Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ανέφερα και εγώ στην σελίδα 150 ... Το παραδέχεται και το δηλώνει και ο δημιουργός της Japanese R4 ... Έκανα επίσης μια ερώτηση : Γιατί στο Titanium Backup κάτω μου γράφει κάτω Εσωτερική 218ΜΒ και στον διαχειριστή έργου/πηγή πληροφοριών Σ.Μ.Σ. 414,81 Μ (δηλ. 512ΜΒ) ;; Παρακαλώ επιβεβαιώστε και εσείς και αν μπορεί κάποιος να το εξηγήσει.

Εννοείται ότι έχω κάνει το 512ΜΒ "hack". Υποψιάζομαι μήπως το 512ΜΒ hack είναι και αυτό hoax (fake) όπως και οι επιδόσεις στο Quadrant όπως ανέφερε και ο δημιουργός της R4...

 

αυτα που βλεπεις δεν ειναι η ram αλλα ο διαθεσιμος χωρος για εγκατασταση εφαρμογων απο το χρηστη

 

εχει καταφερει κανεις να στειλει mms με οποιαδηποτε custom rom;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει τώρα... Δώσαμε ούτε 200Ε για το μηχάνημα, μην περιμένουμε να κάνει ότι και αυτά που κάνουν τα διπλά και τριπλά. Ό,τι και να κάνει το software, αν το hardware δεν μπορεί να αντεπεξέλθει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.

Προσπαθώ να συνθεθώ στο gmail πολλάκις και ανεπιτυχώς.Για να είμαι πιο ακριβής μου αναφέρει το εξής:"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένω σε αυτό το διακομιστή. Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλέφωνό σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων."

Τί κάνω λάθος????

Σημ.: είμαι στο internet κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εγραφε ο μαστορας πιο πριν οτι "ξερετε παιδια, στα Benchmark ειναι "παππας" τα αποτελεσματα που δινουν οι ROM μου".

Και οτι "κανω μια στιαπου για να δινω μεγαλα σκορ"

Και ποιος απο δω μεσα το ηξερε το Stagefright και δεν το 'λεγε και μας αφηνε να τρωμε προλογο; Και γιατι δεν το 'βαλε σ'αυτη τη rom; Τον επιασε το φιλοτιμο

ή δεν του καθονταν η φαση;

Και γιατι πρεπει να το δεχτω αυτο που λεει και να μην υποθεσω οτι η rom του

δεν τραβαει και πεταει μια μλκ;

Και αυτοι που βρηκαν το φυσιολογικο, ειδαν ξαφνικα το φως το αληθινο;

Δε νομιζω κανεις μεχρι το μεσημερι να ειχε εκφρασει ενδοιασμους για τα σκορ.

Βρηκε κανεις, κατι στο Google που να (Κρατηθειτε εδω και στη συνεχεια υποκλιθειτε)

ερχεται εις επιρωσην των λεγομενων του προσφιλους developer;

 

Ώπα ρε φίλε μου. Από τα μούτρα τον πήρες τον άνθρωπο. Δεν φτάνει που υπάρχουν κάποιοι σαν και αυτούς που σκίζονται για να έχεις εσύ πρώτος προγράμματα (και τζάμπα), τους βάζεις και τις φωνές :)

 

Δεν κάναν κάτι επίτηδες. Όπως γράφει και ο ίδιος:

" * Turned off Stagefright. Stagefright are a new set of media decoders in 2.2 but they are broken in our release which is why it doubles the Quadrant Scores. It doesn't make the phone faster, just the benchmarks and it's just a illusion."

 

οι StrageFright είναι κάποιοι media decoders οι οποίοι είναι και αυτοί μάλλον σε δοκιμαστικό στάδιο. Που να φανταστούν ότι δίνει λανθασμένα νούμερα στα benches???

