Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:rolleyes:

Με λυπήθηκε ο Θεός :lol:

Στο προηγ. κινητό (SE C702) είχα περάσει στην κάρτα μνήμης τις επαφές και μόλις του πάτησα ανάκτηση ...βουαλά! Όλα ok... :yahoo: στα τσακίδια το τηλέφωνο, οι επαφές είναι η όλη ιστορία.

Ευελπιστώ να μην τραβήξω γολγοθά με το σέρβις. Η πλάκα με μένα είναι οτι η συσκευή αγοράστηκε από το μώλ στην Αθήνα μέσω φίλου και μετά κατέβηκε επαρχία και με το ίδιο νούμερο άλλαξε πάροχο. Πιστεύω να μην γειωθώ.

Φχαριστώ για το χρόνο σας κύριοι... όσο για το μπακάπ στις επαφές ευτυχώς τη γλίτωσα αναίμακτα, αλλά όντως ήμουν απαράδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο θα σβησεις μεσα στο /system/app:

 

com.wsandroid.apk

 

και εισαι οk ;)

Το δοκιμασα αλλα δεν εσβηνε !

Τελικα πηγα και ανοιξα το .zip εσβησα αυτο και κατι αλλες εφαρμογες που δεν τις ηθελα και ξαναφλασαρα ΟΛΑ ΟΚ !

Ευχαριστω παντως για το χρονο σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα δεν εσβηνε !

Τελικα πηγα και ανοιξα το .zip εσβησα αυτο και κατι αλλες εφαρμογες που δεν τις ηθελα και ξαναφλασαρα ΟΛΑ ΟΚ !

Ευχαριστω παντως για το χρονο σου !!!!

 

Δεν θα ειχες κανει Mount R/W αλλα μια χαρα εφοσον το εκανες και ετσι :)

 

 

Αυτη η εκδοση δεν μου λειτουργησε εμενα, αυτη εδω ομως ειναι αριστη και ειναι ειδικα για το Blade: http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/318710/06-dec-v27-2-1-2-2-htc-ime-mod-by-jonasl-repacked-for-the-blade/

Link to comment
Share on other sites

κανεις που να ξερει κανα gps app με κυπριακους χαρτες γιατι οσο και να ψαξα τπτ δεν βρηκα ,οποιος ξερει ας πει και σε τα μας :)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το gps δεν δουλευει ,πρεπει να μπουν στο κιν χαρτες πρωτα ?ξερετε κανενα χαρτη να βαλω ?πηγα να βρω απο το market αλλα δεν ταιριαζαν
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το gps δεν δουλευει ,πρεπει να μπουν στο κιν χαρτες πρωτα ?ξερετε κανενα χαρτη να βαλω ?πηγα να βρω απο το market αλλα δεν ταιριαζαν

 

Τι πρόγραμμα πλοήγησης έχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

προσπαθώ να βρω ένα ζτε και είναι αδύνατο! έχει κανείς καμμιά ιδέα για κανένα κατάστημα αν το έχει στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

προσπαθώ να βρω ένα ζτε και είναι αδύνατο! έχει κανείς καμμιά ιδέα για κανένα κατάστημα αν το έχει στην Αθήνα?

έχει αναφερθεί από μέρες ότι το κινητό δεν υπάρχει πλέον πουθενά διαθέσιμο οπότε όσο και να ψάξεις δε θα το βρεις, σύμφωνα με τη wind μετά τις 23/2 αναμένεται νέα παραλαβή ας ελπίσουμε ότι δε θ΄αργήσει άλλο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ειναι το προγραμμα πλοήγησης που εχει το κινητο μεσα απο την αγορα του

 

Δεν έχει δικούς του χάρτες και πρέπει να είσαι συνδεμένος με το ίντερνετ για να κατεβάζει χάρτες...

 

Παιδιά ξέρετε κάποιο add-on που να σου δείχνει τις επαφές όταν γράφεις ένα νούμερο στον dialer?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους τυχερούς που πρόλαβαν να πάρουν ένα ZTE Blade από τα τέλη Νοέμβρη και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Εχθές, χτύπησε κάποια στιγμή το τηλέφωνο 2-3 φορές και μετά μόνο δόνηση, χωρίς να το πειράξω (ούτε καν το σήκωσα, -λόγω απόκρυψης). Έκτοτε, δεν έχω (σχεδόν) καθόλου ήχο. Όταν με καλούν, χτυπάει πολύ σιγά για μια φορά και μετά καθόλου. Μηνύματα, εφαρμογές, ξυπνητήρι, μουσική δεν έχουν καθόλου ήχο.

