Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εφαρμογή μου προτείνετε, για έλεγχο του όγκου δεδομένων στο desire HD?

 

Ρίξε μια ματιά στο thread Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android.

 

Πάντως μια πολύ καλή λύση σε αυτό που ζητάς είναι το 3G Watchdog

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια εφαρμογή μου προτείνετε, για έλεγχο του όγκου δεδομένων στο desire HD?

 

3g watchdog

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις radio s-off και Eng s-off πρέπει να τα γυρίσουμε πάλι ΣΕ s-on???

Αυτό το Eng s-off, τι ακριβώς απενεργοποιεί??

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις radio s-off και Eng s-off πρέπει να τα γυρίσουμε πάλι ΣΕ s-on???

Αυτό το Eng s-off, τι ακριβώς απενεργοποιεί??

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Security off ειναι.για να μπορεις να περασεις μια rom πχ η ενα radio κτλ..και ειναι αναστρεψιμο..αλλα δε θα χρειαστεις να κανεις s-on εκτος αν θελησεις καποια στιγμη να επιστρεψεις στη μαμα rom...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος παρακαλω γιατι 550 ευρω θα πεσουν απο τον 4ο οροφο;;;

λοιπον...εγινα root,εκανα radio off,eng s-off,μπαινω recovery να flashαρω leedroid και μου βγαζει μνμ ''cant open /sdcard/leedroid_HD_V2.0.0.zip(bad)''!!!

τι στο καλο κανω λαθος;;;προσπαθησα παλι το πρωι και μου εμεινε στο boot animation!!αναγκαστηκα να περασω τη μαμα rom απ την αρχη!!

το αρχειο της rom εγινε ελεγχος md5 κι επισης το ξανακατεβασα καλου κακου!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις καμιά άλλη καρτούλα? Ή αν δεν έχεις άλλη κάνε ένα format σε αυτή και ένα error check.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις καμιά άλλη καρτούλα? Ή αν δεν έχεις άλλη κάνε ένα format σε αυτή και ένα error check.

 

αυτο εκανα μολις τωρα!αλλαξα καρτα!!!τωρα ετοιμαζομαι να flashαρω παλι...;)

αντε να δουμε....

 

ολα οκ!!προσεχουμε λοιπον και τη καρτουλα μας που και που μηπως φταει αυτη για καποιο προβλημα...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Είμαι κάτοχος ενός hd2 και σκέφτομαι να πάρω το hd.

Προφανώς έχω στα υπόψιν μου όλα τα θετικά του. Υπάρχουν κάποια αρνητικά που θα πρέπει να γνωρίζω πριν το αγοράσω?:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Είμαι κάτοχος ενός hd2 και σκέφτομαι να πάρω το hd.

Προφανώς έχω στα υπόψιν μου όλα τα θετικά του. Υπάρχουν κάποια αρνητικά που θα πρέπει να γνωρίζω πριν το αγοράσω?:)

μηπως εννοεις το ....αναποδο? :blink:

EDIT ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ!!!!!!!!!!!!ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΕς ΤΟ HD ΤΟ ΠΑΛΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει leedroid μπορει να κατεβασει το νεο kernel 2.0.4. με κυριοτερο χαρακτηριστικο (για μενα):''Increased ALL audio levels by 20%'':music::w00t:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει leedroid μπορει να κατεβασει το νεο kernel 2.0.4. με κυριοτερο χαρακτηριστικο (για μενα):''Increased ALL audio levels by 20%'':music::w00t:

 

elthis μην βιάζεσαι man.

 

Έχει πολλά report για power leak. Αν παρατηρήσεις διαφορά σε κατανάλωση μέσα στην ημέρα κάνε μας ένα post εδώ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

elthis μην βιάζεσαι man.

 

Έχει πολλά report για power leak. Αν παρατηρήσεις διαφορά σε κατανάλωση μέσα στην ημέρα κάνε μας ένα post εδώ.

