Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ WIND : ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΜΥΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ !!

ΑΛΛΑΓΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΑΝ Δ Ε Ν ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΜΑΣ ΤΜΗΜΑ!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ 169Ε ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ.

ΔΗΛΑΔΗ ΕΛΕΟΣ.

Δλδ εσυ τωρα προσπαθεις να μου πεις οτι η wind και καθε wind ειναι

υπερανω του Ελληνικου νομου......??

Δεν νομιζω να υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να εχουν αυτοι δικαιο και εγω αδικο την στιγμη που υπαρχουν ολα τα πειστιρια με το μερος μου.....

Τωρα..........

Μαλλον δεν καταλαβες καλα εδω φιλε μου, το θεμα δεν ειναι τα 159 ευρω αλλα

η κοροιδια απο την μερια τους.Δεν ειμαστε τπτ ασχετοι να μας λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυτου.Στο φιναλε δεν τους χρωσταω μου χρωστανε!!

Τωρα εαν θες η δεν θες να κινηθης νομικα και να αποζητησεις τα νομιμα δικαιωματα σου ειναι σαφος δικαιαωμα σου.

Αλλα δεν ειναι ο κανονας αυτος!!Εαν εχεις την ορεξη και την διαθεση να το δεις λιγο παρακατω θα βρεις το δικαιο σου σιγουρα οπως και πολυς ακομα κοσμος!!

Στο 2011 παμε παιδια............

 

 

 

παιδια τωρα προσπαθησα να βαλω την alpha4 froyo 2.2 αλλαα μου λει please insert sim card

 

Εκανες format την καρτουλα μηπως??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δλδ εσυ τωρα προσπαθεις να μου πεις οτι η wind και καθε wind ειναι

υπερανω του Ελληνικου νομου......??

Δεν νομιζω να υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να εχουν αυτοι δικαιο και εγω αδικο την στιγμη που υπαρχουν ολα τα πειστιρια με το μερος μου.....

Τωρα..........

Μαλλον δεν καταλαβες καλα εδω φιλε μου, το θεμα δεν ειναι τα 159 ευρω αλλα

η κοροιδια απο την μερια τους.Δεν ειμαστε τπτ ασχετοι να μας λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυτου.Στο φιναλε δεν τους χρωσταω μου χρωστανε!!

Τωρα εαν θες η δεν θες να κινηθης νομικα και να αποζητησεις τα νομιμα δικαιωματα σου ειναι σαφος δικαιαωμα σου.

Αλλα δεν ειναι ο κανονας αυτος!!Εαν εχεις την ορεξη και την διαθεση να το δεις λιγο παρακατω θα βρεις το δικαιο σου σιγουρα οπως και πολυς ακομα κοσμος!!

Στο 2011 παμε παιδια............

 

 

 

 

 

Εκανες format την καρτουλα μηπως??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

@Ομάδα Διαχείρισης......

Απαντω σε 2 διαφορετικους φιλους για 2 τελειως διαφορετικα θεματα,και για αυτο η 2 απανωτες απαντησεις..........διεγραψτε το αυτο μετα εαν θελετε.....

 

Ευχαριστω Κωστας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσυ τωρα προσπαθεις να μου πεις οτι η wind και καθε wind ειναι

υπερανω του Ελληνικου νομου......??

Δεν νομιζω να υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να εχουν αυτοι δικαιο και εγω αδικο την στιγμη που υπαρχουν ολα τα πειστιρια με το μερος μου.....

Τωρα..........

Μαλλον δεν καταλαβες καλα εδω φιλε μου, το θεμα δεν ειναι τα 159 ευρω αλλα

η κοροιδια απο την μερια τους.Δεν ειμαστε τπτ ασχετοι να μας λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυτου.Στο φιναλε δεν τους χρωσταω μου χρωστανε!!

Τωρα εαν θες η δεν θες να κινηθης νομικα και να αποζητησεις τα νομιμα δικαιωματα σου ειναι σαφος δικαιαωμα σου.

Αλλα δεν ειναι ο κανονας αυτος!!Εαν εχεις την ορεξη και την διαθεση να το δεις λιγο παρακατω θα βρεις το δικαιο σου σιγουρα οπως και πολυς ακομα κοσμος!!

Στο 2011 παμε παιδια............

 

 

 

 

 

Εκανες format την καρτουλα μηπως??

