Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αγορά από orange για όποιoν το σκέφτεται , μπορεί να γίνει μέσω borderlinx.

Γύρω στα 150 € βγαίνει.

Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η αγορά από orange για όποιoν το σκέφτεται , μπορεί να γίνει μέσω borderlinx.

Γύρω στα 150 € βγαίνει.

 

μπορεις να δωσεις λιγες λεπτομεριες;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τα σπάει, παρόλο που έχει μόνο 256 RAM και LCD οθόνη. Από το απόγευμα που την πήρα δε μπορώ να πιστέψω ακόμη το πόσο ταχύτερη είναι σε σχέση με το Wildfire που είχα και πόσο καλύτερο feeling έχει το Eclair πάνω της.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για επιπλέον μνήμη( πάει σφαίρα), ούτε για AMOLED(χάνεται στον ήλιο). Στα 159 ευρώ που έδωσα απλά δεν υπάρχει αντίπαλος. Το SAR υψηλό, αλλά υπάρχουν και τα bluetooth ακουστικά. Ένα μείον είναι ότι δε παίζει ραδιόφωνο από το μεγάφωνο, αλλά μικρό το κακό. Επισης η κάμερα είναι πολύ καλύτερη σε εστίαση και κλείστρο από το Wildfire, υπολείπεται όμως του flash. Παρόλα αυτά τραβάει καθαρές φώτο και βιντεάκια, χωρίς θόρυβο, ακόμη και βράδυ. Όσο για το WiFi που αναφέρθηκαν αποσυνδέσεις, δεν παρατήρησα το παραμικρό και έχει πολύ δυνατό σήμα WiFi , όπως και γρήγορο GPS.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα για το 95% των χρηστών, οι οποίοι δεν έχουν τρελές απαιτήσεις.

Edited by grlucifer
Weatherproof
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα, διαβαζω το θεμα με το SAR και τον προβληματησμο.... αν δεν κανω λαθος για να βγαλει αυτο το νουμερο θα πρεπει να ειναι wifi και bt ανοικτα σε χρηση και συνδεδεμενα και να υπαρχει κληση με συνομιλια με 3g και να μην υπαρχει και καλη ληψη δικτιου. οι τιμες που αναφερουν ειναι οι μεγαλητερες και στις ποιο δυσκολες και απαιτητικες συνθηκες!

φιλικα

 

το σκεφτομαι για το πρωτο μου android και δευτερη συσκευη!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε για sar αλλά εγώ το έχω το κινητό εδώ και 2 ώρες και πιάνει παντού μέσα στο σπίτι εκεί που με άλλα κινητά δε πιάνει καθόλου η βόνταφον με αυτό έχω καμπάνα σήμα.

Το κινητό είναι απλά τέλειο στα λεφτά του και μην ακούω για wildfire και αηδίες. Συγκρίνεται με πολύ ανώτερα κινητά αυτή τη στιγμή.

Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή και έχει τρελή απόκριση. Του έβαλα angry birds, asphalt και raging thunder και το κινητό δε τρώει πουθενά σκάλωμα. Δε το έχω πειράξει ακόμα με τη μαμήσια τη 2.1 είναι

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τα σπάει, παρόλο που έχει μόνο 256 RAM και LCD οθόνη. Από το απόγευμα που την πήρα δε μπορώ να πιστέψω ακόμη το πόσο ταχύτερη είναι σε σχέση με το Wildfire που είχα και πόσο καλύτερο feeling έχει το Eclair πάνω της.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για επιπλέον μνήμη( πάει σφαίρα), ούτε για AMOLED(χάνεται στον ήλιο). Στα 159 ευρώ που έδωσα απλά δεν υπάρχει αντίπαλος. Το SAR υψηλό, αλλά υπάρχουν και τα bluetooth ακουστικά. Ένα μείον είναι ότι δε παίζει ραδιόφωνο από το μεγάφωνο, αλλά μικρό το κακό. Επισης η κάμερα είναι πολύ καλύτερη σε εστίαση και κλείστρο από το Wildfire, υπολείπεται όμως του flash. Παρόλα αυτά τραβάει καθαρές φώτο και βιντεάκια, χωρίς θόρυβο, ακόμη και βράδυ. Όσο για το WiFi που αναφέρθηκαν αποσυνδέσεις, δεν παρατήρησα το παραμικρό και έχει πολύ δυνατό σήμα WiFi , όπως και γρήγορο GPS.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα για το 95% των χρηστών, οι οποίοι δεν έχουν τρελές απαιτήσεις.

Το πρόβλημα στο WiFi είναι θέμα firmware, όχι hardware, τα ελληνικά ZTE Blade δεν θα έχουν πρόβλημα νομίζω (τα ολόιδια γαλλικά πχ δεν έχουν).

Τις φωτό δεν θα τις έλεγα "καθαρές" :P πάρα πολύ μέτριες μάλλον.

Οθόνη το αγγλικό έχει ίδια με του Desire (PenTile AMOLED). Έχει ακριβώς τα ίδια προβλήματα στο multitouch με το Desire, αν και στην χρήση δεν παίζει ρόλο. Δεν ξέρω για την οθόνη του ελληνικού.