Έχω ελέγξει όλες τις ρυθμίσεις και παραμένουν με ένταση ήχου στο τέρμα, ενώ και από τα πλαϊνά volume κουμπιά, η ένταση είναι στο ανώτερο. Προφανώς δεν έχω mute και ούτε το έχω "πειραγμένο" (ούτε καν rooted)

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Καμιά ιδέα για την επίλυσή του?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο add-on που να σου δείχνει τις επαφές όταν γράφεις ένα νούμερο στον dialer?

 

Το κανει το dailer-one

 

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί από μέρες ότι το κινητό δεν υπάρχει πλέον πουθενά διαθέσιμο οπότε όσο και να ψάξεις δε θα το βρεις, σύμφωνα με τη wind μετά τις 23/2 αναμένεται νέα παραλαβή ας ελπίσουμε ότι δε θ΄αργήσει άλλο

 

Εκτός και αν περιμένουν να δώσουν το motorola xt5,και κρατάνε κλειστές τις αποθήκες για να προωθήσουν λίγο αυτό και να προλάβει να αρπάξει "ανυπόμονους" και το ideos-άπατο.

Link to comment
Share on other sites

αν δε βρω κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα θα περιμένω ...δε βιάζομαι. Αλλά ideos απλά για να πάρω δεν έχει νόημα..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί επίσης να περιμένουν και αυτό....

 

 

http://www.digitallife.gr/zte-skate-oi-prwtes-eidhseis-mwc2011/

 

Οντως, το ZTE Skate φαινεται πολυ ωραιο. (θελω να δω καμια τρελη τιμη τωρα)

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα χθες το κινητό κόλλησε, το ακουμπούσα και δεν έκανε τίποτα. Ούτε και έκλεινε. Έπρεπε να βγάλω μπαταρία για να συνέλθει.

Και σήμερα έκανα μια κλήση και έκλεισε τελείως και άνοιξε μόνο του.

 

Μια εφαρμογή που κατέβασα χθες έκανε την ζημιά. Ήταν για επεξεργασία φωτο. Μπορεί να μην έγινε σωστή εγκατάσταση, δεν ξέρω.

Πάντως για να γνωρίζετε είναι η PicSay photo editor.

 

@Camelakos: στην κάρτα με move2SD και έπαθε αυτή την ζημιά, δεν ξέρω τι έγινε, αλλά μόνο αυτή κατέβασα χθες και μου έγινε η όλη φάση.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν περιμένουν να δώσουν το motorola xt5,και κρατάνε κλειστές τις αποθήκες για να προωθήσουν λίγο αυτό και να προλάβει να αρπάξει "ανυπόμονους" και το ideos-άπατο.

 

Και εγω σημερα που πηγα να ρωτησω αν υπαρχει πρωτη κουβεντα ηταν "να σου δειξω το ideos που ειναι πολυ αξιοπιστο κ αξιολογο...?"

Του εριξα ακυρο φυσικα και εφυγα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα χθες το κινητό κόλλησε, το ακουμπούσα και δεν έκανε τίποτα. Ούτε και έκλεινε. Έπρεπε να βγάλω μπαταρία για να συνέλθει.

Και σήμερα έκανα μια κλήση και έκλεισε τελείως και άνοιξε μόνο του.

 

Μια εφαρμογή που κατέβασα χθες έκανε την ζημιά. Ήταν για επεξεργασία φωτο. Μπορεί να μην έγινε σωστή εγκατάσταση, δεν ξέρω.

Πάντως για να γνωρίζετε είναι η PicSay photo editor.

 

Την περασες στην μνημη τηλεφωνου η την ειχες στην sd με το move2sd enabler? Εγω την εβαλα στην sd και δεν μου κολλησε καθολου :p

 

@Camelakos: στην κάρτα με move2SD και έπαθε αυτή την ζημιά, δεν ξέρω τι έγινε, αλλά μόνο αυτή κατέβασα χθες και μου έγινε η όλη φάση.

 

Τι να σου πω...εχω φαρδος, δοκιμασε και στην μνημη τηλεφωνου μπας και, με την r12 MoDaCo εγω ειμαι οποτε δεν ξερω αν θα παιζει καποιο ρολο, αλλα το PicSay ειναι μια χαρα!

Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...