Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave 723


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας επειδη ειαι απειρος και αγορασα αυτο το κινητο προσφατα απο που μπορω να κατεβασω διαφορα προγραμματα και εφαρμογες η χαρτες και κατι αλλο το gps μπορει να δουλευψει και δωρεαν και χωρις να μαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ?

 

ευχαριστω

 

 

Εφαρμογες μπορεις να κατεβασεις απο το app store οι περισσοτερες ειναι δωρεαν.

Νομιζω οτι το κινητο σου εχει προεγκατεστημενο το route 69 το οποιο εχει 1 μηνα δωρεαν πλοηγηση και οταν το ενεργοποιησεις λογικα θα σου εγκαταστησει και τους χαρτες.Αν θυμαμαι καλα αν δεν πληρωσεις τα 19 ευρω που θα σου ζητησει μετα τον πρωτο μηνα θα μπορεις να χρησημοποιεις μονο τους χαρτες.

Οσο αφορα το gps δεν ειναι απαραιτητο να εισαι συνδεδεμενος με το ιντερνετ,εφοσον εχεις εγκατεστημενους τους χαρτες στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφαρμογες μπορεις να κατεβασεις απο το app store οι περισσοτερες ειναι δωρεαν.

Νομιζω οτι το κινητο σου εχει προεγκατεστημενο το route 69 το οποιο εχει 1 μηνα δωρεαν πλοηγηση και οταν το ενεργοποιησεις λογικα θα σου εγκαταστησει και τους χαρτες.Αν θυμαμαι καλα αν δεν πληρωσεις τα 19 ευρω που θα σου ζητησει μετα τον πρωτο μηνα θα μπορεις να χρησημοποιεις μονο τους χαρτες.

Οσο αφορα το gps δεν ειναι απαραιτητο να εισαι συνδεδεμενος με το ιντερνετ,εφοσον εχεις εγκατεστημενους τους χαρτες στο κινητο σου.

 

ευχαριστω αν και ακομα το μαθαινω το κινητο και εχω χαθει λιγο με αυτα που ειναι καινουργια για μενα κατεβαα μερικα σημερα α λλα μου γεμισε η μνημη οποτε παω για καρτα. θεωρειτε μια των 8 gb υπερβολικη για κινητο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αν και ακομα το μαθαινω το κινητο και εχω χαθει λιγο με αυτα που ειναι καινουργια για μενα κατεβαα μερικα σημερα α λλα μου γεμισε η μνημη οποτε παω για καρτα. θεωρειτε μια των 8 gb υπερβολικη για κινητο?

 

Νομιζω 8gb ειναι μια χαρα...... εμενα με καλυπτει (παντα μενει 1-2 gb ελευθερο) . Παντως αν δεν βαζεις μουσικη και video στο κινητο νομιζω σου φτανει και η 4 αρα..........

Καλυτερα παρε 8gb αφου ετσι και αλλιως η διαφορα στην τιμη ειναι μικρη και πλεον κανει λιγοτερο απο 20€

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω 8gb ειναι μια χαρα...... εμενα με καλυπτει (παντα μενει 1-2 gb ελευθερο) . Παντως αν δεν βαζεις μουσικη και video στο κινητο νομιζω σου φτανει και η 4 αρα..........

Καλυτερα παρε 8gb αφου ετσι και αλλιως η διαφορα στην τιμη ειναι μικρη και πλεον κανει λιγοτερο απο 20€

 

Μπορειτε να μου πειτε τι καρτα μνημης δεχεται?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν απο 3 μέρες...

 

Γενικά μου έδωσε πολύ καλή εικόνα, η αφή του είναι οκ, γρήγορη χωρίς κολλήματα.

 

Το μόνο - για μένα είναι πως περίμενα καλύτερο build quality. Δεν είναι στιβαρό και παρ' όλο που το cover του είναι μεταλλικό, είναι τόσο λεπτό που είναι σαν πλαστικό.

 

Μια ερώτηση...

 

Πώς απενεργοποιώ το 3g; Είναι μόνιμα ανοικτό.

 

Επίσης, δίπλα από το εικονίδιο του 3g έχει ένα κόκκινο εικονίδιο που λέει "R", τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν απο 3 μέρες...

 

Γενικά μου έδωσε πολύ καλή εικόνα, η αφή του είναι οκ, γρήγορη χωρίς κολλήματα.

 

Το μόνο - για μένα είναι πως περίμενα καλύτερο build quality. Δεν είναι στιβαρό και παρ' όλο που το cover του είναι μεταλλικό, είναι τόσο λεπτό που είναι σαν πλαστικό.

 

Μια ερώτηση...

 

Πώς απενεργοποιώ το 3g; Είναι μόνιμα ανοικτό.