 

Και πιστεύω ότι γνωρίζεις ότι αυτές οι custom ROM που κατεβάζεις είναι Release Candidates. Όλοι εμείς είμαστε testers, αναφέρουμε τα προβλήματα ώστε να λυθούν στην συνέχεια. Και όπως είδες η Modaco έφτασε v5 και η Jellyfish v4.

 

Και έπεται συνέχεια...

 

Φιλικά

 

Υ.Γ. Δίνω ρέστα για το Ελληνικό στο τέλος :D

 

Υποψιάζομαι μήπως το 512ΜΒ hack είναι και αυτό hoax (fake) όπως και οι επιδόσεις στο Quadrant όπως ανέφερε και ο δημιουργός της R4...

 

Χωρίς να έχω τεχνικές γνώσεις επί του θέματος, δεν νομίζω ότι είναι "παρόμοιο" πρόβλημα. Γιατί αν κάνεις clear τα πάντα από το κινητό και ξαναβάλεις την stock ROM της ΤΙΜ, συνεχίζει να δείχνει 512 RAM... Ενώ αν τρέξεις το bench στην stock δεν δείχνει τα πειραγμένα νούμερα.

 

Άρα πιστεύω πως μάλλον πραγματικό είναι το 512.

Edited by piggosa
Link to comment
Share on other sites

Ώπα ρε φίλε μου. Από τα μούτρα τον πήρες τον άνθρωπο. Δεν φτάνει που υπάρχουν κάποιοι σαν και αυτούς που σκίζονται για να έχεις εσύ πρώτος προγράμματα (και τζάμπα), τους βάζεις και τις φωνές :)

 

Δεν κάναν κάτι επίτηδες. Όπως γράφει και ο ίδιος:

" * Turned off Stagefright. Stagefright are a new set of media decoders in 2.2 but they are broken in our release which is why it doubles the Quadrant Scores. It doesn't make the phone faster, just the benchmarks and it's just a illusion."

 

οι StrageFright είναι κάποιοι media decoders οι οποίοι είναι και αυτοί μάλλον σε δοκιμαστικό στάδιο. Που να φανταστούν ότι δίνει λανθασμένα νούμερα στα benches???

 

Και πιστεύω ότι γνωρίζεις ότι αυτές οι custom ROM που κατεβάζεις είναι Release Candidates. Όλοι εμείς είμαστε testers, αναφέρουμε τα προβλήματα ώστε να λυθούν στην συνέχεια. Και όπως είδες η Modaco έφτασε v5 και η Jellyfish v4.

 

Και έπεται συνέχεια...

 

Φιλικά

 

Υ.Γ. Δίνω ρέστα για το Ελληνικό στο τέλος :D

 

Αφηστε με ρε, μη με κρατατε

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι fake τα 512 mb ram γιατί πριν αποκτισω τα 512 mb ram το παιχνίδι dungeon defenders first wave το πρώτο παιχνίδι που χρησιμοποιεί την unreal engine 3 δεν έτρεχε στο κινητό μου ούτε καν ανοίγει μετά το τρικ μετο 512 το παιχνίδι τρέχει κανονικά σχεδόν κανονικά μιας που μιλάμε για αυτό το παιχνίδι είναι 668mb

 

Aπο που το κατεβασες??

Link to comment
Share on other sites

Aπο που το κατεβασες??

 

Έχεις PM.

 

 

Minimum Requirements:

 

512 MB RAM (256 free at runtime)

GPU capable of OpenGL ES 2.0

Android 2.2 Froyo

800 Mhz CPU or greater recommended

SD card with at least 600 MB free storage

 

LOL. Απορώ πως παίζει στο Blade

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.

Προσπαθώ να συνθεθώ στο gmail πολλάκις και ανεπιτυχώς.Για να είμαι πιο ακριβής μου αναφέρει το εξής:"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένω σε αυτό το διακομιστή. Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλέφωνό σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων."

Τί κάνω λάθος????

Σημ.: είμαι στο internet κανονικα..

