Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδια πεταξα στην ακρη τις θηκες...

Οσο λεπτη και να ειναι μια θηκη και ελαφρια δεν παυει να σε κανει να μην χαιρεσαι το κινητο.

Εβγαλα και το invisible shield(μπρος-πισω) καθως δεν ημουν ιδιαιτερα ευχαριστημενος...

 

Θα δωσω μια τελευταια ευκαιρια στο sgp ultra clear που εχω παραγγειλει και αν δεν με ικανοποιηση με την υφη της μαλλον θα την βγαλω και αυτη.

 

:)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλτατοι...παρήγγειλα εχτές :D

 

http://www.ultra-case.com/product.php?pID=761

 

αυτή την θήκη...μόλις την΄λάβω θα σας πω εντυπώσεις και πόσο καιρό πήρε για να έρθει απο αυτό το site.

 

αν και ήθελα ...αυτή :(

http://www.exportprive.com/solozen-standing-hard-case-samsung-galaxy-glossy-black-p-13514.html

 

με το κλιπ απο πίσω αλλα το συγκεκριμένο site εχει μονο mooneybookers και οχι paypal πραγμα που θεωρώ απαράδεκτο...!!!:mad:

 

αυτή με το κλιπ πίσω που ήθελα..μπορώ να την βρώ απο άλλο site??

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βρω απο καπου το πισω καπακι του galaxy s??
Link to comment
Share on other sites

μπορω να βρω απο καπου το πισω καπακι του galaxy s??

 

στο ebay, αλλά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είναι γνήσιο (πληροφοριακά).

 

Ναι βεβαια, εμενα απο τα πολλα φλασαρισματα και βαλε-βγαλε την μπαταρια, ραγισε στη δεξια πλευρα που ειναι το on off.

Παραγγειλα μια απο την brando http://shop.brando.com/samsung-i9000-galaxy-s-replacement-back-cover_p05099c1212d011.html και την περιμενω

 

αυτό είναι προτιμότερο από του ebay γιατί γράφει και το logo της Google. Απλά είναι κάπως πιό τιμπημένη η τιμή.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τηλεφωνικη κληση αλλα και αναπαραγωγη ραδιοφωνου οπως επισης και αναπαραγωγη mp3 τραγουδιων απο το galaxy. σε ολα ηταν ολα οπως πρεπει και με πολυ καλη ανταποκριση !!!!

 

Εχουμε και λεμε :

- Εκανε πανευκολα και πολυ γρηγορα pairing με το galaxy

- πολυ καλη ποιοτητα ηχου

- τα πληκτρα πατιουνται ευκολα και η θεση των πληκτρων ειναι αρκετα εργονομικη και σε πολυ καλη θεση

- Τα ακουστικα της συσκευασιας ειναι πολυ καλα σε ποιοτητα και σε ηχο. να αναφερω οτι εχει μονο διπλα ακουστικα. δεν εχει δηλαδη ενα μονο. εφοσον ομως εχει βυσμα 3.5mm θα παρω και ενα με μονο ακουστικο να το εχω.

- Ανταποκρινεται τελεια με τον mp3 player που εχει μεσα το galaxy.

- Ανταποκρινεται τελεια επισης και στην εφαρμογη tunein radio, με την οποια ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ. κανει παυση και αναπαραγωγη αμεσα και μολις πατησω το πληκτρο στο bluetooth.

- μου εκανε πολυ καλη εντυπωση που στο πλαι εχει δυο πληκτρα για αυξηση και μειωση εντασης, τα οποια λειτουργουν σαν πληκτρα αφης. δηλαδη σερνοντας το δαχτυλο σου απο το μειον(-) προς το συν (+), σου δινει την δυνατοτητα να αλλαξεις την ενταση του ηχου !!!!

- Εχει φυσικα κλιπ που πιανει στην μπλουζα η οπου αλλου θελουμε. αυτο που δεν εχει ειναι θεση για να βαλεις καποιο strap για να το κρεμασεις αν θελεις στο λαιμο σου.

