Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα... καταρχήν θέλω να ρωτήσω αν το κόλπο με το καλιμπράρισμα της μπαταρίας και το κόλπο της RAM γίνονται στην ROM της Wind...

Το πρόβλημα μου είναι το εξής: εγκατέστησα πριν 2 μέρες το Uninstaller For Root και έβγαλα το Documents to go και το Google Talk από το κινητό μαζί με κάτι άλλο που δεν θυμάμαι, από τότε όποτε ανοίγω το κινητό, μόλις ανοίξει μου λέει: Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.google.process.gapps. προσπαθήστε αργότερα... Πατάω αναγκαστική διακοπή και όλα λειτουργούν ρολόι εκτός του ότι δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market, πατάω λήψη, μου λέει αναμονή λήψης και είναι εκεί κολλημένο για ώρες... Επίσης όταν πάω στη διαχείριση εφαρμογών και πατάω το com.google.android.apps.gt..... μου λέει πάλι Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.android.qualcomm (διαδικασία com.android.settings) προσπαθήστε αργότερα Πως μπορώ να το φτιάξω ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν γνωριζει καποιος ,εχει προβλημα το κινητο με την ανοικτη ακροαση ακουγεται χαλια.Το πηγα πισω στην WIND (αγορασμενο 4 μερες) και μου ειπαν για service και αντικατασταση μεσα σε 5 μερες.Ανεφερα οτι πρεπει να γινει αμεση αντικατασταση αλλα απαντησαν να παω Δευτερα που θα ειναι εκει η υπευθυνος.Εγω εκανα καταγγελια οπως τους ανεφερα στην Γενικη Γραμματια Καταναλωτη (1520) αλλα εκει μου ειπαν 3 βδομαδες.

Λιγο χυμα τους βρηκα γιατι ουτε αριθμο καταγγελιας μου εδωσαν οταν ζητησα ουτε ονομα ο υπαλληλος ουτε τιποτα,μονο ενα τηλεφωνο να καλεσω Τριτη να μου που τι εγινε η καταγγελια(αν βεβαια καταφερουν να βρουν την αιτηση μου...).Σε σχετικη ερωτηση αν τα βρω με το καταστημα τελικα γινεται ανακληση της καταγγελιας.

 

Εχει ακολουθησει κανεις τον δρομο μεσω καταγγελιας η να το δωσω για service μεσα σε 7 μερες και αντικατασταση?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω εγκαταστήσει το androidmax και όταν κάνω επαννεκίνηση το κινητό μου πηγαίνει τα widgets του προς τα δεξιά της κεντρικής μου οθόνης με αποτέλεσμα να χάνεται το μισό widget! Τι φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα... καταρχήν θέλω να ρωτήσω αν το κόλπο με το καλιμπράρισμα της μπαταρίας και το κόλπο της RAM γίνονται στην ROM της Wind...

Το πρόβλημα μου είναι το εξής: εγκατέστησα πριν 2 μέρες το Uninstaller For Root και έβγαλα το Documents to go και το Google Talk από το κινητό μαζί με κάτι άλλο που δεν θυμάμαι, από τότε όποτε ανοίγω το κινητό, μόλις ανοίξει μου λέει: Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.google.process.gapps. προσπαθήστε αργότερα... Πατάω αναγκαστική διακοπή και όλα λειτουργούν ρολόι εκτός του ότι δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το market, πατάω λήψη, μου λέει αναμονή λήψης και είναι εκεί κολλημένο για ώρες... Επίσης όταν πάω στη διαχείριση εφαρμογών και πατάω το com.google.android.apps.gt..... μου λέει πάλι Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.android.qualcomm (διαδικασία com.android.settings) προσπαθήστε αργότερα Πως μπορώ να το φτιάξω ???

 

δεν πρεπει να βγαζουμε core apps, στην περιπτωση σου το gtalk.apk

δοκιμασε να το εγκαταστησεις μεσω adb και μετα reboot

αν δεν φτιαξει, format

Link to comment
Share on other sites

δεν πρεπει να βγαζουμε core apps, στην περιπτωση σου το gtalk.apk

δοκιμασε να το εγκαταστησεις μεσω adb και μετα reboot

αν δεν φτιαξει, format

 

τι είναι φίλε μου το adb?

Link to comment
Share on other sites

Για τον θόρυβο που κάνει το autofocus της κάμερας δείτε εδώ:

 

 

Είναι φυσιολογικό και μην ανησυχείτε.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω πρόγραμμα gps από το pc αλλά δεν έχω φάκελο root (που τον θέλω και για το ξεκλείδωμα της μνήμης ram) που μου λέει να το εγκαταστήσω εκεί .Πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή ?

 

Και πως περνάω εφαρμογές στην κάρτα sd ?

Edited by moldovan
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Απο εχτες ειμαι κι εγω ενας κατοχος του zte blade επιτελους!

