επίσημο service της HTC.

 

Τα θεωρεί "παραεισαγωγής" και σε στέλνει στο κατάστημα που το αγόρασες.

Link to comment
Share on other sites

H ACE Hellas είναι το επίσημο service της HTC.

 

Τα θεωρεί "παραεισαγωγής" και σε στέλνει στο κατάστημα που το αγόρασες.

 

Αν το κουτί είναι ελληνικό πώς μπορεί να είναι παραεισαγωγής; Δηλαδή πάω εγω στο μαγαζί, βλέπω οτι η συσκευασία είναι ελληνική μετα τι κάνω, μυρίζω τα νύχια μου;

Link to comment
Share on other sites

Αν το κουτί είναι ελληνικό πώς μπορεί να είναι παραεισαγωγής; Δηλαδή πάω εγω στο μαγαζί, βλέπω οτι η συσκευασία είναι ελληνική μετα τι κάνω, μυρίζω τα νύχια μου;

Βλέπεις imei και παίρνεις τηλ στην Ace.

 

Αν έχει ελληνικά τυπωμένα στην συσκευασία και όχι σε αυτοκόλλητο, μάλλον δεν θα κάνει 430€ όταν οι υπόλοιποι το έχουν 530€ +... ;)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις imei και παίρνεις τηλ στην Ace.

 

Αν έχει ελληνικά τυπωμένα στην συσκευασία και όχι σε αυτοκόλλητο, μάλλον δεν θα κάνει 430€ όταν οι υπόλοιποι το έχουν 530€ +... ;)

 

Ήταν too good to be true! Για αυτο σκάλωσα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις imei και παίρνεις τηλ στην Ace.

 

Αν έχει ελληνικά τυπωμένα στην συσκευασία και όχι σε αυτοκόλλητο, μάλλον δεν θα κάνει 430€ όταν οι υπόλοιποι το έχουν 530€ +... ;)

 

Το Πλαίσιο το έχει 600€, αυτό δηλαδή τι πάει να πεί οτι είναι πιο ελληνικό απο τα άλλα ή οτι ψάχνουν για κορόιδα; BTW το έχω αγοράσει με ελληνικό κουτί (κανονικό και οχι αυτοκόλλητο) στα 450€ και τα 100€ παραπάνω δε τα έδινα μονο και μόνο για να το πάω στην ΑCE αντί στο μαγαζί που το πήρα, πέρα απο αυτό σε θέμα hardware είναι υποχρεωμένοι να στο φτιάξουν σε ολη την Ευρώπη και οχι μονο στην ΕΛλάδα.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το έχει 600€, αυτό δηλαδή τι πάει να πεί οτι είναι πιο ελληνικό απο τα άλλα ή οτι ψάχνουν για κορόιδα; BTW το έχω αγοράσει με ελληνικό κουτί (κανονικό και οχι τυπωμένο) στα 450€ και τα 100€ παραπάνω δε τα έδινα μονο και μόνο για να το πάω στην ΑCE αντί στο μαγαζί που το πήρα, πέρα απο αυτό σε θέμα hardware είναι υποχρεωμένοι να στο φτιάξουν σε ολη την Ευρώπη και οχι μονο στην ΕΛλάδα.

Μην τα λες σε εμένα φίλε μου... Πήγαινε και πες τα στην Ace και άμα στο φτιάξουν όλα είναι σούπερ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το κουτί είναι ελληνικό πώς μπορεί να είναι παραεισαγωγής; Δηλαδή πάω εγω στο μαγαζί, βλέπω οτι η συσκευασία είναι ελληνική μετα τι κάνω, μυρίζω τα νύχια μου;

 

Αν το κουτί έχει ελληνικά είσαι καλυμμένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το κουτί έχει ελληνικά είσαι καλυμμένος.

 

και οχι μονο το κουτί έτσι; Οδηγίες, εγγύηση όλα στα ελληνικά είναι

 

Το κινητό για να λέμε και την αλήθεια αυτή είναι η πραγματική του τιμή σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι... Αν το φτιαξει η HTC γερμανιας αλλαζει κατι; Το καταστημα αναλαμβανει να το στειλει εκει που πρεπει, οχι εσεις. Μη σας πιανουν κοτσο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις imei και παίρνεις τηλ στην Ace.