 

Φίλτατε TonyK αφού φαίνεται να λειτουργεί σε όλα τα features το mp3 player, μπορείς σε παρακαλώ να ελέγξεις δύο ακόμη πράγματα:

- στις κλήσεις βγάζει αναγνώριση, έστω και μόνο τον αριθμό;

- στην αναπαραγωγή ταινίας, τί ανταπόκριση έχουν τα πλήκτρα; Η ένταση ήχου πχ λειτουργεί κανονικά; Καλά αν δουλεύουν και τα play/pause θα εντυπωσιαστώ πολύ :) Για την ιστορία, χρησιμοποιώ RockPlayer και mPlayer. Τον μαμίσιο σπάνια.

- μήπως δοκίμασες να συνδέσεις και 2η συσκευή; Το υποστηρίζει;

- η αναπαραγωγή ραδιοφώνου ήταν μέσω του Galaxy ή μέσω του ενσωματωμένου FM Tuner που έχει;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε το spg ultra clear απο America μεσα σε μονο 6 μερες.

Το protector ειναι απλα κορυφη!

 

Πανευκολο στην εφαρμογη(παρολο που το κολλησα στραβα την πρωτη φορα,το εβγαλα και το ξαναβαλα χωρις να δημιουργηθει το παραμικρο σημαδι)

 

Οσο αφορα την υφη,προσωπικα δεν καταλαβαινω διαφορα απο το γυαλι.

 

Φουσκαλες...Ουτε για δειγμα...Πρεπει να καταβαλεις προσπαθεια,που λεει ο λογος για να καταφερεις να κανεις εστω και μια...Καθως οταν βλεπεις την φουσκαλα,σηκωνεις λιγο το protector και το ξαναστρωνεις.χωρις σημαδια κτλ!

 

Προσωπικα ειμαι υπερ ευχαριστημενος!

Κριμα τα λεφτα που εδωσα πριν στην invisible shield!

 

Επιβαλλεται η αγορα του απο ολους.... :)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε TonyK αφού φαίνεται να λειτουργεί σε όλα τα features το mp3 player, μπορείς σε παρακαλώ να ελέγξεις δύο ακόμη πράγματα:

- στις κλήσεις βγάζει αναγνώριση, έστω και μόνο τον αριθμό;

- στην αναπαραγωγή ταινίας, τί ανταπόκριση έχουν τα πλήκτρα; Η ένταση ήχου πχ λειτουργεί κανονικά; Καλά αν δουλεύουν και τα play/pause θα εντυπωσιαστώ πολύ :) Για την ιστορία, χρησιμοποιώ RockPlayer και mPlayer. Τον μαμίσιο σπάνια.

- μήπως δοκίμασες να συνδέσεις και 2η συσκευή; Το υποστηρίζει;

- η αναπαραγωγή ραδιοφώνου ήταν μέσω του Galaxy ή μέσω του ενσωματωμένου FM Tuner που έχει;

Καλησπερα φιλε,

λοιπον,

1) στις κλησεις βγαζει κανονικα τον αριθμο που σε καλει και η οθονη του ειναι αρκετα φωτεινη και ευαναγνωστη για να δεις τον αριθμο ακομα και μερα με ηλιο.

 

2) τα πληκτρα ειναι ακριβως στη θεση που πρεπει να βρισκονται. πολυ ευχρηστα, πολυ εργονομικη σχεδιαση, και πατιουνται ευκολα. εγω τα συνηθισα μεσα σε 2 μερες. τα πληκτρα για play/pause και προηγουμενο, επομενο, βρισκονται στη μια πλευρα, και τα πληκτρα για ενταση φωνης ειναι στην αλλη.

μπροστα ειναι το η οθονη και το πληκτρο που απαντας/κλεινεις μια κληση, το οποιο πατιεται επισης πολυ ευκολα.

