Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου το πηρα, δεν έβαλα άλλη ρομ και το WiFi δουλεύει μια χαρά. Και οταν το κινητό βγαίνει από sleep mode.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οταν εχω συνδεδεμενο wifi και το αφηνω και κλειδωνει και κλεινει η οθονη αποσυνδεεται. υπαρχει καποια ρυθμιση? λεω μηπως ειναι εξοικονομηση ενεργειας
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω συνδεδεμενο wifi και το αφηνω και κλειδωνει και κλεινει η οθονη αποσυνδεεται. υπαρχει καποια ρυθμιση? λεω μηπως ειναι εξοικονομηση ενεργειας

 

Μια από τα ίδια και σε εμένα. Φοβάμαι μήπως είναι κάποιο ελάττωμα, γιατί στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε εμένα. Φοβάμαι μήπως είναι κάποιο ελάττωμα, γιατί στις ρυθμίσεις δεν μπόρεσα να βρω κάτι.

 

δεν ξερω παντως δε μου φαινεται για προβλημα κατι πρεπει να παιζει με εξοικονομηση ενεργειας οπως στο blutooth

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παντως δε μου φαινεται για προβλημα κατι πρεπει να παιζει με εξοικονομηση ενεργειας οπως στο blutooth

 

Επίσης δεν συνδέεται όταν πάω σε χώρο που υπάρχει διαθέσιμο (κλειδωμένο) δίκτυο αλλά για το οποίο έχει αποθηκευμένο τον κωδικό. Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν συνδέεται όταν πάω σε χώρο που υπάρχει διαθέσιμο (κλειδωμένο) δίκτυο αλλά για το οποίο έχει αποθηκευμένο τον κωδικό. Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα.

 

εμενα παντως δε μου το κανει αυτο. ας το επιβεβαιωσουν και αλλοι αν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω παντως δε μου φαινεται για προβλημα κατι πρεπει να παιζει με εξοικονομηση ενεργειας οπως στο blutooth

θα πατε ρυθμισεις wifi πατατε πληκτρο μενου και μετα πολιτικη καταστασης αδρανειας.απο κει αλλαζει

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε από το Market το WiFi Blade Fix. Το οτι χάνει το σήμα του WiFi κάθε φορά που πηγαίνει σε standby είναι bug. Δυστυχώς το έχει και η Alpha4 από το MoDoCo που δοκίμασα...
There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

θα πατε ρυθμισεις wifi πατατε πληκτρο μενου και μετα πολιτικη καταστασης αδρανειας.απο κει αλλαζει

το εκανα ελπιζω να ειμαι οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

θα πατε ρυθμισεις wifi πατατε πληκτρο μενου και μετα πολιτικη καταστασης αδρανειας.απο κει αλλαζει

 

Thanks, αλλά δεν διορθώνεται.

 

Κατεβάστε από το Market το WiFi Blade Fix. Το οτι χάνει το σήμα του WiFi κάθε φορά που πηγαίνει σε standby είναι bug. Δυστυχώς το έχει και η Alpha4 από το MoDoCo που δοκίμασα...

 

Βλέπω ότι συστήνουν και το wifi static + 11digits κωδικό στο router. Αναρωτιέμαι από άποψη μπαταρίας, τι είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

θα πατε ρυθμισεις wifi πατατε πληκτρο μενου και μετα πολιτικη καταστασης αδρανειας.απο κει αλλαζει

το εκανα ελπιζω να ειμαι οκ τωρα

 

τελικα ολα οκ μετα απο δοκιμες δε μου κλεινει πλεον. εβαλα τη ρυθμιση στο ποτε

Link to comment
Share on other sites

 

τελικα ολα οκ μετα απο δοκιμες δε μου κλεινει πλεον. εβαλα τη ρυθμιση στο ποτε

Αν σου ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα θα μπορούσες να μου στείλεις ενα pm? Αν είναι θα το επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Barman25 ΕΙΠΑΜΕ ΠΗΡΑ ΠΑΝΤΟΥ. ΣΤΟ 1260 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ " ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ"

ΚΑΙ ΣΤΟ 1234 "ΕΙΣΤΕ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ" !! ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΑΤΕ.

ΧΑ ΧΑ!