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

οχι δεν εκανα εκανα την γνωστη διαδικασια wipe data/wipe cach/ instal update zip/ και οταν παι να μου φορτωσει μου λει please insert sim card

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

@Ομάδα Διαχείρισης......

Απαντω σε 2 διαφορετικους φιλους για 2 τελειως διαφορετικα θεματα,και για αυτο η 2 απανωτες απαντησεις..........διεγραψτε το αυτο μετα εαν θελετε.....

 

Ευχαριστω Κωστας.

 

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την πολλαπλή παράθεση http://images.myphone.gr/buttons3/multiquote_off.gif. Επιλέγεις τα posts που θες να απαντήσεις και έπειτα πατάς http://images.myphone.gr/buttons3/quote.gif :)

Link to comment
Share on other sites

keepvid.. εχω κατεβασμενα βιντεο 480x360 σε ποιοτητα mp4.. στο ομνια παιζανε τελεια.. σ αυτο παπαλα.. παιζουν κανα λεπτο και μετα κολλανε και βγαζει μνμ αδυνατη αναπαραγωγη.. Τραγικο??

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ο αρμοδιος να σου δωσω την λυση - απλα σου λεω οτι το 1234 ειναι εντελως αναρμοδιο μιας και αφορα οπως ειπα μονο τους συνεργατες και τα καταστηματα ποσο περισοτερο για αυτο το θεμα. Το 1260 ειναι για το κοινο.....

 

ΕΙΠΑΜΕ ΠΗΡΑ ΠΑΝΤΟΥ. ΣΤΟ 1260 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ " ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ"

ΚΑΙ ΣΤΟ 1234 "ΕΙΣΤΕ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ" !! ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΑΤΕ.

ΧΑ ΧΑ!

 

keepvid.. εχω κατεβασμενα βιντεο 480x360 σε ποιοτητα mp4.. στο ομνια παιζανε τελεια.. σ αυτο παπαλα.. παιζουν κανα λεπτο και μετα κολλανε και βγαζει μνμ αδυνατη αναπαραγωγη.. Τραγικο??

 

Και σε εμενα τα ιδια. Εγω περιμενω να μου στειλουν καινουριο. Οταν το στειλουν θα αγοραζω αλλο.

Htc και πανω. Καλα τα 169Ε αλλα πηγαν αδικα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εισαι premium φιλε μου και μπορεσες να την κατεβασεις; Μπορω να την βαλω και στην δικια μου συσκευη;; Ετσι πως το καναν με το online kitchen δεν εχω καταλαβει τιποτα

 

Εχω κωδικο στο MoDaCo και εφτιαξα δικια μου ROM ... Εγω ανεβασα την ROM.

Απλα πρεπει να πληρωσεις και θα δεις εικονιδιο για να φτιαξεις ROM.

Για τα υπολοιπα ... σε λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΠΑΜΕ ΠΗΡΑ ΠΑΝΤΟΥ. ΣΤΟ 1260 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ " ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ"

ΚΑΙ ΣΤΟ 1234 "ΕΙΣΤΕ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ" !! ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΑΤΕ.

ΧΑ ΧΑ!

 

 

 

Και σε εμενα τα ιδια. Εγω περιμενω να μου στειλουν καινουριο. Οταν το στειλουν θα αγοραζω αλλο.

Htc και πανω. Καλα τα 169Ε αλλα πηγαν αδικα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

 

159 ευρω εχει.

Εσυ το αγορασες 169 ??? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είδα μια συζήτηση για χαλασμένες συσκευές σε ροζ οθόνες εδώ μέσα.

Διαβάστε τι λέει κάποιος στο MoDaCo σήμερα:

 

out of the three grey SFs i received from orange, one seems to have an issue for the upper third of the screen. a large section of washed out/unusual pixels when on a solid, coloured background, like pink or blue. not noticable under most circumstances, but definitely a fault with the TFT.

 

after having to deal with the dreaded orange cust services again (something as simple as having arranging a swap for a faulty handset took over an hour and multiple calls to resolve) replacement is coming tommorow. if it is a OLED unit i will be over the moon, but i highly doubt it as they said the replacement will be boxed. someone else said they got a OLED unit as a replacement. we'll see.

 

but the other phones are fine and overall i couldn't be happier. amazing handset for the price and gorgeous screen, regardless of it now being TFT.

.........................................