 

οπως εχω γραψει τα πληκτρα της εντασης ειναι αφης !!!!

 

τα πληκτρα λειτουργουν κανονικα και πολυ ευκολα ακομα και σε ταινια. κανεις παυση και συνεχεια κανονικα και μαλιστα το κανει σχεδον ακαριαια μολις πατησεις το πληκτρο στο bluetooth.

 

λειτουργουν τα πληκτρα σε ολες τις εφαρμογες που κανουν αναπαραγωγη ηχου και βιντεο και θα σε καλυψει απολυτα !!!!

 

3) υποστηριζει κανονικοτατα συνδεση 2ης συσκευης και μαλιστα παραλληλα. δηλαδη αν εχεις εναν mp3 player που εχει bluetooth, το συνδεεις συγχρονως και ειναι συνδεδεμενο το bluetooth και με το τηλεφωνο σου αλλα και με το mp3 player.

ακους την μουσικη σου κανονικα απο το mp3 player και αν σου ερθει εισερχομενη κληση, κλεινει η μουσικη και μιλας κανονικα στην κληση.

 

4) οπως εχω γραψει εχει ενσωματωμενο ραδιοφωνο το οποιο παιζει σουπερ !!!! μπορεις να ακους συγχρονως ραδιοφωνο και αν σου ερθει κληση κλεινει η μουσικη και μιλας κανονικα !!!!

 

πραγματικα θεωρω οτι ειναιvbalue for money. για 49 ευρω που το πηρα, αυτες τις δυνατοτητες που εχει, παλιοτερα αγοραζες αντιστοιχο με 90 και 100 ευρω (ισως και περισσοτερα). συν οτι εχει οθονη, ραδιοφωνο και καλη μπαταρια. και εχει και 3.5mm jack.

 

πιστευω να σε καλυψα φιλε μου. ε?

αν θελεις κατι αλλο ρωτα, εδω ειμαι.

 

 

Σημερα εφτασε το spg ultra clear απο America μεσα σε μονο 6 μερες.

Το protector ειναι απλα κορυφη!

 

Πανευκολο στην εφαρμογη(παρολο που το κολλησα στραβα την πρωτη φορα,το εβγαλα και το ξαναβαλα χωρις να δημιουργηθει το παραμικρο σημαδι)

 

Οσο αφορα την υφη,προσωπικα δεν καταλαβαινω διαφορα απο το γυαλι.

 

Φουσκαλες...Ουτε για δειγμα...Πρεπει να καταβαλεις προσπαθεια,που λεει ο λογος για να καταφερεις να κανεις εστω και μια...Καθως οταν βλεπεις την φουσκαλα,σηκωνεις λιγο το protector και το ξαναστρωνεις.χωρις σημαδια κτλ!

 

Προσωπικα ειμαι υπερ ευχαριστημενος!

Κριμα τα λεφτα που εδωσα πριν στην invisible shield!

 

Επιβαλλεται η αγορα του απο ολους.... :)

για δωσε κανενα link φιλε.

thanks

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε,

λοιπον,

1) στις κλησεις βγαζει κανονικα τον αριθμο που σε καλει και η οθονη του ειναι αρκετα φωτεινη και ευαναγνωστη για να δεις τον αριθμο ακομα και μερα με ηλιο.

 

2) τα πληκτρα ειναι ακριβως στη θεση που πρεπει να βρισκονται. πολυ ευχρηστα, πολυ εργονομικη σχεδιαση, και πατιουνται ευκολα. εγω τα συνηθισα μεσα σε 2 μερες. τα πληκτρα για play/pause και προηγουμενο, επομενο, βρισκονται στη μια πλευρα, και τα πληκτρα για ενταση φωνης ειναι στην αλλη.

μπροστα ειναι το η οθονη και το πληκτρο που απαντας/κλεινεις μια κληση, το οποιο πατιεται επισης πολυ ευκολα.

