Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη σας ημερα.

Λογο του οτι αντιμετωπισα προβλημα με το φορτωμα των επαφων στο Blade μεσα απο το Google mail εψαξα μονος μου και βρηκα το εξης που μπορει να ενδιαφερει αρκετους.

Ειχα ΝΟΚΙΑ πριν. Τα περισσοτερα Νοκια κυριως τα τελευταια αλλα απο οτι γνωριζω και πολλα αλλα κινητα τα Contacts τα κρατανε στην μνημη του κινητου στο Other/Contacts. Ειναι ενας απλος φακελος που μεσα εχει ολα τα contacts σε μορφη .vcf . Περνουμε τον φακελο και οχι μια μια τις επαφες, οπως ειναι τον βαζουμε μεσα στην καρτα SD του Blade χυμα. Μετα πηγαινουμε στην Κλιση- τριτο tab Επαφες- παταμε menu- Εισαγωγη/Εξαγωγη-Εισαγωγη απο καρτα SD- Εισαγωγη ολων των αρχειων Vcard, και εισται ετοιμοι.

Βαζει ακομα και τις photo απο τις επαφες αν υποστηριζει την αναλυση.

Ελπιζω να βοηθησει οσους δεν θελουν να μλπεκουν με Google mail. Εχω απενεργοποιησει το συγχρονισμο και δεν ξερω μετα την ενεργοποιηση αν τις μεταφερει και στο mail. Παντως την δουλεια μου την εκανα χωρις Outlook και Google mail.

 

Το παραπανω tip αφορα εκδοση λογισμικου JJ rls8, δεν εχω αλλο για να δοκιμασω.

Ως αναφορα το συνεχωμενο G (GpRS) που μου εβγαζε και κατεβαζε συνεχεια δεδομενα απενεργοποιειτε μεσα απο το Menu-Ρυθμισεις-Ασυρματο και δικτυα-Δικτυα κινητης τηλεφωνιας-Ενεργοποιηση δεδομενων & Περιαγωγη Δεδομενων off

 

Αυτα απο εμενα καλημερα και παλι

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μια ερωτηση για το Sygic Aura

Αν δεν επιτρεπεται η αναρτηση εδω στειλτε PM

Εκανε Download τους χαρτες αλλα δεν εχει Ελληνικη πλοιγηση. Που μπορω να την βρω?

Ευχαριστω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

:up:

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τις τελευταίες Modaco + JJ στο Blade του να μου πει εντυπώσεις για την μπαταρία; Είχα πριν την JJ6 και η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατούσε τουλάχιστο 1 μέρα. Έβαλα την JJ8 και η μπαταρία χωρίς να χρησιμοποιήσω καθολου το κινητό με το wifi κλειστό όταν κλείνει η οθόνη μετα βίας κρατάει 20 ώρες, χωρίς προγράμματα στο παρασκήνιο. WTF?

 

οχι φιλε μου, κανεις απο εδω μεσα δεν τις εχει δοκιμασει ως τωρα :lol:

 

Στο system/app μπορεις να κανεις τις προσθαφαιρεσεις που θελεις.

Αν υποστηριζονται οι εφαρμογες απο τη ROM ή τη συκευη, θα εγκατασταθουν

αυτοματα (οχι ολες, π.χ. το SygicAura δεν εγκαθισταται μ'αυτον τον τροπο)

Καλυτερα να μην το κανεις Extract γιατι αυτο θα σου δημιουργησει μετα δευτερο

φακελο.

Καλυτερα να κανεις δεξι κλικ-> ανοιγμα με-> WinRar και να κανεις τις αλλαγες σου

με τα πληκτρα (Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+X κλουπ)

 

καθως η rom της Wind ειναι signed, δεν μπορει να κανει τιποτα απο αυτα που λες

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καταφερα κι εγω να κανω στον κινεζο μου ενα μικρο o/c.Στα 652mhz δειχνει σταθερο!Στο επομενο σκαλι κρασαρει κατευθειαν.Καλα οχι οτι παιζω τιποτα το απαιτητικο αλλα ετσι για το γαμ@το. :p

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση για το Sygic Aura

Αν δεν επιτρεπεται η αναρτηση εδω στειλτε PM

Εκανε Download τους χαρτες αλλα δεν εχει Ελληνικη πλοιγηση. Που μπορω να την βρω?

