Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά και μένα μου άρεσε και ήθελα να αλλάξω το 845 που χω τώρα άλλα αυτο με το sar με κρατάει μακριά του. Εσείς δεν έχετε κανένα πρόβλημα μ΄αυτό?

Όχι ιδιαίτερα εδώ η sony βάζει τα ίδια και υψηλότερα σαρ

Δηλαδή ισχύει αυτό με την Oled οθόνη?κάποιος να επιβεβαιώσει?που το έχει πάρει από ελλάδα?

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι ιδιαίτερα εδώ η sony βάζει τα ίδια και υψηλότερα σαρ

Δηλαδή ισχύει αυτό με την Oled οθόνη?κάποιος να επιβεβαιώσει?που το έχει πάρει από ελλάδα?

 

Φιλε μου μην λες ανακρίβειες.

Οντως καποια μοντελα ειχαν μεγαλο sar αλλα το 99 τις εκατο των ερικσον ειναι πολυ κατω απο το 1.0

Αν θες σου δινω λινκς να το δεις και μονος σου.

Και ναι μαλλον θα παρουμε αυτα που ήρθαν και ουγγαρια δηλαδη το φτηνιαρικο μοντελο με μικρη μνημη και οχι amoled οθονη.

Γαμωτο και πουλησα το joy.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λογικα θα ξερω ποια ακριβως οθονη φορα και ποσο ram εχει παιδια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λογικα θα ξερω ποια ακριβως οθονη φορα και ποσο ram εχει παιδια.

 

Όμορφα, σκόπευα να πάω πρωί να κοιτάξω αν το βρω ανοιχτό σε 1-2 μαγαζιά να δω πόση RAM έχει αλλά δεν έχω ιδιαίτερες ελπίδες για να το βρω να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι τοσος ντορος για το sar?η τιμη αυτη ειναι η μεγιστη που μπορει να εκπεμψει υπο ορισμενες συνθηκες,δε σημαινει οτι βγαζει συνεχεια τοσο.εξαλλου το οριο ειναι 2..μην ειμαστε προκατειλημμενοι με τα παντα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι τοσος ντορος για το sar?η τιμη αυτη ειναι η μεγιστη που μπορει να εκπεμψει υπο ορισμενες συνθηκες,δε σημαινει οτι βγαζει συνεχεια τοσο.εξαλλου το οριο ειναι 2..μην ειμαστε προκατειλημμενοι με τα παντα

 

To οριο ειναι 1.6 και οχι 2.0

 

Working closely with federal health and safety agencies, such as the Food and Drug Administration (FDA), the FCC has adopted limits for safe exposure to radiofrequency (RF) energy. These limits are given in terms of a unit referred to as the Specific Absorption Rate (SAR), which is a measure of the amount of radio frequency energy absorbed by the body when using a mobile phone. The FCC requires cell phone manufacturers to ensure that their phones comply with these objective limits for safe exposure. Any cell phone at or below these SAR levels (that is, any phone legally sold in the U.S.) is a "safe" phone, as measured by these standards. The FCC limit for public exposure from cellular telephones is an SAR level of 1.6 watts per kilogram (1.6 W/kg)."- FCC.gov Website

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το μαξιμουν sar βγαινει σε καθε συσκευη οταν εχει το ελαχιστο δυνατο σημα.

Τωρα σχετικα.........

 

Το μέγιστο όριο SAR σύμφωνα με την Ευρωπαική ένωση είναι:

2.0 W/Kg in 10g of tissue

ES 59005 (1998) ICNIRP Guidelines 1998 (ICNIRP 1998)

 

Μερικές αντιπροσωπευτικές ιστοσελίδες:

------------------------------------------------------------------------------------------

Πόση ακτινοβολία εκπέμπουν - Νέα μοντέλα

link: http://aktinobolia.wordpress.com/prostasia/sar/

 

Ιστοσελίδα με συνέπεις:

link: http://www.physics4u.gr/news/2004/scnews1260.html

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To οριο ειναι 1.6 και οχι 2.0

 

Working closely with federal health and safety agencies, such as the Food and Drug Administration (FDA), the FCC has adopted limits for safe exposure to radiofrequency (RF) energy. These limits are given in terms of a unit referred to as the Specific Absorption Rate (SAR), which is a measure of the amount of radio frequency energy absorbed by the body when using a mobile phone. The FCC requires cell phone manufacturers to ensure that their phones comply with these objective limits for safe exposure. Any cell phone at or below these SAR levels (that is, any phone legally sold in the U.S.) is a "safe" phone, as measured by these standards. The FCC limit for public exposure from cellular telephones is an SAR level of 1.6 watts per kilogram (1.6 W/kg)."- FCC.gov Website

 

ναι το ξερω οτι ειναι 1.6 της συσκευης.εγω σου λεω ποσο ειναι το οριο συμωνα με την Ευρωπαικη Ενωση

Link to comment
Share on other sites

Γαμωτο και πουλησα το joy.

