Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου ειπε οτι απλα το ανοιξε για να το δειξει...

 

αλλα οταν πηγα να το παρω και το ανοιξε μπροστα μου μια αλλη υπαλληλος, η ταινια ηταν κλειστη και χρησιμοποιησε μαχαιρακι για να το ανοιξει... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανε καταγγελια το καταστημα,παρε στο 1260 και απο εκει ΖΗΤΑ τον manager της βαρδιας( ετσι εκανα εγω) Αυτος θα καλεσει στο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ και σε 10' λεπτα λυθηκε το προβλημα σου. Μην τους αφησεις ΦΙΛΕ με τα ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΖΟΥΝΕ !

 

 

το ιδιο προβλημα ειχες και εσυ?

Link to comment
Share on other sites

προσπΑΘΗΣΑ να δω avi που εβλεπα με rockplayer alla leei unsuported file

Το είχα κατεβάσει και μου κόλλαγε σε σχεδόν όλα τα βίντεο. Τώρα έχω κατεβάσει το mVideoPlayer και δείχνει να δουλεύει σωστά.

 

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχες και εσυ?

 

ΟΧΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. Εμενα το παιζε ΙΝΔΙΑΝΟΣ ο υπαλληλος ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕ ΑΜΕΣΑ.

Περιμενα να το στειλει στη wind στην Αθηνα-να το δει τεχνικος κτλ.

ΑΛΛΑ πηρα 100 τηλεφωνα ( χρεωθηκα δηλαδη) μου στειλαν τελικα αλλο μετα απο 3 ημερες και μας ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ !!!

ΟΤαν ρε καρα****** ΕΒΑΖΕΣ στο ταμειο σου τα 159Ε δεν ημουν τοτε ΔΥΣΚΟΛΟΣ ;;;

Τελικα μου εδωσε το καταστημα 2ο το οποιο ειχε ΠΑΛΙ προβλημα.

ΤΕσπα με τα πολλα πηγα πηρα απο αλλου-ΚΟΡΔΕΛΙΟ.

Ξηγημενος ο τυπος στο μαγαζι και που ειπε αν θελω αλλαγη το κανει ΑΜΕΣΑ.

ΟΠΟΤε φιλε μην καθεσαι ΟΡΜΑ ! Λεφτα εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

βεβαια προς το παρον δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα.... οποτε αποκλειεται να μου το αλλαξουν αν δεν τους πω οτι εχω καποιο προβλημα.. δεν νομιζω να ειναι τοσο ισχυρο επιχειρημα το οτι η μπατααρια ηταν τοποθετημενη στο κινητο..

 

κατι ασχετο.. επεσε η τιμη του? σημερα το πηρα 149,95.

Link to comment
Share on other sites

Menu Settings Ασύρματο και δίκτυα. Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- Επιλογές GSM/UMTS - Ονόματα σημείου πρόσβασης -Μενου Νεο APN.

και δωσε: Όνομα: Q Internet APN: myq

Menu Αποθήκευση - πίσω και τικαρε αυτή τη σύνδεση.

Τικαρισε Ενεργοποίηση δεδομένων. Και Περιαγωγη δεδομένων

 

Ευχαριστω πολυ!Να εισαι καλα!Μια χαρα μπαινει τωρα!Μ'αρεσει που πηρα και τηλεφωνο στην Wind και μου εστειλαν με email τις ρυθμισεις για android αλλα για το δικτυο τους.Εχει διαφορετικα στοιχεια απο αυτα που μου εδωσες.Η περιαγωγη αφορα οταν εισαι κοντα πχ σε αλλη χωρα ή οχι?Γιατι και πριν που δοκιμαζα αυτο δεν το ειχα ενεργοποιημενο.Καρτοκινητη ειναι αλλα καλυτερα να καταναλωσω τα MB στο internet παρα σε περιαγωγη.

