Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το μενού του On/off είναι ενεργοποιημένο και ξε-τικάρεται από τις ρυθμίσεις?

 

Μήπως έχεις κάποια εφαρμογή/widget που απενεργοποιεί τα δεδομένα?

 

Περίεργο πάντως, δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει για τέτοιο θέμα στην 9.5 ή σε προηγούμενες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν βλέπω πως θα μπορουσαν αυτες οι εφαρμογές που έχω πάνω να μπλοκαρουν.

Παρόλα αυτά τιις απεγκατάστησα όλες και ξαναφορτωσα την 9.5. Δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μαμα ήταν το τηλέφωνο. Απο 2.1 πέρασα την 2.2 μέσω Kies, και μετά έβαλα την 9 του κυριλου για να μπορέσω να βαλω την 9.5. Στην ουσια βεβαια δεν εμεινα ουτε 30 λεπτα με την 9. απλά την έβαλα για να έχω βάση για να φλάσαρω την 9.5.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς μια άλλη SIM στο κινητό να δεις αν σου κάνει το ίδιο..

 

Κάτι άλλο δε μπορώ να σκεφτώ, προσωπικά από 3.0 μέχρι και 9.5 δεν είχα ποτέ πρόβλημα σ' αυτό το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν μπορείς μια άλλη SIM στο κινητό να δεις αν σου κάνει το ίδιο..

 

Κάτι άλλο δε μπορώ να σκεφτώ, προσωπικά από 3.0 μέχρι και 9.5 δεν είχα ποτέ πρόβλημα σ' αυτό το θέμα!

 

Με εσωσες με τον πιο απλό τρόπο τελικά!

Οντως με άλλη κάρτα δουλευει!

Μάλλον φταίει οτι ο λογαριασμός μου είναι σχεδόν μηδεν. Νομίζω θέλει να έχεις μέσα απο ένα ποσο και πάνω για να δουλευουν τα πακέτα.;)

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια απορια.υπαρχει καποιος οδηγος για το πως 8α εγκαταστησουμε το supercharger???με τν εγκατασταση η διαρκεια της μπαταριας 8α μειω8ει η το αντι8ετο?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια απορια.υπαρχει καποιος οδηγος για το πως 8α εγκαταστησουμε το supercharger???με τν εγκατασταση η διαρκεια της μπαταριας 8α μειω8ει η το αντι8ετο?

τι λειτουργικό εχεις?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

την custom του κυριλλου v9.5

Καλησπέρα. Μια ερώτηση παρακαλώ για αυτούς που γνωρίζουν. Θέλω να κάνω αναβάθμιση - αλλαγή rom απο την επισημη της Samsung (Cosmote) σε αυτή του Κυριλου. Έχω περάσει μέσω Kies την froyo 2.2 απο eclair 2.1. Μερικά στοιχεία του τηλεφώνου μου:

εκδοση firmware:2.2

εκδοση φασματος: I5800 XXJP4

εκδοση Kernel 2.6.32.9 root@SE-5608#1

FROYO. XWJPI

Ποια ρομ του κυριλου μπορω να βαλω;

Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

Όποια θέλεις μπορείς να περάσεις αρκεί να διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες που υπάρχουν.

Η Kyrillos' ROM v9.5 είναι Froyo ενώ η Kyrillos' ROM v10 είναι Gingerbread αλλά η τελευταία έχει δύο προβληματάκια:

  • Bluetooth (Partially works, sent-receive file works)
  • Video Recording [You can try Videocam illusion, many people confirm that it works]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω μια απορια.υπαρχει καποιος οδηγος για το πως 8α εγκαταστησουμε το supercharger???με τν εγκατασταση η διαρκεια της μπαταριας 8α μειω8ει η το αντι8ετο?

 

Κυκλοφορει ενα αρχειο .pdf με ανλυτικες οδηγιες στην εγκατασταση του Kyrillos' ROM 9.5 οπου συμπεριλαμβανει κ τα βηματα για την εγκατασταση του v6supercharger. Αν δεν καταφερεις να το βρεις, στειλε μου το μαιλ σου να στο στειλω.