 

Επίσης, δίπλα από το εικονίδιο του 3g έχει ένα κόκκινο εικονίδιο που λέει "R", τι είναι αυτό;

 

Επειδη σκεφτομαι να το παρω απο καμερα τι λεει?μπορεισ να ανεβασεισ καμια photo?

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα που συνδεω το κινητο στον υπολογιστη για μεταφορα δεδομενων τι λογισμικο πρεπει να κατεβασω και απο που ΄κατεβασα ενα nps αλλα δε μπορει ο υπολογιστης να το εγκαταστησει ....:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το παρω απο καμερα τι λεει?μπορεισ να ανεβασεισ καμια photo?

 

Φίλε είναι βράδυ τώρα, θα βγάλω αύριο-μεθαύριο και θα ανεβάσω να δεις, πάντως βγάζει καθαρές φωτογραφίες, έχει auto-focus και macro

Link to comment
Share on other sites

παδια το route66 αν το αγορασεις το εχεις για μια ζωη!!!οχι για ενα χρονο!ενα χρονο δωρεαν ειναι οι καμερες ελεγχου ταχυτητας!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι καιεγω να το αγοράσω. Ξέρεις κανείς εάν το δερμάτινο περίβλημα στην μπροστινή του πλευρά αφαιρείται? Από φωτογραφίες τί λέει?
Link to comment
Share on other sites

το δερματινο περιβλημα αν θες το βαζεις αν δεν θες οχι (υπαρχει μεσα στην σεκσευασια) καλο ειναι να το βαλεις αλλα ισως ειναι ενοχλητικο φωτογραφιες καλες ναι
Link to comment
Share on other sites

ενοχλει πολυ ειδικα οταν θες να γραψειε sms με το qwerty. κατα τα αλλα βοηθαει παρα πολυ να μην παθει κατι η οθονη και η προσοψη του κινητου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό αυτό πως τα πάει με τα θέματα;

Υπάρχουν πολλά διαθέσιμα είτε στο app store της Samsung ή γενικότερα;

Ενδιαφέρει την γυναίκα μου.

 

Edit: Με λίγο ψάξιμο είδα ότι υπάρχουν αρκετά στο zedge.net

 

Edit 2: Τελικά το πήρε η γυναίκα μου. Εντυπώσεις από αύριο!

Edited by Johny-B
Με γεια μας!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές!

Εύχρηστο, δεν έχει κάποια ιδιαίτερη έλλειψη, όμορφο και αρκετά ποιοτικό, καλή οθόνη με καλή ανταπόκριση, καλή κάμερα.

Νομίζω στα 147€ που το έχει το Πλαίσιο είναι μακράν ότι καλύτερο.:)

Να διορθώσω όμως αυτό που έγραψα στο προηγούμενο ποστ μου για τα θέματα.

Μέχρι στιγμής υπάρχουν στο "μαγαζάκι" της Samsung μόνο.

Αυτά που βρήκα στο zedge.net ήταν wallpapers τελικά και όχι θέματα.:O

Link to comment
Share on other sites

Το led που έχει το κινητό μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν φακός;

 

λογικα επειδη εχει λογισμικο bada os (ιδιο με το πρωτο wave), θα παιρνει και την εφαρμογη magic torch που ειναι ενας πολυ καλος φακος (αναβει διαρκως το led της καμερας ή εναλλακτικα φωτίζεται εντονα η οθονη).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν απο 3 μέρες...

 

Γενικά μου έδωσε πολύ καλή εικόνα, η αφή του είναι οκ, γρήγορη χωρίς κολλήματα.

 

Το μόνο - για μένα είναι πως περίμενα καλύτερο build quality. Δεν είναι στιβαρό και παρ' όλο που το cover του είναι μεταλλικό, είναι τόσο λεπτό που είναι σαν πλαστικό.

 

Μια ερώτηση...

 

Πώς απενεργοποιώ το 3g; Είναι μόνιμα ανοικτό.

 

Επίσης, δίπλα από το εικονίδιο του 3g έχει ένα κόκκινο εικονίδιο που λέει "R", τι είναι αυτό;

 

για να απενεργοποιήσεις το 3G πας ρυθμίσεις-δυνατότητα σύνδεσης -δίκτυο -λειτουργία δικτύου επιλεγείς GSM 900/1800 kai eisai O.K

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

πηρα το 723 πριν μια εβδομαδα....επειδη ειμαι γενικα ασχετος με τα smartphone και διαβαζοντας στις εφαρμογες και τα widget μπερδευτηκα,θα ηθελα τη βοηθεια σας να να προτεινετε κατι να κατεβασω

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις και περνας ο,τι ΕΣΥ θεωρεις χρησιμο ;)

 

οσο το επεξεργαζομαι το τηλεφωνακι, αλλο τοσο το λατρευω :D αλλα ειναι αυτο το bada os που με κραταει μακρυα :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...