Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι το apktor εχει 12 μονο εφαρμογες??

 

Γιατι πρεπει να κανεις update στα repositories.

Συνολο εχει κοντα στις 3.000 εφαρμογες.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρεπει να κανεις update στα repositories.

Συνολο εχει κοντα στις 3.000 εφαρμογες.

 

δηλαδη?? που μπορω να βρω repositories ωστε να εχω ολες τις εφαρμογες??

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη?? που μπορω να βρω repositories ωστε να εχω ολες τις εφαρμογες??

 

Ανοιγεις την εφαρμογη, πατας menu-repositories και κανεις add τις λιστες (google search).

Ψαξτο λιγακι, μην φαω και κανα ban:ninja:

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διαβάζω - μελετάω ... απεριόριστα το forum αυτές τις μέρες & έχω μερικές απορίες. Ήθελα να ρωτήσω … να προτιμήσω το κινητό από Αγγλία ή από κάποια αντιπροσωπεία της WIND εδώ Ελλάδα; Γενικότερα, έχει διάρκεια ζωής η συσκευή; Δεν θέλω να ψάχνω για νέο κινητό σε 6 μήνες ας πούμε… Όσο για τα προβλήματα που διαβάζω είναι ασήμαντα; Τέλος, το gps δουλεύει σωστά; Ευχαριστώ!

 

To gps δουλεύει τρένο, δοκίμασα με igo χθες, πήγαινε τζετ, βρήκε και αμέσως σήμα. Γαμώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια που όλοι έχουμε προσωπικά στοιχεία στο κινητό μας,υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το κλειδώνει στην περίπτωση που κλαπεί? π.χ. να μην μπορεί να διαβάσει την sd card ή να δει mail,επαφές κτλ ... Edited by asda
Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει μια εφαρμογη που κανει κατι τετοιο σε περιπτωση κλοπης. Δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα στο αναφερω για να ξερεις πως υπαρχει και να το ψαξεις
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μια που όλοι βάζουμε προσωπικά στοιχεία στο κινητό ,υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το κλειδώνει στην περίπτωση που κλαπεί? π.χ. να μην μπορει να διαβάσει την sd ή να δει mail,επαφές κτλ ...

 

κατέβασε από το μάρκετ το lost phone... δείχνει ένα σήμα του STOP...

στέλνεις ένα μνμ της επιλογής σου από κάποιο τυχαίο κινητό και το blade κλειδώνει και δεν ξεκλειδώνει παρά μόνο αν του γράψεις τον κωδικό που έχεις ορίσει, ακόμα και αν του κάνεις επανεκκίνηση δεν ξεκλειδώνει χωρίς κωδικό...

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε από το μάρκετ το lost phone... δείχνει ένα σήμα του STOP...

στέλνεις ένα μνμ της επιλογής σου από κάποιο τυχαίο κινητό και το blade κλειδώνει και δεν ξεκλειδώνει παρά μόνο αν του γράψεις τον κωδικό που έχεις ορίσει, ακόμα και αν του κάνεις επανεκκίνηση δεν ξεκλειδώνει χωρίς κωδικό...

 

Σε ευχαριστώ πολύ καλό θα το τσεκάρω άμεσα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια, εχω και εγω ενα zte blade , το πηρα προσφατα . θελω να κανω 2 -3 ερωτησεις που ειμαι σιγουρος πως εχουν ξανα υποθει αλλα καθοτιν φανταρος στον εβρο δεν εχω χρονο να ψαξω αρκετα. 1. πως μπορω να χρησιμοποιω το gps χωρις να ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ? 2 .υπαρχει κανενας καλος player για ταινιες , γιατι εχω το rock player και κολαει. Και γενικα αν ειναι ευκολο ας δωσει καποιος καμια συμβουλη που αξιζει να κανεις στο κηνιτακι...:)... ευχαριστω πολυ ... και μην φοβαστε τιποτα ειμαι εγω στα συνορα:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου αναλυτικό tutorial για να περάσω βήμα βήμα την jellyfish6.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στην πρωτη σελιδα το πρωτο post εχει ολες τις οδηγιες, δεν το προσεξες?;)

 

Τεσπα πηγαινε κατευθειαν εδω και δες τον οδηγο του naki13

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε από το μάρκετ το lost phone... δείχνει ένα σήμα του STOP...

στέλνεις ένα μνμ της επιλογής σου από κάποιο τυχαίο κινητό και το blade κλειδώνει και δεν ξεκλειδώνει παρά μόνο αν του γράψεις τον κωδικό που έχεις ορίσει, ακόμα και αν του κάνεις επανεκκίνηση δεν ξεκλειδώνει χωρίς κωδικό...