Μου το είχε κρατημενο ο αρμαός και το πηρα απο το καταστημα του. Ευτυχως που μου το κρατησανε γιατι τα ειχε πουλησει ολα τα προς διαθεση κομματια. Οι κοπελες εκει με εξυπηρετησαν αψογα. Παντως τεταρτη παραλαβανε και εχτες το ξεπουλησανε...

Όπου το βρειτε σπευσατε. 2 πραγματακια θελω να ρωτησω.

 

1 Το ραδιο δεν παιζει στο ηχείο?

2 Διαβασα τις οδηγιες του νακι13 για να του περασω τη φρόγιο, αλλά ειδα οτι πρεπει να κανεις καποιες εντολες απο το πισι. Χρειαζεται το πισι μου να βλεπει το κινητο? Το εβαλα στη usb και μου το αναγνωρισε μόνο ως αφαιρουμενο δισκο μνημης. Μια βοηθεια εδω πλιζ...

3 Επισης επειδη μου εχει χαλασει η καρτα δικτυου και δεν ανοιγει το wifi μου υπαρχει τρόπος να κανω ιντερνετ στο κινητο? Όταν το βαζω στη usb πχ, να παιρνει αο τη συνδεση μου?

1. Οχι

2. Αν εγκατεστησες τους drivers, κλεισε το κινητο, βγαλε την μπαταρια, ξαναβαλε

τη μπαταρια, πατα Power On και σε μισο δευτερολεπτο Volume+

Πατημενα ταυτοχρονα για 3"-5".

Πρεπει να μεινει κολλημενο στον πρασινο καγκουρα. Μετα συνδεσε USB

και αστο να αναγνωρισει τη συσκευη

ΑΥΤΑ ΓΙΑ WIN7

 

Θέλω να βάλω πρόγραμμα gps από το pc αλλά δεν έχω φάκελο root (που τον θέλω και για το ξεκλείδωμα της μνήμης ram) που μου λέει να το εγκαταστήσω εκεί .Πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή ?

 

Και πως περνάω εφαρμογές στην κάρτα sd ?

Οταν λεμε ROOT εννοουμε την καρτα SD .

Οταν λεμε βαλε το ταδε στο root σημαινει οχι σε καποιο φακελο.

Για το δευτερο, τι εννοεις;

Edited by kolkoskylo
Link to comment
Share on other sites

φιλε κοιτα λιγο τις ρυθμισεις σου γιατι εγω εχω το netgear dgn1000 και δουλευει μια χαρα ουτα μια αποσυνδεση

 

Χαζομάρα και πάλι, τελικά ήταν το 3G σύνδεση (ντα!!)

Το βάζω και μου κάνει συνέχεια επανύνδεση, το βλέπει το router αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ.

 

 

υ.γ. Φίλη όχι φίλος (no problemo by the way:))

Edited by zaf_4
νόμιζα ότι έμπαινα με wifi

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε ROOT εννοουμε την καρτα SD .

Οταν λεμε βαλε το ταδε στο root σημαινει οχι σε καποιο φακελο.

Για το δευτερο, τι εννοεις;

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .

Για το δεύτερο θέλω να πω αν οι εφαρμογές περνιούνται στη μνήμη sd ή στη μνήμη του κινητού ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .

Για το δεύτερο θέλω να πω αν οι εφαρμογές περνιούνται στη μνήμη sd ή στη μνήμη του κινητού ?

 

με το move2sd enabler θα το βρεις στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .

Για το δεύτερο θέλω να πω αν οι εφαρμογές περνιούνται στη μνήμη sd ή στη μνήμη του κινητού ?

με το move2sd enabler θα το βρεις στο μαρκετ

Δε νομιζω ετσι απλα. Αν δε λεω καμια χαζομαρα, η σειρα ειναι

Clockworkmod Recovery - Froyo - Root (Αν δεν εχει η Rom) - move2sd enabler

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω ετσι απλα. Αν δε λεω καμια χαζομαρα, η σειρα ειναι

Clockworkmod Recovery - Froyo - Root (Αν δεν εχει η Rom) - move2sd enabler

 

ναι δικο μου λαθος. νομιζα οτι ειχε περασει custom rom

Link to comment
Share on other sites

Δε το βρίσκω το move2sd και το gps που έβαλα χύμα δε ο βρίσκω στο κινητό για να τρέξω το .apk :wacko:

 

H rom που έχω είναι της wind θέλω να ξεκλειδώσω πρώτα τη ram και μετά να βάλω froyo

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι με την rls7 η χρησιμοποιουμενη cpu ειναι κατα μεσο ορο στο 65% ενω με την rls6 ηταν στο 90%. ηταν καποιο bug?
Link to comment
Share on other sites

Manos7979 ίσως σου φανεί πολύ αστεία η λύση αν δεν την έχεις βρει ήδη. Απλά βγαίνεις από το πρόγραμμα και μπαίνεις στο κανονικό aura και παίζει κανονικά. Εκείνη τι στιγμή τρέχεις το downloader χωρίς να το ξέρεις!