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ

replacement unit is OLED

as someone had described - orange guy came with tatty box etc. i also made sure to swap the batteries in case the replacement came with a crappy one. result!

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Είδα μια συζήτηση για χαλασμένες συσκευές σε ροζ οθόνες εδώ μέσα.

Διαβάστε τι λέει κάποιος στο MoDaCo σήμερα:

 

out of the three grey SFs i received from orange, one seems to have an issue for the upper third of the screen. a large section of washed out/unusual pixels when on a solid, coloured background, like pink or blue. not noticable under most circumstances, but definitely a fault with the TFT.

 

after having to deal with the dreaded orange cust services again (something as simple as having arranging a swap for a faulty handset took over an hour and multiple calls to resolve) replacement is coming tommorow. if it is a OLED unit i will be over the moon, but i highly doubt it as they said the replacement will be boxed. someone else said they got a OLED unit as a replacement. we'll see.

 

but the other phones are fine and overall i couldn't be happier. amazing handset for the price and gorgeous screen, regardless of it now being TFT.

.........................................

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ

replacement unit is OLED

as someone had described - orange guy came with tatty box etc. i also made sure to swap the batteries in case the replacement came with a crappy one. result!

 

Δεν καταλαβα και πολλα αλλα μιας και εχω το ιδιο προβλημα, αυριο θα εχω το καινουργιο. Θα δουμε τι θα παιχτει. Θα το ανοιξω μεσα στο μαγαζι. Αν ειναι και αυτο προβληματικο, θα το αλλαξω ΚΑΙ αυτο. Μεχρι να τους τελειωσουν τα κουτια.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες βραδυ την Bladevillian 1.1.0 και την custom Bladevillian αλλα παντα μου βγαζει αυτο: "Insert Unlock Network sim PIN" ή κατι παρομοιο. Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? στην ROM της Wind δεν μου βγαζει τιποτα τετοιο

Επισης ουτε στην Froyo alpha 3 μου εβγαζε κατι.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω κωδικο στο MoDaCo και εφτιαξα δικια μου ROM ... Εγω ανεβασα την ROM.

Απλα πρεπει να πληρωσεις και θα δεις εικονιδιο για να φτιαξεις ROM.

Για τα υπολοιπα ... σε λιγες μερες.

 

Kανει και για το San Francisco(δηλαδη για οθονη oled και οχι TFT)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες βραδυ την Bladevillian 1.1.0 και την custom Bladevillian αλλα παντα μου βγαζει αυτο: "Insert Unlock Network sim PIN" ή κατι παρομοιο. Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? στην ROM της Wind δεν μου βγαζει τιποτα τετοιο

Επισης ουτε στην Froyo alpha 3 μου εβγαζε κατι.

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο forum από όπου το κατέβασες, γιατί εκεί θα ξέρουν καλύτερα... υποψιάζομαι ότι είναι ριπαρισμένη από κάποια locked συσκευή και ο μάγειρας δεν φρόντισε να την ξεκλειδώσει πριν τη διανείμει. :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες βραδυ την Bladevillian 1.1.0 και την custom Bladevillian αλλα παντα μου βγαζει αυτο: "Insert Unlock Network sim PIN" ή κατι παρομοιο. Ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο? στην ROM της Wind δεν μου βγαζει τιποτα τετοιο

Επισης ουτε στην Froyo alpha 3 μου εβγαζε κατι.

 

Αν μάθεις κάτι παρακαλώ ενημέρωσε και εμάς γιατί και εγώ αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Αν μάθεις κάτι παρακαλώ ενημέρωσε και εμάς γιατί και εγώ αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα

 

http://www.nextgenserver.com/calculator/

 

 

Επιλεγεις ZTE BLUEBELT, βαζεις το IMEI σου και voila...

 

Με την custom Vilain είμαι εδω και καιρο και λειτουργει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.nextgenserver.com/calculator/

 

 

Επιλεγεις ZTE BLUEBELT, βαζεις το IMEI σου και voila...

 

Με την custom Vilain είμαι εδω και καιρο και λειτουργει αψογα...

 

ειναι ασφαλες αυτο το σαιτ?

γιατι το WoT μου βγαζει πολυ χαμηλο σκορ (δες συνημενο για comments)

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Αρχικό μήνυμα από Barman25 ΕΙΠΑΜΕ ΠΗΡΑ ΠΑΝΤΟΥ. ΣΤΟ 1260 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ " ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ"

ΚΑΙ ΣΤΟ 1234 "ΕΙΣΤΕ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ" !! ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΑΤΕ.

