Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πέρασα αυτήν εδώ τη 2.2.

 

Δεν έχω ιδέα αν έχει σχέση με Jellyfish κλπ, αλλά το κινητό πάει σφαίρα πλέον και η διαδικασία ήταν πανεύκολη! Ήταν και μια ευκαιρία να καθαρίσει λίγο το κινητό από εφαρμογές, γιατί στο startup έβλεπα πάνω από 20 ανοιχτές κάθε φορά (ακόμα και gallery, skype κλπ).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχασα το ελληνικο πληκτρολογιο μόνο, αλλά κατεβασα το el en keyboard.

 

Η r7 έχει ενσωματωμένο το HTC IME το οποίο έχει Ελληνικά. Και παίζει να είναι και το καλύτερο πληκτρολόγιο που υπάρχει. Το επιλέγεις απλώς από τις ρυθμίσεις (και επιλέγεις και τα ελληνικά από εκεί)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να τερματισεις την εφαρμογη superuser με ενα task manager και μετα ξανατρεξε το Move2SD Enabler

 

ειναι γνωστο το προβλημα με το superuser (δεν παινει με τη πρωτη)

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι!Επιασε!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα αυτήν εδώ τη 2.2.

 

Δεν έχω ιδέα αν έχει σχέση με Jellyfish κλπ, αλλά το κινητό πάει σφαίρα πλέον και η διαδικασία ήταν πανεύκολη! Ήταν και μια ευκαιρία να καθαρίσει λίγο το κινητό από εφαρμογές, γιατί στο startup έβλεπα πάνω από 20 ανοιχτές κάθε φορά (ακόμα και gallery, skype κλπ).

 

ποια ειναι αυτη παιδες??μου φενεται ωραιος οδηγος!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι που δεν ειχα παρατηρησει και ειναι κατι που δεν εχω δει σε αλλο κινητο μου ειναι οτι και στην μεγιστη αναλυση εχει ζουμ!!!!

πειτε μου κατι ειμαι με froyo αλλα στο βιντεο δε μου εχει ξεκλειδωσει το vga γιατι???

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη παιδες??μου φενεται ωραιος οδηγος!

 

ειναι αυτη του Sebastian404, πολυ καλη οντως

 

παιδια κατι που δεν ειχα παρατηρησει και ειναι κατι που δεν εχω δει σε αλλο κινητο μου ειναι οτι και στην μεγιστη αναλυση εχει ζουμ!!!!

πειτε μου κατι ειμαι με froyo αλλα στο βιντεο δε μου εχει ξεκλειδωσει το vga γιατι???

 

πρεπει να πατησεις στις ρυθμισεις του video recorder "custom" και μετα το αλλαζεις

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτη του Sebastian404, πολυ καλη οντως

 

 

 

πρεπει να πατησεις στις ρυθμισεις του video recorder "custom" και μετα το αλλαζεις

οκ ευχαριστω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά με τα 512 είναι πολύ πιο γρήγορο. Τουλάχιστον σε εμένα που έχω βάλει της παναγιάς τα μάτια μέσα. Τρέχω Alpha4 2.2 από Modaco.

 

Για τους φιλους που δεν τα καταφέρνουν θα σας πω τι έκανα εγώ:

 

1. Πήρα backup πρώτα με ClockWorkMod 2.5.1.3 που είχα.

2. Έκανα το Update όπως το περιγράφει ο φίλος.

3. Όταν έκανα reboot και άνοιξε ήταν στα φιλανδικά και ζητούσε unlock. Χρησιμοποιόντας αυτό http://arrtoo.x10.mx/unlockBlade.php ξεκλείδωσα την SIM και μπήκε στο φιλανδικό.

4. Σύνδεσα το τηλέφωνο στον Η/Υ και έσβησα τον κατάλογο image από την SD.

5. Έκλεισα το κινητό, έβγαλα την μπαταρία, την έβαλα πάλι και το άνοιξα κρατώντας πατημένο το vol up. το κινητό "κόλλησε" στο σηματάκι του Android.

6. Σύνδεσα το κινητό με το Η/Υ και ακόλουθησα της οδηγίες εδώ: http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319565/oled-tft-30-nov-2-5-1-3-clockworkmod-recovery/ για να ξαναπεράσω το ClockWorkMod (γιατί μετά το Update σβήνετε και αν πάτε να μπείτε βγάζει FTE).

7. Αφού πέρασα το CWM έκανα βοοτ πάλι με πατημένο το vol dow, μπήκε στο CWM και από εκεί έκανα restore το backup Που κράτησα πριν.

