Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave 723


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα .

Εχω αποκτηση ενα w723 gt-s7230e

Στο οποιο εχω προβλημα με τη μνημη του τηλεφωνου .

Δεν εχω εγκαταστηση τπτ σε αυτην κ εχει γεμισει χωρις να μπορω να την αδειασω

Απο την παρακολουθηση της εχω προσεξει οτι γεμισε απο την χρηση Facebook κ ιντερνετ

Κραταει καπου καποια Log file που μπορω να διαγραψω ?

Πρεπει να γινει καποιο Format ?

Edited by IrcDemon13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλως εχοντων των πραγματων θα το παρω απο εβδομαδα. Αυτο που θα ηθελα να ξερω απο τη πρωτη στιγμη ειναι τι ρυθμισεις να κανω για να συνδεομαι στο internet μονο με wifi για να αποφυγω χρεωσεις. Τα υπολοιπα πιστευω με το καιρο οτι θα τα βρω. Σας ευχαριστω......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλως εχοντων των πραγματων θα το παρω απο εβδομαδα. Αυτο που θα ηθελα να ξερω απο τη πρωτη στιγμη ειναι τι ρυθμισεις να κανω για να συνδεομαι στο internet μονο με wifi για να αποφυγω χρεωσεις. Τα υπολοιπα πιστευω με το καιρο οτι θα τα βρω. Σας ευχαριστω......

 

πας ρυθμήσεις--> δυνατότητα σύνδεσης --> και ξετικάρεις το "χρήση δεδομένων πακέτου"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Αυτο μονο? Δεν διαλεγω καπου wifi? Σις ρυθμισειες εννοω.... Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Αυτο μονο? Δεν διαλεγω καπου wifi? Σις ρυθμισειες εννοω....

 

οχι τιποτα αλλο..

 

Την πρωτη φορα που θα το ανοιξεις καλυτερα να ειναι χωρις sim (μηπως και κατεβασει δεδομενα και χρεωθεις) .... κανεις την ρυθμηση και μετα βαζεις την sim χωρις φοβο χρεωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι η ερωτηση μου εχει ξαναγινει αλλα ρωταω αυτους που εχουν το τηλεφωνο. Τι γινεται με την πρωτη φορτιση? Το ανοιγω οταν ερχεται και τελειωνω την μπαταρια (μεχρι να κλεισει) και μετα το βαζω για φορτιση ή το βαζω κατευθειαν? πολυ εχω μπερδευτει........

JohnyB τι εκανε η γυναικα σου?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

οπως νομιζεις.

οσα κινητα εχω παρει, ειτε τα λειτουργω απευθειας, ειτε τα φορτιζω, ειτε τα φορτιζω και λειτοργω τατοχρονα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

επειδή με ενδιαφέρει το τηλέφωνο, να σας ρωτήσω για το gps έχει προεγκαταστηση το route66;

και δωρεάν πλοήγηση για κάποιο διάστημα;

ακόμα η πλοήγηση ή οι χάρτες χρειάζονται σύνδεση με τον παροχό της κιν.τηλεφωνίας ή λειτουργούν σαν της nokia χωρίς;

γιατί αν κατάλαβα σωστά στο android οι χάρτες για να λειτουργήσουν πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το internet

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι η ερωτηση μου εχει ξαναγινει αλλα ρωταω αυτους που εχουν το τηλεφωνο. Τι γινεται με την πρωτη φορτιση? Το ανοιγω οταν ερχεται και τελειωνω την μπαταρια (μεχρι να κλεισει) και μετα το βαζω για φορτιση ή το βαζω κατευθειαν? πολυ εχω μπερδευτει........

JohnyB τι εκανε η γυναικα σου?

Αν και σου απάντησα και με πμ, το άφησε μέχρι την πρώτη ειδοποίηση για φόρτιση και τότε το φόρτισε. Δεν το άφησε να κλείσει.:)

Link to comment
Share on other sites

Γτ η χρηση FB γεμιζει τη μνημη του κινητου ? κραταει καποιο Log file καπου ?

