Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια....

Ειχα βαλει το button savior για να γλυτωσω τα κουμπια αλλα επιρεαζει το κινητο και το κολλαιε...για αυτο το εβγαλα...το κανει κ σε σας..?? (JJ9/launcher pro)

 

Κατι αλλο τωρα...

Εχω βαλει το Filexpert για να μεταφερω αρχεια απο το pc χωρις καλωδια...Ωραια δουλευει...

 

Εκανα ωραια ενα φακελο με εικονες, δοκιμαστικα, αλλα δεν μπορω να τις δω απο πουθενα μεσα στο κινητο (εκτος αν μπω μεσα στην sd κ στον φακελο)

κ φυσικα δε μπορω να τις βαλω wallpapers ουτε να τις δω σαν γκαλερι....Η "Συλλογη" δειχνει μονο κατι εικονες απο το goweather...

 

Το ιδιο γινεται κ με τα τραγουδια στο 'Μουσικη"..δλδ δε μπορω να τα ακουσω ουτε να τα βρω...

 

Για τα video εχω το mvideo που κανει αυτη τη δουλεια...σωστα...?(δεν το εχω δοκιμασει)

 

Χρειαζονται αντιστοιχες εφαρμογες για εικονες κ τραγουδια...?

 

Ευχαριστω κ συγνωμη για τις ερωτησεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα ,

 

ξερει κανεις την εφαρμογουλα fullscreen caller id?

Εχει κανεις κανα τροπο να βγαλουμε αυτες τις μικρες διαφημησεις που δειχνει?

 

thansk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

 

ξερει κανεις την εφαρμογουλα fullscreen caller id?

Εχει κανεις κανα τροπο να βγαλουμε αυτες τις μικρες διαφημησεις που δειχνει?

 

thansk

 

νομιζω οτι δεν μπορεις να τισ βγαλεις φιλε,αλλα καλυτερα θα ξερουν εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=11:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

 

ξερει κανεις την εφαρμογουλα fullscreen caller id?

Εχει κανεις κανα τροπο να βγαλουμε αυτες τις μικρες διαφημησεις που δειχνει?

 

thansk

 

ADFREE αυτο θα σε βοηθησει.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Με το Adfree απο το market δεν γινετε τίποτα??

 

Ουπς , δεν ειχα κανει refresh , χαχαχα!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος να σταματαμε τη φορτιση κατα τη συνδεση με το PC μεσω USB !!!

Θα τη :Xμησουμε τη μπαταρια στο τελος

Δεν υπάρχει τρόπος στις custom ROMs αλλά μην ανησυχείς για την μπαταρία. Μέσω USB φορτίζεται με λιγότερο ρεύμα (max 500mA αντί 700 του φορτιστή) δηλ. φορτίζεται πιο αργά αλλά χωρίς να επηρεάζεται η απόδοση ή η διάρκεια ζωής.

 

Καλησπερα παιδια....

Ειχα βαλει το button savior για να γλυτωσω τα κουμπια αλλα επιρεαζει το κινητο και το κολλαιε...για αυτο το εβγαλα...το κανει κ σε σας..?? (JJ9/launcher pro)

Όχι μια χαρα δουλεύει το button savior σε όσες ROM το δοκίμασα (JJ, Modaco, FLB). Είχα την τελευταία έκδοση (που υπάρχει στο market) αλλά πρόσφατα έβαλα την προτελευταία που έχει το πλήκτρο εύρεσης στην πρώτη οθόνη αντί στη δεύτερη, που με βολεύει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά απο τόσο καιρο που ασχολούμαστε με το blade , έχει βρεθει καποιος τρόπος , ή κάποια εφαρμογή , που να επιτρέπει να χτυπάει το ξυπνητήρι , εν΄ω είναι ΚΛΕΙΣΤΟ το τηλέφωνο??????????????????????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά απο τόσο καιρο που ασχολούμαστε με το blade , έχει βρεθει καποιος τρόπος , ή κάποια εφαρμογή , που να επιτρέπει να χτυπάει το ξυπνητήρι , εν΄ω είναι ΚΛΕΙΣΤΟ το τηλέφωνο??????????????????????????????????????????????