 

Ευχαριστω και παλι! :D

Link to comment
Share on other sites

βεβαια προς το παρον δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα.... οποτε αποκλειεται να μου το αλλαξουν αν δεν τους πω οτι εχω καποιο προβλημα.. δεν νομιζω να ειναι τοσο ισχυρο επιχειρημα το οτι η μπατααρια ηταν τοποθετημενη στο κινητο..

 

κατι ασχετο.. επεσε η τιμη του? σημερα το πηρα 149,95.

 

από που...???

Link to comment
Share on other sites

Στις λίστες παιχνιδιών (π.χ.gameloft) στα πιο πολλά δεν υπάρχει το blade!

Ξέρει κανείς πιο άλλο κινητό η κινητά είναι κοντά στο zte για να επιλέξουμε αυτό

?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!Να εισαι καλα!Μια χαρα μπαινει τωρα!Μ'αρεσει που πηρα και τηλεφωνο στην Wind και μου εστειλαν με email τις ρυθμισεις για android αλλα για το δικτυο τους.Εχει διαφορετικα στοιχεια απο αυτα που μου εδωσες.Η περιαγωγη αφορα οταν εισαι κοντα πχ σε αλλη χωρα ή οχι?Γιατι και πριν που δοκιμαζα αυτο δεν το ειχα ενεργοποιημενο.Καρτοκινητη ειναι αλλα καλυτερα να καταναλωσω τα MB στο internet παρα σε περιαγωγη.

 

Ευχαριστω και παλι! :D

 

Η περιαγωγή χρειάζεται για internet με Q, γιατί χρησιμοποιεί το δίκτυο της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

να σας πω και ενα πολυ καλο...και θα τους δωσω στεγνα! το καταστημα της εγνατιας με ιωνος δραγουμη τα ειχε ΟΛΑ ΑΝΟΙΚΤΑ!!! πριν απο ουτε μηνα το πηρε ενας φιλος μου με αναβαθμιση και ηταν ανοιχτο. πηγα και εκανα οτι δηθεν ενδιαφερομουν να το αγορασω και στο τελος μου ειπαν οτι ολα τα εχουν ανοιξει για να τα δειχνουν στους υποψηφιους αγοραστες!!! το τελειωτικο χτυπημα ηταν οταν μου ειπαν (μετα απο αναλογη ερωτηση που τους εκανα) οτι η ιδια εταιρεια τους ειχε πει να τα ανοιγουν ολα!!! φυσικα πηρα στο 1260 για πλακα να ρωτησω και μου ειπαν οτι κατι τετοιο δεν ισχυει....τα συμπερασματα δικα σας.

 

sent ftom my ZTE-BLADE

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το gt540 που ειχα πεθανε αδοξα πριν κανενα μηνα...(με ακρως γελοιο τροπο)

αξιζει να παρω το blade η να προτιμησω το p500??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη με βαλατε σε σκεψεις για το αν ειναι μεταχειρισμενο ή οχι.. πηγα παλι το απογευμα στο καταστημα για να μου λυθει η απορια.

 

Ο υπαλληλος μου ειπε οτι το ειχε ανοιξει ο ιδιος λιγο πριν παω να το παρω. Ειχε παει ενας πελατης και ηθελε να το δει -λεει- και ο ιδιος ο υπαλληλος το ανοιξε για να του το δειξει... Δεν του το εδωσε ομως γιατι το ειχα ηδη "κλεισει"¨εγω απο την προηγουμενη μερα και τους ειχα πει να μου το κρατησουν...

 

Στην ερωτηση μου, γιατι ανοιξαν τη συσκευασια μπροστα μου μολις πηγα να παρω το κινητο, μου ειπαν οτι παντα ετσι κανουν,...και ο,τι πουλιεται το ανοιγουν για να δουν αν τα περιεχει ολα μεσα.

 

Τελος παντων, δεν εχω λογο να μην τους πιστεψω... Αν ηταν μεταχειρισμενο και ηθελαν να μου το κρυψουν, λογικα θα επρεπε να ειχαν βαλει την μπαταρια σε ζελατινα για να μην κινησουν υποψιες...