Πρεπει να γινει καποια εκαθαρισει μνημης Internet/coockies/cashe ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Εχω μια απορία και θα με διευκολύνατε πολύ αν μου την λύσετε:

Βλέπω το 7230 στο skroutz με τιμή από 146€ (mobilehellas) μέχρι και € 270 (vodafone). Είναι σίγουρα το ίδιο, γιατί δε μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Τα δύο κύρια χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και η δυνατότητα βιντεοκλήσης. Στην φωτο δεν φαίνεται κάποια δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήση. Τι παίζει?

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Εχω μια απορία και θα με διευκολύνατε πολύ αν μου την λύσετε:

Βλέπω το 7230 στο skroutz με τιμή από 146€ (mobilehellas) μέχρι και € 270 (vodafone). Είναι σίγουρα το ίδιο, γιατί δε μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Τα δύο κύρια χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι η μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και η δυνατότητα βιντεοκλήσης. Στην φωτο δεν φαίνεται κάποια δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήση. Τι παίζει?

 

Σας ευχαριστώ.

Από ότι τα είδα είναι τα ίδια τηλέφωνα.

Έχει καλή μπαταρία. Στην γυναίκα μου κρατάει 4 μέρες με λίγα μηνύματα και κλήσεις καθημερινά διάρκειας περίπου 30' και κλειστό το βράδυ.

Δεύτερη κάμερα (μπροστά) για βιντεοκλήση δεν έχει!

Link to comment
Share on other sites

Ειχε η συσκευασια σας μεσα καρτα μνημης sd?

Όχι, δεν είχε.:(

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη και παλι αλλα ειμαι αρχαριος σε αυτα δεν εχω ιδεα και θα σας ταλαιπωρησω οταν λες εχεις κατυεβασει τοςυ χαρτες τι εννοεις? εγω σημερα καταφερα και καυτεβασα μονο χαρτη ελλαδας χωρις να μου ζητησει αδεια η κωδικο για τα υπολοιπα ζηταει αδεια η κωδικο αρα δεν ειναι δωρεαν σωστα? κατι αλλο ειναι σιγουρο οτι δνε πληρωνω για ενα μηνα?και μετα ?

 

κατι αλλο επισης msn μπορω να κατεβασω και αν χρησιμοποιοησω?

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις μήνυμα το πληκτρολόγιο είναι σαν να γράφεις σε πληκτρολόγιο κινητού ή πληκτρολογίου pc?
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις μήνυμα το πληκτρολόγιο είναι σαν να γράφεις σε πληκτρολόγιο κινητού ή πληκτρολογίου pc?

 

αναλογα τι τυπο πληκτρολογιου βαζεις με τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση,αν ξέρει κάποιος...είμαι κάτοχος του wave 723 δυό μήνες τώρα και μια μέρα,κάτι πάτησα καταλάθος και έκανα καταγραφή οθόνης(ότι απεικόνιζε εκείνη τη στιγμή η οθόνη,αποθηκεύτηκε ως φωτογραφία).....Δυστυχώς δεν κατάλαβα πώς το κατάφερα,ξέρει κάνείς τι πατάς για να το κάνεις αυτό; :help:
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω φιλε αλλα αν το ψαξεις θα το βρεις πιστευω. ξερει κανεις αν περνει γραφιδα γιατι ρωτησα κι ολοι ειπαν οχι ελεος και ειναι κριμα
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει,αλλά κανένα αποτέλεσμα...ούτε στο εγχειρίδιο χρήσης.. :( :help: Edited by xhakermachine
Link to comment
Share on other sites

Στο wave s8500 καταγραφη οθονης γινεται πατωντας το κεντικο πληκτρο και το πληκτρο κλειδωματος ταυτοχρονα. Πιστευω ετσι γινεται και στο δικο σας.

 

Γραφιδες χρειαζονται οι resistive οθονες για να μπορεις να πατησεις τις λεπτομεριες. Οι capacitive δεν χρειαζονται γραφιδα γιατι ειναι πολυ πιο ευκολο να πατησεις λεπτομεριες με το χερι.

Οστοσο υπαρχουν ειδικες γραφιδες για capacitive οθονες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σα!

Ξερει κανεις απο που μπορω να βρω antivirus για το συγκεκριμμενο μοντελο και κατα προτιμηση free;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...