Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα μια ταινια 700mb σε avi και κολλουσε

 

2-3 ταινίες που δοκίμασα, ~400ΜΒ η κάθε μία, κολλούσαν όλες. (.flv και .mkv)

Όταν δοκίμασα video αρχεία μικρότερα σε μέγεθος, δεν κολλούσαν καθόλου.

Ίσως να έχει να κάνει με την SD κάρτα μου σε συνδιασμό με το μέγεθος του video (low read rate). Η δικιά μου είναι class 2.

Δεν ασχολήθηκα να το ψάξω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

2-3 ταινίες που δοκίμασα, ~400ΜΒ η κάθε μία, κολλούσαν όλες. (.flv και .mkv)

Όταν δοκίμασα video αρχεία μικρότερα σε μέγεθος, δεν κολλούσαν καθόλου.

Ίσως να έχει να κάνει με την SD κάρτα μου σε συνδιασμό με το μέγεθος του video (low read rate). Η δικιά μου είναι class 2.

Δεν ασχολήθηκα να το ψάξω πάντως.

 

Πειτε και με τι ρομ ειστε γιατι σε μενα με jellyfish 6(φυσικα ξεκλειδωμα της ραμ στα 512mb),rockplayer και καρτα μνημης 4gb class6 επαιζε νερο ενα avi 700mb.Και επαιζε και τους υποτιτλους κανονικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πόσο μπορεί να στοιχίσει η αλλαγή της οθόνης στο κινητό αυτό;

Είχα ενα ατύχημα και έσπασε η οθόνη...

Ευτυχώς που η μέσα μεριά δεν πειράχτηκε καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε τιποτα για το body sar?

head sar= 1,35

 

πολλα ειναι , σε μια σύγκριση με ενα sony ericsson k800i μονο 0,48

 

οποτε τα αποτελέσματα δικα σας ,

 

και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους αν δουμε το galaxy s 0.35 W/kg

 

εδω πανε τα λεφτά , οποτε bluetooth

 

:superman::superman::superman::superman::superman::superman:

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια οποιος ξερει γιατι μπορω να πω οτι εχω ψιλοφρικαρει///

εβαλα το recovery-clockwork,και μετα απο αυτο πηγα στην επιλογη install zip from sd...

εκει επελεξα το .zip αρχειο που ειχα κατεβασει απο το modaco που ειχε μεσα την jf6...

μου λεει update complete,κανω restart και μετα κολλαει στην οθονη που λεει android...αν βγαλω-βαλω τη μπαταρια ανοιγει μονο που και κανει το ιδιο...

το καλο ειναι οτι ακομα μπορω να μπω στο recovery-clockwork...

εκανα κατι λαθος?μπορω να το σωσω??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους ειμαι κι εγω πλέον κατοχος του blade απο σημερα

ευχαριστω τον kostast1 για το καλουδι που μου εστηλε και ολους τους υπολοιπους για τις πληροφοριες που μοιραζονται μεσα απο το φορουμ εχω διαβασει ολες τις σελιδες η αληθεια ειναι πως ειναι παρα πολλες εχω κρατησει και σημειωσεις αντε να δω πως θα βγαλω ακρη και ποτε

γαι αρχη οταν τελειωσει η φορτιση λεω να κανω το κολπακι με την μπαταρια αλλα δεν το βρισκω πουθενα αν μπορει καποιος να το αναφερει τον ευχαριστω θερμα

καλη συνεχεια στο ταξιδι του android, εντυπωσεις για τη συσκευη σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια οποιος ξερει γιατι μπορω να πω οτι εχω ψιλοφρικαρει///

εβαλα το recovery-clockwork,και μετα απο αυτο πηγα στην επιλογη install zip from sd...

εκει επελεξα το .zip αρχειο που ειχα κατεβασει απο το modaco που ειχε μεσα την jf6...

μου λεει update complete,κανω restart και μετα κολλαει στην οθονη που λεει android...αν βγαλω-βαλω τη μπαταρια ανοιγει μονο που και κανει το ιδιο...

το καλο ειναι οτι ακομα μπορω να μπω στο recovery-clockwork...

εκανα κατι λαθος?μπορω να το σωσω??

 

Μπες στο clockwork παλι και κανε τα εξης : clear data, clear cache, install την rls6. Και να τα εκανες ετσι ξανακαντα. Και μετα reboot ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3-4 ΛΕΠΤΑ πριν βγαλεις την μπαταρια παλι. Καθε νεα rom τρεχει scripts στο πρωτο boot κ κανει install τα app της. Καλη τυχη :happy:

 

Γεια σε ολους ειμαι κι εγω πλέον κατοχος του blade απο σημερα

ευχαριστω τον kostast1 για το καλουδι που μου εστηλε και ολους τους υπολοιπους για τις πληροφοριες που μοιραζονται μεσα απο το φορουμ εχω διαβασει ολες τις σελιδες η αληθεια ειναι πως ειναι παρα πολλες εχω κρατησει και σημειωσεις αντε να δω πως θα βγαλω ακρη και ποτε

