Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

σας ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια και τις αποψεις !

τελικα δεν μπορεσα να δω "απο κοντα" το ασημι, και επειδη το βιαζομαι πολυ, κατεληξα στην ασφαλη επιλογη του μαυρου. Το παρηγγειλα σημερα και αυριο θα το εχω :D οποτε με βλεπω να επανερχομαι το σκ με νεες αποριες και εντυπωσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πως μπορω να βαλω δωρεαν GPS στο κινητο? Να μην με χρεωνει καθε φορα που θα μπαινω, να ειναι οπως το αυτοκινητου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να βαλω δωρεαν GPS στο κινητο? Να μην με χρεωνει καθε φορα που θα μπαινω, να ειναι οπως το αυτοκινητου.

 

υπαρχουν προγραμματα πλοηγησης για android

sygic aura,ndrive,igo,navigon ειναι μερικα απο αυτα και τα κορυφαια αλλα οι χαρτες δεν ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αν πληρωσω και παρω τους χαρτες μετα δεν θα με χρεωνει καθε φορα που το χρησιμοποιω, ετσι?

 

Όχι, τα προγράμματα πλοήγησης αυτά είναι αυτόνομα, δεν απαιτούν χρήση internet για να δουλέψουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το κινητο και εχω το εξης να πω ενα μονο το προγραμμα που εχει η lg για update ειναι απλα απαραδεκτο!!! Την πρωτη φορα μου κολαει στο 4% την δευτερη φορα απο το 55% μ ειπε οτι τελειωσε το update.Ανοιγω το κινητο και απλα δεν ανοιγει,κολαει εκει που λεει το Android καμια ιδεα??

 

 

Το κινητο ανοιξε μετα απο Hard reset με την εκδοση v10r kai froyo 2.2.1 αλλα χωρις ελληνικο μενου.

Edited by tibillys
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ανοιξε μετα απο Hard reset με την εκδοση v10r kai froyo 2.2.1 αλλα χωρις ελληνικο μενου.

 

απο πια χωρα εισαγωγης στο εκανε το καταστημα που το αγορασες??? :rolleyes:

 

ενος αλλου του το εφεραν απο πορτογαλια!

 

:D :D

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μηπως εχετε να μου προτεινετε κάποια εφαρμογή blacklist για το κινητό στην οποία να μπορώ να βάλω κάποιους αριθμούς που δεν θέλω να με ενοχλούν? έχω δοκιμάσει το call control αλλά το συγκεκριμένο πέρα του ότι στο μάρκετ είναι δωρεάν αλλά μονό για 14 μέρες το μονό που κάνει είναι με το που βάζεις τους αριθμούς που θες όταν σε καλούν αντί να τους απορρίψει καλούν κανονικά και μπαίνει το τηλ σε αθόρυβη λειτουργία μήπως υπάρχει κάποιος παρόμοιο πρόγραμμα που να απορρίπτει τις κλήσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Blacklist που το μόνο μειονέκτημα της είναι το ότι όταν το βάζεις Block in silence μένει εκεί και δεν γυρνάει Normal με αποτέλεσμα να έχανα κλήσεις κι άλλες.

 

Έλυσα εν μέρει το πρόβλημα με το NoLed που με ειδοποιεί όταν έχω αναπάντητες

 

Άν ξέρει κανείς κάτι καλύτερο θα ήθελα να το μάθω κι εγώ γιατι με ενδιαφέρει να γυρίζει σε silence για μερικές κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα το κινητο και εχω το εξης να πω ενα μονο το προγραμμα που εχει η lg για update ειναι απλα απαραδεκτο!!! Την πρωτη φορα μου κολαει στο 4% την δευτερη φορα απο το 55% μ ειπε οτι τελειωσε το update.Ανοιγω το κινητο και απλα δεν ανοιγει,κολαει εκει που λεει το Android καμια ιδεα??