Ευχαριστω

 

Ακυρο το βρηκα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τις τελευταίες Modaco + JJ στο Blade του να μου πει εντυπώσεις για την μπαταρία; Είχα πριν την JJ6 και η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατούσε τουλάχιστο 1 μέρα. Έβαλα την JJ8 και η μπαταρία χωρίς να χρησιμοποιήσω καθολου το κινητό με το wifi κλειστό όταν κλείνει η οθόνη μετα βίας κρατάει 20 ώρες, χωρίς προγράμματα στο παρασκήνιο. WTF?

 

οχι φιλε μου, κανεις απο εδω μεσα δεν τις εχει δοκιμασει ως τωρα :lol:

 

Έχεις δίκιο έκανα λάθος διατύπωση. Εννοώ αν τις έχει δοκιμάσει κάποιος και τις 2 στο κινητό του για να συγκρίνει πόσο κρατάει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παρόν, πρώτος πρώτος και μπορώ να πώ με σιγουριά ότι η μέδουσα έχει καλύτερη διαχείρηση της μπαταρίας απ'ότι η R11! Βέβαια, μήν φανταστείς τίποτα τρελά πράγματα και σίγουρα μήν νομίσεις ότι θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα από την stock 2.1
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

χτες αγορασα ενα blade ειμαι χρονια κατοχος iphone ειπα να δοκιμασω με κατι μικρο οικονομικα το andoid..

δεν μπορω να καταλαβω τπτ....διαβαζω τοση ωρα για να του μεγαλωσω τη ραμ κ δεν βγαζω ακρη...υπαρχει ενα blog που λεει τα βηματα για αρχαριους πρεπει να εχει πεση η να εχει σβηστει...

ουτε καταλαβενω καποιες εννοιες που λετε κατι r11 r8

εκδοση του δικου μου λεει 2.1 update1

και εκδοση πυρηνα 2.6.29

υπαρχει καπου να διαβασω για να καταλαβω της εννοιες αυτες πριν παω παραπερα...

γιατι εδω γινετε ενα ψυλομπαχαλο κ χανω τη μπαλα...

φιλικα παντα...καθε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

χτες αγορασα ενα blade ειμαι χρονια κατοχος iphone ειπα να δοκιμασω με κατι μικρο οικονομικα το andoid..

δεν μπορω να καταλαβω τπτ....διαβαζω τοση ωρα για να του μεγαλωσω τη ραμ κ δεν βγαζω ακρη...υπαρχει ενα blog που λεει τα βηματα για αρχαριους πρεπει να εχει πεση η να εχει σβηστει...

ουτε καταλαβενω καποιες εννοιες που λετε κατι r11 r8

εκδοση του δικου μου λεει 2.1 update1

και εκδοση πυρηνα 2.6.29

υπαρχει καπου να διαβασω για να καταλαβω της εννοιες αυτες πριν παω παραπερα...

γιατι εδω γινετε ενα ψυλομπαχαλο κ χανω τη μπαλα...

φιλικα παντα...καθε βοηθεια δεκτη.

 

η καλύτερη λύση είναι να κάνεις ό,τι έκανα και εγώ... πάρε αυτό το θέμα από την αρχή και άρχισε να διαβάζεις. Επίσης διάβαζε και στη σελίδα modaco. Μόνο έτσι θα καταλάβεις πολλά. Και όσον αφορά τη RAM, κοίτα στο πρώτο post αυτού του θέματος, έχει ένα link με οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την JJ RLS8 δέν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τις επαφές.