γαι αρχη οταν τελειωσει η φορτιση λεω να κανω το κολπακι με την μπαταρια αλλα δεν το βρισκω πουθενα αν μπορει καποιος να το αναφερει τον ευχαριστω θερμα

καλη συνεχεια στο ταξιδι του android, εντυπωσεις για τη συσκευη σε λιγες μερες

 

Αν κολπακι ενοεις το recalibration μην το κανεις!!! Ασε την μπαταρια να κανει 3-4 φορτισεις να στρωσει λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το Bluetooth file manager επιτελους μπορω να στελνω και να λαμβανω αρχεια απο τον υπολογιστη μου.Ευχαριστω πολυ το μελος που το προτεινε!

Κατι εχει το δικο μου κινητακι μαλλον...Δεν μπορω να κανω o/c με τιποτα.Οτι συχνοτητα και να βαλω θα εχει προβληματα ή θα σβηνει το κινητο.Επισης δεν μου δουλευει η εφαρμογη move to sd enabler.Παιζει ρολο που εχω εγκατεστημενο και το app2sd free;

Jellyfish 6 φοραω.

 

Και σε εμένα δούλεψε κανονικά! Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου.

 

Χαρά μου που βοήθησα. :)

 

Πειτε και με τι ρομ ειστε γιατι σε μενα με jellyfish 6(φυσικα ξεκλειδωμα της ραμ στα 512mb),rockplayer και καρτα μνημης 4gb class6 επαιζε νερο ενα avi 700mb.Και επαιζε και τους υποτιτλους κανονικα.

 

RLS3b είμαι εγώ. Αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και τις παίζει με τόσο χαμηλό fps.

Πιθανολογώ η SD μου.

Και κάτι άσχετο, υπάρχει κανένας phone browser για το pc μου?

π.χ. κάτι σαν Nokia PC Suite. Θέλω να κάνω browse την SD μου απο το PC με bluetooth. Από το PC όμως, όχι από το Blade. Έχω win7.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο clockwork παλι και κανε τα εξης : clear data, clear cache, install την rls6. Και να τα εκανες ετσι ξανακαντα. Και μετα reboot ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3-4 ΛΕΠΤΑ πριν βγαλεις την μπαταρια παλι. Καθε νεα rom τρεχει scripts στο πρωτο boot κ κανει install τα app της. Καλη τυχη :happy:

 

 

 

 

για να μην τα κανω περισσοτερο μπαχαλο απ οτι ειναι...οταν λες clear εννοεις format ή wipe γιατι το Clear δεν το βλεπω καπου...

ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

για να μην τα κανω περισσοτερο μπαχαλο απ οτι ειναι...οταν λες clear εννοεις format ή wipe γιατι το Clear δεν το βλεπω καπου...

ευχαριστω για την απαντηση

Ναι ειναι το wipe. Οι δυο συνεχομενες επιλογες.

Αν δεν πιασει κι αυτο, ισως εχει προβλημα το .zip.

Κατεβασε καποια αλλη rom, περασε την στην Sd με εναν MicroSD Adapter

και καν'το απο την αρχη. Παντα με WIPE

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το πήρα. Super το κινητακι!!!! Μια ερωτηση μονο... Πως βγαίνει η δόνηση, όταν πατάμε τα πλήκτρα? Λίγο που το έψαξα δεν το βρήκα.

MENU - Ρυθμίσεις - Ήχος - Απτικά σχόλια (ξετσεκάρισμα)

Γεια σε ολους ειμαι κι εγω πλέον κατοχος του blade απο σημερα

........................

γαι αρχη οταν τελειωσει η φορτιση λεω να κανω το κολπακι με την μπαταρια αλλα δεν το βρισκω πουθενα αν μπορει καποιος να το αναφερει τον ευχαριστω θερμα

καλη συνεχεια στο ταξιδι του android, εντυπωσεις για τη συσκευη σε λιγες μερες

 

Κάνε πρώτα 3-4 φορτίσεις και μετά δοκίμασέ το.

Γενικότερα, λένε πως όταν περνάμε νέα ROM το κινητό πρέπει να είναι πλήρως φορτισμένο και στο USB.

 

Battery Recalibration με εγκατεστημένο το Clockwork

1. Συνδέστε ενεργοποιημένο το τηλέφωνο στον φορτιστή και φορτίστε το μέχρι να δείξει 100%.

2. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και απενεργοποιήστε το (κλείστε το).

3. Με απενεργοποιημένο(σβηστό) το τηλέφωνο συνδέστε το στον φορτιστή και αφήστε το να φορτιστεί πλήρως.

4. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και ενεργοποιήστε το (ανοίξτε το).

5. Μόλις το τηλέφωνο ενεργοποιηθεί πλήρως απενεργοποιήστε (κλείστε) το πάλι και συνδέστε το στον φορτιστή μέχρι να φορτιστεί πλήρως.

