Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει να προτεινει κανεις καποιο καλο screen protector για το Samsung Galaxy Nexus?

 

Βρηκα τα παρακατω αλλα δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο:

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52689&ref=bestprice.gr

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.011070

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_pppn=v3&_kw=Krusell&_kw=%22Self-Healing%22&_kw=Screen&_kw=Protector&_kw=Samsung&_kw=Galaxy&_kw=Nexus

 

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για τα ίδια αξεσουάρ παραπάνω και θέλω και μία καλή θήκη τύπου Case-mate. Είναι καθόλου καλή αυτή;

When the enemy comes welcome him,

when he goes send him on his way.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια θήκη για το Galaxy Nexus που να ξεχωρίζει? ή να πάρω απ' τις πολλές του ebay?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια θήκη για το Galaxy Nexus που να ξεχωρίζει? ή να πάρω απ' τις πολλές του ebay?

 

Εγω αγορασα προσφατα της SGP Case, και την θεωρω τελεια και ως εφαρμογη και ως κατασκευη. Εχει σε διαφορα χρωματα απλα ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη της.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα προσφατα της SGP Case, και την θεωρω τελεια και ως εφαρμογη και ως κατασκευη. Εχει σε διαφορα χρωματα απλα ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη της.

 

Αν εχεις την neo hybrid, την οποια εχω και εγω για το nexus και το s2 μπορω να πω πως δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος, επειδη μετα απο εναν μηνα λογω της θερμοτητας που παραγουν και τα δυο αυτα τηλεφωνα, το μαλακο λαστιχο στο πισω μερος της θηκης αρχιζει και σακκουλιαζει. Απ'οτι διαβασα και στους xda ειχε γινει και κει μεγαλο θεμα, η sgp παραδεχτηκε πως οντως υπαρχει αυτο το προβλημα και εκανε καποιες αντικαταστασεις σε πελατες που της εστειλαν μεηλ και ειχαν το συγκεκριμενο προβλημα αλλα τι να το κανεις αφου σε κανα μηνα παλι θα εχει δημιουργηθει το ιδιο προβλημα! Απο την αλλη πηρα την sgp crumena η οποια ειναι pouch απο πραγματικο δερμα και εχω να πω μονο τα καλυτερα και αυτο μετα απο χρηση της συγκεκριμενης θηκης καπου στους 3 μηνες! Παρα πολυ καλη ποιοτητα. Απο οτι ειδα και διαβασα μετα την αποτυχια της sgp με την neo hybrid στα προηγουμενα τηλεφωνα πλεον αλλαζει τελειως τον σχεδιασμο για την neo hybrid στο s3.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσωπικά προτιμώ και προτείνω κάτι τέτοιο.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SAMSUNG-Nexus-S-4G-BLACK-HYBRID-TPU-GEL-CASE-COVER-/280917407961?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D190503476279%26ps%3D63%26clkid%3D702777748069787743

 

αυτη ειναι ιδια με αυτη που λες αλλα λεει οτι δεν ταιριαζει στο 9023...την εχεις δοκιμασει;

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα. Για να βαλω σε ενα galaxy ace 2 μια καρτα που εχω σε nokia c5-03 χρειαζεται να κανω κατι η θα τη διαβασει ουτως η αλλως;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα. Για να βαλω σε ενα galaxy ace 2 μια καρτα που εχω σε nokia c5-03 χρειαζεται να κανω κατι η θα τη διαβασει ουτως η αλλως;

 

Θα τη διαβάζει κανονικά, εξάλλου δεν παθαίνει τίποτα απλά να το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω αγοράσει πρόσφατα το Samsung Galaxy S3 και σκέφτομαι να αγοράσω καμιά καλή θηκούλα. Δεν θέλω να δώσω και πολλά λεφτά .Είμαι ανάμεσα σε αυτή την θήκη KATINKAS Leather Holster for Samsung Galaxy S3 Stand - Black και αυτή KATINKAS Cowboy Holster for Samsung Galaxy S3 - Black ,τι λέτε αξίζει;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Έχω αγοράσει (αποκλειστικά από ebay λόγω τιμών Ελλάδος) κάποια αξεσουάρ για το S3 μου, και λέω να μοιραστώ μαζί σας εντυπώσεις. Όπως θα δείτε οι τιμές είναι αρκετά χαμηλές, γι' αυτό και ίσως κι εγώ παρασυρθεί κι έχω αγοράσει όλα αυτά... Τα λινκς είναι από τους συγκεκριμένους πωλητές που τα αγόρασα εγώ, και οι περισσότεροι είναι αρκετά γρήγοροι και αξιόπιστοι, εκτός αν αναφέρω το αντίθετο.

