Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

off topic: μπορω να βαλω το παιχνιδι φιδακι το παλιο?

 

Το έχω κάνει ήδη. Να κάνω επανεγκατάσταση?

 

ρε παιδια ασ απαντησει καποιοσ τουλαχιστον για το φιδακι

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ασ απαντησει καποιοσ τουλαχιστον για το φιδακι

Με μια προχειρη αναζητηση στο http://market.android.com βρηκα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια ασ απαντησει καποιοσ τουλαχιστον για το φιδακι

 

Όσοι γνωρίζουν, απαντάνε. Παρακαλώ να είσαι περισσότερο υπομονετικός και να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα, απαγορεύονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα..ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να αλλαξω τν ηχο ειδοποιησεων??ειχα διαβασει καπου εδω οτι μπορω να το κανω φτιαχνοντας εναν φακελο καπου αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη..αλλιως υπαρχει κανενα προγραμματακι??ευχαριστωω εκ των προτερων!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα..ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να αλλαξω τν ηχο ειδοποιησεων??ειχα διαβασει καπου εδω οτι μπορω να το κανω φτιαχνοντας εναν φακελο καπου αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη..αλλιως υπαρχει κανενα προγραμματακι??ευχαριστωω εκ των προτερων!! :)

 

εδω

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/tips-tricks/pos-na-allaxete-echous

hi...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!:) Θα ήθελα την βοηθειά σας.Χθες πέρασα στην froyo,λειτουργεί άψογα , μόνο που στο πληκτρολόγιο Samsung δεν μου γυρνάει την γλώσσα στα ελληνικά πατώντας το space.Κάνοντας δοκιμαστικά με άλλα πληκτρολόγια πχ Smart Keybord γίνεται η αλλαγή γλώσσας.Γνωρίζει κανείς για ποιον λόγο συμβαίναι αυτό με το πληκτρολόγιο Samsung?
Link to comment
Share on other sites

@Astronayti, βάλε την καινούρια v5.7 που ανέβασα πριν 2 μέρες στο xda, αν δεν το έχεις κάνει :P
Link to comment
Share on other sites

hello. έχω και γω καποιες αποριες. θα το εκτιμησω αν καποιος μπορεσει και μου λυσει εστω καποιες απο αυτες.

1) εχω την 5.5 περασμενη στο κινητο. καποιες φορες κολαει αρκετα σε σημειο που πρεπει να βγαλω μπαταρια. αλλες κανει reboot μονο του. επισης κολαει πχ οταν μπαινω μυνηματα επαφες κλπ. Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν μπορω να κανω κατι με τον επεξεργαστη? ειχα δει για ενα προγραμμα setcpu αλλα δεν ειναι free και δεν ξερω τις ρυθμισεις.

2) μπορω να περασω απο 5.5 κατευθειαν την 5.7?

3)τροπος- προγραμμα για φακελους ?? ειχα διαβασει παλαιοτερα ποστ οτι δεν υπαρχει. πλεον εχει αλλαξει κατι?

 

ΣΥΓΝΩΜΗ αν εχουνε ξαναγραφτει-απαντηθει αυτα απλα δεν μπορω να κανω search μια-μια τις σελιδες και η αναζητηση δε βοηθαει και πολυ.

facebook.com/tasis.athanasiou
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κανα κολπακί για να βαλω flash player στη συσκευή? έχω την αρχική 2.1.

 

Το κινητο μας δεν παιρνει flash player

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κανα κολπακί για να βαλω flash player στη συσκευή? έχω την αρχική 2.1.

 

Δεν Νομιζω Τακη . ειχα διαβασει σε προηγουμενα post οτι δεν προκειται να δουμε flash player στο κινητακι μας. :(

facebook.com/tasis.athanasiou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά υπάρχει κανα κολπακί για να βαλω flash player στη συσκευή? έχω την αρχική 2.1.

 

Όποια και να είχες... πάλι δεν θα μπορούσες μιας και δεν υποστηρίζεται hardwarικά από τη συσκευή σου.