 

(απεγνωσμένο post...)

 

Σοβαρά τώρα, υπάρχει τίποτα τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μετά απο τόσο καιρο που ασχολούμαστε με το blade , έχει βρεθει καποιος τρόπος , ή κάποια εφαρμογή , που να επιτρέπει να χτυπάει το ξυπνητήρι , εν΄ω είναι ΚΛΕΙΣΤΟ το τηλέφωνο??????????????????????????????????????????????

 

(απεγνωσμένο post...)

 

Σοβαρά τώρα, υπάρχει τίποτα τέτοιο;

 

 

Εχει υποθει παααααρα πολλες φορες. Δεν ειναι θεμα ΖΤΕ αλλα θεμα ανδροιδ. Κανενα ανδροιδ δεν μπορει να εχει ξυπνητηρι κλειστο. Σαν να προσπαθεις να κατεβαζεις αρχεια στον υπολογιστη σου ενω ο υπολογιστης ειναι κλειστος

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εχει υποθει παααααρα πολλες φορες. Δεν ειναι θεμα ΖΤΕ αλλα θεμα ανδροιδ. Κανενα ανδροιδ δεν μπορει να εχει ξυπνητηρι κλειστο. Σαν να προσπαθεις να κατεβαζεις αρχεια στον υπολογιστη σου ενω ο υπολογιστης ειναι κλειστος

ουτε υπάρχει κάποια εφαρμογή να ανοίγει το κινητο αυτοματα κάποια συγκεκτιμένη ώρα? και μετά να χτυπήσει ξυπνητηρι.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ξερω. για τον υπολογιστη γνωριζα καποτε μια τετοια εφαρμογη. αλλα για ανδροιδ δεν εχω ακουσει. Καλυτερα να ρωτησεις στο θεμα με τις εφαρμογες.

 

Οτιδηποτε εχει σχεση με εφαρμογες και οχι αποκλειστηκα με το ΖΤΕ καλυτερα εκει

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει αναφερθεί, αλλά είναι πολλές οι 400 σελίδες για να το βρω, και στο search δεν το δέχεται:

 

Το SAR είναι τόσο υψηλό (1.35) ??

Υπάρχει τρόπος να μειωθεί;; :wacko::wacko:

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει αναφερθεί, αλλά είναι πολλές οι 400 σελίδες για να το βρω, και στο search δεν το δέχεται:

 

Το SAR είναι τόσο υψηλό (1.35) ??

Υπάρχει τρόπος να μειωθεί;; :wacko::wacko:

 

Το ακούσαμε και αυτό....! :p

 

Όχι φίλε μου το SAR δεν γίνεται να μειωθεί....

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις με το Blade αλλά και με όλα α κινητά και το συνιστώ ανεπιφύλακτα, είναι να μιλάς με handsfree! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρα δουλεύει το button savior σε όσες ROM το δοκίμασα (JJ, Modaco, FLB). Είχα την τελευταία έκδοση (που υπάρχει στο market) αλλά πρόσφατα έβαλα την προτελευταία που έχει το πλήκτρο εύρεσης στην πρώτη οθόνη αντί στη δεύτερη, που με βολεύει περισσότερο.

 

και σε εμενα παντως με rls9 εχει αρχισει και κανει το κινητο να κολλαει συχνα και να επανερχεται μονο με επαννεκινηση,και δεν ξερω τι μπορει να φταιει γιατι με προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα προβλημα:O

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει οτι το κλεινω κ το ανοιγω...??

Γιατι τοτε κολλαει...

Δλδ εγκαθηστω το προγραμμα και τρεχει μια χαρα...Την επομενη μερα που θα ανοιξω το κινητο αρχιζει τα χαζα...και οπως ειχα πει αν το κλεισω κ το ανοιξω εφαρμογες που εχω κρυμμενες απο το συρταρι με τον launcher εμφανιζονται....

