Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον μαγκες Εχτες περασα την Kyrillos rom v4.1 OC πανω απο την Kyrillos rom v4.1 Non OC αφου ειχα ξαναφλασαρει πρωτα με την JPF H Διαφορα Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταρχας ο Γαλαξιας τωρα παιζει αρκετα 3D games χωρις κολληματα .κατεβαζει απο το market σε μηδεν χρονο και σερφαρω στο ιντερνετ με διπλασια ταχυτητα :D τωρα παμε στης Μετρήσεις ..quadrant advanced 543 .. Linpack MFLOPS 14.147 Time 5.93 norm Res 5.68 SetCpu 83 Min 1300MHZ Max και εχω κλικαρει το set on boot conservative θερμοκρασια εχει 24C πως τα βλεπετε καλα παμε υπαρχει κινδυνος που τον εχω στα 1300 ; το μονο κακο που εχει ειναι οτι τρωει την μπαταρια ρε ΓΜΤ
Όλα καλά, αλλά το φάγωμα της μπαταρίας είναι για μένα μέγιστο ζήτημα!!! Θα είναι πράγματι θρίαμβος αν μπορέσει η ομάδα να βελτιώσει το θέμα με την μπαταρία!!!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ από τότε που ενεργοποίησα το JIT στην v3.0 η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο (ίσως παίζει ρόλο και το 3G που ενεργοποίησα στο συμβόλαιο μου και έχω μόνιμα ανοιχτό..).

 

Υπάρχει τρόπος να βγάλω το JIT πριν πάω σε άλλη edition του Κύριλλου;

 

Σκέφτομαι για 4.1 (OC ή non OC??) αλλά δεν ξέρω αν το ext2 system+JIT (v4.1) έχει διαφορά από το ext4 system+JIT (v3.0) στην κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που ενεργοποίησα το JIT στην v3.0 η μπαταρία κρατάει πολύ λίγο (ίσως παίζει ρόλο και το 3G που ενεργοποίησα στο συμβόλαιο μου και έχω μόνιμα ανοιχτό..).

 

Υπάρχει τρόπος να βγάλω το JIT πριν πάω σε άλλη edition του Κύριλλου;

 

Σκέφτομαι για 4.1 (OC ή non OC??) αλλά δεν ξέρω αν το ext2 system+JIT (v4.1) έχει διαφορά από το ext4 system+JIT (v3.0) στην κατανάλωση μπαταρίας.

 

Το jit δεν καταναλώνει μπαταρία αλλά εξοικονομεί! Επίσης δοκίμασε την v4.1 Non OC για να έχεις καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εγώ πώς μπερδεύτηκα? Δεν ισχύει "πιο γρήγορο -> μεγαλύτερη κατανάλωση"?

 

Την 4.1 non OC θα βάλω λογικά.. ; )

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εγώ πώς μπερδεύτηκα? Δεν ισχύει "πιο γρήγορο -> μεγαλύτερη κατανάλωση"?

 

Την 4.1 non OC θα βάλω λογικά.. ; )

 

Το πιο γρήγορα σημαίνει σε λιγότερους κύκλους ρολογιού(δηλ με λιγότερες "κινήσεις" του επεξεργαστη). Άρα αφού εκτελείτε μια εντολή σε μικρότερο χρόνο καταναλώνει λιγότερη ενέργεια!

Το 3G τρώει ΠΟΛΛΗ μπαταρία!

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασαρω την τελευταια jpf αλλά το Odin βγάζει στο παραθυράκι "cannot open the usb serial port. code: 5". Το αρχείο το κατέβασα από το λινκ του Κύριλλου και το αποσυμπίεσα. Μου έβγαλε ένα αρχείο tar και προσπαθώ να φλασάρω με "one package". Σωστά δεν το πάω?

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φλασαρω την τελευταια jpf αλλά το Odin βγάζει στο παραθυράκι "cannot open the usb serial port. code: 5". Το αρχείο το κατέβασα από το λινκ του Κύριλλου και το αποσυμπίεσα. Μου έβγαλε ένα αρχείο tar και προσπαθώ να φλασάρω με "one package". Σωστά δεν το πάω?

 

Τσεκαρε τον εντοπισμο σφαλματων να ειναι ενεργος

Επισης κανε μια επανεκινηση στο pc και στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το πω αλλά το μαλα-Kies έκανε τη ζημιά... Το διάβασα σε παλιότερο ποστ. Μόλις τελείωσε το φλασάρισμα!

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το πω αλλά το μαλα-Kies έκανε τη ζημιά... Το διάβασα σε παλιότερο ποστ. Μόλις τελείωσε το φλασάρισμα!

 

Το μαλα-Kies? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το πω αλλά το μαλα-Kies έκανε τη ζημιά... Το διάβασα σε παλιότερο ποστ. Μόλις τελείωσε το φλασάρισμα!

 

Απλά θεϊκό!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μια βοηθεια ρε παιδια.