και πάλι, είναι κατα πολύ ανώτερο απο το joy, δεν καταλαβαινω τι συγκρινετε...

Μονο και μονο για τα 800Χ480 (που μεταμορφωνουν την εμπειρια ιντερνετ και το οπτικο αποτελεσμα) πας για αυτο. Και με τα δεδομενα των lcd, 256 MB RAM ειναι ευκολα μπροστα απο τον ανταγωνισμο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

και πάλι, είναι κατα πολύ ανώτερο απο το joy, δεν καταλαβαινω τι συγκρινετε...

Μονο και μονο για τα 800Χ480 (που μεταμορφωνουν την εμπειρια ιντερνετ και το οπτικο αποτελεσμα) πας για αυτο. Και μετα δεδομενα των lcd, 256 MB RAM ειναι ευκολα μπροστα απο τον ανταγωνισμο...

 

Δεν είπε κανείς ότι το joy είναι καλύτερο, για το sar της συσκευής λέμε που είναι πολύ υψηλό

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι το joy είναι καλύτερο, για το sar της συσκευής λέμε που είναι πολύ υψηλό

 

Αυτο ειναι αλλη ιστορια, αλλα σε αυτο το θεμα ειμαι υπερμαχος του ασυρματου ακουστικου (χωρις κι αυτο να εχει ξεκαθαριστει οτι ειναι η βελτιστη λυση). Ουτως η αλλως στην αγνοια ειμαστε βυθισμενοι ολοι, οποτε ο καθενας κανει ο,τι κρινει καλυτερο για την υγεια του.

Link to comment
Share on other sites

Νεωτερα--->

 

Παιιδια μετα απο καμια 10ρια τηλφ.και καμια ωρα συνομηλιας με τα ...στελεχη....

τις Wind ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι οι ανθρωποι εκει απλα..........

.....ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ......ουτε ποση ram εχει ουτε τι ακριβως

ειναι η οθονη ουτε τπτ!!!!!Το μονο που μου ειπαν ολοι ειναι να μπω στο site τις Zte

η στο gsmarena και να δω απο εκει τι και πως......Ελεος αυτο το κανω και μονος μου ρε παιδια

δενε ιναι αναγκη να παρω 10 τηλφ.ειπαμε πια......

Σε αλλη ερωτηση προς αυτους οτι σε αλλες χωρες ας πουμε εχει 256 και σε αλλες 512 ram.εεεεε εκει εμεινα καγκελο!!!Μην πω τωρα για την οθονη.......:)

Τωρα εαν ειναι δυνατον να κανεις εισαγωγη και να εχεις αποκλειστικα μια συσκευη και να μην ξερεις τι πουλας ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα!!!

 

Δεν μπορω να πω βεβαια ΕΥΓΕΝΈΣΤΑΤΟΙ ολοι αλλα εαν δεν σε βοηθουν....

 

Και δεν ειναι τωρα τα 159 ευρο που το ψαχνω(εχω και τον γαλαξια αλλωστε

αλλα και το hd2 σαν κινητα αλλα η περιεργια να μαθω.....αλλα που να ρωτησω οεο?)

Ενας λογος που η Voda εχει σαρωση τα βραβεια περι εξυπηρετισης πελατων ειναι και αυτος.

Οπως και να εχει παντως ενας πωλητης που ειδε το κινητο σε καποιο καταστημα

live απο οτι μου ειπε απλα δεν παλευεται το κινητο.......τωαρ κρατα μικρο καλαθι λενε στο χωριο μου.

Βεβαια βλεπω να το συγκρινεται με το joy.....δεν υπαρχει καν τετοιο θεμα παιδια ειναι πολυ μπροστα το blade παντου

και η χρηματικη διαφορα ελαχιστη.........

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νεωτερα--->

 

Παιιδια μετα απο καμια 10ρια τηλφ.και καμια ωρα συνομηλιας με τα ...στελεχη....