Μου πέρασε κανονικά και τις ομάδες που δημιούργησα στο gmail και όλες τις επαφές είτε ελληνικά είτε αγγλικά στο ανάλογο γράμμα. Το μόνο που θα προτιμούσα να είναι διαφορετικό, να μήν μου διαχωρίζει τα ελληνικά απο τα αγγλικά άλλα και αυτό λύνεται με λίγη καλή θέληση αν απλά όταν αναγράφεις όνομα στα αγγλικά, το πρώτο γράμμα (εφόσον υπάρχει) να είναι στα ελληνικά!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την JJ RLS8 και έχω βάλει από χθες το Launcher Pro 0.8.3 και από τότε έχει κολλήσει 2 φορές η οθόνη και τα widgets (συγκεκριμένα το elixor και το greek names) χάνονται.

Λέτε να φτάει το launcher pro? Εάν ναι έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον launcher?

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια .

Δεν αντεξα με αυτα που ακουγα και την παρασκευη 21/01 πηγα και το πηρα .

Αλλα το προβλημα μου παρεμενε με ακτινοβολια κτλ που ειχα με αλλα κινεζικα.Σε οσους το εχω δωσει να το πιασουν μου λενε οτι ειναι μια χαρα!!!

Μαλλον εγω εχω το προβλημα!:cry:

 

[Oι αγγελίες ζήτησης ή πώλησης απαγορεύονται στις ενότητες του myphone. Για περισσότερα, μπορείς να δεις εδώ.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μηπως γνωρίζει κανείς ποια βάση αυτοκινήτου ταιριάζει στο blade;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την JJ RLS8 και έχω βάλει από χθες το Launcher Pro 0.8.3 και από τότε έχει κολλήσει 2 φορές η οθόνη και τα widgets (συγκεκριμένα το elixor και το greek names) χάνονται.

Λέτε να φτάει το launcher pro? Εάν ναι έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον launcher?

 

Εγώ με την 0,8,2 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!

Γιά δοκίμασε να βρείς την εφαρμογή απο την διαχείρηση εργασιών και να κάνεις "εκκαθάριση δεδομένων" μπάς και στρώσει!

 

Παιδιά μηπως γνωρίζει κανείς ποια βάση αυτοκινήτου ταιριάζει στο blade;

 

Ο papatsa πήρε μία βάση απο το Jumbo που ταίριαζε ακριβώς και σε ξεφτίλα τιμή (5-6€) - αν δεί το μήνυμα θα σου πεί αλλιώς στείλτου πμ για πιό σίγουρα

 

Αλλα το προβλημα μου παρεμενε με ακτινοβολια κτλ που ειχα με αλλα κινεζικα.Σε οσους το εχω δωσει να το πιασουν μου λενε οτι ειναι μια χαρα!!!

Μαλλον εγω εχω το προβλημα!:cry:

 

Φίλε μου, αν θέλεις να δείς αν πραγματικά έχεις πρόβλημα ή είναι της φαντασίας σου, απλά βάλε το Blade σε airplane mode! Αν συνεχίσεις να νοιώθεις τα ίδια που ένοιωθες πρίν τότε κάτι άλλο συμβαίνει μιάς και το τηλέφωνο σε αυτή την κατάσταση δεν εκπέμπει ούτε λαμβάνει σήμα απο κεραίες κινητής! (αν κάπου κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με)

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

χτες αγορασα ενα blade ειμαι χρονια κατοχος iphone ειπα να δοκιμασω με κατι μικρο οικονομικα το andoid..

δεν μπορω να καταλαβω τπτ....διαβαζω τοση ωρα για να του μεγαλωσω τη ραμ κ δεν βγαζω ακρη...υπαρχει ενα blog που λεει τα βηματα για αρχαριους πρεπει να εχει πεση η να εχει σβηστει...

ουτε καταλαβενω καποιες εννοιες που λετε κατι r11 r8

εκδοση του δικου μου λεει 2.1 update1

και εκδοση πυρηνα 2.6.29

υπαρχει καπου να διαβασω για να καταλαβω της εννοιες αυτες πριν παω παραπερα...

γιατι εδω γινετε ενα ψυλομπαχαλο κ χανω τη μπαλα...

φιλικα παντα...καθε βοηθεια δεκτη.

