Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως νομίζω ότι λόγω Ram και οθόνης, ίσως συμφέρει καλύτερα να αγοράσει κανείς το μοντέλο που κυκλοφορεί στη βρετανία, καθώς θα του βγεί περίπου στα ίδια χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω ότι λόγω Ram και οθόνης, ίσως συμφέρει καλύτερα να αγοράσει κανείς το μοντέλο που κυκλοφορεί στη βρετανία, καθώς θα του βγεί περίπου στα ίδια χρήματα.

 

Αυτο ψαχνω τωρα. Γνωριζεις μηπως πως μπορω να το παραγγειλω και ποια ειναι η διαδικασια για unlock και ολα τα σχετικα;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ψαχνω τωρα. Γνωριζεις μηπως πως μπορω να το παραγγειλω και ποια ειναι η διαδικασια για unlock και ολα τα σχετικα;;

 

Μπορείς να το πάρεις από ebay.co.uk ξεκλείδωτο(σου δίνει και μια sim με μερικές μονάδες μέσα αλλά σου είναι άχρηστη) στις 160 λίρες με τα μεταφορικά, δηλαδή 185 ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πάρεις από ebay.co.uk ξεκλείδωτο(σου δίνει και μια sim με μερικές μονάδες μέσα αλλά σου είναι άχρηστη) στις 160 λίρες με τα μεταφορικά, δηλαδή 185 ευρώ περίπου.

 

Δεν εχω αγορασει ποτε απο ebay και το σκεφτομαι. Θα ειναι καινουργιο το κινητο; Υπαρχει περιπτωση να λεει καινουργιο και να ειναι μεταχειρισμενο και αλλα τετοια. Αν υπαρχει καποιος που το εχει αγορασει ή σκεφτεται να το αγορασει ας επικοινωνισει μαζι μου εδω ή με PM.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αγορασει ποτε απο ebay και το σκεφτομαι. Θα ειναι καινουργιο το κινητο; Υπαρχει περιπτωση να λεει καινουργιο και να ειναι μεταχειρισμενο και αλλα τετοια. Αν υπαρχει καποιος που το εχει αγορασει ή σκεφτεται να το αγορασει ας επικοινωνισει μαζι μου εδω ή με PM.

 

 

Το να κάνεις αγορά δεν είναι τίποτα πραγματικά, πριν λίγες βδομάδες έκανα την πρώτη μου αγορά και μου φάνηκε γελοίο σαν πρωτάρη. Οι περισσότεροι sellers έχουν feedback που έφτιαξαν με πολύ αγώνα και δεν το χαλάνε κάνοντας βλακείες. Άλλωστε στα λεφτά που σου λέω όταν το αγοράζουν 110 λίρες και το δίνουν 140 για την δουλειά του unlocking έχουν ήδη βγάλει κάποια χρήματα, γιατί να σε κοροιδέψουν. Σε κάθε περίπτωση αν γίνει το οτιδήποτε σε καλύπτει το paypal. Εγώ αν δεν υπήρχε το πρόβλημα της εγγύησης θα το χτύπαγα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις αγορά δεν είναι τίποτα πραγματικά, πριν λίγες βδομάδες έκανα την πρώτη μου αγορά και μου φάνηκε γελοίο σαν πρωτάρη. Οι περισσότεροι sellers έχουν feedback που έφτιαξαν με πολύ αγώνα και δεν το χαλάνε κάνοντας βλακείες. Άλλωστε στα λεφτά που σου λέω όταν το αγοράζουν 110 λίρες και το δίνουν 140 για την δουλειά του unlocking έχουν ήδη βγάλει κάποια χρήματα, γιατί να σε κοροιδέψουν. Σε κάθε περίπτωση αν γίνει το οτιδήποτε σε καλύπτει το paypal. Εγώ αν δεν υπήρχε το πρόβλημα της εγγύησης θα το χτύπαγα άνετα.