Τι κολλημα ειναι αυτο...?Μηπως ειναι bug της JJ...??

Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα και εγω το blade αλλα τωρα το βασικο που του λειπει ειναι gps

 

Απο οτι εχω καταλαβει θελω τους χαρτες και ενα software, υπαρχουν σε freeware?

Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα και εγω το blade αλλα τωρα το βασικο που του λειπει ειναι gps

 

Απο οτι εχω καταλαβει θελω τους χαρτες και ενα software, υπαρχουν σε freeware?

 

εχεις pm!! τσεκαρε τα!;)

Link to comment
Share on other sites

Το ακούσαμε και αυτό....! :p

 

Όχι φίλε μου το SAR δεν γίνεται να μειωθεί....

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις με το Blade αλλά και με όλα α κινητά και το συνιστώ ανεπιφύλακτα, είναι να μιλάς με handsfree! :)

 

ή και με bluetooth και όλα μια χαρά. Απλά να τσεκάρει όποιος πάρει οτι του κάνει στο Blade!:D

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες imr? απο καταστημα wind? ποιο?

 

Οχι τελικα το πηρα μεταχειρισμενο καθως δεν το εβρισκα πουθενα και δεν ειδα ουτε φως για το ποτε θα ερθει

 

εχεις pm!! τσεκαρε τα!;)

 

Ευχαριστω :)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

@makinen: Για εικονες το εχουμε πει στο παρελθον οτι ειναι για κλαματα η γκαλερυ. Δοκιμασε to quick pic και θα δεις εκτός απο φως και τις φωτο σου. :p

Για τραγουδια δοκιμασε να ριξεις χυμα στην sd διο κομματια. Δοκιμασε μαλιστα το ενα μπ3 και το αλλο ogg. Δεν ακουω απο το κινητο μουσικη οποτε δεν εχο δοκιμασει πολλα αλλα χυμα στην sd σε 2 roms τα εβλεπε στην εφαρμογη της μουσικης.

 

@vasicristο: Το ξυπνητηρι ειναι εφαρμογη. Και δεν ειναι θεμα μονο ανδροιδ. Και στα windows (2003 εως 6.1) το ιδιο προβλημα ειχα. Αν δεν ξεκινησει το λειτουργικο πως θα λειτουργησει η συσκευη? Οπως καταλαβαινεις και η "αλλη" εφαρμογη που προτεινεις γαι τον ιδιο λογο δεν γινεται να λειτουργησει. Αλλιως θα λειτουργουσε και το ξυπνητηρι. :p Βεβαια εχουμε δει πολλα οπότε δεν ειμαι απολυτος. Ακομα και για το pc που αναφερατε μου φαινεται λιγο περιεργο να συμβαινει αν δεν υπαρχει καποιο wakeon alarm built στο bios.

 

Τελος για τα maps που ανεφερε ενας φιλος πιο πανω και σε συνεχεια του προηγουμενου δικου μου ποστ για τα maps κατεβασα την μιση ελλαδα χτες το βραδυ απο google map και την φορτωσα στο κινητο. Μεχρι στιγμης δουλευει αψωγα αλλα το εχω δοκιμασει απλα offline χωρις gps. Βεβαια αυτη η λυση δεν ξερω ποσο βολικη ειναι για οδηγους (εγω ειμαι ενας απλος πεζος), οπως επισης κοστιζει σε χωρο (450 mb απο εβρο μεχρι και την ευβοια, και απο κερκυρα μεχρι μυτιληνη), αλλα εχεις καθε στενακι σε ζοομ 16 που το εβαλα εγω περασμενο στο κινητο οπως ακριβως στο googlemap. Αυτο σημαινει οτι εχεις και οτι πληροφορια δινει το site δηλαδη κινηματογραφους, νοσοκομεια, γηπεδα και οτι αλλο εχουν πανω τα google maps.

 

Αν ενδιαφερεται κανεις καποια στιγμη θα ανεβασω ενα οδηγο πως κανεις τα maps και αν πηγαινει καλα και η γραμμη μου θα ανεβασω και ολη τη χωρα.