 

Δυστυχώς το blog όντως είναι down και μακάρι να ξανασηκωθεί για τους εντελώς αδαείς γιατί όντως τα έλεγε πολύ εύκολα και κατανοητά. Και σε περίπτωση που δεν το ξέρεις και το Iphone κινέζικο αφού εκεί παρασκευάζεται όπως φυσικά και σχεδόν τα πάντα. Άντε και στους γείτονες τους. Το ότι η ZTE είναι κινέζικη εταιρία δεν σημαίνει ότι είναι "κινεζιά". Είναι μια αρκετά μεγάλη εταιρία στον χώρο που εξαπλώνεται καθημερινά. Δεν είναι εταιρία που κατασκευάζει φασον.

 

Πας στο πρώτο post στο δικό μας topic και κάνεις τα 3 πρώτα βήματα. Στο 3ο έχεις 512 RAM αλλα με Ουγγρική ROM. Επαναλαμβάνεις το 2ο αλλά κάνεις RESTORE αυτή την φορά. Οπότε έχεις την stock (2.1) αλλά με 512 αυτή την φορά.

 

Αν πας για custom 2.2 ROM (στο συμβουλεύω) τότε πας εδώ:

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/329073/19-jan-guide-how-to-install-a-custom-rom-on-the-zte-blade/

 

στο βήμα 2. Εκεί που σου λέει να διαλέξεις την ROM σου προτείνω την Japanish Jelyfish Release8 (εξού και το R8 που διαβάζεις). Η Modaco R11 είναι άλλη έκδοση cistom που βασίζεται σε ένα Beta-leak που έγινε από την επίσημη 2.2 για το Blade. Νομίζω όμως ότι έχει περισσότερα προβλήματα από την JJ.

 

Και μην φοβάσαι, και ελληνικό μενού έχεις άμα θέλεις και ελληνικά στα texts με την Γιαπωνέζα (είναι built-in και τα 2 μέσα).

 

Kαλησπερα παιδια .

Δεν αντεξα με αυτα που ακουγα και την παρασκευη 21/01 πηγα και το πηρα .

Αλλα το προβλημα μου παρεμενε με ακτινοβολια κτλ που ειχα με αλλα κινεζικα.Σε οσους το εχω δωσει να το πιασουν μου λενε οτι ειναι μια χαρα!!!

Μαλλον εγω εχω το προβλημα!:cry:

 

Συγνώμη που θα το σχολιάσω, αλλά κατάλαβες την ακτινοβολία με την αφή?.........

 

Απλώς εγώ θα πω πως έχει το ίδιο (ή μικρότερο) SAR με πάρα πολλά μοντέλα της Nokia, SE, Samsung κλπ και φυσικά μέσα στα επιτρεπόμενα όρια Ευρώπης-Αμερικής κ.ο.κ.

Edited by piggosa
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια γρήγορη ερώτηση: η JJ RLS8 έχει νομίζω 2 διαφορετικά πληκτρολόγια! Κάτι πάτησα και το άλλαξα! Γνωρίζετε πως επαναφέρω το αρχικό που έχει όταν βάζεις πρώτη φορά τη ROM?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Piggosa και φιλε Samniotis το κινητο δεν εχει προβλημα.Το προβλημα το εχω εγω και μαλλον δεν εχει να κανει με το SAR. Εχει να κανει με το ποση ενεργεια βγαζει η μπαταρια και η οθονη πανω στα δαχτυλα μου!Μαλλον εχω ευαισθητα χερια ή οπως ειχαν πει κατι παιδια στο θεμα που ειχε συζητηθει ( 240-250 σελ) ειναι κατι σαν αλλεργια σε 3G κινητα. Το κινητο ειναι πραγματικα SUPER επαθα την πλακα μου και στεναχωριεμαι πολυ που πρεπει να το δωσω. Αν καποιος ξερεις κατι γιαυτο πιο πολλα ας τα αναφερει.