Απο την μια εχεις δικιο γιατι ψαχνεις μια λυση στο προβλημα σου απο την αλλη αγνοεις οτι το 1234 δεν ειναι γραμμη εξυπηρετησης συνδρομητων! φυσικα και γινεσαι ενοχλητικος τι περιμενες να σου πουν? δεν ειναι δουλεια τους να σε εξυπηρετησουν. Αυτα στα λεω γιατι εργαζομουν στην Wind...δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου....

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΛΕΣΑ ΣΤΟ 1260 ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΟΛΟ-ΣΤΕΙΛΑΝ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η WIND ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ 3 ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ+3 ΚΑΡΤΕΣ+ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

 

ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απολα δεν ειναι προγραμμα, addon στον firefox ειναι. δευτερων με την χρηση του παιρνεις ενα feedback απο reports που εχουν κανει αλλη για την συγκεκριμενη σελιδα

 

 

 

μα και με την επισημη παλι προβλημα εχεις με το wifi :X

 

Εχω την επισημη και δεν εχω ποτε προβλημα με το wifi.

Ειναι αναλογος την συσκευη.

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΛΕΣΑ ΣΤΟ 1260 ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΟΛΟ-ΣΤΕΙΛΑΝ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η WIND ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ 3 ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ+3 ΚΑΡΤΕΣ+ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

 

ΤΕΛΟΣ

 

Πω πω κακο που παθανε ......Εμενα παλι με κερδισε η wind με το blade.

Φοβερο κινητο μου εδωσε.

Και εβαλα και μια wind καρτοκινητη.

Μια χαρουλα

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό τα σπάει ..Πολύ καλό...Οθόνη super...'Αψογη ανταπόκριση στο άγγιγμα...Είμαι ικανοποιημένος ..Το έχω 17 μέρες...Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τελικά παίζει να έχω amoled οθόνη ???Είναι πολύ καλή...Και να ρωτήσω και κάτι άλλο μπορούμε να βρούμε μπαταρία με πιο πολύ χωρητικότητα στην wind???
Link to comment
Share on other sites

Aμα θες το κινητο για να ακους ραδιο και να βλεπεις που εισαι στο χαρτη μην το βαλεις..αυτα τα προβληματα εχω και εγω και το καταλαβαινω αλλα δν με ενδιαφερουν γιατι το χρησιμοποιω αλλιως...Με το wifi προβλημα δν υπαρχει..ειναι το ιδιο που ειχε και στη 2.1 που οταν μπαινει σε sleep mode δν συνδεεται αυτοματα..

Και ουτε καν ξερουμε ποτε θα βγει η επισημη 2.2..

 

Σχετικά με το bold δοκιμάστε το Ulysse Gizmos απο το market.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω την επισημη και δεν εχω ποτε προβλημα με το wifi.

Ειναι αναλογος την συσκευη.

 

 

 

Πω πω κακο που παθανε ......Εμενα παλι με κερδισε η wind με το blade.

Φοβερο κινητο μου εδωσε.

Και εβαλα και μια wind καρτοκινητη.

Μια χαρουλα

 

Το κακο Ερχεται Σιγα σιγα μεγαλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό τα σπάει ..Πολύ καλό...Οθόνη super...'Αψογη ανταπόκριση στο άγγιγμα...Είμαι ικανοποιημένος ..Το έχω 17 μέρες...Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τελικά παίζει να έχω amoled οθόνη ???Είναι πολύ καλή...Και να ρωτήσω και κάτι άλλο μπορούμε να βρούμε μπαταρία με πιο πολύ χωρητικότητα στην wind???

 

Το γράψαμε και παραπάνω, για να τεστάρουμε αν η οθόνη είναι AMOLED ή TFT, άνοιξε μια μαύρη εικόνα με την έκθεση (πχ μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία με το δάχτυλο σου μπροστά στην κάμερα) και πάνε σε ένα εντελώς σκοτεινό δωμάτιο.Άμα μπορείς να δεις τον φωτισμό της οθόνης, να σχηματίζει ένα μαύρο πλαίσιο δηλαδή, τότε έχεις TFT.Στην περίπτωση που η οθόνη φαίνεται κατάμαυρη (σχεδόν κατράμι σαν να έχεις κλειστό το κινητό), τότε έχεις AMOLED!!