8. Έκανα reboot χωρίς wipe cache και TATAMMMMM το κινητό ήταν όπως πριν με όλες τις ρυθμίσεις μου αλλά με 416 πλέον συνολική RAM και ΣΦΕΡΑΤΕΣ επιδόσεις!

 

Άντε και update για να κάνουμε την κάμερα 5MP χαχαχαχ :lol::lol:

 

 

Κάνω παράθεση ένα αρκετά παλιό ποστ για να εξηγήσω την απορία μου και να ξέρετε ακριβώς τι έχω κάνει. Έχω ακολουθήσει την διαδικασία που περιέγραψε ο KarlBarks και είμαι σε 2.2 με 512 ram.. Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ έχω περάσει την flb-froyo-blade-r6, από το κλασσικό φόρουμ. Και το benchmark του quadrant μου βγάζει αποτέλεσμα 446. Τρέχω με Go Launcher, παιχνίδια δεν έχω καθόλου, εφαρμογές ελάχιστες (καθώς είναι φρέσκια ακόμα η εγκατάσταση). Απ' όσα λέω, μπορεί κανείς να συμπεράνει γιατί χτυπάει τόσο χαμηλά -σε σχέση με άλλους- στo benchmark; Μερσί :)

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Κάνω παράθεση ένα αρκετά παλιό ποστ για να εξηγήσω την απορία μου και να ξέρετε ακριβώς τι έχω κάνει. Έχω ακολουθήσει την διαδικασία που περιέγραψε ο KarlBarks και είμαι σε 2.2 με 512 ram.. Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ έχω περάσει την flb-froyo-blade-r6, από το κλασσικό φόρουμ. Και το benchmark του quadrant μου βγάζει αποτέλεσμα 446. Τρέχω με Go Launcher, παιχνίδια δεν έχω καθόλου, εφαρμογές ελάχιστες (καθώς είναι φρέσκια ακόμα η εγκατάσταση). Απ' όσα λέω, μπορεί κανείς να συμπεράνει γιατί χτυπάει τόσο χαμηλά -σε σχέση με άλλους- στo benchmark; Μερσί :)

 

απο περιέργεια στο Kernel Info τι έκδοση σου βγάζει?

(εμενα 2.6.32.9-mck-1.0 με r7)

 

Εμενα το benchmark βγάζει 892, και είναι αρκετα φορτωμένο + Go Launcher...

 

 

ps. θέλω r10 τώωωωωραααααα

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Κάνω παράθεση ένα αρκετά παλιό ποστ για να εξηγήσω την απορία μου και να ξέρετε ακριβώς τι έχω κάνει. Έχω ακολουθήσει την διαδικασία που περιέγραψε ο KarlBarks και είμαι σε 2.2 με 512 ram.. Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ έχω περάσει την flb-froyo-blade-r6, από το κλασσικό φόρουμ. Και το benchmark του quadrant μου βγάζει αποτέλεσμα 446. Τρέχω με Go Launcher, παιχνίδια δεν έχω καθόλου, εφαρμογές ελάχιστες (καθώς είναι φρέσκια ακόμα η εγκατάσταση). Απ' όσα λέω, μπορεί κανείς να συμπεράνει γιατί χτυπάει τόσο χαμηλά -σε σχέση με άλλους- στo benchmark; Μερσί :)

 

Ρεαλιστικότατο είναι το αποτέλεσμα... Τα ψηλά νούμερα -το έχουμε ξαναπεί- όχι μόνο στο Blade, σε όλα τα 2.2 froyo οφείλονταν στο χαλασμένο Stagefright.

Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστικότατο είναι το αποτέλεσμα... Τα ψηλά νούμερα -το έχουμε ξαναπεί- όχι μόνο στο Blade, σε όλα τα 2.2 froyo οφείλονταν στο χαλασμένο Stagefright.

 

Προφανώς αγνοούσα αυτήν την πληροφορία :)

Επομένως όλα καλά, καμιά ανησυχία. Οκ.. μερσί Nognir :D

 

απο περιέργεια στο Kernel Info τι έκδοση σου βγάζει?

(εμενα 2.6.32.9-mck-1.0 με r7)

 

Εμενα το benchmark βγάζει 892, και είναι αρκετα φορτωμένο + Go Launcher...

 

ps. θέλω r10 τώωωωωραααααα

 

2.6.32.9-perf :)

 

Η r10 είναι η καλυτερη rom ως τώρα;

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πέταξα απο την πρώτη μέρα και έβαλα ενα BELKIN πολύ δυνατό και πέραν που λύθηκαν τα προβλήματα μέσω του wifi έχω και 10% γρηγορότερο ιντερνετ και στο πισι και στη κινέζικη λεπίδα μου την οποία δεν έχω πειράξει καθόλου και είναι απελπιστικά αργό (σε σχέση με όλα τα μηλόφωνα ποθ είχα) ...:(....