Το χω κανα 2μηνο και είναι απίστευτα καλό για την τιμή του - η μπαταρία με push mail, browsing κλπ κρατάει 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση που έκανα και πριν πριν προβώ στην αγορά του..οι ρομ που υπάρχουν για το αγγλικό κάνουν σε αυτό?λόγω των διαφόρων στο hardware δηλαδή

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις λιγες λεπτομεριες;;

μπορείς να μπεις στο http://www.borderlinx.com έχει όλες τις πληροφορίες

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση που έκανα και πριν πριν προβώ στην αγορά του..οι ρομ που υπάρχουν για το αγγλικό κάνουν σε αυτό?λόγω των διαφόρων στο hardware δηλαδή

Οι 2.2 rom μάλλον όχι:

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/323431/hungarian-zte-blade-with-256mb-ram-cant-run-2-2/

Οι 2.1 θα έλεγα μάλλον ναι, χωρις να είμαι σίγουρος. Νομίζω κάποιοι με την έκδοση που κυκλοφορεί στην Γαλλία (ίδια με την ελληνική) το έχουν κάνει.

Και οι 2.2 πάντως κάποια μικρομετατροπή χρειάζονται. Σε 1 μήνα κυκλοφορεί rebranded στην Ιαπωνία νομίζω το ZTE Blade με 2.2, και είναι η έκδοση με TFT οθόνη και 256mb, οπότε απο Χριστούγεννα λογικά θα υπάρχουν 2.2 rom που θα δουλεύουν και στις 2 εκδόσεις του Blade.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρεις απορίες:

 

1. Flash στον browser υπάρχει ή μπορεί να μπει με κάποια αναβάθμιση;

2. Αναβάθμιση λειτουργικού σε 2.2 έχει ακουστεί τίποτα; (μάλλον ήδη απαντήθηκε παραπάνω καθώς πόσταρα!)

3. Η μπαταρία πόσο περίπου διαρκεί. Ας πει κάποιος πόσο του κρατάει αναφέροντας και τι χρήση του κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρεις απορίες:

 

1. Flash στον browser υπάρχει ή μπορεί να μπει με κάποια αναβάθμιση;

2. Αναβάθμιση λειτουργικού σε 2.2 έχει ακουστεί τίποτα; (μάλλον ήδη απαντήθηκε παραπάνω καθώς πόσταρα!)

3. Η μπαταρία πόσο περίπου διαρκεί. Ας πει κάποιος πόσο του κρατάει αναφέροντας και τι χρήση του κάνει.

Δεν υπάρχει, κάποιος νομίζω κάτι κατάφερε με Flash lite, δεν ξέρω αν στην 2.2 ρομ μπαίνει το κανονικό flash αλλά με 600Mhz επεξεργαστή δεν θα θελα ιδιαίτερα να το δοκιμάσω ούτως ή άλλως.

Για την μπαταρία κάτι ανέφερα παραπάνω, με μέτρια χρήση (στο 3g, push email ενεργοποιημένο συνεχώς, ομιλία μισή ώρα τη μέρα το πολύ, αρκετό browsing, λίγο angry birds :p) βγάζει 2 μέρες αλλά οριακά. Συνήθως το φορτίζω καθημερινά, αν και το βράδυ είναι πάνω απο 50% γεμάτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει, κάποιος νομίζω κάτι κατάφερε με Flash lite, δεν ξέρω αν στην 2.2 ρομ μπαίνει το κανονικό flash αλλά με 600Mhz επεξεργαστή δεν θα θελα ιδιαίτερα να το δοκιμάσω ούτως ή άλλως.

Για την μπαταρία κάτι ανέφερα παραπάνω, με μέτρια χρήση (στο 3g, push email ενεργοποιημένο συνεχώς, ομιλία μισή ώρα τη μέρα το πολύ, αρκετό browsing, λίγο angry birds :p) βγάζει 2 μέρες αλλά οριακά. Συνήθως το φορτίζω καθημερινά, αν και το βράδυ είναι πάνω απο 50% γεμάτο.

 

το εχεις αγορασει απο τη wind ?

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές ημέρες θα υπάρχει διαθέσιμο απο εδώ http://www.play.com/Search.html?searchstring=san+francisco&searchtype=MBLS&searchsource=0 στα 140€ με τα μεταφορικα και 1€ το πολύ το ξεκλειδωμα από το eBay... Μιλάμε φυσικά για την καλή έκδοση...

 

To play δεν φερνει ΕΛΛΑΔΑ ΤΙΠΟΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα επιβεβαιωμενα ερχεται με LCD και 256mb μνημη?

Εχει 2gb ενσωματωμενη μνημη ή micro sd ?

Η οθονη ειναι capacitive ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα επιβεβαιωμενα ερχεται με LCD και 256mb μνημη?

Εχει 2gb ενσωματωμενη μνημη ή micro sd ?

Η οθονη ειναι capacitive ?

 

http://techblog.gr/mobile/zte-blade-wind-answers-5992/comment-page-1/#comment-70877

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε και το hands-on video απο το techblog.gr--->

 

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη Wind μου είπαν θα τιμολογείται στα 750 :lol:

Άντε όμως, πότε θα έρθει;; Το θέλω!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ρώτησα σε μεγάλο και κεντρικό κατάστημα της wind στο Κερατσίνι και δεν ήξεραν πότε θα τους έρθει η συσκευή σίγουρα... :(
Link to comment
Share on other sites

Απο εβδομαδα Τεταρτη-Πεμπτη θα ειναι σε πολλα καταστηματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

οταν με το καλο παρει την 2.2 froyo θα προβαλει κανονικα περιεχομενο flash?

ή δεν εχει καμια σχεση το λειτουργικο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...