 

Διαβασα σε καποια στο ebay να αναφερουν οτι αν σε περιπτωση που χαθει στην μεταφορα αυτος δεν θα εχει καμια ευθυνη και επιστρεφει μονο ενα ποσο της πληρωμης (γυρω στα 40 pounds) απο οτι ειδα. Θα προτιμουσα να βρω καποιο κλειστο απο μαγαζι και να το κανω unlock ο ιδιος μιας και γινεται χαμος στο ιντερνετ. Να ερθει σφραγισμενο το κινητο. Αλλα δεν μπορω να βρω

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω ότι λόγω Ram και οθόνης, ίσως συμφέρει καλύτερα να αγοράσει κανείς το μοντέλο που κυκλοφορεί στη βρετανία, καθώς θα του βγεί περίπου στα ίδια χρήματα.

 

Σαφως, οποιος μπορει να το βρει απο διαδικτυο η εχει γνωστο εκει το τσιμπαει.

Απλα δεν παιζει σε πολλα (για την ακριβεια σε ελαχιστα) καναλια στο διαδικτυο. Πρακτικα μονο αγγλικο ebay (κι εκει με το σταγονομετρο)...

Link to comment
Share on other sites

με τα μειωνεμενα specs αν τελει..νομιζω οτι το joy ειναι πιο τιμιο . To blade κοστιζει 50% παραπανω και η ολη διαφορα ειναι στη μεγαλυτερη αναλυση και μεγεθος της οθονης.

Απλα αν φτασεις εκει σκεφτεσε μηπως πας και σε κατι ακομα πιο ανεβασμενο οπως τα p500/wildfire/galaxy 3

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πώς αν το πάρουμε από Αγγλία έχει AMOLED και 512 RAM;

Και πώς το ξεκλειδώνουμε αν πέσει στα χέρια μας;

Edited by dipl
Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

αν πάρει κάνεις την έκδοση της wind θα μπορεί να βάλει τις rom που υπάρχουν στο módaco ?η θα υπάρχει ασυμβατοτητα λογω διαφορετικου hardware?και τι γινεται με την 256 rαm ?θα φτανει ρωταω επειδη ειναι μικρη σε σχεση με τον αντάγωνισμο... Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Απλα αν φτασεις εκει σκεφτεσε μηπως πας και σε κατι ακομα πιο ανεβασμενο οπως τα p500/wildfire/galaxy 3

Aυτά που ανέφερες δεν είναι πιο ανεβασμένα σε σχέση με το blade.Και τα 3 έχουν μικρότερη οθόνη σε ιντσες και μικρότερη ανάλυση

Link to comment
Share on other sites

Απο wind θα εχεται 2 χρονια εγγυηση απο εξω ποση εγγυηση θα εχεται?

Η διαφορα στην ram και στην οθινη δεν ειναι τοσο τραγικη ρε παιδια.....159 ευρο εχει..

Με τα 159 ΔΕΝ παιρνεις κατι καλυτερο........το optimus 500 τις lg εχει 260 περιπου

και μικροτερη οθονη...οπως και wildfire/galaxy 3 σχεδον με οθονες κατωτερες...ειπαμε οκ με το joy απλα ΔΕΝ συγκρινεται με τπτ και πουθενα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απο wind θα εχεται 2 χρονια εγγυηση απο εξω ποση εγγυηση θα εχεται?

Η διαφορα στην ram και στην οθινη δεν ειναι τοσο τραγικη ρε παιδια.....159 ευρο εχει..

Με τα 159 ΔΕΝ παιρνεις κατι καλυτερο........το optimus 500 τις lg εχει 260 περιπου

και μικροτερη οθονη...οπως και wildfire/galaxy 3 σχεδον με οθονες κατωτερες...ειπαμε οκ με το joy απλα ΔΕΝ συγκρινεται με τπτ και πουθενα.

 

Τα ειπαμε και παραπανω, αλλα καποιοι θεωρουν τα 800Χ480, gps, 256 RAM κλπ αμελητεα ποσοτητα. Σε τελικη γιατι να δωσω 250 για ενα κατωτερο γενικα κινητο (π.χ. wildfire). Ειλικρινα, αδυνατω να καταλαβω το σκεπτικο...