 

Καλησπέρα. Μια ερώτηση παρακαλώ για αυτούς που γνωρίζουν. Θέλω να κάνω αναβάθμιση - αλλαγή rom απο την επισημη της Samsung (Cosmote) σε αυτή του Κυριλου. Έχω περάσει μέσω Kies την froyo 2.2 απο eclair 2.1. Μερικά στοιχεία του τηλεφώνου μου:

εκδοση firmware:2.2

εκδοση φασματος: I5800 XXJP4

εκδοση Kernel 2.6.32.9 root@SE-5608#1

FROYO. XWJPI

Ποια ρομ του κυριλου μπορω να βαλω;

 

Για απροσκοπτη λειτουργια κ πληροτητα θα σου προτεινα την kyrillos 9.5 . Την εχω κ ειναι απροβληματιστη. Για την 10 θα περιμενω λιγο ακομα. Εχει καποια θεματακια.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
LG G6
Link to comment
Share on other sites

την custom του κυριλλου v9.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1058071

 

9. How to enable v6 supercharger?

 

- Go in Terminal Emulator, type "su" hit [enter] (you may see a superuser popup, press "Allow", then type "v6_supercharger" hit [enter]

- Choose scrolling speed "2".

- It will ask you if you want intergration with init.rc, choose yes (press Y).

- It will ask you if the home is locked in memory, choose no (Press whatever you want except Y)

- When you see this: Please enter option 1-30, enter 2 :P

- Let the rest of the text scroll through. When script finishes, press the home button, then press the power button and reboot the phone.

- For best results, go in recovery and wipe dalvik-cache and cache.

 

Note: You must re-enabled v6_supercharger after kyrillos' rom updates!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καποιος με την v10 τι τυπους αρχειων βιντεο μπορει να αναπαραγει στο κινητο του? Εχω δοκιμασει avi & mp4 και ενω υπαρχει ηχος δεν βλεπω εικονα, ακομα και οταν κατεβασα την αναλυση στα 320x240... Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Edit: Ακυρο βρηκα τι εφταιγε... Problem solved...

Edited by Psylos_

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε δοκιμάσει το v6 supercharger μπορείτε να πείτε εάν πραγματικά δίνει ταχύτητα και πώς πάει η κατανάλωση της μπαταρίας ?
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο την βελτιωση της διαρκειας μπαταριας βελτιωνει κ το application managing. Αλλαζει τα ΟΟΜ values και δεν παιζουν πλεον αχρειαστα applications. Προσωπικα το συνιστω.
LG G6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησεις. Εχω την 9,5 kirilou. Και θελω να ξανακανω ενα φορματ το κινητο και θελω να περασω η την 9,5 ξανα η του kyanorom. Εσεις πια μου προτεινετε? Και πιο kernel? Και κατι ακομα. Απο ολα αυτα τα link2sd. Data2sd. Και καποια αλλα που υπαρχουν που δεν θυμαμαι πιο ειναι το καλυτερο να κανω? Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , έχω την 9.5 του κύριλου και μετά από 3 και βάλε απροβλημάτιστους πραγματικά μήνες σήμερα από το πρωί μου βγάζει συνέχεια σφάλματα στο android.process.acore και γενικά σε οτιδήποτε έχει σχέση με την λειτουργία του τηλεφώνου πχ ιστορικο κλησεων μηνυματα ,επαφές κτλ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.έκανα reboot πολλές φορές αλλά τίποτα.Υπάρχει λύση χωρίς να χρειαστεί να κάνω wipe data και να ξαναπερνάω τα πάντα μετά κτλ .??

Ευχαριστώ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , έχω την 9.5 του κύριλου και μετά από 3 και βάλε απροβλημάτιστους πραγματικά μήνες σήμερα από το πρωί μου βγάζει συνέχεια σφάλματα στο android.process.acore και γενικά σε οτιδήποτε έχει σχέση με την λειτουργία του τηλεφώνου πχ ιστορικο κλησεων μηνυματα ,επαφές κτλ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.έκανα reboot πολλές φορές αλλά τίποτα.Υπάρχει λύση χωρίς να χρειαστεί να κάνω wipe data και να ξαναπερνάω τα πάντα μετά κτλ .??