 

κανείς..???

Link to comment
Share on other sites

Έχεις PM.

 

 

Minimum Requirements:

 

512 MB RAM (256 free at runtime)

GPU capable of OpenGL ES 2.0

Android 2.2 Froyo

800 Mhz CPU or greater recommended

SD card with at least 600 MB free storage

 

LOL. Απορώ πως παίζει στο Blade

και εδώ μια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.

Προσπαθώ να συνθεθώ στο gmail πολλάκις και ανεπιτυχώς.Για να είμαι πιο ακριβής μου αναφέρει το εξής:"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένω σε αυτό το διακομιστή. Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλέφωνό σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων."

Τί κάνω λάθος????

Σημ.: είμαι στο internet κανονικα..

 

Για Hard Reset πας. Αν κατάλαβα καλά από forums θα χάσεις τις ρυθμίσεις του κινητού μόνο και όχι τα APPs. Δοκίμασέ το:

http://www.androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?t=848

 

Εδώ ο τρόπος:

http://www.tech-recipes.com/rx/5343/android-cant-establish-a-reliable-data-connection-to-the-server/

 

Tο πηρα αλλα δν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω..

Δεν εχει οδηγιες καπου?

 

Δεν το έχω βάλει αλλά απ' ότι είδα είναι apk file. Άρα το γράφεις στο root της SD και το τρέχεις μέσα από το κινητό.

http://www.brighthub.com/mobile/google-android/articles/37151.aspx

Και εννοείται πως για να δεις τα links πρέπει να εγγραφείς στο site

Edited by piggosa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.

Προσπαθώ να συνθεθώ στο gmail πολλάκις και ανεπιτυχώς.Για να είμαι πιο ακριβής μου αναφέρει το εξής:"Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένω σε αυτό το διακομιστή. Αυτό ενδέχεται να είναι προσωρινό πρόβλημα ή το τηλέφωνό σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων."

Τί κάνω λάθος????

Σημ.: είμαι στο internet κανονικα..

Δοκιμασες με ολους τους πιθανους τροπους;

Π.χ. market, gmail, accounts and sync.

Ουτε συνδεση κανει, ουτε εγγραφη;

Στο κανει σε διαφορα σημεια προσβασης;

Αν η απαντηση σε ολα ειναι Ναι τοτε,

 

Praktiker, σφυρι ξυλουργου €3.49.

 

Ενταξει, πλακα. Ας κοιταξουμε να βρουμε τη λυση βημα βημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις τον ποπο σου πανω στην καρτα μνημης (Ass2sd), δεν προκειται να πετυχεις τιποτα.

Το γραφω αλλη μια φορα.

ΑΝ εισαι root συνεχισε να διαβαζεις.

Κατεβασε απο το μπακαλικο το Move2sd Enabler.

Πατα "I 've read it"-> Next-> External->Apply-> Επετρεψε.

Τωρα οι εφαρμογες σου θα εγκαθιστανται στην SD.

Στη συνεχεια σε ρωταει αν θελεις να ανοιξει τη Διαχειριση εφαρμογων

(πραγμα που το κανεις οποτε θελεις) και με κλικ σε καποια απο τις ΗΔΗ

εγκατεστημενες εφαρμογες εχεις την επιλογη

"Μετακινηση στην καρτα SD".

(Εκτος,βεβαια, απο αυτες του συστηματος)

 

Γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά....?Στο market μου λέει ότι δεν υπάρχει ενώ με googlarisma όλα με παραπέμπουν παλι στο market.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αν θέλουμε να περάσουμε κάποια custom rom (πχ. alpha 5) όλες μας οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές που έχουμε εγκαταστήσει έως τώρα θα χαθούν;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά....?Στο market μου λέει ότι δεν υπάρχει ενώ με googlarisma όλα με παραπέμπουν παλι στο market.