 

ΥΓ Φιλε Samniotis το εκανα αυτο με το airplane mode και ειναι παλι το ιδιο αφου δεν εχει να κανει με το SAR.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

χτες αγορασα ενα blade ειμαι χρονια κατοχος iphone ειπα να δοκιμασω με κατι μικρο οικονομικα το andoid..

δεν μπορω να καταλαβω τπτ....διαβαζω τοση ωρα για να του μεγαλωσω τη ραμ κ δεν βγαζω ακρη...υπαρχει ενα blog που λεει τα βηματα για αρχαριους πρεπει να εχει πεση η να εχει σβηστει...

ουτε καταλαβενω καποιες εννοιες που λετε κατι r11 r8

εκδοση του δικου μου λεει 2.1 update1

και εκδοση πυρηνα 2.6.29

υπαρχει καπου να διαβασω για να καταλαβω της εννοιες αυτες πριν παω παραπερα...

γιατι εδω γινετε ενα ψυλομπαχαλο κ χανω τη μπαλα...

φιλικα παντα...καθε βοηθεια δεκτη.

 

 

Είπες την μαγική λέξη :lol:

 

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν Links από τα ποιο σημαντικά posts

 

Καλησπέρα, έχω την JJ RLS8 και έχω βάλει από χθες το Launcher Pro 0.8.3 και από τότε έχει κολλήσει 2 φορές η οθόνη και τα widgets (συγκεκριμένα το elixor και το greek names) χάνονται.

Λέτε να φτάει το launcher pro? Εάν ναι έχετε να μου προτείνετε κάποιον άλλον launcher?

 

Δεν φταίει ο LP τον χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το blog όντως είναι down και μακάρι να ξανασηκωθεί για τους εντελώς αδαείς γιατί όντως τα έλεγε πολύ εύκολα και κατανοητά. Και σε περίπτωση που δεν το ξέρεις και το Iphone κινέζικο αφού εκεί παρασκευάζεται όπως φυσικά και σχεδόν τα πάντα. Άντε και στους γείτονες τους. Το ότι η ZTE είναι κινέζικη εταιρία δεν σημαίνει ότι είναι "κινεζιά". Είναι μια αρκετά μεγάλη εταιρία στον χώρο που εξαπλώνεται καθημερινά. Δεν είναι εταιρία που κατασκευάζει φασον.

 

Πας στο πρώτο post στο δικό μας topic και κάνεις τα 3 πρώτα βήματα. Στο 3ο έχεις 512 RAM αλλα με Ουγγρική ROM. Επαναλαμβάνεις το 2ο αλλά κάνεις RESTORE αυτή την φορά. Οπότε έχεις την stock (2.1) αλλά με 512 αυτή την φορά.

 

Αν πας για custom 2.2 ROM (στο συμβουλεύω) τότε πας εδώ:

http://android.modaco.com/content/zt...the-zte-blade/

 

στο βήμα 2. Εκεί που σου λέει να διαλέξεις την ROM σου προτείνω την Japanish Jelyfish Release8 (εξού και το R8 που διαβάζεις). Η Modaco R11 είναι άλλη έκδοση cistom που βασίζεται σε ένα Beta-leak που έγινε από την επίσημη 2.2 για το Blade. Νομίζω όμως ότι έχει περισσότερα προβλήματα από την JJ.

 

Και μην φοβάσαι, και ελληνικό μενού έχεις άμα θέλεις και ελληνικά στα texts με την Γιαπωνέζα (είναι built-in και τα 2 μέσα).

φιλε μου δεν ειναι οτι δεν τα λες καλα απλα κ παλι δεν καταλαβενω πολλα...

μου λειπουν καποιες βασικες εννοιες.

english δεν γνωριζω για τα site που μου παραθετεις...θα προσπαθησω να διαβασω απο την αρχη μπας κ βγαλω ακρη,γινετε ο χαμος βομβαρδισμοι απο παντου.:)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν φταίει ο LP τον χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα!