 

EDIT:

Με τόσες μαζεμένες απαντήσεις, αποκλείεται να μην πείστηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις και χρησιμοποιει το applanet.net ? εμενα μου βγαζει σφαλμα 3 μερες τωρα. το κανει και σε αλλον???
Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Με τόσες μαζεμένες απαντήσεις, αποκλείεται να μην πείστηκε.

 

:lol::lol::lol: λες ε :p

facebook.com/tasis.athanasiou
Link to comment
Share on other sites

αποκλείεται...κάποιος τρόπος θα υπαρχει . Παω να ρωτήσω αλλού :lol:

Πλάκα κάνω.Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση απάντηση:)

Link to comment
Share on other sites

@Astronayti, βάλε την καινούρια v5.7 που ανέβασα πριν 2 μέρες στο xda, αν δεν το έχεις κάνει :P

 

Την εχω βαλει φιλε

Ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

hello. έχω και γω καποιες αποριες. θα το εκτιμησω αν καποιος μπορεσει και μου λυσει εστω καποιες απο αυτες.

1) εχω την 5.5 περασμενη στο κινητο. καποιες φορες κολαει αρκετα σε σημειο που πρεπει να βγαλω μπαταρια. αλλες κανει reboot μονο του. επισης κολαει πχ οταν μπαινω μυνηματα επαφες κλπ. Μπορει καποιος να μου εξηγησει αν μπορω να κανω κατι με τον επεξεργαστη? ειχα δει για ενα προγραμμα setcpu αλλα δεν ειναι free και δεν ξερω τις ρυθμισεις.

2) μπορω να περασω απο 5.5 κατευθειαν την 5.7?

3)τροπος- προγραμμα για φακελους ?? ειχα διαβασει παλαιοτερα ποστ οτι δεν υπαρχει. πλεον εχει αλλαξει κατι?

4) λεει ''install zip from sdcard'' δηλαδη??? να μην την περασω κανονικα με οdin κλπ τωρα που εμαθα κιολας ? :P

 

ΣΥΓΝΩΜΗ αν εχουνε ξαναγραφτει-απαντηθει αυτα απλα δεν μπορω να κανω search μια-μια τις σελιδες και η αναζητηση δε βοηθαει και πολυ.

 

παιζει περιπτωση να εκανα double post, αλλα το προηγουμενο μυνημα δεν μου το βγαζει αν και ειμαι σιγουρος οτι αναρτηθηκε.

Edited by lowbapboy
facebook.com/tasis.athanasiou
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος ειχε καποτε προβλημα να μην του αναγνωριζει το κινητο την καρτα μνημης?Να προσθεσω πως ο υπολογιστης την αναγνωριζει κανονικα και εχω δοκιμασει factory reset χωρις αποτελεσμα ομως
Link to comment
Share on other sites

:confused:Μπορώ να ρωτήσω κάτι; Όταν έβαλα την rom του κυρίλλου 5.7 έκανα και partition με μεγέθη για 2gb κάρτα, όπως έλεγαν οι οδηγίες. Έχω μια sandisk 2Gb, αλλά το κινητό όταν κάνω εγκαταστάσεις αργεί αρκετά μέχρι να γίνει εγκατάσταση και να τρέξει το πρόγραμμα (δεν γνωρίζω τι class είναι). Η κάρτα φταίει; Μήπως δεν αντέχει τη γρήγορη αποθήκευση που της κάνω με το partition; Μπορώ να σβήσω το partition και να κρατήσω την κάρτα χωρίς partition (μήπως γίνει πιο γρήγορη λόγω ασυμβατότητας; ) και να τοποθετώ μόνο προγράμματα που δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα, στην sd; Πως γίνεται αυτό;

2ον: Θα μπορούσα να αλλάξω κάρτα και να αγοράσω μια 4gb class 6 ή 10 . Αν αγόραζα καινούρια class 6 θα έβλεπα διαφορά; Και πως θα έβαζα την καινούρια; titanium backup το κινητό και backup την παλιά sd και ξανά partition με το recovery στην καινούρια κάρτα; Έχω φάει αρκετές ώρες στο forum διαβάζοντας. Αυτό δεν το βρήκα κάπου. Μπορεί να μου ξέφυγε. Ας μου πει κάποιος έμπειρος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :O