μαλις περναω τα αρχεια στο odin (χωρις να εχω συνδεσει το κινητο) στο τριτο αρχειο με οποιαδηποτε σειρα και να τα περασω κρασαρει.τι κανω λαθος?

το odin kai τα αρχεια ειναι απο τις οδηγιες που ειχε ποσταρει ο astronaytis

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μια βοηθεια ρε παιδια.

μαλις περναω τα αρχεια στο odin (χωρις να εχω συνδεσει το κινητο) στο τριτο αρχειο με οποιαδηποτε σειρα και να τα περασω κρασαρει.τι κανω λαθος?

το odin kai τα αρχεια ειναι απο τις οδηγιες που ειχε ποσταρει ο astronaytis

 

διάγραψε την κατάληξη .md5 ώστε να γίνει .tar αρχείο και δεν θα σου βγάζει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει αν κρασάρει. Το ξανατρέχεις το odin σαν διαχειριστής και θα δεις ότι έχει προσθέσει το αρχείο. Και συνεχίζεις κανονικά.

 

Με πρόλαβε ο Kyrillos...

Link to comment
Share on other sites

διάγραψε την κατάληξη .md5 ώστε να γίνει .tar αρχείο και δεν θα σου βγάζει πρόβλημα.

 

καλημερα

ευχαριστω guru.την περασα.

περασα και την 4.1 αλλα εκανα βλακεια δεν εκανα partition και δεν ανοιγει το κινητο.τωρα περναω την jpf παλι.Αξιζει λες να περασω την 4.1?πρεπει να κανω partition?

γινεται χωρις partition? το ψιλοφοβαμαι λιγο.

 

απο ταχυτητα ημουν ευχαριστημενος.Για λιγοτερη καταωαλωση μπαταριας ψαχνω.πια προτεινεται?

 

αρνειται πεισματικα να συνδεθει με το ασυρματο δικτυο.

Edited by vasilimertzani
περασε η jpf
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα...αντιμετωπιζω ενα μινι θεμα απο χτες. το κιν ειναι αφλασαριστο, παρολα παρατηρησα οτι οταν εχω εισερχομενο μηνυμα δεν το εμφανιζει, αλλα παρολα αυτα στο μετρητη μηνηματος στα εισερχομενα διπλα στην επαφη το βλεπω οτι εχει ερθει ενα παραπανω. το ιδιο συμβαινει και οταν στελνω εγω. αλλα δεν το βλεπω στη συζητηση..τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα...αντιμετωπιζω ενα μινι θεμα απο χτες. το κιν ειναι αφλασαριστο, παρολα παρατηρησα οτι οταν εχω εισερχομενο μηνυμα δεν το εμφανιζει, αλλα παρολα αυτα στο μετρητη μηνηματος στα εισερχομενα διπλα στην επαφη το βλεπω οτι εχει ερθει ενα παραπανω. το ιδιο συμβαινει και οταν στελνω εγω. αλλα δεν το βλεπω στη συζητηση..τι μπορει να φταιει?

 

και εμενα μου το εκανε.εχεις βαλει καννενα task killer μηπως?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ευχαριστω guru.την περασα.

περασα και την 4.1 αλλα εκανα βλακεια δεν εκανα partition και δεν ανοιγει το κινητο.τωρα περναω την jpf παλι.Αξιζει λες να περασω την 4.1?πρεπει να κανω partition?

γινεται χωρις partition? το ψιλοφοβαμαι λιγο.

 

απο ταχυτητα ημουν ευχαριστημενος.Για λιγοτερη καταωαλωση μπαταριας ψαχνω.πια προτεινεται?

 

αρνειται πεισματικα να συνδεθει με το ασυρματο δικτυο.

 

Δεν πειράζει που δεν έκανες παρτιτιον, δεν είναι αναγκαστικό. Αλλά όταν λες δεν σου ανοίγει? Πού κολάει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει που δεν έκανες παρτιτιον, δεν είναι αναγκαστικό. Αλλά όταν λες δεν σου ανοίγει? Πού κολάει?

 

βοηθησε λιγο σε παρακαλω.

Για να την ξαναπερασω χωρις partition δεν θα κανω wipe?

οταν δεν μου ανοιγε εβγαλε ενα μυνημα μετα το restart οτι δεν βρισκει καποιο αρχειο στο drive E:

και εμεινε εκει.

 

 

παμε αλλη μια. περασα την 4.1 .ολα καλα συμφωνα με τις οδηγιες.με το app2sd εκανα partition reboot wipe data and cache και ολα καλα.restart παω με το terminal emulator na γραψω αυτo:

su ( και κολητα και με / ) mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 αλλα μου βγαζει οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο.τι μου λειπει ακομα?

Edited by vasilimertzani
τα καταφερα?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos,πηγα να περασω την 2.2 και δεν ανοιγει το κινητο νεκρωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos,πηγα να περασω την 2.2 και δεν ανοιγει το κινητο νεκρωσε.

 

που εχει κολησει?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...