 

Εν ολογοις ΔΕΝ ανοιγουμε καινουργια συσκευη για να δειξουμε σε πελατη, ενω την εχει "κλεισει" αλλος!!! Δεν θα ξαναεπιλεξω WIND στο μελλον, σορρυ!

 

Αγόρασα το blade πριν από τρεις μέρες.

Δουλεύουν ΟΛΑ κανονικά.Ήδη το ξεκλείδωσα και έβαλα custom firmware και το RAM hack και πλέον έχω 512 ram.

 

Όσο για τη συσκευασία ήταν κλειστή και η μπαταρία ήταν σε άλλο σακουλάκι ΕΚΤΟΣ συσκευής.

Η sd ήταν μέσα στη συσκευή.

 

Προσωπικά ΔΕΝ θα δεχόμουν να μου ανήξει ο πωλητής τη συσκευασία.

Τι ηλίθια δικαιολογία είναι αυτή?"Να δούμε ότι τα έχει όλα μέσα".

Η ZTE ελλάδας γνωρίζει άραγε τα όσα κάνει η Wind?

 

Αυτό που εγώ θέλω να τονίσω είναι ότι το κάθε κατάστημα της wind, είναι άλλη επιχείρηση!Διαλέξτε τον σώστο επαγγελματία και "τιμωρήστε" τον κακό!

Link to comment
Share on other sites

προσπΑΘΗΣΑ να δω avi που εβλεπα με rockplayer alla leei unsuported file

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

 

 

Και εγώ το rockplayer το είχα κατεβάσει για avi αρχεία αλλά κόλλαγε. Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι αξιόλογο εκτός από το mvideoplayer που μάλλον δεν υποστηρίζει avi.

Κάνε λίγο υπομονή να δούμε και τον VLC mediaplayer που θα βγει τον επόμενο μήνα

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αγόρασα το blade πριν από τρεις μέρες.

Δουλεύουν ΟΛΑ κανονικά.Ήδη το ξεκλείδωσα και έβαλα custom firmware και το RAM hack και πλέον έχω 512 ram.

 

Όσο για τη συσκευασία ήταν κλειστή και η μπαταρία ήταν σε άλλο σακουλάκι ΕΚΤΟΣ συσκευής.

Η sd ήταν μέσα στη συσκευή.

 

Προσωπικά ΔΕΝ θα δεχόμουν να μου ανήξει ο πωλητής τη συσκευασία.

Τι ηλίθια δικαιολογία είναι αυτή?"Να δούμε ότι τα έχει όλα μέσα".

Η ZTE ελλάδας γνωρίζει άραγε τα όσα κάνει η Wind?

 

Αυτό που εγώ θέλω να τονίσω είναι ότι το κάθε κατάστημα της wind, είναι άλλη επιχείρηση!Διαλέξτε τον σώστο επαγγελματία και "τιμωρήστε" τον κακό!

να το ανοιξει μπροστα σου και αν φυσικα το θελησεις το βρισκω σωστο. να το εχει ηδη ανοιχτο ειναι απαραδεκτο! το να ψευδεται ειναι ασυγχωρητο!!

 

 

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα προβληματάκι, ενώ μπορώ να λάβω mms δεν μπορώ να στείλω. Έχω σκεφτεί διάφορα όπως... Να έχω πειράξει εγώ κάποια ρύθμιση η να έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις από το APN on-off που είχα χρησιμοποιήσει.

Όταν πατάω αποστολή μου ανοίγει το 3G και δείχνει ότι στέλνει, αλλά μέχρι εκεί.

Αν βοηθάει αυτό, ίντερνετ από την cosmote δεν έχω βάλει στο κινητό μου. Η ρύθμιση περιαγωγή δεδομένων πρέπει να είναι ενεργοποιημένη?

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει περασει την alpha 3, πως μπορω να βγαλω της προεγκατεστημενες εφαρμογες της modaco?

Για παραδειγμα το twitter, το news and weather και καποιες αλλες που δεν θελω.

 

Δεν τις βρισκω μεσα απο το market η μεσα απο τις ρυθμισεις.