6. Τώρα το τηλέφωνο είναι πλήρως φορτισμένο. Αποσυνδέστε το τηλέφωνο από τον φορτιστή και ενεργοποιήστε το (ανοίξτε το) κρατώντας πατημένα ταυτόχρονα το "POWER" + "VOLUME DOWN (-)" για να bootάρει στο Clockwork Recovery.

7. Από το μενού του Clockwork - Advanced - wipe the battery stats. Αυτή η διαδικασία χρειάζεται να γίνει μία φορά.

8. Κάντε επανεκκίνηση (reboot) για τελευταία φορά στο τηλέφωνο.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση περί froyo roms... Φτιάχνει καθόλου το θέμα της χαμηλής έντασης μουσικής; Στο μετρό ή στο λεωφορείο είναι αρκετά δύσκολο να ακούσεις...
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα να παιξω 700 mb avi με το rockplayer η εικονα αν και επαιζε σωστα ο ηχος δεν ακουγοταν.Μετα δοκιμασα την ιδια ταινια σε mp4 650mb περιπου και επαιζε μια χαρα.Εχω την αρχικη καρτα μνημης που ηταν μαζι με το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερώτηση, και θα ήθελα μια γρηγορη απαντηση , αν ειναι δυνατόν...

 

στην τελευταια εκδοση Japanese Jellyfish RLS6, εχει πολλες επιλογές.. αν θελω να περάσω την τελευταια που εχει εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/327579/rom-froyo-japanese-jellyfish-rls6-2011-01-09-oled-tft/

 

την περνάω ετσι οπως ειναι, χωρις καμία αλλαγή?

πιο κάτω εχει τα fixes για το gps.. με αυτο τι κανω?

 

κανω επικόλληση μήπως στο αρχικο .ζιπ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι το wipe. Οι δυο συνεχομενες επιλογες.

Αν δεν πιασει κι αυτο, ισως εχει προβλημα το .zip.

Κατεβασε καποια αλλη rom, περασε την στην Sd με εναν MicroSD Adapter

και καν'το απο την αρχη. Παντα με WIPE

 

ευχαριστω πολυ παιδια!αυτο ηταν...ουτε καν να την ξαναπερασω δε χρειαστηκε...το ειχα κανει και πριν αλλα ισως φταιει οτι ειχα ξανανοιξει το κινητο στο ενδιαμεσο...ολα καλα τωρα...μονο μια απορια...

ενω εχω ελληνικο μενου δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο...υπαρχει καποια γρηγορη λυση γι αυτο?

και παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια!αυτο ηταν...ουτε καν να την ξαναπερασω δε χρειαστηκε...το ειχα κανει και πριν αλλα ισως φταιει οτι ειχα ξανανοιξει το κινητο στο ενδιαμεσο...ολα καλα τωρα...μονο μια απορια...

ενω εχω ελληνικο μενου δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο...υπαρχει καποια γρηγορη λυση γι αυτο?

και παλι ευχαριστω!

Greekime

Κατεβασε το απο το market

Στις ρυθμισεις ενεργοποιησε το Greek Keyboard και οταν βρεθεις σε πεδιο εισαγωγης κειμενου

long press στο πεδιο ή στο ?123

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παρε καποιο αλλο γιατι θελει κι η αδερφη μου κι ενας φιλος μου να παρει ενα τωρα που ειδαν το δικο μου.Και ολοι οσοι σκεφτεστε να το παρετε αφηστε το!Παρτε καποιο αλλο!!!Ειναι σαν φουρνος μικροκυματων στο κεφαλι!

 

 

Καλά περίμενα μια πιο σοβαρή απάντηση, αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον με έκανες και γέλασα!:lol:

Ίσως να βάλω το βίσμα που έχω στην WIND, όχι τίποτε άλλο για να προλάβω την αδελφή σου και τον φίλο σου!:D

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

2-3 ταινίες που δοκίμασα, ~400ΜΒ η κάθε μία, κολλούσαν όλες. (.flv και .mkv)

Όταν δοκίμασα video αρχεία μικρότερα σε μέγεθος, δεν κολλούσαν καθόλου.

Ίσως να έχει να κάνει με την SD κάρτα μου σε συνδιασμό με το μέγεθος του video (low read rate). Η δικιά μου είναι class 2.

Δεν ασχολήθηκα να το ψάξω πάντως.

 

 

Μου είχαν προτείνει και εμένα τον rockplayer για να βλέπω βίντεος σε διάφορα format.

Δοκίμασα τα πάντα, σε όλα τα format, σε λίγα mb και όλα κολλούσαν.

Απορώ για ποιό λόγο προτείνουν την συγκεκριμένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή βάση κάνω κάποια εγκατάσταση εφαρμογής και μετά από λίγο βλέπω ότι δεν μου κάνει και την κάνω απεγκατάσταση.

Είναι καλό αυτό για το κινητό οι συνεχόμενες εγκαταστάσεις-απεγκαταστάσεις? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...