 

2 ωρες το δουλευω τωρα κι ειμαι οκ...δεν εχω παρατηρησει να πεφτει γρηγορα.να σου πω την αληθεια,επειδη τον 2.0.3. δε τον δουλεψα καθολου δε ξερω ποση διαφορα μπορει να ειχε απο τον stock που ημουν...

προσωπικα και να ανεβηκε η καταναλωση μπαταριας στα επιπεδα της stock πχ,προτιμω εναν καλυτερο ηχο στ αυτια μου(που οντως ισχυει),αφου ειχα απογοητευθει πολυ πριν....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα... Είμαι κάτοχος ενός hd2 και σκέφτομαι να πάρω το hd.

Προφανώς έχω στα υπόψιν μου όλα τα θετικά του. Υπάρχουν κάποια αρνητικά που θα πρέπει να γνωρίζω πριν το αγοράσω?:)

 

Μικρή ένταση ηχείου, σχετικά αδύναμο wifi, αμφιβόλου ποιότητας πίσω πλαστικά.

 

Αυτά είναι τα γενικότερα σχόλια των περισσότερων χρηστών. Υπάρχουν και άλλα περισσότερο λεπτομερή αλλά θα χρειαστεί να ανατρέξεις στις σελίδες αυτού του thread.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν παύει να είναι μια συσκευή που πραγματικά... "πετάει"!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μικρή ένταση ηχείου, σχετικά αδύναμο wifi, αμφιβόλου ποιότητας πίσω πλαστικά.

 

Αυτά είναι τα γενικότερα σχόλια των περισσότερων χρηστών. Υπάρχουν και άλλα περισσότερο λεπτομερή αλλά θα χρειαστεί να ανατρέξεις στις σελίδες αυτού του thread.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν παύει να είναι μια συσκευή που πραγματικά... "πετάει"!

 

Το αδύναμο wifi δεν έχει διορθωθεί ακόμα με κάποια αναβάθμιση ή custom rom; Είναι το μονο πράγμα που με προβληματίζει σε αυτή τη συσκεύη.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβολου ποιοτητας καμερα με ιδιαιτερο προβλημα στην σταθεροποιηση την οπτικη,καπακια πανακριβα αλλα ευκολο να χαλασουν διοτι διψανε για παρεξηγηση.

 

Το εχεις δουλεψει το τηλεφωνο, η απλα αναπαραγεις οτι ακους? Το λεω αυτο γιατι σε εμενα το wifi πιανει τα παντα, η καμερα δεν παρουσιαζει το παραμικρο προβλημα και τα καπακια κουμπωνουν μια χαρα και καθονται φρονιμα, χωρις την παραμικρη διαθεση παρεξηγησης.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει leedroid μπορει να κατεβασει το νεο kernel 2.0.4. με κυριοτερο χαρακτηριστικο (για μενα):''Increased ALL audio levels by 20%'':music::w00t:

 

elthis μην βιάζεσαι man.

 

Έχει πολλά report για power leak. Αν παρατηρήσεις διαφορά σε κατανάλωση μέσα στην ημέρα κάνε μας ένα post εδώ.

 

επανερχομαι στο θεμα και απλα να αναφερω οτι, με εντονη χρηση μπορω να πω απο το πρωι,εχω ακριβως την ιδια καταναλωση με τη STOCK.αρα οσοι εχετε leedroid και εχετε μαθει με μπαταρια καλυτερης αυτονομιας, να περιμενετε μεχρι το βραδυ που οπως ειπε ο lee θα ξαναβγαλει τον νεο kernel..

 

Υ.Γ.:ο ηχος ειναι οντως λιγο πιο δυνατος οπως υποσχεθηκε ο lee...;)

 

edit: vassman θα συμφωνησω με τον laz για τα καπακια.συγκεκριμενα με το καπακι της sim-sd card οπου στο δικο μου εξεχει λιγο και ψιλοκουνιεται, και δεν εχω βρει τροπο να το σταθεροποιησω.το wifi μπορω να το συγκρινω με το desire που ειχα και ειναι λιιιιγο χειροτερο στα ιδια μερη,χωρις να μου δημιουργει προβλημα ομως...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το λεω αυτο γιατι σε εμενα το wifi πιανει τα παντα

 

Όταν λες πιάνει τα πάντα τι εννοείς; Πιάνει τα wifi από απέναντι σπίτια, με ενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ το ασύρματο του αδερφού μου και εχω οριακή λήψη με Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πιάνει τα πάντα τι εννοείς; Πιάνει τα wifi από απέναντι σπίτια, με ενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ το ασύρματο του αδερφού μου και εχω οριακή λήψη με Ν8.