 

Αν έχει ελληνικά τυπωμένα στην συσκευασία και όχι σε αυτοκόλλητο, μάλλον δεν θα κάνει 430€ όταν οι υπόλοιποι το έχουν 530€ +... ;)

 

Βεβαια ειναι ενα θεμα να βρεις κανεις ανθρωπους ακομα και σημερα να πετανε στον αερα +100 ευρω τουλαχιστον "για να τους υποστηριξει η ACE"

 

Οσο βρισκουν τα κανουν, και καλα μας κανουν.:lol:

ΠΟΤΕ ο ελληνας δεν θα αποκτησει καταναλωτικη συνειδηση

 

Εγω προσωπικα πηρα το τηλεφωνο 430 120 ευρω φθηνοτερα απο το "ελληνικο" (ουτε μοσχαρακι να ηταν...) , ειναι παραεισαγωγης, και αν στο μεσοδιαστημα που θα το κρατησω, που κατα μεσο ορο ειναι 5-6 μηνες για καθε συσκευη που πεφτει στα χερια μου , χαλασει, το πηγαινω απο εκει που το αγορασα.

Το τι θα γινει απο εκει και περα , αν το επισκευασει η ACE η η αντιστοιχη εταιρεια στην γερμανια που επισκευαζει συσκευες Tmobile με ενδιαφερει ελαχιστα.

 

 

 

Τωρα μια ερωτηση.

Εχει κανεις αλλος προβλημα με τις ΡΟΜ του LEE και με τη διαχειριση της συνδεσης USB ?

Δεν μου δουλευει το USB MASS STORAGE.

Με ρομ 2.2.2 και τον κερνελ 2.2.5

Εχει κανεις αντιμετωπισει το προβλημα ? Αν ναι πως το ελυσε ?

Δεν δουλευουν ουτε τα widgets (multi mount sd κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την Revolution 3.1 του mike?

 

Έχω περάσει σε αυτή το No Sense patch και ενώ όλα είναι οκ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν η μπαταρία τελειώνει και συνδέσω το κινητό για να φορτίσει μετά από κάποια ώρα γίνεται τραγικά αργό. Υποθέτω ότι πέφτει η συχνότητα της cpu σε κάποιο σημείο και απλά δεν επανέρχεται ξανά στα φυσιολογικά επίπεδα. Ο μόνος τρόπος για να είμαι οκ είναι να κάνω restart την συσκευή.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια σημαντική αποροία μου: Ξαφνικά στο τηλέφωνο εμφανίζονται 7.600 επαφές! Μιλάω μόνο για αυτές που υποτίθεται είναι τοποθετημένες στο "τηλέφωνο" και όχι πχ. αυτές που είναι στο Facebook for sence ή στο Gmail account.

Οι 7.600 επαφές είναι συνολικά μ' αυτές που είναι "συνδεδεμένες". Πχ. σε ένα όνομα είναι 10 και 12 φορές συνδεδεμένο στο τηλέφωνο.

Κάπως κουφού δεν είναι...

Μπορώ να κάνω κάτι επ' αυτού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια σημαντική αποροία μου: Ξαφνικά στο τηλέφωνο εμφανίζονται 7.600 επαφές! Μιλάω μόνο για αυτές που υποτίθεται είναι τοποθετημένες στο "τηλέφωνο" και όχι πχ. αυτές που είναι στο Facebook for sence ή στο Gmail account.

Οι 7.600 επαφές είναι συνολικά μ' αυτές που είναι "συνδεδεμένες". Πχ. σε ένα όνομα είναι 10 και 12 φορές συνδεδεμένο στο τηλέφωνο.

Κάπως κουφού δεν είναι...

Μπορώ να κάνω κάτι επ' αυτού

 

Εσυ κι ο χρυσος οδηγος!!!:p

Δοκιμασες ''τηλεφωνο-menu-προσωπα-menu-προβολη'' και να επιλεξεις ποιες επαφες θες να φαινονται;;;(πχ απο google)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εσυ κι ο χρυσος οδηγος!!!:p

Δοκιμασες ''τηλεφωνο-menu-προσωπα-menu-προβολη'' και να επιλεξεις ποιες επαφες θες να φαινονται;;;(πχ απο google)

 

Στο θέμα της προβολής δεν έχω πρόβλημα. Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν πάω να μεταφέρω τις επαφές στο pc (outlook) γιατί μου περνάει και τις 7.600 επαφές που στην ουσία είναι περίπου 550... αφού υπάρχουν πολλαπλές εγγραφές σε κάθε μια από τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

 

μια γρήγορη ερώτηση :

 

Το κάλυμμα του φακού έχει τζόγο δηλαδή στρίβει ελάχιστα δεξιά και ελάχιστα αριστερά. Είναι normal ? το έχετε όλοι αυτό ?

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα,

 

μια γρήγορη ερώτηση :

 

Το κάλυμμα του φακού έχει τζόγο δηλαδή στρίβει ελάχιστα δεξιά και ελάχιστα αριστερά. Είναι normal ? το έχετε όλοι αυτό ?

 

Thanks !

 

Μια χαρά από μένα... κανένα πρόβλημα...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...