Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια sos,πηγα να περασω την 2.2 και δεν ανοιγει το κινητο νεκρωσε.

 

Εκανες σωστα τα βηματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βοηθησε λιγο σε παρακαλω.

Για να την ξαναπερασω χωρις partition δεν θα κανω wipe?

οταν δεν μου ανοιγε εβγαλε ενα μυνημα μετα το restart οτι δεν βρισκει καποιο αρχειο στο drive E:

και εμεινε εκει.

 

 

παμε αλλη μια. περασα την 4.1 .ολα καλα συμφωνα με τις οδηγιες.με το app2sd εκανα partition reboot wipe data and cache και ολα καλα.restart παω με το terminal emulator na γραψω αυτo:

su ( και κολητα και με / ) mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 αλλα μου βγαζει οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο.τι μου λειπει ακομα?

 

su enter kai μετα mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1

Link to comment
Share on other sites

Εκανες σωστα τα βηματα?

ναι,αλλα και λαθος να εκανα δεν θα επρεπε να ανοιγει και να μπαινει σε download mode?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα και λαθος να εκανα δεν θα επρεπε να ανοιγει και να μπαινει σε download mode?

 

Δεν ειναι απαραιτητο.Βγαλε την μπαταρια και κανε την διαδικασια πο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο.Βγαλε την μπαταρια και κανε την διαδικασια πο την αρχη

βγαζω και ξαναβαζω την μπαταρια τιποτα νεκρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινει σε download mode?

οχι.τιποτα νεκρο.το εβαλα για φορτιση και δεν δειχνει τιποτα παλι,αλλα νομιζω ειναι ζεστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

οχι.τιποτα νεκρο.το εβαλα για φορτιση και δεν δειχνει τιποτα παλι,αλλα νομιζω ειναι ζεστο.

 

Δεν ξερω τι μπορει να πηγε στραβα.Αστο για λιγο χωρις την μπαταρια και δοκιμασε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με την εγγραφή βίντεο έβαλα το IgCamera και στην ποιότητα του εγγραφόμενου ήχου είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τη "μαμά" κάμερα... Κύριλλε θυμάσαι που το λέγαμε? Δες το λίγο αν θες μήπως το βάλεις στην 5.0 ρομ!

 

Sent from my Galaxy 3 Kyrillos Rom v4.0 Ultimate Final Edition OC Fugumod 2.2

Link to comment
Share on other sites

οχι.τιποτα νεκρο.το εβαλα για φορτιση και δεν δειχνει τιποτα παλι,αλλα νομιζω ειναι ζεστο.

 

Δεν ανοίγει καθόλου?

 

@pkatsaras, δεν την βρίσκω την εφαρμογή, σίγουρα λέγεται IgCamera?

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει καθόλου?

καθολου,εβγαλα και την μπαταρια.νεκρο.τι να κανω,ειναι και ξενο την εβαψα.

ξερω απο αλλαγες σε ρομ,εχω το galaxy s,εχω βαλει darky,κτλ....τωρα πηγα να βαλω την γνησια 2,2 στο 5800,οπως λεει στην πρωτη σελιδα,δεν μπορω να πιστεψω οτι κατι επαθε εξαιτιας της ρομ,εχω ξανακανει λαθη,αν εκανα,αλλα παντα εμπαινε σε download mode,τωρα τι επαθε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

καθολου,εβγαλα και την μπαταρια.νεκρο.τι να κανω,ειναι και ξενο την εβαψα.

ξερω απο αλλαγες σε ρομ,εχω το galaxy s,εχω βαλει darky,κτλ....τωρα πηγα να βαλω την γνησια 2,2 στο 5800,οπως λεει στην πρωτη σελιδα,δεν μπορω να πιστεψω οτι κατι επαθε εξαιτιας της ρομ,εχω ξανακανει λαθη,αν εκανα,αλλα παντα εμπαινε σε download mode,τωρα τι επαθε?

 

Η μόνη πιθανότητα είναι να κόλησε στον καταραμένο bootloader.. :/ Δοκίμασε μια ακραία λύση μήπως πετύχει.. Καταρχήν, βγάλε την μπαταρία και πάτα το κουμπί power για 10 δεύτερα περίπου. Μετά άστο και βάλε την μπαταρία και δοκίμασε να μπεις σε download mode. Αν δεν πετύχει δοκίμασε να ζεστάνεις το πίσω μέρος του κινητού (με την μπαταρία μέσα) 5 λεπτά με το πιστολάκι.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη πιθανότητα είναι να κόλησε στον καταραμένο bootloader.. :/ Δοκίμασε μια ακραία λύση μήπως πετύχει.. Καταρχήν, βγάλε την μπαταρία και πάτα το κουμπί power για 10 δεύτερα περίπου. Μετά άστο και βάλε την μπαταρία και δοκίμασε να μπεις σε download mode. Αν δεν πετύχει δοκίμασε να ζεστάνεις το πίσω μέρος του κινητού (με την μπαταρία μέσα) 5 λεπτά με το πιστολάκι.