Edited by Falcon36
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λεγομαι δημητρης και εχω μια απορεια.... βρηκα αυτο το βιντεο στο youtube
http://www.youtube.com/watch?v=gEFpJ7siGz8&feature=related

και διχνει κατι διαφορετικο.... μηπως μπορει καποιος να με βοηθειση στο τι να κανω?? εδω ο φιλος μας μας λεει να βαλουμε μονο 2 αρχεια στο ODIN αυτος στο youtube λεει να μην βαλουμε καθολου το τελευταιο αρχειο και να βαλουμε 4 αρχεια απο πανω.... Ειλικρινα και με ολο το σεβασμο ρωταω γιατι ειμαι φανταρος και το galaxy 3 το πηρα απο λεφτα του στρατου αν παθει κατι δεν θα τρελαθω.... Ευχαριστω εκτων προτερων

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας παιδιά είμαι νέος στην σελίδα αυτήν και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....αγόρασα το samsung galaxy 3 και θέλω να βάλω το φρογιο...θα ήθελα να ρωτήσω...πόσο ασφαλές είναι αυτό;; και κυρίως...υπάρχει καμία καλύτερη έκδοση απο αυτήν που αναφέρεται στν πρώτη σελίδα...;;;και γενικά κατι καλύτερο;;;δν διάβασα τς προηγούμενες σελίδες γτ θα μ έπαιρναν μια αιωνιότητα...ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Από v.3.3 σε v.5.7 μέσω v.5.5.

 

Όλα καλά μέχρι στιγμής. Φορτώνω επαφές και Titanium Backup.

 

Συγχαρητήρια στον Κύριλλο για την όμορφη δουλειά. Στη συνέχεια τα σχόλια και οι εντυπώσεις.

 

ΥΓ. Προτείνω στο επόμενο major update την χρήση του κόκκινου χρώματος στο εικαστικό κομμάτι της καινούργιας version. Έτσι, για να γίνει και εμφανώς sexy το κινητό μας (μαύρο γυαλιστερό με κόκκινα εικαστικά....όλα τα λεφτά!!! :) :) :) )

 

ΥΓ2. Συγχαρητήρια στον Αστροναύτη για τον δυναμικό 'μπομπάτο' οδηγό που έχει στήσει.

 

ΥΓ3. Γνωρίζει κανείς πότε θα ποσταριστεί η official version για Wind?

 

Ευχαριστώ.

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας παιδιά είμαι νέος στην σελίδα αυτήν και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....αγόρασα το samsung galaxy 3 και θέλω να βάλω το φρογιο...θα ήθελα να ρωτήσω...πόσο ασφαλές είναι αυτό;; και κυρίως...υπάρχει καμία καλύτερη έκδοση απο αυτήν που αναφέρεται στν πρώτη σελίδα...;;;και γενικά κατι καλύτερο;;;δν διάβασα τς προηγούμενες σελίδες γτ θα μ έπαιρναν μια αιωνιότητα...ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!!

 

Υπάρχει η rom του κυρίλλου. Την έβαλα πριν 1 μέρα. Περίμενα μέχρι να βγει η επίσημη αλλά έχει αργήσει πάρα πολύ. Είναι σταθερή και χωρίς τα προβλήματα που έχει η 2.1 Με την βοήθεια του οδηγού του astronayti και τις ρομ του κυρίλλου γίνεται ένα σταθερό κινητό χωρίς bugs. (δεν έχω βρει μέχρι στιγμής) Τα παιδιά είναι πρόθυμα να βοηθήσουν όπως βοήθησαν και εμένα αλλά και πολλούς άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Για να λες ρομ εννοείς έκδοση του φρογιο???κ σ λειτουργει κανονικά;η samsung γτ δν μας έχει δώσει ακόμα τν επίσημη έκδοση του φρογιο για το κινητό μας;Μπορει κάποιος να μου κάνει ποστ το πιο πρόσφατο από τα λογισμικά του φρογιο ώστε να τα περάσω σύμφωνα με τα λεγόμενα του κύριλλου?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...