 

 

Δοκίμασα και εγώ την rom του modaco, αλλά ενώ το quadrant μου βγάζει γύρω στα 800, δεν νιώθω καμιά τρελή διαφορά στο κινητό (και σε καμιά περίπτωση διπλάσια ταχύτητα).Ειδικά ο μαμά launcher που είχε μόλις άνοιξε το κινητό, σεεεεερνεται απιστευτα.

Το LauncherPro ευτυχώς πάει μια χαρά! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Το γράψαμε και παραπάνω, για να τεστάρουμε αν η οθόνη είναι AMOLED ή TFT, άνοιξε μια μαύρη εικόνα με την έκθεση (πχ μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία με το δάχτυλο σου μπροστά στην κάμερα) και πάνε σε ένα εντελώς σκοτεινό δωμάτιο.Άμα μπορείς να δεις τον φωτισμό της οθόνης, να σχηματίζει ένα μαύρο πλαίσιο δηλαδή, τότε έχεις TFT.Στην περίπτωση που η οθόνη φαίνεται κατάμαυρη (σχεδόν κατράμι σαν να έχεις κλειστό το κινητό), τότε έχεις AMOLED!!

 

 

Δοκίμασα και εγώ την rom του modaco, αλλά ενώ το quadrant μου βγάζει γύρω στα 800, δεν νιώθω καμιά τρελή διαφορά στο κινητό (και σε καμιά περίπτωση διπλάσια ταχύτητα).Ειδικά ο μαμά launcher που είχε μόλις άνοιξε το κινητό, σεεεεερνεται απιστευτα.

Το LauncherPro ευτυχώς πάει μια χαρά! :)

 

Ποια εβαλες?..Εμενα δν μου βγαζει ποτε κατω απο 930..εγω εβαλα την αlpha 3 και ειδα μεγαλι διαφορα στο browsing..ειπανε πως απο αλλη εβδομαδα θα βγαλουν καινουρια..

Link to comment
Share on other sites

Ποια εβαλες?..Εμενα δν μου βγαζει ποτε κατω απο 930..εγω εβαλα την αlpha 3 και ειδα μεγαλι διαφορα στο browsing..ειπανε πως απο αλλη εβδομαδα θα βγαλουν καινουρια..

 

Έβαλα την alpha 4 που ανέβασε εδώ ο rynak!

 

Browsing εννοείς στα μενού ή με τον μαμά Internet Browser??

 

Παιδια ειμαι πολυ ασχετος με forum... δεν ξερω πως να βαλω screenshots.

Plaease HELP ...

 

Rynak καταρχήν ευχαριστούμε για την ρομ! :happy:

 

Θέλεις να ρωτήσεις πως βγάζουμε screenshot από το κινητό και την βάζουμε εδώ; Η απλά πως γίνεται να επισυνάψουμε μια εικόνα στο forum;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοω στο μαμα internet browser..στο μενου βελτιωθηκε το keyboard(μηνυματα,ιντερνετ) καθως κολλαγε λιγακι ενω τωρα ειναι αμεσοτατο..
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα σημερα την συσκευη μου κανονικοτατα, χωρις κανενα προβλημα.

Απο το πρωι την δοκιμαζω σε ολα τα μερη της μηπως βρω τιποτα.

Μπαινω στο μαμα προγραμμα "πλοηγηση" και περασαν 5 λεπτα με ανοιχτο το gps με το μηνυμα "ελεγχος διαθεσιμοτητας πλοηγησης". Χωρις να κλειδωσει. Δεν θυμαμαι στο προηγουμενο τι εκανε. Υπαρχει τροπος να δοκιμασω το gps μου;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ησουν μεσα σε κτιριο?

Αν εχει εντονη συννεφια την πρωτη φορα αργει να κλειδωσει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ησουν μεσα σε κτιριο?

Αν εχει εντονη συννεφια την πρωτη φορα αργει να κλειδωσει..

 

Εξω ημουν. Εκανα την διαδρομη σπιτι μου - σουπερμαρκετ που ειναι ενα 5λεπτο και δεν κλειδωσε. Ο ουρανος πεντακαθαρος εδω στην θεσσαλονικη

 

Μπηκα στο κρυφο μενου του gps με το *983*477# και βρηκε 7 δορυφορους μεσα σε 10 δευτερολεπτα. Ξερεις κανενα προγραμμα που να ειναι αξιοπρεπη για να το δοκιμασω;;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...