τις Wind ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι οι ανθρωποι εκει απλα..........

.....ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ......ουτε ποση ram εχει ουτε τι ακριβως

ειναι η οθονη ουτε τπτ!!!!!Το μονο που μου ειπαν ολοι ειναι να μπω στο site τις Zte

η στο gsmarena και να δω απο εκει τι και πως......Ελεος αυτο το κανω και μονος μου ρε παιδια

δενε ιναι αναγκη να παρω 10 τηλφ.ειπαμε πια......

Σε αλλη ερωτηση προς αυτους οτι σε αλλες χωρες ας πουμε εχει 256 και σε αλλες 512 ram.εεεεε εκει εμεινα καγκελο!!!Μην πω τωρα για την οθονη.......:)

Τωρα εαν ειναι δυνατον να κανεις εισαγωγη και να εχεις αποκλειστικα μια συσκευη και να μην ξερεις τι πουλας ειναι ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα!!!

 

Δεν μπορω να πω βεβαια ΕΥΓΕΝΈΣΤΑΤΟΙ ολοι αλλα εαν δεν σε βοηθουν....

 

Και δεν ειναι τωρα τα 159 ευρο που το ψαχνω(εχω και τον γαλαξια αλλωστε

αλλα και το hd2 σαν κινητα αλλα η περιεργια να μαθω.....αλλα που να ρωτησω οεο?)

Ενας λογος που η Voda εχει σαρωση τα βραβεια περι εξυπηρετισης πελατων ειναι και αυτος.

Οπως και να εχει παντως ενας πωλητης που ειδε το κινητο σε καποιο καταστημα

live απο οτι μου ειπε απλα δεν παλευεται το κινητο.......τωαρ κρατα μικρο καλαθι λενε στο χωριο μου.

Βεβαια βλεπω να το συγκρινεται με το joy.....δεν υπαρχει καν τετοιο θεμα παιδια ειναι πολυ μπροστα το blade παντου

και η χρηματικη διαφορα ελαχιστη.........

 

Μην παιδευεσαι φιλε μου, εγραψα παραπανω τα specs του...

Link to comment
Share on other sites

πάντως δε ξέρω που βρίσκετε τις τιμές SAR στο 1,6 ...

εδώ αναφέρουν πως το manual του κινητού γράφει 1,35 και όχι 1,6

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/320970/sar-score-of-zte-blade/

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγο από το κατάστημα wind Καλλιθέας στη Θησέως. Ευγενέστατη η κοπέλα αλλά... δεν ήξερε τι specs θα έχει η συσκευή. Αύριο μου είπε πως κατα πάσα πιθανότητα θα ξέρουν. Σίγουρες πληροφορίες έχει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

@v@gelis

Ναι βρε οκ το ειδα, αλλα κατι επισημο απο Wind ψαχνω,για αυτο και το κοιταω απο το πρωι.

 

User Manual τις συσκευης μπορουμε να βρουμε καπου σε μορφη pdf?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και για να δουμε λιγο πως τρεχει 3d παιχνιδια---->

 

Raging Thunder Android sur un ZTE Blade......

 

 

:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να πώ ότι με μετάβαση σε froyo, και παρόλο που είναι beta, η επίδοση σε 3d όπως και γενικά η ταχύτητα της συσκευής βελτιώνεται πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα κατάφερα να το βρω σε κάποιο κατάστημα, πόσο μάλλον ανοιχτό για να το επεξεργαστώ.

 

απο οτι διαβασα στην ελλαδα θα φερουν το μοντελο με τα 256mb ram και lcd οθονη

 

Πού ακριβώς το διάβασες όμως? Είναι κάτι επίσημο?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σιγά-σιγά τα όνειρα για AMOLED οθόνη στα 160€ γκρεμίζονται; Παραήταν όνειρο σ' αυτήν την τιμή εδώ που τα λέμε, ε; :p
Link to comment
Share on other sites

δε μας (πολυ)χαλαει ομως σε αυτην την τιμη με τα χαρακτηριστικα που εχει.

εκει που σκεφτομουν πολυ σοβαρα το joy, τωρα αλλαξα γνωμη. με μολις 50€ παραπανω παιρνω καλυτερη συσκευη.

 

ερωτηση: τελικα εχει οθονη multitouch? στο site της zte αναφερεις οθονης αφης multipoint.

 

multipoint και multitouch ειναι το ιδιο? :)

 

εδιτ:

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...