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε wipe cache / wipe dalvik cache αλλιώς ξαναπέρνα την 9.5 (δεν θα σου κάνει wipe data). Αν δεν πιάσει τίποτα τότε δυστυχώς κάποιο αρχείο κόλλησε και θέλει φλασάρισμα από την αρχή. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε wipe cache / wipe dalvik cache αλλιώς ξαναπέρνα την 9.5 (δεν θα σου κάνει wipe data). Αν δεν πιάσει τίποτα τότε δυστυχώς κάποιο αρχείο κόλλησε και θέλει φλασάρισμα από την αρχή. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες...

 

Δούλεψε !Σε ευχαριστώ φίλε με έσωσες από μανούρα..:thanks::thanks:

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μηπως καποιος ξερει πως να διαγραψω το partition της καρτας sd ;;;;;;;

θα του ειμαι πραγματικα ευνωμον

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μηπως καποιος ξερει πως να διαγραψω το partition της καρτας sd ;;;;;;;

θα του ειμαι πραγματικα ευνωμον

ευχαριστω

 

Ο πιο απλός και γρήγορος τρόπος είναι format της sd μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού...ΠΡΟΣΟΧΗ! Κράτα ότι χρειάζεσαι από την κάρτα και επίσης να ξέρεις ότι αν χρησιμοποιείς app2sd / link2sd / hybriddata2sd κλπ κλπ θα χάσεις τα πάντα! Οπότε κράτα ένα backup με titanium backup καλού κακού...

 

Καλημέρα παιδιά , έχω την 9.5 του κύριλου και μετά από 3 και βάλε απροβλημάτιστους πραγματικά μήνες σήμερα από το πρωί μου βγάζει συνέχεια σφάλματα στο android.process.acore και γενικά σε οτιδήποτε έχει σχέση με την λειτουργία του τηλεφώνου πχ ιστορικο κλησεων μηνυματα ,επαφές κτλ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω.έκανα reboot πολλές φορές αλλά τίποτα.Υπάρχει λύση χωρίς να χρειαστεί να κάνω wipe data και να ξαναπερνάω τα πάντα μετά κτλ .??

Ευχαριστώ

 

Και οι δύο είναι ισάξιες, είναι θέμα προτίμησης του καθενός. Εγώ χρησιμοποιώ Kyorarom. Όσο για το app2sd αν έχεις γρήγορη sd (class 6 και πάνω) τότε σου προτείνω να βάλεις το hybriddata2sd δηλαδή ότι λέει στις οδηγίες ο Κύριλλος για το partition (το ίδιο κάνεις και στην Kyorarom) αλλιώς εγώ χρησιμοποιώ το link2sd (από google play) γιατί δεν έχω γρήγορη κάρτα και καθυστερεί...

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαλα εχθές το v10 και είναι όντως πολύ ωραίο. Ωστόσο, θέλω το μνμ να στέλνεται μόνο του σε κεφαλαία (θέμα με τους χαρακτήρες δεν ξέρω αν έχω). Διάβασα για το Handset SMS αλλά μ'αρέσει και το stock. Υπάρχει κάποια λύση ή κάποιο Update?
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι ισάξιες, είναι θέμα προτίμησης του καθενός. Εγώ χρησιμοποιώ Kyorarom. Όσο για το app2sd αν έχεις γρήγορη sd (class 6 και πάνω) τότε σου προτείνω να βάλεις το hybriddata2sd δηλαδή ότι λέει στις οδηγίες ο Κύριλλος για το partition (το ίδιο κάνεις και στην Kyorarom) αλλιώς εγώ χρησιμοποιώ το link2sd (από google play) γιατί δεν έχω γρήγορη κάρτα και καθυστερεί...

 

Pkatsaras μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποιες ρυθμίσεις πρέπει να τικάρω όταν ενεργοποιώ το hybrid app2sd στην Kyorarom;; Εννοώ για να είναι ρυθμισμένο ακριβώς όπως στις ROM του Κυρίλλου.

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...