 

οπως εχω γραψει τα πληκτρα της εντασης ειναι αφης !!!!

 

τα πληκτρα λειτουργουν κανονικα και πολυ ευκολα ακομα και σε ταινια. κανεις παυση και συνεχεια κανονικα και μαλιστα το κανει σχεδον ακαριαια μολις πατησεις το πληκτρο στο bluetooth.

 

λειτουργουν τα πληκτρα σε ολες τις εφαρμογες που κανουν αναπαραγωγη ηχου και βιντεο και θα σε καλυψει απολυτα !!!!

 

3) υποστηριζει κανονικοτατα συνδεση 2ης συσκευης και μαλιστα παραλληλα. δηλαδη αν εχεις εναν mp3 player που εχει bluetooth, το συνδεεις συγχρονως και ειναι συνδεδεμενο το bluetooth και με το τηλεφωνο σου αλλα και με το mp3 player.

ακους την μουσικη σου κανονικα απο το mp3 player και αν σου ερθει εισερχομενη κληση, κλεινει η μουσικη και μιλας κανονικα στην κληση.

 

4) οπως εχω γραψει εχει ενσωματωμενο ραδιοφωνο το οποιο παιζει σουπερ !!!! μπορεις να ακους συγχρονως ραδιοφωνο και αν σου ερθει κληση κλεινει η μουσικη και μιλας κανονικα !!!!

 

πραγματικα θεωρω οτι ειναιvbalue for money. για 49 ευρω που το πηρα, αυτες τις δυνατοτητες που εχει, παλιοτερα αγοραζες αντιστοιχο με 90 και 100 ευρω (ισως και περισσοτερα). συν οτι εχει οθονη, ραδιοφωνο και καλη μπαταρια. και εχει και 3.5mm jack.

 

πιστευω να σε καλυψα φιλε μου. ε?

αν θελεις κατι αλλο ρωτα, εδω ειμαι.

 

πράγματι με κάλυψες απόλυτα :) Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αναλυτική απάντηση. Αν χρειαστώ κάτι άλλο μέχρι να το αποφασίσω, θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

για δωσε κανενα link φιλε.

thanks

 

Εγω το πηρα απο αυτόν

 

Ο τυπος ειναι πολυ κομπλε.Μεχρι και σημειωμα μου ειχε μεσα που με ευχαριστουσε!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο αυτόν

 

Ο τυπος ειναι πολυ κομπλε.Μεχρι και σημειωμα μου ειχε μεσα που με ευχαριστουσε!

 

Από δαχτυλιές πως τα πάει? Έχω βαρεθεί με τη μούφα τη δική μου μεμβράνη που λίγο την αγγίζεις και κατευθείαν κάνει σημάδι...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Από δαχτυλιές πως τα πάει? Έχω βαρεθεί με τη μούφα τη δική μου μεμβράνη που λίγο την αγγίζεις και κατευθείαν κάνει σημάδι...

 

Ακου να δεις...Και το κανονικο γυαλι κανει δαχτυλιες.Δεν γινεται να τις αποφυγεις με κανονικο protector...

 

Αν δεν θες καθολου δαχτυλιες πας σε antifingerprint, αλλα πιθανον να χασεις την ζωντανια των χρωματων...

 

Παντως οι δαχτυλιες απτον συγκεκριμενο protector φευγουν ευκολα κατα τη γνωμη μου.καμμια σχεση με την invisible...

 

Το ξαναλεω αλλη μια φορα γιατι κατα τη γνωμη μου ισχυει...Ειναι σαν να μην εχεις protector...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας μήπως μέχρι τι class micro sd διαβάζει το galaxy s? Διάβασα κάπου ότι τα class 10 δεν τα διαβάζουν μερικά android.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι microsd μπορω να παρω??τι μεγεθη εχει και τι class υποστηριζει??
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι microsd μπορω να παρω??τι μεγεθη εχει και τι class υποστηριζει??