 

Αυτο ακριβως εννοω Σπυρο. Πιανει οτι πιανει και το laptop

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβολου ποιοτητας καμερα με ιδιαιτερο προβλημα στην σταθεροποιηση την οπτικη,καπακια πανακριβα αλλα ευκολο να χαλασουν διοτι διψανε για παρεξηγηση.

Τα καπακια και το wifi προφανως ειναι θεμα παρτιδας γιατι δεν το αντιμετωπιζουν ολοι, οποτε μη το γενικευουμε. Οσο αφορα την καμερα, διαφωνω. Υστερει απλως λιγακι ο ηχος στο βιντεο. Καθ ολα τα αλλα ειναι αψογη. Δεν υποσχεθηκε η κατασκευαστρια εταιρεια πως αντικαθιστα ψηφιακη...

Φιλικα...

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι καλο να μιλαμε αντικειμενικα εδω μεσα...δεν ειμαστε στους διαξιφισμους αλλα στο forum του desire HD.

εχουμε μια απο τις καλυτερες συσκευες τις αγορες και ειμαστε σε θεση να αναφερουμε τα θετικα και τα αρνητικα της.οπως ολα τα κινητα εχουν λοιπον ΚΑΙ αρνητικα,δοξα την υπαρξη,λιγα.ενα μειονεκτημα λοιπον ΕΙΝΑΙ τα καπακια της HTC στο HD οπως και σε πολλες συσκευες της ιδιας εταιριας!οι παρτιδες ειναι...αρκετες με το συγκεκριμενο προβλημα και δε μπορουμε να μιλαμε για εναν ατυχο κατοχο!

προφανως οπως κι εσεις,θελω κι εγω να υποστηριξω την επιλογη μου,αλλα δε θα κρυφτω σε εναν υποψηφιο αγοραστη να του πω οτι τα καπακια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μη κουμπωνουν καλα ή οτι η οθονη του δε θα μπορουσε ανετα να ειναι καλυτερη(αυτα τα 2 βλεπω εγω σαν μειονεκτηματα).

το WIFI ειναι δυνατο(απο τον 1ο οροφο μπαινω ενω μενω στον 4ο) και ισως μονο καποιος εμπειρος χρηστης να το ηθελε καλυτερο.

για μπαταριες κτλ μην ακουω...ολα σχεδον τα smartphones εχουν πανω-κατω την ιδια καταναλωση και μεχρι λοιπον να βγει μια μπαταρια 5000 mah χωρις να ζυγιζει 1 κιλο και ουτε να ειναι σαν εξωτερικος σκληρος δισκος,ας αρκεστουμε σε αυτη που εχουμε,η σε μια λιγο καλυτερη απο καποιο καταστημα...

 

φιλικα,ολοι μαζι για ενα καλυτερο HD...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμενα μολις εχτες αγορασα ενα dezire hd το κινιτο ειναι απιστευτο αλλα χρειαζομαι βοηθεια απο καποιο που ξερει μιας κι δεν ξερω τη μου γινεται η συσκευη ειναι απο γερμανια κι εχει στο σεταρισμα 3 μονο γλωσσες αυτο λινεται με το morelocale οποτε εχω ελληνικα κανονικα τωρα επειδη ειναι αγορασμενω απο vodafone γερμανιας βγαζει σαν velcome screen το λογοτιπο της vodafone θελω να το κανω root κι ολα τα αλλα για να βαζω οτι θελω υπαρχει καποιος απο θεσσαλονικη που δεν βαριεται να κανει μια καλη πραξει να ερθει σπιτι μου η να παω εγω να του τιναξει τα μπουρια μιας κι εγω δεν ξερω που πανε τα 4σερα. φοραει rom 1.7 θα το εκτιμουσα παρα πολοι