 

Φαντάζομαι όμως ότι με ένα απλό flashαρισμα νέας ROM θα λειτουργήσει κανονικά και χωρίς τον κωδικό, έτσι;

 

Επίσης αυτό προϋποθέτει ότι σε περίπτωση κλοπής, ο κλέφτης δεν έχει προλάβει να πετάξει τη κάρτα SIM (για να μπορέσεις να στείλεις το SMS).

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρει νεα ρομ, θα χαθουν και ολα τα στοιχεια που θα θες να κρυψεις
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο προγραμα που π.χ να βιντεοσκοπισης ένα κείμενο στα αγγλικά και μετά να το μεταφράσεις με το google tranzlate στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκουμε αυτά : Universal Silicone MircoUSB Port Protector - 2 Pieces : neTimes.com στο ebay ?

 

Φώτο : http://www.netimes.com/shop/bmz_cache/8/88ef7ef0070cd329685d162bce3276a3.image.400x267.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κατέβασα το universal androot για να κάνω root το blade (με την 2,1) και παρόλο που του δίνω να κάνει root μου βγάζει μήνυμα ότι δεν γίνεται (κάτι No Foo Gu και κάτι τέτοια).

Τί κάνω λάθος?

 

Επίσης κάθε φορά που επιλέγω να κάνει root είτε προσωρινό είτε μόνιμο, μου κολλάει το wifi και μετά δεν δουλεύει καθόλου μέχρι να κάνω επανεκκίνηση!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρει νεα ρομ, θα χαθουν και ολα τα στοιχεια που θα θες να κρυψεις

 

Ναι αλλά όχι αυτά της κάρτας SD.

 

Και αν έχεις και κανένα backup εκεί μέσα ξεχασμένο κλάφτα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

Μήπως ξέρετε που θα βρω αγγλο-ελληνικό λεξικό?

Όσα έχει στο market είναι με πληρωμή, και σε μερικά 'μαγαζάκια' :X που τσέκαρα για πολύ χλωμό έως κίτρινο το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Japanese Jellyfish RLS6

1)Αυτή είναι η τελευταία Rom που κυκλοφορεί?

2)Έχει κάποια bugs η δουλεύουν όλα?(gps-bluetouth)

3)Επίσης υπάρχουν πουθενά μαζεμένες ελληνικές οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο προγραμα που π.χ να βιντεοσκοπισης ένα κείμενο στα αγγλικά και μετά να το μεταφράσεις με το google tranzlate στα ελληνικά?

 

Μόνο σε iPhone προς το παρών.

 

Sent from my Android

Link to comment
Share on other sites

Japanese Jellyfish RLS6

1)Αυτή είναι η τελευταία Rom που κυκλοφορεί?

2)Έχει κάποια bugs η δουλεύουν όλα?(gps-bluetouth)

3)Επίσης υπάρχουν πουθενά μαζεμένες ελληνικές οδηγίες?

 

Παιζει να εχουν απαντηθει ολα αυτα στις τελευταιες 20 σελιδες πανω απο 30 φορες...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Japanese Jellyfish RLS6

1)Αυτή είναι η τελευταία Rom που κυκλοφορεί?

2)Έχει κάποια bugs η δουλεύουν όλα?(gps-bluetouth)

3)Επίσης υπάρχουν πουθενά μαζεμένες ελληνικές οδηγίες?

 

1) ειναι η τελευταια εκδοση της jellyfish

2) καποιο εμφανες οχι gps blutooth δουλευουν αψογα

τι οδηγιες θελεις???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα....

θα ηθελα να σας ενημερωσω για την αναβαθμιση του ΖΤΕ BLADE.

μολις τωρα πηρα τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και τους ρωτησα για το ποτε θα βγει η 2.2.

μετα απο 1 λεπτακι αναμονης μου απαντησαν οτι ακομα δεν εχουν σιγουρη καποια ημερομηνια απλα λενε αρχες 2011 (Ιανουαριο αντε Φεβρουαριο)...

εγω το μονο που τους ειπα απο πλευρα μου ειναι οτι ολος ο κοσμος που το εχει παρει το συγκεκριμενο κινητο περιμενει την 2.2 και οταν βγει θα ηταν καλο να υπαρξει καποια ενημερωση η καποιο sms.... και μου ειπαν δεκτο και τους ακουγα που πληκτρολογουσαν το αιτημα μου.....ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...