 

Παρε την μεγαλυτερη που θα βρεις, δεν υπαρχει περιορισμος. Εγω εχω μια transend class 6 8GB, αλλα ενα μελος εδω (ο nomedor νομιζω?) εχει και class 10 και εχει πει πως λειτουργει αψογα (γιατι οχι αλλωστε). Οποτε παρε οποια θελεις, δεν θα εχεις προβλημα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρε την μεγαλυτερη που θα βρεις, δεν υπαρχει περιορισμος. Εγω εχω μια transend class 6 8GB, αλλα ενα μελος εδω (ο nomedor νομιζω?) εχει και class 10 και εχει πει πως λειτουργει αψογα (γιατι οχι αλλωστε). Οποτε παρε οποια θελεις, δεν θα εχεις προβλημα.

 

Εγω στο γκαλαξυ 3 εχω 16 gb class10 και λειτουργει μια χαρα.ΑΛΛΑ διαβαζει και γραφει μεγιστο με 4ΜΒ ανα δευτερολεπτο(ειτε απευθειας στο κινητο, ειτε συνδεδεμενο στον υπολογιστη σαν εξωτερικος σκληρος).

Αρα μαλλον δεν εχει νοημα να εχω καρτα με class>4(ο αριθμος στο class δειχνει την ελαχιστη ταχύτητα που υποστηρίζει η καρτα σε εγγραφή και ανάγνωση.αρα class 4 σημαινει οτι μπορεί να γραφτεί και να αναγνώστει τουλαχιστο με 4 ΜΒ ανα δευτερολεπτο')

Για την ιστορια το καρτ ριντερ τη γραφει με 12 περιπου και τη διαβαζει με 20.

Τη πηρα απο ebay ειναι kingmax 16gb class 10.

Αρα ας μας πει καποιος με ποιες ταχυτητες διαβαζει το galaxy s μια class 10 ωστε να ξερουμε ποια ειναι η μεγιστη ταχυτητα που υποστηριζει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο γκαλαξυ 3 εχω 16 gb class10 και λειτουργει μια χαρα.ΑΛΛΑ διαβαζει και γραφει μεγιστο με 4ΜΒ ανα δευτερολεπτο(ειτε απευθειας στο κινητο, ειτε συνδεδεμενο στον υπολογιστη σαν εξωτερικος σκληρος).

Αρα μαλλον δεν εχει νοημα να εχω καρτα με class>4(ο αριθμος στο class δειχνει την ελαχιστη ταχύτητα που υποστηρίζει η καρτα σε εγγραφή και ανάγνωση.αρα class 4 σημαινει οτι μπορεί να γραφτεί και να αναγνώστει τουλαχιστο με 4 ΜΒ ανα δευτερολεπτο')

Για την ιστορια το καρτ ριντερ τη γραφει με 12 περιπου και τη διαβαζει με 20.

Τη πηρα απο ebay ειναι kingmax 16gb class 10.

Αρα ας μας πει καποιος με ποιες ταχυτητες διαβαζει το galaxy s μια class 10 ωστε να ξερουμε ποια ειναι η μεγιστη ταχυτητα που υποστηριζει

 

ok αυτή την απάντηση ήθελα. Και εγώ για αυτή τη κάρτα το έψηνα λόγω κόστους. Τώρα για να μου λες 4MB/s μου μυρίζει άσχημα το filesystem της samsung πάλι.Tι να πω δε ξέρω.