ΧΑ ΧΑ!

Απο την μια εχεις δικιο γιατι ψαχνεις μια λυση στο προβλημα σου απο την αλλη αγνοεις οτι το 1234 δεν ειναι γραμμη εξυπηρετησης συνδρομητων! φυσικα και γινεσαι ενοχλητικος τι περιμενες να σου πουν? δεν ειναι δουλεια τους να σε εξυπηρετησουν. Αυτα στα λεω γιατι εργαζομουν στην Wind...δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου....

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

ειναι ασφαλες αυτο το σαιτ?

γιατι το WoT μου βγαζει πολυ χαμηλο σκορ (δες συνημενο για comments)

 

απορω γιατι χρησιμοποιειτε τετοια προγράμματα ωρες ωρες... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Προσωπικα θεωρω ρισκο την δεδομενη στιγμη οποιασδηποτε custom rom. Λιγη υπομονη και θα ερθει η επισημη. Κοινως πολλη λυσσα βρε παιδια.....και κυριως απο ατομα που δεν εχουν την παραμικρη εμπειρια απο φλασαρισματα.....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω ρισκο την δεδομενη στιγμη οποιασδηποτε custom rom. Λιγη υπομονη και θα ερθει η επισημη. Κοινως πολλη λυσσα βρε παιδια.....και κυριως απο ατομα που δεν εχουν την παραμικρη εμπειρια απο φλασαρισματα.....

 

Αμα ξερεις τι κανεις δεν υπαρχει κανενας κινδυνος..εχοντας εγκαταστησει ηδη τα 2.2 μπορω να πω οτι τι κινητο ειναι τουλαχιστον 2 φορες πιο γρηγορο ειδικα στο browsing...οποτε γιατι οχι?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Προσωπικα θεωρω ρισκο την δεδομενη στιγμη οποιασδηποτε custom rom. Λιγη υπομονη και θα ερθει η επισημη. Κοινως πολλη λυσσα βρε παιδια.....και κυριως απο ατομα που δεν εχουν την παραμικρη εμπειρια απο φλασαρισματα.....

 

Αμα ξερεις τι κανεις δεν υπαρχει κανενας κινδυνος..εχοντας εγκαταστησει ηδη τα 2.2 μπορω να πω οτι τι κινητο ειναι τουλαχιστον 2 φορες πιο γρηγορο ειδικα στο browsing...οποτε γιατι οχι?

Προβληματα με τους χαρτες το wifi το ραδιο....οχι θα περιμενω την επισημη....

Link to comment
Share on other sites

απορω γιατι χρησιμοποιειτε τετοια προγράμματα ωρες ωρες... :blink:

πρωτα απολα δεν ειναι προγραμμα, addon στον firefox ειναι. δευτερων με την χρηση του παιρνεις ενα feedback απο reports που εχουν κανει αλλη για την συγκεκριμενη σελιδα

 

Προβληματα με τους χαρτες το wifi το ραδιο....οχι θα περιμενω την επισημη....

 

μα και με την επισημη παλι προβλημα εχεις με το wifi :X

 

Link to comment
Share on other sites

Aμα θες το κινητο για να ακους ραδιο και να βλεπεις που εισαι στο χαρτη μην το βαλεις..αυτα τα προβληματα εχω και εγω και το καταλαβαινω αλλα δν με ενδιαφερουν γιατι το χρησιμοποιω αλλιως...Με το wifi προβλημα δν υπαρχει..ειναι το ιδιο που ειχε και στη 2.1 που οταν μπαινει σε sleep mode δν συνδεεται αυτοματα..

Και ουτε καν ξερουμε ποτε θα βγει η επισημη 2.2..

Link to comment
Share on other sites

http://www.nextgenserver.com/calculator/

 

Σε αυτο το site σου δινει unlock codes.

Βαλε το imei του τηλ. και το μοντελο και θα σου δωσει κωδικο επανω.

Μαλλον ειναι με βαση την ROM της ORANGE και δεν μπορει να ανοιξει και μπορει μονο επειγουσες κλησεις να κανεις.

Το ειχα κι εγω το προβλημα σε καποια ROM και ετσι το ανοιξα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...