Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave 723


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω να το αγοράσω http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Wave-723-GT-S7230TAEEUR.htm γιατί έχει μόνο 150ε .και μου αρέσει , ήθελα όμως να ρωτήσω 1.για το GPS έχει κάποιο πλοηγό που να λειτουργεί και μετά τον πρώτο μήνα; ο πλοηγός είναι στα ελληνικά; είναι FREE; 2.έχει φωνητική πλοήγηση ; κατά τα άλλα μου αρέσει και μου κάνει. για το To Samsung Wave (S8500) πχ είδα στην samsung Apps ότι έχει αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και στο Wave 723 . Nα σας ενημερώσω επίσης ότι δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα άλλες εφαρμογές ,εκτός τα βασικά . Edited by kostaskoyt
Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβάζω πλοηγό route 66 για το wave723 ;

 

Νομιζω πως τον εχεις προεγκατεστημενο οπως στο s8500

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας....!

Ξαφνικά εκεί που κατέβαζα εφαρμογές από το samsung apps το κινητό έκλεισε και άνοιξε πάλι και από τότε έχει κολλήσει και κάνει το ίδιο πράγμα..!!Τι μπορεί να συμβαίνει..?Μήπως φταίει μία εφαρμογή που δοκίμασα να κατεβάσω (translator)...?

Αν δεν υπάρχει λύση χωρίς format...τοτε πώς γίνεται format χωρίς κάποιο κωδικό αριθμό, διότι δεν μπορώ να εισέλθω στο σύστημα..!?:worry:

Να σημειώσω ότι την πήρα σήμερα την συσκευή...!:(

Link to comment
Share on other sites

Guest sugarjohny
Γειά σας....!

Ξαφνικά εκεί που κατέβαζα εφαρμογές από το samsung apps το κινητό έκλεισε και άνοιξε πάλι και από τότε έχει κολλήσει και κάνει το ίδιο πράγμα..!!Τι μπορεί να συμβαίνει..?Μήπως φταίει μία εφαρμογή που δοκίμασα να κατεβάσω (translator)...?

Αν δεν υπάρχει λύση χωρίς format...τοτε πώς γίνεται format χωρίς κάποιο κωδικό αριθμό, διότι δεν μπορώ να εισέλθω στο σύστημα..!?:worry:

Να σημειώσω ότι την πήρα σήμερα την συσκευή...!:(

 

Tο έκανε και σ εμένα..Κατεβασε το kies, συνδεσε το τηλ. και πατα ταυτοχρονα volume down - πληκτρο ενεργοποιησης και κλεισιμο κλησης.Θα σε βγαλει σε recovey mode...Εγω αυτο που ψαχνω είναι τους χαρτες. Μου ζηταει να τοποθετησω την καρτα μνημης, την οποια δεν ειχε μεσα η συσκευασία...Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να τους κατεβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ψαχνω είναι τους χαρτες. Μου ζηταει να τοποθετησω την καρτα μνημης, την οποια δεν ειχε μεσα η συσκευασία...Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να τους κατεβάσεις?

 

Σου ζηταει καρτα μνημης γιατι η μνημη τηλεφωνου δεν ειναι επαρκης για να κατεβασεις χαρτες........ Αναγκαστικα θελει επιπλεον μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Tο έκανε και σ εμένα..Κατεβασε το kies, συνδεσε το τηλ. και πατα ταυτοχρονα volume down - πληκτρο ενεργοποιησης και κλεισιμο κλησης.Θα σε βγαλει σε recovey mode...Εγω αυτο που ψαχνω είναι τους χαρτες. Μου ζηταει να τοποθετησω την καρτα μνημης, την οποια δεν ειχε μεσα η συσκευασία...Μήπως υπάρχει άλλος τρόπος να τους κατεβάσεις?

 

Ευχαριστώ φίλε μου......με έσωσες!:cool:

Όσο για τους χάρτες, συμφωνώ με τον φίλο garrythesnail που σου απάντησε ήδη....δεν υπάρχει άλλος τρόπος από το να βάλεις κάρτα μνήμης για να τους κατεβάσεις....;)

 

:bow:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως τον εχεις προεγκατεστημενο οπως στο s8500

 

Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω στον 1 μήνα ...