 

Για το φίλο που ρώτησε παραπάνω τελείως ενδεικτικά:

Σε Ελλάδα 16GB class 10 93-125 ευρώ (τιμές απο Skroutz)

8GB class 6 25 ευρώ

Απο εξωτερικό 16GB class 10 kingman 40 ευρώ (ebay.uk, amazon.co.uk)

8GB class 6 Transcend 13 ευρώ

Υπάρχει και μια της samsung σε έκπτωση απο amazon.uk 8GB class 6 στην ίδια τιμή:

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Micro-Speed-memory-Class/dp/B002WGIV10/ref=sr_1_13?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=electronics&ie=UTF8&qid=1291568798&sr=1-13

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως η samsung class 6 (8GB) μου μου δίνει ~11 ΜΒ/s write speeds... δηλαδή το διπλάσιο απ'το ελάχιστο :p

 

Οι sandisk ultra υποτίθεται είναι πολύ γρήγορες, αλλά το πληρώνεις κιόλας, εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτή που έχω (σε ταχύτητα τουλάχιστον, γιατί είμαι στα 3/4 :))

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως η samsung class 6 (8GB) μου μου δίνει ~11 ΜΒ/s write speeds... δηλαδή το διπλάσιο απ'το ελάχιστο :p

 

Οι sandisk ultra υποτίθεται είναι πολύ γρήγορες, αλλά το πληρώνεις κιόλας, εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτή που έχω (σε ταχύτητα τουλάχιστον, γιατί είμαι στα 3/4 :))

 

Με 11 τη γραφει το galaxy s???

Μετρημενο με benchmark?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βάση αυτοκινήτου από που ;

 

 

 

απο brodit. Σουηδικη ειναι, σχετικα ακριβη αλλα επειδη αποτελειται απο 2 κομματια(ενα αυτοκινητου ενα συσκευης) οταν αλλαζεις συσκευη αγοραζεις μονο το δευτερο.

το expansys την ειχε ακριβα. εγω 2 φορες που χρειαστηκε αγορασα απο εδω

http://www.dsldevelopments.com/brodit/resultsholder.asp

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΑ ΘΗΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΓΙΑ GALAXY S?

 

Αν διαβάσεις από την αρχή το ποστ θα δεις για διάφορες θήκες που προτείνουν τα παιδιά. Επίσης θήκες για τη συσκευή μπορείς να βρεις και στον οδηγό νέων χρηστών: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

Η επιλογή θήκης είναι υποκειμενική υπόθεση και βασίζεται σε τελείως προσωπικά κριτήρια. Προσωπικά προτείνω για ασφάλεια αλλά και ομορφιά (μετά απο πολλές αγορές) την Case-mate Tough Case:

http://www.case-mate.com/Samsung-Galaxy-S-T-Mobile-Vibrant-Cases/Case-Mate-Samsung-Galaxy-S-T-Mobile-Vibrant-Tough-Cases.asp

 

Αποτελείται από 2 ξεχωριστές θήκες. Μία από μαλακή σιλικόνη που εισάγεται σε μία λεπτή εξωτερική από σκληρό πλαστικό. Παρότι είναι 2 κομμάτια δεν μεγαλώνει πολύ το μέγεθος της συσκευής. Ταιριάζει τέλεια στο galaxy (σε σχέση με άλλες θήκες) και φαίνεται πολύ στιβαρή με το τηλέφωνο. Αποτελεί μία απο της καλύτερης θήκες που υπάρχουν ακόμα και στο iphone (η μόνη που αξίζει τα λεφτά της προσωπικά). Την αγόρασα απο amazon.co.uk. Μέσα στη συσκευασία υπάρχει και screen protector.

Τιμές ενδεικτικά kai σε ελλάδα:

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=31365

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σπυρο σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Λοιπον, οπως καταλαβαινεις δεν αντεξα στον πειρασμο (αλλο που δεν ηθελα :lol: :lol:) και το αγορασα σημερα το πρωι απο multiramma. κοστος 49 ευρω.

 

Το φορτισα γυρω στις 6 ωριτσες (αναφερει οτι θελει πρωτη φορτιση 8 ωρες). θα το φορτισω παλι ολο βραδυ αποψε.

