Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριλλε,εβαλα στο max 1033 και στο 133 αλλα σερνοτανε!!Τωρα το εχω 1300 και 83 scalling:Conservative και τικαρα το Set on boot και ειδα βελτιωση!!Θα εχω προβλημα με αυτες τις ρυθμισεις;; Επισης καποια widgets που εχω στην αρχικη οθονη οταν κανω reboot δεν λειτουργουν και πρεπει να τα εγκαταστησω παλι!!Καμια ιδεα;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν μου βγαζει στην notification bar μια κοκκινη ειδοποιηση που λεει sd card blank or has unsupported file system τι μπορει να γινει ως λυση?Περασα καναονικα την final αλλα δε μπορω εξαιτιας αυτου νακανω το partition..

 

edit:Με τα χιλια ζορια με αφησε να την κανω Mount.Ετρεξα το mad team app με εβγαλε σε recovery,εκανα wipe data&cache και κατοπιν reboot αλλα εδω και ενα δεκαλεπτο+ εχει κολλησει στο πρασινο android(boot animation).

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε,εβαλα στο max 1033 και στο 133 αλλα σερνοτανε!!Τωρα το εχω 1300 και 83 scalling:Conservative και τικαρα το Set on boot και ειδα βελτιωση!!Θα εχω προβλημα με αυτες τις ρυθμισεις;; Επισης καποια widgets που εχω στην αρχικη οθονη οταν κανω reboot δεν λειτουργουν και πρεπει να τα εγκαταστησω παλι!!Καμια ιδεα;;

 

Μόνο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

Οι εφαρμογές των widgets που χάνονται μήπως τις έχεις μεταφέρει στην κάρτα μνήμης ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας

Οι εφαρμογές των widgets που χάνονται μήπως τις έχεις μεταφέρει στην κάρτα μνήμης ?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι,το σκεφτηκα και τα μετεφερα παλι στο τηλ. Τα ιδια μου κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το σκεφτηκα και τα μετεφερα παλι στο τηλ. Τα ιδια μου κανει!!

 

Με το titanium backup κανε ενα "move all apps to internal memory"

 

Edit:Εχεις κανει partition με την madteam app?

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνεία! Τώρα που κατάφερα να συνδέσω το κιν και μπορώ να κάνω αναβάθμιση, ανακάλυψα το link2sd για μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα.

Δουλεύει και σε 2.1 eclair. Οπότε όσοι δε θέλουν ή δε μπορούν να κάνουν αναβάθμιση με αυτή την εφαρμογή μπορούν να αποθηκεύουν τις εφαρμογές στην κάρτα τους.

Ψάχνω μπας και βρω άκρη με την "αυξανόμενη ένταση εισερχομένων κλήσεων" αλλά τίποτα. Γνωρίζει κανείς κάτι;

Και τελικά οι JPM και JPD είναι ή όχι επίσημες rom;

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, συνάντησα απίστευτα προβλήματα με την v4.0 FINAL. Επιστρέφω σε v4.0RC3.

 

Το βασικότερο πρόβλημα αφορούσε στο χάσιμο όλων των εισερχόμενων κλήσεων. Έβγαινε τηλεφωνητής με το 'καλημέρα σας', χωρίς να έχει γίνει ενεργοποίηση της προώθησης κλήσεων!!!! :(

 

Δες αν αυτό αφορά και άλλους ή μόνο εμένα.

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, συνάντησα απίστευτα προβλήματα με την v4.0 FINAL. Επιστρέφω σε v4.0RC3.

 

Το βασικότερο πρόβλημα αφορούσε στο χάσιμο όλων των εισερχόμενων κλήσεων. Έβγαινε τηλεφωνητής με το 'καλημέρα σας', χωρίς να έχει γίνει ενεργοποίηση της προώθησης κλήσεων!!!! :(

 

Δες αν αυτό αφορά και άλλους ή μόνο εμένα.

 

Ευχαριστώ.

 

Πολυ παραξενο

Εκανες επανεκινηση?

Εβγαλες εβαλες sim ?Εσυ μπορουσες να καλεσεις?

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, συνάντησα απίστευτα προβλήματα με την v4.0 FINAL. Επιστρέφω σε v4.0RC3.

 

Το βασικότερο πρόβλημα αφορούσε στο χάσιμο όλων των εισερχόμενων κλήσεων. Έβγαινε τηλεφωνητής με το 'καλημέρα σας', χωρίς να έχει γίνει ενεργοποίηση της προώθησης κλήσεων!!!! :(

 

Δες αν αυτό αφορά και άλλους ή μόνο εμένα.

 

Ευχαριστώ.

 

Έχω αλλάξει ελάχιστα πράγματα από την rc3 => final. Έκανες wipe data & cache? Τυχαίο ήταν..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ παραξενο

Εκανες επανεκινηση?

Εβγαλες εβαλες sim ?Εσυ μπορουσες να καλεσεις?

Παράξενο όντως!!! Έκανα επανεκκίνηση και μια και δυο φορές. Έβγαλα και την SIM! Ίσως ήταν τυχαίο.

 

Έχω αλλάξει ελάχιστα πράγματα από την rc3 => final. Έκανες wipe data & cache? Τυχαίο ήταν..
Αισθάνθηκα πολύ άσχημα που με έπαιρναν τηλέφωνο κι εγώ δεν έπαιρνα χαμπάρι. Το αναφέρω σαν στοιχείο προς διερεύνηση και μόνο. Από εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος για αυτά που φορτώνει στο κινητό του και εκτός αυτού η ποιότητα των ROM σου Κύριλλε είναι κορυφή!!