 

Έχω όμως τις εξής απορίες :

- Πρόκειται για έκδοση ειδική για Bada OS ;

- Υπάρχει δυνατότητα φωνητικής καθοδήγησης ;

- Δουλεύει χωρίς WI-FI ή mobile internet ;

- Aξίζει να δώσω ~20€ για 1 χρόνο ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω στον 1 μήνα ...

 

Έχω όμως τις εξής απορίες :

- Πρόκειται για έκδοση ειδική για Bada OS ;

- Υπάρχει δυνατότητα φωνητικής καθοδήγησης ;

- Δουλεύει χωρίς WI-FI ή mobile internet ;

- Aξίζει να δώσω ~20€ για 1 χρόνο ;

 

Εχει φωνητικη καθοδηγηση σε οτι γλωσσα θες (τις κατεβαζεις τζαμπα) και δουλευει χωρις να ανταλλασει δεδομενα ( εφοσων εχεις κατεβασει τους τζαμπα επισης χαρτες)

Τωρα αν αξιζει .... πιστευω πως κανει καλα την δουλεια του ,αν και δεν εχω πειρα απο gps . Οι χαρτες που εχει ειναι ιδιοι με αυτους του ndrive. Εγω στον 1 μηνα που το δοκιμασα εμεινα ευχαρηστημενος.

Παντως για αυτο που λες για τον 1 μηνα........ αν δεν το εχεις ενεργοποιησει δεν περασε. Εγω κατεβασα τους χαρτες και αδεια πλοηγησης 2 μηνες αφου το πηρα και ειχα αδεια για 1 μηνα μετα.

Για να εχεις αδεια πλοηγησης στην ελλαδα θελει 19€ και για ολη την ευρωπη 29€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εγώ το πήρα για την κοπέλα μου, αν αναλογιστείς την τιμή απο 270 στα 150 ενθουσιάζεσαι, το κινητό δεν κολλάει καλή ανταπόκριση στην αφή, καλή ποιότητα κατασκευής αλλά έχει bada os, της κατέβασα κάποιες εφαρμογές, όμως μόνο free για τις εφαρμογές με πληρωμή μου έλεγε οτι θα επανέρθουν σύντομα λόγω σέρβις.

Ξέρει κανείς καμία εφαρμογή για msn? και γενικά μπορούμε να μπούμε απο άλλο store άλλης χώρας? Γιατί στο app store υπάρχει εφαρμογή αν ναι μπορείτε να μου προτείνετε μερικές χρησιμες εφαρμογές?

Πάντως αυτό που με έχει εκπλήσει είναι η μπαταρία του, το έχω λιώσει απο το πρωί και ακόμα να πέσει μια γραμμη, μπροστά στο iphone είναι η μπαταρία χρόνια μπροστά..

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που με έχει εκπλήσει είναι η μπαταρία του, το έχω λιώσει απο το πρωί και ακόμα να πέσει μια γραμμη, μπροστά στο iphone είναι η μπαταρία χρόνια μπροστά..

 

Ά, πολύ θετικό αυτό! :)

Link to comment
Share on other sites

το πηρε φιλος!

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης! το touch λειτουργει παρα πολυ καλα! εμεινα ικανοποιημενος και ισως το σκεφτω για αγορα!

 

για αναβαθμιση λειτουργικου εχει ακουστει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακούσει εγώ κάτι για αναβάθμιση λογισμικού, πάντως η μπαταρία παιδιά είναι εκνευριστικά πάρα πολύ καλή, το έχω απο 26 του μήνα απο την πρώτη του φόρτιση και έχει πέσει 1 γραμμή μόνο!!

και iphone έχει κάνει 5 φορτίσεις :cry: :lol::lol:

Με την ίδια χρήση και τα δύο, ανοιχτό το wifi 24 ώρες και συνεχής χρήση..

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

kentavros3 εχεις τη συσκευη? μπορεις να κανεις ενα mini review?

 

Την θεωρώ από τις πιο όμορφες σε εμφάνιση, έχει γρήγορη ανταπόκριση και εντυπωσιακά χρώματα και φωτεινότητα.