Δοκιμασα και τηλεφωνικη κληση αλλα και αναπαραγωγη ραδιοφωνου οπως επισης και αναπαραγωγη mp3 τραγουδιων απο το galaxy. σε ολα ηταν ολα οπως πρεπει και με πολυ καλη ανταποκριση !!!!

 

Εχουμε και λεμε :

- Εκανε πανευκολα και πολυ γρηγορα pairing με το galaxy

- πολυ καλη ποιοτητα ηχου

- τα πληκτρα πατιουνται ευκολα και η θεση των πληκτρων ειναι αρκετα εργονομικη και σε πολυ καλη θεση

- Τα ακουστικα της συσκευασιας ειναι πολυ καλα σε ποιοτητα και σε ηχο. να αναφερω οτι εχει μονο διπλα ακουστικα. δεν εχει δηλαδη ενα μονο. εφοσον ομως εχει βυσμα 3.5mm θα παρω και ενα με μονο ακουστικο να το εχω.

- Ανταποκρινεται τελεια με τον mp3 player που εχει μεσα το galaxy.

- Ανταποκρινεται τελεια επισης και στην εφαρμογη tunein radio, με την οποια ακουω ραδιοφωνο μεσω ιντερνετ. κανει παυση και αναπαραγωγη αμεσα και μολις πατησω το πληκτρο στο bluetooth.

- μου εκανε πολυ καλη εντυπωση που στο πλαι εχει δυο πληκτρα για αυξηση και μειωση εντασης, τα οποια λειτουργουν σαν πληκτρα αφης. δηλαδη σερνοντας το δαχτυλο σου απο το μειον(-) προς το συν (+), σου δινει την δυνατοτητα να αλλαξεις την ενταση του ηχου !!!!

- Εχει φυσικα κλιπ που πιανει στην μπλουζα η οπου αλλου θελουμε. αυτο που δεν εχει ειναι θεση για να βαλεις καποιο strap για να το κρεμασεις αν θελεις στο λαιμο σου.

 

Θα επανελθω μετα απο μερες για συνολικη εντυπωση καθως και μια αναφορα στην αυτονομια.

 

Εκ' πρωτης εντυπωσης το θεωρω μια πολυ σουπερ επιλογη και μαλιστα αξιζει τα χρηματα της και με το παραπανω μαλιστα αν σκεφτουμε οτι εχει και ενσωματωμενο ραδιοφωνο αλλα και οθονουλα που εμφανιζονται διαφορα εικονιδια (μπαταρια κ.τ.λ) καθως και ποιον σταθμο ακους οταν εχεις το ραδιοφωνο ενεργοποιημενο.

 

Το συγκεκριμενο bluetooth handsfree ειναι το Sony Ericsson MW600 κι'εγω το πηρα απο εδω :

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0453421&catid=100503

 

αυτα προς το παρον. το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον ψαχνει για το galaxy και οχι μονο. απλα αναφερω το galaxy γιατι μεχρι τωρα ολα που τα δοκιμασα εχουν απολυτη συμβατοτητα.

 

επειδη το πήρα το sony erricson mw600 και εχει πολυ καλη αυτονομια αλλα εχω το εξης πρόβλημα αποσυνδέετε συχνα ..εχει κανεις το ιδιο πρόβλημα ?

Edited by panospatra
Link to comment
Share on other sites

επειδη το πήρα το sony erricson mw600 και εχει πολυ καλη αυτονομια αλλα εχω το εξης πρόβλημα αποσυνδέετε συχνα ..εχει κανεις το ιδιο πρόβλημα ?

Ποια ρόμ έχεις φίλε ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

επειδη το πήρα το sony erricson mw600 και εχει πολυ καλη αυτονομια αλλα εχω το εξης πρόβλημα αποσυνδέετε συχνα ..εχει κανεις το ιδιο πρόβλημα ?

 

To έχω δοκιμάσει σε SGS με JPU, σε Samsung TAB και σε iphone, κανένα προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...