1) Αρχικά αγόρασα ΑΥΤΗ τη θήκη. Απλή θήκη, πολύ καλή εφαρμογή και προστασία. Εγώ διάλεξα τη διαφανή, αλλά με χάλασε η όψη που έδινε στο πίσω μέρος του κινητού. Πραγματικά δεν μου άρεσαν καθόλου αυτοί οι ρόμβοι στο πίσω μέρος. Να σημειώσω πως έχω μπλε S3. Ίσως αν διάλεγα τη μπλε να ήταν πιο όμορφο.

2) Στη συνέχεια δοκίμασα αυτή. Απ' ότι βλέπω αυτή είναι δυστυχώς out of stock. Και λέω δυστυχώς γιατί με 6 λίρες παίρνεις μια πραγματικά φανταστική θήκη. Ανέλπιστα καλή ποιότητα για τα λεφτά της, με μαγνητάκι για κούμπωμα, το οποίο μπορεί να διπλώνει όταν χειρίζεσαι το κινητό για να μην ενοχλεί. Επίσης διπλώνει και κάθεται το κινητό όρθιο (στο πλάι). Κλειστή είναι αρκετά όμορφη σαν πορτοφόλι. +1 screen protector αρκετά καλής ποιότητας και αυτό.

3) Λίγο καλύτερη θήκη από την πρώτη που πήρα, αλλά αρκετά πιο όμορφη είναι ΑΥΤΗ. Πολύ καλή προστασία. Το μόνο που με χαλάει κάπως είναι η ποιότητα του μαύρου λάστιχου το οποίο είναι όμως πολύ απαλό, ελαστικό και προστατεύει αρκετά καλά. Το ποδαράκι που ανοιγοκλείνει για να στέκεται πολύ πρακτικό, αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξει ακόμα τα άνοιξε-κλείσε. Μην τα θέλουμε κι όλα όμως με ούτε 2 λίρες...

4) Μόλις σήμερα μου ήρθε ΑΥΤΗ η "θήκη". Το μόνο που προσφέρει αυτή είναι "μούρη". Ούτε προστασία ούτε πρακτικότητα, αφού ναι μεν αφαιρείς το πίσω καπάκι για να μπει, αλλά είναι αλουμινένιο και αρκετά βαρύ. Κάνει το κινητό πολύ όμορφο όμως και στιλάτο. Το έβαλα στη πάντα για ειδικές περιστάσεις...

Επίσης έχω παραγγείλει ΑΥΤΗ, την οποία όμως δεν προτείνω, τουλάχιστον από τον συγκεκριμένο, αφού εδώ κι ενάμισι μήνα δεν μου έχει έρθει. Μου είπε ότι την ξανάστειλε περιμένω ακόμα.

Αυτά τα λίγα για θήκες...

 

Επίσης έχω λάβει αυτή τη μπαταρία, την οποία δεν έχω δοκιμάσει ακόμα (εξωτερικά είναι ακριβώς ίδια με την original, μόλις δοκιμάσω την απόδοσή της θα σας πω), αλλά και αυτόν το φορτιστή-stand ο οποίος είναι αρκετά εξυπηρετικός μόνο αν έχεις δεύτερη μπαταρία. Δεν είναι Dock Station όπως λέει αφού δεν φορτίζει το κινητό παρά μόνο τη μπαταρία που βάζεις πίσω.

Για screen protector έχω να προτείνω αυτά από τον συγκεκριμένο λόγω ποιότητας - ευκολίας τοποθέτησης - τιμής.

 

Για κάρτα μνήμης έχετε να προτείνετε κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.amazon.co.uk/Capacity-Replacement-5000mAh-Battery-GT-N7000/dp/B006VA3A50/ref=sr_1_4?s=electronics&ie=UTF8&qid=1364065236&sr=1-4

Αυτη η μπαταρια κανει δουλεια? Λογικα θα πρεπει να σε κραταει και 2η μερα, σωστα? Aν και διαβαζω καποια προβληματα σχετικα με το καπακι.

http://www.amazon.co.uk/3030mah-BUSINESS-EXTENDED-CAPACITY-GT-N7000/dp/B008BGIW7I/ref=sr_1_5?s=electronics&ie=UTF8&qid=1364065439&sr=1-5

Γνωμη και για αυτες θελω...

 

Και αν γινετε να προτεινετε καμια με 3000+mah

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...