 

Απλά καράφλιασα με την συμπεριφορά του κινητού. Ίσως να μην το έστησα σωστά αλλά και πάλι...! Τώρα φόρτωσα v.4.0RC3 και 'παίζω' καλά! :)

 

Άντε...τώρα έχεις κι ένα επιπλέον κίνητρο να πας για την v.5.0 !!! :) :lol:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε έβαλα την final πάνε όλα ταχύτατα και πολύ καλά απλά όταν έβαλα το quadrant μου έβγαλε μόνο 460 είναι φυσιολογικό αυτό;

Επίσης πως γίνεται να απεγκαταστήσεις τα by default προγράμματα της ROM σου;

Τέλος το particion που μπορείς μου πεις πως δουλεύει περίπου το partition πρόγραμμα που του έχεις βάλει το mad2Sd;

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε έβαλα την final πάνε όλα ταχύτατα και πολύ καλά απλά όταν έβαλα το quadrant μου έβγαλε μόνο 460 είναι φυσιολογικό αυτό;

Επίσης πως γίνεται να απεγκαταστήσεις τα by default προγράμματα της ROM σου;

Τέλος το particion που μπορείς μου πεις πως δουλεύει περίπου το partition πρόγραμμα που του έχεις βάλει το mad2Sd;

 

μια χαρά είναι το quadrant.

με το titanium βγάζεις προεγκατεστημένες εφαρμογές αλλά με ΠΡΟΣΟΧΗ! :)

ευκολο είναι το παρτιτιον, απλά ρυθμίζεις την χωρητικότητα που θες για εφαρμογές και ram και πατάς παρτιτιον και κάνεις wipe data & cache από το recovery μόλις σε βγάλει. και μετά πληκτρολογείς ένα command... και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν το κινητό βγαίνει από stand-by mode (από μαύρη οθόνη) και πριν το ξεκλειδώσω δεν φαίνεται η φωτό που έχω βάλει wallpaper αλλά αυτά τα καφετί σύννεφα με το αερόστατο. Πως μπορώ ακόμα και σα αυτή τη φάση (δηλαδή από μετάβαση stand-by mode σε ενεργή οθόνη) να φαίνεται το δικό μου wallpaper?
Με άλλα λόγια, πως το custom Wallpaper όταν είναι ενεργό το τηλέφωνο, να παραμένει και όταν το τηλέφωνο μπαίνει σε stand-by mode.

 

Please help!

 

ΥΓ. Γιατί τώρα που πέρασα τα apps μου από το Titanium δεν φαίνονται εγκατεστημένα όταν μπαίνω στο Market?

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. μόλις πέρασα την 4final. Είμαι βέβαιος για την ποιότητά της. Να είστε καλά!

 

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο για το πως θα το εγκαταστήσω το setcpu ;

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος μπρει να μου απαντησει, για να φλασαρω την 4final του κυριλλου ακολουθω τον οδηγω του αστροναυτη και με 1gb sd κανω κανονικα partition και σε ποια αναλογια???
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι fan των ROM του Kyrilloy και τις φοραω απο την 3.3 μεχρι και τελευταια που εβαλα την final..

Δουλευουν ΑΨΟΓΑ και το κινητο μου σε καμια απο αυτες δεν παρουσιασε το παραμικρο προβλημα..

Ωστοσο εχω μια ερωτηση διοτι φανταζομαι οπως πολλοι αλλοι το πηραμε για 2ο κινητο αλλα με την βοηθεια των παιδιων εδω εγινε απαραιτητο και οπως ειναι φυσικο (τουλαχιστον για μενα) το κυριο πλεον κινητο.

Βαζοντας τις ΡΟΜ απο την 3.3 εκανα partition στην καρτα μου (2GB) και ειμαι ΟΚ. Ωστοσο θελω να χρησιμοποιησω μια καρτα 4GB που εχω σε αλλο κινητο και δεν θα ηθελα να ξεκινησω ολες τις διαδικασιες απο την αρχη. Γινεται να κανω κατι σαν κλωνο την καρτα των 2GB σε αυτη με τα 4GB χωρις να υπαρχει προβλημα? Και αν γινεται αυτο με ποιο προγραμμα?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει στο SamFirmware ότι υπάρχει η έκδοση I5800XWJPE που έχει εκδοθεί το Μάρτιο και νομίζω είναι πιο νέα από την I5800XΧJP4 που φοράει η 4.0 final του Κύριλλου. Ή μήπως κάνω λάθος. Αν είναι πιο νέα μπορούμε να τη φλασάρουμε; Κι αν τη φλασάρουμε χάνεται όλη η δουλειά του Κύριλλου;

Για πείτε εσείς που ξέρετε ρε παιδιά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω 2 γρηγορες ερωτησεις . 1 πριν φλασαρω σε froyo την καρτα μνημης και την sim της βγαζω απο το κινητο ; 2 οταν τικαρω στο odin το CSC: I5800OXXJPF-CSC-MULTI-OXX.tar.md5 κλεινει το προγραμα τι φταιει ;
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω 2 γρηγορες ερωτησεις . 1 πριν φλασαρω σε froyo την καρτα μνημης και την sim της βγαζω απο το κινητο ; 2 οταν τικαρω στο odin το CSC: I5800OXXJPF-CSC-MULTI-OXX.tar.md5 κλεινει το προγραμα τι φταιει ;

 

Τη Sim βγάλτη, την Sd όχι.

Το Odin το κάνει αυτό. Εκτέλεσέ το ως διαχειριστής κι αν κλείνει απλώς άνοιξέ το ξανά και συνέχισε. Μη φοβάσαι, το ίδιο κάνει σε όλους. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...