Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα κι εγώ την Flb r9b (προηγούμενη jj rls7) με το λίγο που την δούλεψα φαίνεται κάπως καλήτερη αλλά μου εμφανίζει το παρακάτω πρόβλημα στην αναπαραγωγή των βίντεο το οποίο δεν είχα με την RLS7. Συμβαίνει και σε άλλους με αυτή τη rom?

 

 

edit: τελικά διορθώθηκε αλλάζοντας στο build.prop το media.stagerfright.enable-player=true σε media.stagerfright.enable-player=false

 

πως το αλλαξες και απο που??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα κι εγώ την Flb r9b (προηγούμενη jj rls7) με το λίγο που την δούλεψα φαίνεται κάπως καλήτερη αλλά μου εμφανίζει το παρακάτω πρόβλημα στην αναπαραγωγή των βίντεο το οποίο δεν είχα με την RLS7. Συμβαίνει και σε άλλους με αυτή τη rom?

 

 

edit: τελικά διορθώθηκε αλλάζοντας στο build.prop το media.stagerfright.enable-player=true σε media.stagerfright.enable-player=false

 

Να σαι καλά γιατί το έψαχνα και εγώ! Τώρα μια χαρά και σε μένα:)

 

πως το αλλαξες και απο που??

Εγώ προσωπικά μπήκα στο Root Explorer, είναι μέσα στο system--> build.prop, το ανοίγεις σαν text και θα το βρεις (media.stagerfright.enable-player) και θα το αλλάξεις από true σε false

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

πως το αλλαξες και απο που??

Χρησιμοποιήσα το Root explorer και βρήκα το αρχείο build.prop που βρίσκεται στο φάκελο system

Πατόντας συνεχόμενα πάνω στο build.prop σου βγάζει menu από το οποίο επιλέγεις "Open in text editor"

Όταν ανοίξει το αρχείο στον editor βρίσκεις την γραμμή media.stagerfright.enable-player=true και σβήνεις το true και γράφεις false. Μετά πατάς το MENU και Save changes. Σου βγάζει ένα μύνημα ότι το παλιό αρχείο μετονομάστηκε σε build.prop.bak.

Βγαίνεις από το Root explorer και κάνεις ένα reboot για να πάρει την καινούργια ρύθμιση και είσαι έτοιμος/

 

Σημείωση: Aν σου βγάλει μύνημα ότι δεν μπορεί να σου ανοίξει στον editor το αρχείο γιατί είναι read only πάτα το κουμπάκι πάνω δεξιά που θα γράφει "Mount R/W

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι η wind δεινει επιδοτηση 166 ευρο στο προγραμμα 150 to all

με παγιο περιπου 28 ευρο?????

 

 

Εχει να κανει με το blade το ερωτημα σου?

Γιατι εισαι στην ενοτητα του blade...:worry:

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

 

Η εγκατασταση γίνεται κλασσικά με install zip from sd card?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσα το Root explorer και βρήκα το αρχείο build.prop που βρίσκεται στο φάκελο system

Πατόντας συνεχόμενα πάνω στο build.prop σου βγάζει menu από το οποίο επιλέγεις "Open in text editor"

Όταν ανοίξει το αρχείο στον editor βρίσκεις την γραμμή media.stagerfright.enable-player=true και σβήνεις το true και γράφεις false. Μετά πατάς το MENU και Save changes. Σου βγάζει ένα μύνημα ότι το παλιό αρχείο μετονομάστηκε σε build.prop.bak.

Βγαίνεις από το Root explorer και κάνεις ένα reboot για να πάρει την καινούργια ρύθμιση και είσαι έτοιμος/

 

Σημείωση: Aν σου βγάλει μύνημα ότι δεν μπορεί να σου ανοίξει στον editor το αρχείο γιατί είναι read only πάτα το κουμπάκι πάνω δεξιά που θα γράφει "Mount R/W

 

σε ευχαριστω φιλε!:D

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατασταση γίνεται κλασσικά με install zip from sd card?

Υπόψιν αυτά είναι ολοκληρα Themes, δεν αλλάζουν μόνο το εικονίδιο της μπαταρίας.

Κατα τ'αλλα πρέπει να διαλέξεις κατηγορία themes που ταιριάζει στην rom σου (modaco,jj,flb) και η εγκατάσταση γίνεται, οπως λες και συ, με install zip from sd card αλλά πρέπει να έχεις την έκδοση 3 του clockwork mod. Και όπως πάντα κάνουμε ένα backup για καλό και για κακό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SPB Mobile Shell έχει τα παρακάτω widgets, μήπως ξέρετε αν μπορούμε να τα βρούμε μόνα τους κάπου?

[ATTACH]18812[/ATTACH][ATTACH]18811[/ATTACH][ATTACH]18810[/ATTACH]

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη εβαλα εναν φιλο μου να μου παραγγειλει ενα blade απο την wind λογω του οτι εγω απουσιαζα.

 

το παρηγγηλε κανονικα.

 

ομως δεν ρωτησε για την τιμη.

 

γνωριζει κανεις αν θα το παρω με 143 ή οταν θα ερθει θα εχει ληξη η προσφορα και θα μου το δωσουν με 159?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου ειπαν οτι στο wind 150 το δινουν δωρεαν.