 

Ποια έκδοση έχεις; Εγώ τώρα δοκιμάζω την 0.8.2, ίσως έφταιγε η 0.8.3 έκδοση και κολλούσε η οθόνη. Προς το παρόν, είναι εντάξει και δεν έχει κολλήσει πουθενά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις; Εγώ τώρα δοκιμάζω την 0.8.2, ίσως έφταιγε η 0.8.3 έκδοση και κολλούσε η οθόνη. Προς το παρόν, είναι εντάξει και δεν έχει κολλήσει πουθενά.

 

0.8.3! και με ενεργοποιημένα τα καινούργια transition effects ! Άσε που είναι ένα κλικ ποιο smooth από τον 0.8.2!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Piggosa και φιλε Samniotis το κινητο δεν εχει προβλημα.Το προβλημα το εχω εγω και μαλλον δεν εχει να κανει με το SAR. Εχει να κανει με το ποση ενεργεια βγαζει η μπαταρια και η οθονη πανω στα δαχτυλα μου!Μαλλον εχω ευαισθητα χερια ή οπως ειχαν πει κατι παιδια στο θεμα που ειχε συζητηθει ( 240-250 σελ) ειναι κατι σαν αλλεργια σε 3G κινητα. Το κινητο ειναι πραγματικα SUPER επαθα την πλακα μου και στεναχωριεμαι πολυ που πρεπει να το δωσω. Αν καποιος ξερεις κατι γιαυτο πιο πολλα ας τα αναφερει.

 

ΥΓ Φιλε Samniotis το εκανα αυτο με το airplane mode και ειναι παλι το ιδιο αφου δεν εχει να κανει με το SAR.

 

Αν βαλεις μια θηκη;Κι αν βαλεις και μια προστασια οθονης;Κι αν απενεργοποιησεις και το 3G;Στα λεω μιας και εχεις παθει την πλακα σου με το κινητο και θα στεναχωρηθεις που θα το δωσεις.Τι να πω...πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 0,8,2 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα!

Γιά δοκίμασε να βρείς την εφαρμογή απο την διαχείρηση εργασιών και να κάνεις "εκκαθάριση δεδομένων" μπάς και στρώσει!

 

 

 

Ο papatsa πήρε μία βάση απο το Jumbo που ταίριαζε ακριβώς και σε ξεφτίλα τιμή (5-6€) - αν δεί το μήνυμα θα σου πεί αλλιώς στείλτου πμ για πιό σίγουρα

 

 

 

Απο τα jumbo η βαση 5 euro εχει τρομερη εφαρμογη

η βεντουζα και το ZTE καθεται αψογα στην βαση η οποια ειναι ρυθμιζομενη.

παρτην και δεν θα το μετανοιωσεις.

Edited by thief
quote fixed
Link to comment
Share on other sites

:up:

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τις τελευταίες Modaco + JJ στο Blade του να μου πει εντυπώσεις για την μπαταρία; Είχα πριν την JJ6 και η μπαταρία με νορμάλ χρήση κρατούσε τουλάχιστο 1 μέρα. Έβαλα την JJ8 και η μπαταρία χωρίς να χρησιμοποιήσω καθολου το κινητό με το wifi κλειστό όταν κλείνει η οθόνη μετα βίας κρατάει 20 ώρες, χωρίς προγράμματα στο παρασκήνιο. WTF?

 

Εγώ θα σου πω ότι συγκριτικά με την RLS3b, θεωρώ πως η RLS8 καταναλώνει αισθητά πιο γρήγορα τη μπαταρία. Σίγουρα φταίει και το o/c στα 729Mhz που έχω τώρα. Αλλά αυτό με έχει απογοητεύσει κάπως...

 

Παιδιά μηπως γνωρίζει κανείς ποια βάση αυτοκινήτου ταιριάζει στο blade;

 

Έγω πήρα αυτή από ebay με 5€ τελική τιμή (μαζί με μεταφορικά). Θεωρώ πως είναι εξαιρετική τιμή για γνήσια βάση Nokia.

Πρίν από αυτή είχα σαν αυτή που πουλάνε Jumbo, αλλά δεν κράτησε περισσότερο από χρόνο. Αρκετά ψεύτικη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...