 

Εγώ γιατί το βρήκα με την μία? Γράψε μόνο Move2sd. Είναι το πρώτο που θα φέρει

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με ολους τους πιθανους τροπους;

Π.χ. market, gmail, accounts and sync.

Ουτε συνδεση κανει, ουτε εγγραφη;

Στο κανει σε διαφορα σημεια προσβασης;

Αν η απαντηση σε ολα ειναι Ναι τοτε,

 

Praktiker, σφυρι ξυλουργου €3.49.

 

Ενταξει, πλακα. Ας κοιταξουμε να βρουμε τη λυση βημα βημα.

 

Στην αρχή δοκίμασα από market, μετά από το gmail εικονίδιο τίποτα, τέλος έκανα ένα λογαριασμό από το PC για σιγουριά αλλά και πάλι δε το πήρε.

Μήπως είναι κάτι στις ρυθμίσεις που το μπλοκάρει?Η σύνδεση δεδομένων πρέπει να είναι τικαρισμένη ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί το βρήκα με την μία? Γράψε μόνο Move2sd. Είναι το πρώτο που θα φέρει

Φίλε μου τα χω δοκιμάσει όλα, γράφοντας Move2sd ας πούμε μου βγάζει 7 αποτελέσματα εκ των οποίων το πρώτο είναι Find A Starbucks:p

Να φταίει ότι είμαι με την stock ROM της Wind? δεν νομίζω!όπως και το apps2sd δεν το βλέπω.....και γενικά το χω γράψει με όλους τους τρόπους....anyway για να μην κουράζω αν θέλει κάποιος ας το στείλει με πμ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κλείνεις το βράδυ μπορεί να κρατήσει και μια εβδομάδα.

 

 

Επίσης αν δεν το ανοίξεις ποτέ θα έχεις γεμάτη μπαταρία για μια ζωή :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δεν το ανοίξεις ποτέ θα έχεις γεμάτη μπαταρία για μια ζωή :p

 

και επισης εαν δεν το αγορασεις θα εχεις και 159,00 στην τσεπη σου ;)

 

- εχει καταφερει να στειλει καποιος mms με οποιαδηποτε custom rom;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αν θέλουμε να περάσουμε κάποια custom rom (πχ. alpha 5) όλες μας οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές που έχουμε εγκαταστήσει έως τώρα θα χαθούν;

 

κάποιος ας απαντήσει please.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα χω δοκιμάσει όλα, γράφοντας Move2sd ας πούμε μου βγάζει 7 αποτελέσματα εκ των οποίων το πρώτο είναι Find A Starbucks:p

Να φταίει ότι είμαι με την stock ROM της Wind? δεν νομίζω!όπως και το apps2sd δεν το βλέπω.....και γενικά το χω γράψει με όλους τους τρόπους....anyway για να μην κουράζω αν θέλει κάποιος ας το στείλει με πμ.

 

Xmmmmm. Δεν σε ρώτησα από την αρχή.

 

Αυτά τα Apps είναι για την Froyo(2.2) και όχι για την Eclair (2.1) που είναι η stock ROM. Γιαυτό δεν στα βγάζει.

 

Η 2.1 δεν έχει αυτή την δυνατότητα (move apps -> SD)

 

κάποιος ας απαντήσει please.

 

Ναι εκτός αν πάρεις backup με Titanium Backup. Δεν ξέρω πως γίνεται (αν γίνεται) γιατί δεν το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
βρηκα bug και μαλιστα σοβαρο.....η εμβελεια του σηματος μονιμως ειναι στο full!!!! (για την jellyfish 3b μιλαω)
Link to comment
Share on other sites

βρηκα bug και μαλιστα σοβαρο.....η εμβελεια του σηματος μονιμως ειναι στο full!!!! (για την jellyfish 3b μιλαω)

 

φιλε μου εχουμε την ιδια rom και δεν εχω το προβλημαπου αναφερεις

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...