Τις βρισκω μεσα στο black market αλλα οταν παταω uninstall μου λεει οτι δεν μπορεσε.

 

Για δοκίμασε με το chuck norris mode του Titanium backup.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτησω κατι ρε παιδια αν πάρουμε τι μαμισια ROM της WIND και απο το αρχειο zip σβήσουμε τα apk που δε θελουμε ή τα αντικαταστήσουμε με άλλα (π.χ να σβήσουμε το documents to go και να αντικαταστήσουμε το launcher με το launcher pro) και φλασαρουμε τη μεταλλαγμενη πλέον ROM το λειτουργικο θα ειναι ενταξει και με τις αλλαγες που θέλουμε ή δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα?Η ερώτηση δεν αφορα μόνο τη ROM της wind αλλά και όλες τις υπόλοιπες .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!Να εισαι καλα!Μια χαρα μπαινει τωρα!Μ'αρεσει που πηρα και τηλεφωνο στην Wind και μου εστειλαν με email τις ρυθμισεις για android αλλα για το δικτυο τους.Εχει διαφορετικα στοιχεια απο αυτα που μου εδωσες.Η περιαγωγη αφορα οταν εισαι κοντα πχ σε αλλη χωρα ή οχι?Γιατι και πριν που δοκιμαζα αυτο δεν το ειχα ενεργοποιημενο.Καρτοκινητη ειναι αλλα καλυτερα να καταναλωσω τα MB στο internet παρα σε περιαγωγη.

 

Ευχαριστω και παλι! :D

Η περιαγωγη εχει να κανει με το οτι η Q δεν εχει δικο της δικτυο αλλα

μπαινεις απο τη Wind.

Δε θα σου φαει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω μιας και σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο κινητό:

1. Έχει LED flash για notifications (αναπάντητες, sms/mms κλπ.);

2. Σε θέμα hardware υπάρχει κανά γενικό πρόβλημα (πχ. ακουστικό, ηχείο, θύρες, ελαττωματικά κουμπιά);

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω μιας και σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο κινητό:

1. Έχει LED flash για notifications (αναπάντητες, sms/mms κλπ.);

2. Σε θέμα hardware υπάρχει κανά γενικό πρόβλημα (πχ. ακουστικό, ηχείο, θύρες, ελαττωματικά κουμπιά);

 

1. Έχει αλλά δεν δουλεύει σωστά (δηλαδή δεν εξακολουθεί να αναβοσβήνει όταν είναι κλειδωμένο το κινητό). Πιθανώς bug του firmware, αλλά όπως και να'χει, αχρηστεύει την ειδοποίηση του led.

2. Εκτός από αυτό που περιέγραψα πιο πάνω, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την alpha3 δουλευει κανονικα το κουμπι που πας πισω, αναβοσβηνει οταν εχω αναπαντητη. :)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτησω κατι ρε παιδια αν πάρουμε τι μαμισια ROM της WIND και απο το αρχειο zip σβήσουμε τα apk που δε θελουμε ή τα αντικαταστήσουμε με άλλα (π.χ να σβήσουμε το documents to go και να αντικαταστήσουμε το launcher με το launcher pro) και φλασαρουμε τη μεταλλαγμενη πλέον ROM το λειτουργικο θα ειναι ενταξει και με τις αλλαγες που θέλουμε ή δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα?Η ερώτηση δεν αφορα μόνο τη ROM της wind αλλά και όλες τις υπόλοιπες .

 

οχι γιατι η rom της Wind ειναι signed

μονο οταν βλεπεις rom unsigned μπορεις να το κανεις αυτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει δοκιμασει rockplayer να μας πει αν υπαρχει καποια λυση;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Ο μόνος player που σε εμένα δουλεύει σωστά είναι ο yxplayer

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

υποτιτλους ελληνικους ομως δεν παιζει ετσι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εγω χτες έβαλα την Βέα ρομ και βλέπω τρίμερη διαφορα

 

Send from my ΖΤΕ Blade

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...