Link to comment
Share on other sites

Aυτά που ανέφερες δεν είναι πιο ανεβασμένα σε σχέση με το blade.Και τα 3 έχουν μικρότερη οθόνη σε ιντσες και μικρότερη ανάλυση

 

ανεβασμενο δεν ειναι κατι αποκλειστικα σε μεγεθος και αναλυση οθονης...η οθονη εχει και αλλα χαρακτηριστικα αλλα και πολυ περισσοτερο ολο το κινητο και το support του

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές ημέρες θα υπάρχει διαθέσιμο απο εδώ http://www.play.com/Search.html?searchstring=san+francisco&searchtype=MBLS&searchsource=0 στα 140€ με τα μεταφορικα και 1€ το πολύ το ξεκλειδωμα από το eBay... Μιλάμε φυσικά για την καλή έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό;

Γιατι απ οτι διάβασα λέει οτι δεν στέλνουν κινητά στην Ελλάδα...;

 

http://www.play.com/Help.html?page=del

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έχεις δίκιο. Και εγω που νόμιζα πως ειχαμε ξεπεράσει αυτά τα τριτοκοσμικά φαινόμενα...

 

http://www.nextgenserver.com/calculator/

Στο παραπάνω λινκ έχει generator που ξεκλειδώνει το κινητό από την orange. Διαλεγετε το zte bluebelt..

Edited by kgian
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε να δειτε τωρα το που θα χαλασετε τα λεφτα σας βεβαια δικαιωμα σας,αλλα μην σας πιασουν και κοροιδα ρε παιδια..........Και παντα να κοιτατε των παραγων ΕΓΓΥΗΣΗ....αχρειαστη να ειναι βεβαια, αλλα πρωσοπικα ΠΑΝΤΑ κοιταω να ειμαι οσο το δυνατον καλυμενος οταν δινω για ενα οποιοδηποτε προιον τα ωραια ευρο μου,που στο κατω κατω δεν μου τα χαρισε κανεις.

 

Παντα φιλικα Κωστας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τα ειπαμε και παραπανω, αλλα καποιοι θεωρουν τα 800Χ480, gps, 256 RAM κλπ αμελητεα ποσοτητα. Σε τελικη γιατι να δωσω 250 για ενα κατωτερο γενικα κινητο (π.χ. wildfire). Ειλικρινα, αδυνατω να καταλαβω το σκεπτικο...

 

Αμελητέα ποσότητα δεν είναι από μόνα τους, αλλά αν η διπλάσια RAM κάνει τη διαφορά στη χρήση του κινητού και η οποία δεν αναβαθμίζεται κατόπιν αγοράς (ή υπάρχει τέτοια περίπτωση και σε αυτές τις συσκευές?), τότε το σκέπτεται κανείς μια δεύτερη φορά.

 

Και βέβαια αν από την αρχή ξέραμε και μιλούσαμε με συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά για τη συγκεκριμένη συσκευή στη συγκεκριμένη αγορά στη συγκεκριμένη τιμή, τότε δε θα είχαμε μπερδευτεί έτσι στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Αμελητέα ποσότητα δεν είναι από μόνα τους, αλλά αν η διπλάσια RAM κάνει τη διαφορά στη χρήση του κινητού και η οποία δεν αναβαθμίζεται κατόπιν αγοράς (ή υπάρχει τέτοια περίπτωση και σε αυτές τις συσκευές?), τότε το σκέπτεται κανείς μια δεύτερη φορά.

 

Και βέβαια αν από την αρχή ξέραμε και μιλούσαμε με συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά για τη συγκεκριμένη συσκευή στη συγκεκριμένη αγορά στη συγκεκριμένη τιμή, τότε δε θα είχαμε μπερδευτεί έτσι στην πορεία.

 

Μια χαρα ειναι τα 512 MB RAM κι η amoled, αλλα ρε παιδια με αυτα τα specs ηρθε στη χωρα μας, με αυτα θα... πορευτουμε. Οποτε ο καθενας κρινει, συγκρινει, κι αποφασιζει. Εγω αυτο που ειπα ειναι οτι εχοντας παιξει με ο,τι android smartphone παιζει σε 800Χ480, δεν υπαρχει η παραμικρη συγκριση σε χρηστικοτητα - εικαστικο αποτελεσμα με τα 320Χ240 (αντε 480Χ320) του ανταγωνισμου σε αυτη την κατηγορια τιμης.

Ετσι απλα ειναι τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...