Ψιλομετάνιωσα για το bada OS όχι γιατί έχει προβλήματα (αντιθέτως ...),

αλλά γιατί δεν έχει αρκετά (και ικανοποιητικά) widgets, themes, και εφαρμογές.

Το γεγονός δε ότι η συγκεκριμένη συσκευή έχει και οθόνη χαμηλής ανάλυσης περιορίζει τα παραπάνω ακόμα περισσότερο ...

Edited by kentavros3
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και γω απο το πλαισιο στην προσφορα που το εχει. Ημουν αναμεσα σε αυτο και στο Blade αλλα προτιμησα αυτο λογω μπαταριας και καμερας. Παρολο που ξερω οτι το Android ειναι πολυ καλυτερο απο το Bada λογω support ειμαι ψιλολιγαρκης με τις εφαρμογες οποτε δεν ηταν τοσο σοβαρο κινητρο για μενα.

 

Απο μια μικρη ερευνα που εκανα στο net ειδα οτι τα βασικα του μειονεκτηματα ειναι η κακη οθονη (αναλυση - χρωματα), η συνδρομη για το GPS μετα τον μηνα, η υποστηριξη flash απο τον Doplin και ενα θεματακι που εχει με την αναπαραγωγη υψηλης αναλυσης βιντεο. Το πρωτο και το δευτερο νομιζω απαντηθηκαν διοτι ενα φιλος πιο πανω επιβεβαιωσε οτι ειναι ψιλομαπα η οθονη σαν συνολο και οτι μετα τον 1ο μηνα οντως θελει ανανεωση το license του navigator. Με τα flash και την αναπαραγωγη video τι γινεται ομως? Ειναι οντως αληθεια πως εχει θεμα με flash στον browser και οτι δυσκολα αναπαραγεις video αλλης αναλυσης περαν της οθονης, στην συσκευη?

 

Γενικα, ασχετως τα μειονεκτηματα του πιστευω πως εχει αρκετα θετικα που ισσοροπουν την κατασταση.Ειδικα στα 149E ειναι κελεπουρι με αυτα που προσφερει, με την προυποθεση βεβαια πως γνωριζεις οτι επενδυεις σε ενα λειτουργικο που εχει πολυ μικρη βαση χρηστων και μειομενο support σε συγκριση με Android kai iOS.

Βασικα ισως το Blade να ειναι και ελαφρως καλυτερο στην ιδια τιμη σαν συνολο, για καποιον ομως που μπορει να προσπερασει το θεμα της μπαταριας

Edited by SomnusRS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει εάν βγάζει καλές φωτογραφίες και εάν αυτή η κάρτα

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556502 κάνει για το κινητό ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα παρει bada 2.0? ακουστηκε κατι?

 

Όχι,θα παραμείνει στην 1.1,όπως και τα υπόλοιπα low end bada smartphones...

Την 2 θα την πάρουν μόνο το wave s8500 και το s8530

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που να εχει χρισημοποιησει το τηλεφωνο για πλοηγηση???

Αν ναι,πως ανταποκρινεται???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω και εγω mini opera μπορουμε να βαλουμε σε αυτο το τηλεφωνο ? Εκανα μια προσπαθεια στο 723 ειναι της κοπελας μου αλλα δεν εμφανιζεται στην οθονη με τις εφαρμογες παρολο που υποτιθεται οτι το εγκατεστησα.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω και εγω mini opera μπορουμε να βαλουμε σε αυτο το τηλεφωνο ? Εκανα μια προσπαθεια στο 723 ειναι της κοπελας μου αλλα δεν εμφανιζεται στην οθονη με τις εφαρμογες παρολο που υποτιθεται οτι το εγκατεστησα.

 

πηγαινε στο παιχνιδια & αλλα, εκει ειναι εγκατεστημενο επειδη ειναι java εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο παιχνιδια & αλλα, εκει ειναι εγκατεστημενο επειδη ειναι java εφαρμογη!

 

γεια σας επειδη ειαι απειρος και αγορασα αυτο το κινητο προσφατα απο που μπορω να κατεβασω διαφορα προγραμματα και εφαρμογες η χαρτες και κατι αλλο το gps μπορει να δουλευψει και δωρεαν και χωρις να μαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...