θα τον κανω θεο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμενα μολις εχτες αγορασα ενα dezire hd το κινιτο ειναι απιστευτο αλλα χρειαζομαι βοηθεια απο καποιο που ξερει μιας κι δεν ξερω τη μου γινεται η συσκευη ειναι απο γερμανια κι εχει στο σεταρισμα 3 μονο γλωσσες αυτο λινεται με το morelocale οποτε εχω ελληνικα κανονικα τωρα επειδη ειναι αγορασμενω απο vodafone γερμανιας βγαζει σαν velcome screen το λογοτιπο της vodafone θελω να το κανω root κι ολα τα αλλα για να βαζω οτι θελω υπαρχει καποιος απο θεσσαλονικη που δεν βαριεται να κανει μια καλη πραξει να ερθει σπιτι μου η να παω εγω να του τιναξει τα μπουρια μιας κι εγω δεν ξερω που πανε τα 4σερα. φοραει rom 1.7 θα το εκτιμουσα παρα πολοι

θα τον κανω θεο

 

Man, να εισαι σίγουρος πως θα σε βοηθούσαν πάρα πολλοί πιο εύκολα αν χρησιμοποιούσες λίγα σημεία στίξης καθώς και γενικά στοιχειώδεις κανόνες συντακτικού.

Δεν είναι τόσο εύκολο σε ανάγνωση το κειμενό σου.

 

Εν πάσει περιπτώσει, πριν ξεκινήσεις την διαδικασία μεταμόρφωσης από glx σε GTI ρίξε λίγο από το απαραίτητο διάβασμα εδώ.

 

 

Από τα λίγα που κατάλαβα έχεις vodafone branded συσκευή, η οποία έχει και ένα από τα τελευταία 1.7x baseband που σημαίνει οτι δεν γίνεται να του κάνεις root ευθέως αλλά χρειάζεσαι πρώτα downgrade.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρέλαβα τη νέα συσκευή μου (άμεση αντικατάσταση λόγω ενός καμμένου pixel).

Δεν την έχω ανοίξει ακόμα (το φορτίζω) αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: εσείς με το που ανοίγετε το καπάκι της μπαταρίας "γλιστράει" έξω; Στην προηγούμενη που είχα έτσι γινόταν - γλιστρούσε πανεύκολα, ενώ σε αυτή "βρίσκει" λίγο και πρέπει να την τραβήξω με το χέρι, για να τη "βοηθήσω".

Link to comment
Share on other sites

Man, να εισαι σίγουρος πως θα σε βοηθούσαν πάρα πολλοί πιο εύκολα αν χρησιμοποιούσες λίγα σημεία στίξης καθώς και γενικά στοιχειώδεις κανόνες συντακτικού.

Δεν είναι τόσο εύκολο σε ανάγνωση το κειμενό σου.

 

Εν πάσει περιπτώσει, πριν ξεκινήσεις την διαδικασία μεταμόρφωσης από glx σε GTI ρίξε λίγο από το απαραίτητο διάβασμα εδώ.

 

 

Από τα λίγα που κατάλαβα έχεις vodafone branded συσκευή, η οποία έχει και ένα από τα τελευταία 1.7x baseband που σημαίνει οτι δεν γίνεται να του κάνεις root ευθέως αλλά χρειάζεσαι πρώτα downgrade.

 

ειναι ακριβως οπως τα λες κι συγνωμη αλλα δεν εδεινα την απαρετητη προσοχη στο σχολιο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα η οθονη μου δειχνει ενα "αρρωστο"λαδι φοντο.

μου ειχε συμβει και παλαιοτερα μετα απο μια πτωση,ειχα βγαλει τα καπακια και ειχα ξανατοπ[οθετησει την μπαταρια και τις καρτες sim και sd και ειχε επανελθει.

τωρα δεν επανερχεται με τιποτα!εχει συμβει και σε αλλους αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...