 

 

Το κινητο ανοιξε μετα απο Hard reset με την εκδοση v10r kai froyo 2.2.1 αλλα χωρις ελληνικο μενου.

 

V10h επρεπε να παει στο 2.2.2 αν ηταν ελληνικο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

με ενημερωσαν οτι το optimus 2x που εχει 2.2.2 ροοταρεται με το superoneclick 1.7

 

παιζει και στο δικο μας κινητο αυτη η μεθοδος? ξερει κανεις? γιατι με ενδιαφερει να το ροοταρω

Link to comment
Share on other sites

με ενημερωσαν οτι το optimus 2x που εχει 2.2.2 ροοταρεται με το superoneclick 1.7

 

παιζει και στο δικο μας κινητο αυτη η μεθοδος? ξερει κανεις? γιατι με ενδιαφερει να το ροοταρω

 

Δοκιμασε και πες μας

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με ενημερωσαν οτι το optimus 2x που εχει 2.2.2 ροοταρεται με το superoneclick 1.7

 

παιζει και στο δικο μας κινητο αυτη η μεθοδος? ξερει κανεις? γιατι με ενδιαφερει να το ροοταρω

 

Όχι, πρέπει να κάνεις downgrade... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=901247

 

Εντούτοις όντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πήρα πρόσφατα το εν λόγω κινητό και (όντας ψιλοάσχετος από smartphones κλπ) θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες συμβουλές πχ περί πιθανών αναβαθμίσεων ή "must" εφαρμογών και να με βοηθήσετε σε μια απορία που έχω.

Στην αρχική οθόνη του κινητού έχει ως γνωστόν το πρόγραμμα για τον καιρό. Το πατάω λοιπόν για να το ρυθμίσω και μου λέει ότι δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία. Τί πρέπει να κάνω;;;

 

 

Υ.Γ. Σόρρυ,αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες,αλλά ήταν πάρα πολλές και βαριόμουν να ψάχνω :p

Edited by Floor_Manager
Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριέμαι γενικά να ψάχνω.Απλά προς το παρόν θέλω κάτι συγκεκριμένο και στις πρώτες σελίδες που έψαξα,τα ποστ έλεγαν "πότε θα κυκλοφορήσει;" και "πόσο θα κοστίζει;".

Ας βρω πρώτα αυτό που ψάχνω και μετά θα πάω και στα επόμενα "πειράγματα"...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις, τοποθεσια και ασφαλεια, ενεργοποιηεις το πρωτο και εισαι ετοιμος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!

 

ειμαι κ γω πλεον ενας πανευτυχης κατοχος του optimus one !!!:D

μεχρι στιγμης ολα μια χαρα !! η οθονη και η αποκριση της με εχει ξετρελανει (ερχομενη βεβαια απο το HTC TYTN 2 - που ειχε καταληξει να εχει "μπουνια-screen") ;)

 

περασα επαφες μια χαρα, αλλα εχω μια απορια..γινεται οταν συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc να μην φορτιζει αυτοματα και πως ? (διαβασα τις 30 πρωτες σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι κ ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω τις υπολοιπες 110 σημερα :wacko::cry:) οποτε αν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

επισης, περα απο τις επαφες δεν εχω περασει κατι αλλο και το τηλ τρεχει μια χαρα..απλα διαβασα καπου για update της εκδοσης (εχω οτι ειχε το κουτι)..πρεπει να κανω κατι? αν ναι, ειναι καλυτερα να το κανω τωρα πριν βαλω εφαρμογες ?

 

ευχαριστω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!