 

Επιμενω οτι μαλλον κανεις λαθος.Δε δινουν Blade αλλα το Ideos , το Nokia X2 και ενα SE(δε θυμαμαι ποιο) κι αυτο γυρω στα 100-110 και οχι στα 160 του Blade.Αν θες παρε τηλ στο 13800 να το διασταυρωσεις.

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω! μηπως θα μπορουσα να βρω και πουθενα τα 3 εικονιδια απο τη δευτερη οθονη που φενεται εδω(http://img97.imageshack.us/img97/6258/buatxdadua.jpg) με το τηλεφωνο,το sms και το αλλο?

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το SPB Mobile Shell έχει τα παρακάτω widgets, μήπως ξέρετε αν μπορούμε να τα βρούμε μόνα τους κάπου?

[ATTACH]18812[/ATTACH][ATTACH]18811[/ATTACH][ATTACH]18810[/ATTACH]

 

Γιάννη υπάρχουν αντίστοιχα, καλύτερα και free στο market :ninja:

 

Βρήκα το folder organizer που μου αρέσει αλλά αυτό με τον καιρό δεν το βρίσκω...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

FLB-Froyo G2 r10 - 28th February 2011

- Added lines to build.prop and replaced all WiFi files to try to resolve all issues.

- Split larger apps off into an extras zip to assist users with smaller system partitions.

- FM Radio app updated to 0.6 RDS

- Added NoFrills CPU Control application from XDA to provide easy overclocking.

- Relocated superuser binary to /system/bin/ and created symlink to xbin to try and resolve issues people have been experiencing.

- Superuser upgraded to latest version

 

Την έβαλε κανεις?

Ραδιόφωνο με RDS λέει...

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις φερει στα μετρα σου το κινητο με τις εφαρμογες,τις ρυθμισεις και γενικα ολες τις καστομιες σου, το να κανεις wipe (που ειναι απαραιτητο) ειναι ΜΕΓΑΛΗ ξενερα!!!

Παντως το σκεφτομαι...

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

FLB-Froyo G2 r10 - 28th February 2011

- Added lines to build.prop and replaced all WiFi files to try to resolve all issues.

- Split larger apps off into an extras zip to assist users with smaller system partitions.

- FM Radio app updated to 0.6 RDS

- Added NoFrills CPU Control application from XDA to provide easy overclocking.

- Relocated superuser binary to /system/bin/ and created symlink to xbin to try and resolve issues people have been experiencing.

- Superuser upgraded to latest version

 

Την έβαλε κανεις?

Ραδιόφωνο με RDS λέει...

Ραδιόφωνο με RDS είχε από την προηγούμενη έκδοση (r9a). Επίσης πλέον έχει ραδιόφωνο και η JJ9 σαν addon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

 

Γνωριζει κανεις με ποιον τροπο (και αν) γινεται να γινει η notificaton bar σε μαυρο χρωμα?

Ευχαριστω!

Ο καλύτερος και ευκολότερος τρόπος είναι να αλλάξεις theme. Αν χρησιμοποιείς κάποια από τις γνωστές custom Froyo 2.2 roms (modaco, JJellyfish, Flb) μπορείς να διαλέξεις από εδώ, διαλέγοντας theme ανάλογα με την rom που φοράς.

Αν φοράς FLB μπορώ να σου δώσω το δικό μου που είναι το GenerationX Theme με κάνα δυο δικές μου αλλάγες στα εικονιδία και την εμφάνιση της status bar. Δες εικόνες παρακάτω....

http://i55.tinypic.com/xvtqg.jpg http://i54.tinypic.com/29fqv47.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις φερει στα μετρα σου το κινητο με τις εφαρμογες,τις ρυθμισεις και γενικα ολες τις καστομιες σου, το να κανεις wipe (που ειναι απαραιτητο) ειναι ΜΕΓΑΛΗ ξενερα!!!

Παντως το σκεφτομαι...

Μέχρι προχθές είχα JJ RLS7. Τώρα έχω FLB r9b. Η άποψη μου.... έλαχιστες διαφορές. Αν την έχεις όπως λες φέρει στα μέτρα σου, δεν αξίζει ο κόπος. Μια δοκιμή όμως μπορείς να κάνεις. Εγώ ακόμα έχω το τελευταίο μου BackUp από την JJ Rls7 αν τελικά αλλάξω γνώμη για την FLB αν και από προχθές μόλις σήμερα μπορώ να πώ ότι την έχω φέρει στα μέτρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο ΜΟΝΟΣ που εχω μεινει στην Japanese Jellyfish RLS7?

 

Καλημερα, ΟΧΙ βεβαια και εγω την JJ7 εχω και οπως προαναφερθηκε την εχω φερει οπως ακριβως θελω και θα το σκεφτω πολυ να βαλω αλλη. Ετσι κι αλλιως δεν εχω κανενα προβλημα μ'αυτην. :)

Ericsson GH197,GH337,GH668, T18, T28s, T39, T66, T68.

Sony-Ericsson T68i, T610, P910, W810, P1.

Nokia 2110, 6600.Samsung SGH600.Motorοla StarTac 80.

Panasonic GD92.Siemens S25, S35.HTC P3300, TyTN II, Diamond.Apple iPhone 3Gs 16Gb.ZTE Blade.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...