 

έτσι περιμένω αναβάθμιση...

φιλε το νεο ρουτερ που εβαλες θελει νεες ρυθμισεις η ετσι δουλεψε και εαν ναι που τις βρηκες
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ BLADE, ΚΑΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΕΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΦΙΛΤΡΟΥ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΦΩΝΗΣ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ Μ ΑΚΟΥΝΕ , ΟΥΤΕ ΑΚΟΥΩ ΚΑΛΑ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΩ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

[Η γραφή με αποκλειστική χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων δεν επιτρέπεται. Επόμενα μηνύματα θα διαγραφούν χωρίς ειδοποίηση.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

R10 παίζω, πολύ καλή. Οverclock δεν ξέρω πως θα κάνω !

 

Υπαρχει περιπτωση να μας δωσεις κανενα link να παιξουμε και εμεις? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάνω παράθεση ένα αρκετά παλιό ποστ για να εξηγήσω την απορία μου και να ξέρετε ακριβώς τι έχω κάνει. Έχω ακολουθήσει την διαδικασία που περιέγραψε ο KarlBarks και είμαι σε 2.2 με 512 ram.. Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ έχω περάσει την flb-froyo-blade-r6, από το κλασσικό φόρουμ. Και το benchmark του quadrant μου βγάζει αποτέλεσμα 446. Τρέχω με Go Launcher, παιχνίδια δεν έχω καθόλου, εφαρμογές ελάχιστες (καθώς είναι φρέσκια ακόμα η εγκατάσταση). Απ' όσα λέω, μπορεί κανείς να συμπεράνει γιατί χτυπάει τόσο χαμηλά -σε σχέση με άλλους- στo benchmark; Μερσί :)

 

Πρέπει να κάνεις OC με SetCpu 2.0.4.apk. Δεν υπάρχει στο μάρκετ. Google it και θα το βρεις ... ανεβάζεις 670 700 728 748 ΜΗΖ ... Επίσης δωρεάν από το μάρκετ το VM Heap tool που και αυτό αλλάζει από 24 28 32 ... Τέλος βάλε ένα Task Killer και πριν κάνεις το τεστ kill all apps ... Μόλις τελειώσει το τεστ τρέξε την εφαρμογή ShootMe δωρεάν από το μάρκετ και με ένα shake τραβάει φωτογραφία screenshot του κινητού ... Εγώ έπιασα 604 Quadrant 40 fps Neocore ανέβασα και φωτό ...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις OC με SetCpu 2.0.4.apk. Δεν υπάρχει στο μάρκετ. Google it και θα το βρεις ... ανεβάζεις 670 700 728 748 ΜΗΖ ... Επίσης δωρεάν από το μάρκετ το VM Heap tool που και αυτό αλλάζει από 24 28 32 ... Τέλος βάλε ένα Task Killer και πριν κάνεις το τεστ kill all apps ... Μόλις τελειώσει το τεστ τρέξε την εφαρμογή ShootMe δωρεάν από το μάρκετ και με ένα shake τραβάει φωτογραφία screenshot του κινητού ... Εγώ έπιασα 604 Quadrant 40 fps Neocore ανέβασα και φωτό ...

 

Η 2.0.4 συγκεκριμένα δουλεύει σωστά; Έχω πάνω την 2.0.2 και έχω αρκετά θέματα...

 

Η ποιο πρόσφατη δουλεύει ποιο σωστά απ'όλες. SetCPU 2.1.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα προτείνατε την αγορά του παρακάτω;

Λέει ότι είναι καινούργιο με amoled...

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330519857172&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3523wt_1139

 

Ά καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα προτείνατε την αγορά του παρακάτω;

Λέει ότι είναι καινούργιο με amoled...

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330519857172&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3523wt_1139

 

Ά καλώς σας βρήκα!

 

Καλησπέρα και καλώς σε βρήκαμε manosfp2, προσωπικά δεν πιστευω ότι αξίζει τα επιπλέον €€€ (ή £££ αν θες :p) ή OLED οθόνη.....

 

Άσε που ομη γένοιτο πάθει κάτι (δεν είναι και λίγοι οι φίλοι που γυρισαν το Blade τους για DOA), τότε δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα....

 

Πάρτο απο την Wind και όταν θα δεις πόσο καλή LCD έχει το Blade θα ξεχάσεις την OLED του Orange SF! :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...