 

ειμαι κ γω πλεον ενας πανευτυχης κατοχος του optimus one !!!:D

μεχρι στιγμης ολα μια χαρα !! η οθονη και η αποκριση της με εχει ξετρελανει (ερχομενη βεβαια απο το HTC TYTN 2 - που ειχε καταληξει να εχει "μπουνια-screen") ;)

 

περασα επαφες μια χαρα, αλλα εχω μια απορια..γινεται οταν συνδεουμε το τηλεφωνο με το pc να μην φορτιζει αυτοματα και πως ? (διαβασα τις 30 πρωτες σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι κ ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω τις υπολοιπες 110 σημερα :wacko::cry:) οποτε αν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

επισης, περα απο τις επαφες δεν εχω περασει κατι αλλο και το τηλ τρεχει μια χαρα..απλα διαβασα καπου για update της εκδοσης (εχω οτι ειχε το κουτι)..πρεπει να κανω κατι? αν ναι, ειναι καλυτερα να το κανω τωρα πριν βαλω εφαρμογες ?

 

ευχαριστω !!!!

 

μεσα στην sd του κινητου υπαρχει το lg pc suite και usb drivers , εγκατεστησε τα στο pc σου , κανε οποιες αναβαθμισεις σου ζητησει το suite , μετα συνδεσε το κινητο σου εχοντας ανοικτο το pc suite και αν το "δει" σωστα το suite πες του να ψαξει για νεες αναβαθμισεις (μην το βαλεις να διαβαζει την sd οταν θες να το συνδεσεις με το suite, δεν προκειται να το βλεπει η εφαρμογη) .

ειναι απλη διαδικασια απλα θελει την ωρα της (ειδικα μεχρι να ξεκινησει το κινητο μετα το update , μην αγχωθεις)

 

ο,τι εφαρμογες και να περασεις παντως μην αγχωνεσαι δε θα πειραχτουν καθολου

 

το update θα σου λυσει το προβλημα με το sd unmount , το οποιο εμενα προσωπικα μου χε σπασει τα νευρα και ευτυχως εξαφανιστηκε πλεον , επισης θα σου κανει το κινητο ελαφρως πιο γρηγορο, οποτε αξιζει να ψαχτεις λιγο με τη διαδικασια

 

καποια στιγμη αλλωστε θα ρθει και το gingerbread, οποτε καλο ειναι να ξερεις απο τωρα τι να κανεις

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαριέμαι γενικά να ψάχνω.Απλά προς το παρόν θέλω κάτι συγκεκριμένο και στις πρώτες σελίδες που έψαξα,τα ποστ έλεγαν "πότε θα κυκλοφορήσει;" και "πόσο θα κοστίζει;".

Ας βρω πρώτα αυτό που ψάχνω και μετά θα πάω και στα επόμενα "πειράγματα"...

 

oπως λεει και ο φιλος παραπανω πρεπει πρωτα να δωσεις αδεια στη google να σε παρακολουθει επισημα και με τη βουλα :p

 

αν και ετσι κι αλλιως σε παρακολουθει, πρεπει να το κανεις επισημο βρε παιδι μου μη σου ρθει ξαφνικος ο big brother :lol:

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις το κινητο απο το καταστημα MobileHellas??Αν ναι στειλτε μου ενα πμ γιατι σας εχω νεα!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει αγορασει κανεις το κινητο απο το καταστημα MobileHellas??Αν ναι στειλτε μου ενα πμ γιατι σας εχω νεα!!!!

 

Εμείς δεν μπορούμε να μάθουμε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν μπορούμε να μάθουμε;

 

Αμε...το κινητο που αγορασα απο εκει ειναι παραεισαγωγης οπως μ ειπε η lg και δεν το καλυπτουν απο εγγυηση.Ο καταστηματαρχης βεβαια μ ειπε οτι εχω εγγυηση κανονικα και οτι η lg λεει βλακειες...Νεοτερα την δευτερα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανονικά παραεισαγωγής θεωρούνται οι συσκευές εκτός Ευρώπης. Τις εντός Ευρώπης οφείλουν να τις καλύπτουν όσον αφορά την εγγύηση. Αλλά βλέπεις εδώ στην Ελλάδα ο καθένας κάνει ότι θέλει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...