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

 

:) ασε, το πήρα πρέφα αργότερα !!!

 

το πρόγραμμα σε γενικές γραμμές καλό είναι. μερικές φορές βέβαια κατά την εκκίνηση, αντί να δείξει τον χάρτη με την θέση μου, δείχνει 5-6 κοντινά σημεία, σε αστραπιαία ταχύτητα, γράφοντας "αναμένωντας σήμα". το κάνει και σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι ψαχνουν για φορτιστη αυτοκινητου.

Recomenden by me :

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.505800

 

Φυσικα θελει το data cable αλλα ειναι για τα παντα. Εγω το χρησιμοποιω

για 3 κινητα, GPS, bluetooth, mp4 player

 

Το εχει προσφορα το e-shop

Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερθηκε το θεμα με το φορτιστη... με φορτιστη για n86 λογικα θα υπαρξει προβλημα ε?

 

χαρακτηριστικα

 

ν86 Blade

 

input AC 100-240V/ 50-80HZ/ 160mA input 100-240v ~50-60hz 200ma

OUTPUT DC 5.0V/ 1200mA output 5.0v 700ma

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποιος media player στο market που να κάνει streaming αρχεία απο το NAS μου χωρίς να χρειάζεται να τα κατεβάσει στο κινητό?

Δοκίμασα με το mVideo player άλλα κάθε φορά που επιλέγω αρχείο video απο το δικτυο, μου λέει ότι δεν υποστηρίζει streaming και ξεκινάει να το κατεβάζει!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερθηκε το θεμα με το φορτιστη... με φορτιστη για n86 λογικα θα υπαρξει προβλημα ε?

 

χαρακτηριστικα

 

ν86 Blade

 

input AC 100-240V/ 50-80HZ/ 160mA input 100-240v ~50-60hz 200ma

OUTPUT DC 5.0V/ 1200mA output 5.0v 700ma

 

Δεν ξερω μηπως ξεφευγει αρκετα το ρευμα στην εξοδο.

1200 με 700 mA ειναι αρκετα μεγαλη διαφορα.

Για εκτακτες περιπτωσεις φορτισης, υποθετω οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2. Αν εγκατεστησες τους drivers, κλεισε το κινητο, βγαλε την μπαταρια, ξαναβαλε

τη μπαταρια, πατα Power On και σε μισο δευτερολεπτο Volume+

Πατημενα ταυτοχρονα για 3"-5".

Πρεπει να μεινει κολλημενο στον πρασινο καγκουρα. Μετα συνδεσε USB

και αστο να αναγνωρισει τη συσκευη

ΑΥΤΑ ΓΙΑ WIN7

Οι drivers πού ειναι?

Στην μνημη του κινητου, ή θα τους βρω στο ιντερνετ?

 

Παω να παρω και ενα ρούτερ belkin or linksys αμα ειναι σημερα, μπας και δουλεψει το wifi γιατι μου εχει χαλασει :( και ειναι αχρηστο το κινητο χωρις ιντερνετ :p

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρα και πάλι, τελικά ήταν το 3G σύνδεση (ντα!!)

Το βάζω και μου κάνει συνέχεια επανύνδεση, το βλέπει το router αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ.

 

Παιδιά συγνώμη που το αναφέρω ξανά αλλά έχω router Netgear DGN2000. Βλέπει την σύνδεση μου, μπήκε για λίγα δευτερόλεπτα και με πέταξε έξω, μετά ότι δεν το βλέπει και μετά κάνει σάρωση και πάλι τίποτα.

 

υ.γ. Έχω βάλει πολιτική κατάστασης αδράνειας Wi-Fi--> ποτέ όταν είναι συνδεδεμένο.

 

Please help:O

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε... λειτουργεί σε όλα. Ακόμα και το pdf με το manual που έχεις μέσα στην μαμίσια κάρτα SD λέει πως έχει 512 RAM... Ίσως να μπερδεύτηκες και να κοιτάς τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής, ή κάτι δεν έχει μπει σωστά.

 

 

Ναι οντως ... Ειχα παει μεσα στο μενου της SD και ελεγε οτι ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου ειναι 160mb.Ομως μεσα απο το task manager που βγαζει τα στατιστικα μου λεει 400 κατι...

 

ΚΑτι ασχετο, το vanilla blade rom εχει ενα launcher ωραιο που ανοιγοκλεινεις το wifi , gps και τετοια... Μπορω να το βρω να το βαλω παλι η κατι αντιστοιχο που να ειναι customizable κιολας;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...