 

/sentoni telos

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα παντως με rls9 εχει αρχισει και κανει το κινητο να κολλαει συχνα και να επανερχεται μονο με επαννεκινηση,και δεν ξερω τι μπορει να φταιει γιατι με προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα προβλημα:O

 

Μηπως φταιει οτι το κλεινω κ το ανοιγω...??

Γιατι τοτε κολλαει...

Δλδ εγκαθηστω το προγραμμα και τρεχει μια χαρα...Την επομενη μερα που θα ανοιξω το κινητο αρχιζει τα χαζα...και οπως ειχα πει αν το κλεισω κ το ανοιξω εφαρμογες που εχω κρυμμενες απο το συρταρι με τον launcher εμφανιζονται....

Τι κολλημα ειναι αυτο...?Μηπως ειναι bug της JJ...??

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό αλλά έχω εντοπίσει το πρόβλημα στο superuser το οποίο σε ανύποπτο χρόνο κλείνει σαν διεργασία και τότε αν πάω να χρησιμοποιήσω το button savior που θέλει δικαιώματα root, κολλάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό αλλά έχω εντοπίσει το πρόβλημα στο superuser το οποίο σε ανύποπτο χρόνο κλείνει σαν διεργασία και τότε αν πάω να χρησιμοποιήσω το button savior που θέλει δικαιώματα root, κολλάει το κινητό.

 

πως μπορουμε να το διορθωσουμε αυτο? γινεται με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

 

Τελος για τα maps που ανεφερε ενας φιλος πιο πανω και σε συνεχεια του προηγουμενου δικου μου ποστ για τα maps κατεβασα την μιση ελλαδα χτες το βραδυ απο google map και την φορτωσα στο κινητο. Μεχρι στιγμης δουλευει αψωγα αλλα το εχω δοκιμασει απλα offline χωρις gps. Βεβαια αυτη η λυση δεν ξερω ποσο βολικη ειναι για οδηγους (εγω ειμαι ενας απλος πεζος), οπως επισης κοστιζει σε χωρο (450 mb απο εβρο μεχρι και την ευβοια, και απο κερκυρα μεχρι μυτιληνη), αλλα εχεις καθε στενακι σε ζοομ 16 που το εβαλα εγω περασμενο στο κινητο οπως ακριβως στο googlemap. Αυτο σημαινει οτι εχεις και οτι πληροφορια δινει το site δηλαδη κινηματογραφους, νοσοκομεια, γηπεδα και οτι αλλο εχουν πανω τα google maps.

 

Αν ενδιαφερεται κανεις καποια στιγμη θα ανεβασω ενα οδηγο πως κανεις τα maps και αν πηγαινει καλα και η γραμμη μου θα ανεβασω και ολη τη χωρα.

 

/sentoni telos

 

Για δώσε οδηγίες πως γίνεται αυτό με το maps...

Link to comment
Share on other sites

Εννηνικά σε SMS μπορείς να έχεις ακόμα κι αν βάλεις.....Κινέζικη rom :) Βάζεις HTC IME/Greek Ime και το Handset SMS (gia 160 χαρακτηρες) και είσαι κομπλέ.

 

Οι περισσότερες custom έχουν και ενσωματωμένα τα ελληνικά στο menu. H JJ r7 που χρησιμοποιώ εγώ πάντως, έχει και τα 2 από την αρχή (μενού/sms). Δεν έβαλα την r9 μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θα κάνω upgrade όταν βγει μια stable Gingerbread

 

Αρα πιθανον να εχει και η RLS9. Ευχαριστω...;)

 

Τωρα μενει να μαθω και τι παιζει με τα Ελληνικα στις FLB Froyo και Μodaco R12.

 

Αν ενδιαφερεται κανεις καποια στιγμη θα ανεβασω ενα οδηγο πως κανεις τα maps και αν πηγαινει καλα και η γραμμη μου θα ανεβασω και ολη τη χωρα.

 

Αμα δεν σου κανει κοπος....:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...