οχι τιποτα,αραγε στο σερβις θα δεχτουν αντικατασταση,η θα καταλαβουν την αλλαγη της ρομ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

οχι τιποτα,αραγε στο σερβις θα δεχτουν αντικατασταση,η θα καταλαβουν την αλλαγη της ρομ?

 

Μπα δεν νομίζω να καταλάβουν κάτι. Θα πεις ότι έκανες αναβάθμιση με το κιες που σου βρήκε νέα έκδοση και θα τους πεις ότι μετά από αυτό δεν ανοίγει. Και κανε ότι δεν ξέρεις από android. Εννοώ αν σε ρωτήσουν από firmware και εκδόσεις, μην το παίξεις σχετικός. Κάνε ότι ξέρεις λίγα από android.. Μην τους πεις για darky's rom και τέτοια :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω να καταλάβουν κάτι. Θα πεις ότι έκανες αναβάθμιση με το κιες που σου βρήκε νέα έκδοση και θα τους πεις ότι μετά από αυτό δεν ανοίγει. Και κανε ότι δεν ξέρεις από android. Εννοώ αν σε ρωτήσουν από firmware και εκδόσεις, μην το παίξεις σχετικός. Κάνε ότι ξέρεις λίγα από android.. Μην τους πεις για darky's rom και τέτοια :)

οκ,ενταξει,αλλα το kies εβγαζε οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

su enter kai μετα mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1

 

εκανα ολες τις δοκιμες αλλα βγαζει not found.μαλλον καπου εχω κανει λαθος.Τωρα προφανως δεν εχω partition?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

οκ,ενταξει,αλλα το kies εβγαζε οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση.

 

Δεν πειράζει.. Εσύ αυτό πες τους. Εγώ είχα κάνει αναβάθμιση σε μια έκδοση με το κιες παλιότερα... (νοέμβρη κάπου)

Link to comment
Share on other sites

εκανα ολες τις δοκιμες αλλα βγαζει not found.μαλλον καπου εχω κανει λαθος.Τωρα προφανως δεν εχω partition?

 

Δεν χρειάζεται πάντα. Βάλε το titanium backup και δες αν σου λέει κάτω κάτω "sdcard (a2sd): blabla"

Link to comment
Share on other sites

οκ,ενταξει,αλλα το kies εβγαζε οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση.

 

Μην αγχώνεσαι, δε μπορούν να το καταλάβουν. Θα βάλουν τη φύσα και θα περάσουν νέο λογισμικό και κάθε ίχνος του παλιού θα χαθεί.

Το τηλ πότε αγοράστηκε;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, δε μπορούν να το καταλάβουν. Θα βάλουν τη φύσα και θα περάσουν νέο λογισμικό και κάθε ίχνος του παλιού θα χαθεί.

Το τηλ πότε αγοράστηκε;

πριν κανα δυο μηνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα δυο μηνες.

 

Ένας φίλος που το αγόρασε κατά τα Χριστούγεννα του βγάζει αναβάθμιση. Σε εμένα που το πήρα πριν κανα μήνα δε βγάζει.

Ρωτάω επειδή ίσως μπορούν να δουν από τους κωδικούς του τηλ. Αν και δε νομίζω να μπουν σε αυτή τη διαδικασία. Γι'αυτούς είναι 5λεπτά υπόθεση το φλασάρισμα.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα δυο μηνες.

 

Το ίδιο έπαθα κι εγω πριν δυο τρεις μερες, μη ρωτας γιατι. Πάλευα από το μεσημέρι μεχρι το απογευμα μεχρι να βρω λυση. Αστο χωρις μπατταρια αρκετη ωρα και μετα βάλε την μπαταρια και δοκιμασε. Θα κολλησει παλι. Βγαλε ενα λεπτο, βαλε παλι. Καντο τρεις τεσσερις φορες και θα μπει σε download nmode. Μη φοβασαι.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα κι εγω πριν δυο τρεις μερες, μη ρωτας γιατι. Πάλευα από το μεσημέρι μεχρι το απογευμα μεχρι να βρω λυση. Αστο χωρις μπατταρια αρκετη ωρα και μετα βάλε την μπαταρια και δοκιμασε. Θα κολλησει παλι. Βγαλε ενα λεπτο, βαλε παλι. Καντο τρεις τεσσερις φορες και θα μπει σε download nmode. Μη φοβασαι.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

μακαρι γιατι ειναι ενος φιλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα.το οτι δεν ανοιγει με τα πληκτρα παρα μονο μετα απο 4-5 πατηματα ειναι bug ? η καποια ασφαλεια να μην ανοιγει με τυχαιο πατημα?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα.το οτι δεν ανοιγει με τα πληκτρα παρα μονο μετα απο 4-5 πατηματα ειναι bug ? η καποια ασφαλεια να μην ανοιγει με τυχαιο πατημα?

 

οτι δεν ανοιγει...... τι???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...