Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανε την αναβαθμιση επειγοντως, κατεβασε τα απαραιτητα απο το site της lg και προχωρα γιατι ολα τα στραβα του πανω σου πεσανε, το προβλημα με την καρτα στο λυνει λογικα...κανε ενα κοπο και πες μας αν εστρωσε...και ενα ακομα , να του κανεις restart δυο φορες την βδομαδα να καθαριζει η μνημη μιας και δεν πολυασχολεισαι λογω χρονου Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το προσφατο update το θεμα της καρτας λυθηκε σε μενα παντως

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!Σε ευχαριστώ πολύ!Μόλις τώρα αυτο διάβαζα και στο techblog!!

Εν αναμονή λοιπον! :worry:

 

γιατι τι εχουμε γραψει σε τοσα ποστς πριν? απλα ολοι ειστε ανυπομονοι :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα κουλο προβλημα. Εχω τη ρομ LOL 1.4.2 και εχω κατεβασει το S2 calendar widget και το winamp και τα εχω βαλει στην αρχικη οθονη (widgetακια). Το κουλο ειναι οτι αν κλεισω το κινητο ή κανω επανεκιννηση δεν τα ξαναφορτωνει!!!! Στη θεση τους εχει ενα μυνημα που λεει οτι υπαρχει προβλημα με τη φορτωση του widget. Ο μονος τροπος για να τα ξαναδω ειναι να τα ξανακατεβασω απο το μαρκετ. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

γεια σε ολους.ειμαι καινουργιος στο forum...εγω εχω το κινητο 3 μηνες,εχω κανει root, custom recovery,και εχω φλασαρει μονο το bug fix kernel,οσο τωρα για το προβλημα σου με το s2 calendar το ειχα κι εγω και το ελυσα ετσι....μετα την εγκατασταση απο το Market, μετεφερα την εφαρμογη στο τηλεφωνο, εκανα reboot και μετα δεν εξαφανιζοταν το Widget απο την λιστα

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται εχει στο e-shop βαση αυτοκινητου και φορτιστη προσφορα απο 29.90 μονο 10 ευρω!!

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006632

 

Πολύ καλή την πήρα χθές έχει και τρυπούλα για την κάμερα ώστε να την χρησιμοποιείς σαν Windshield Cam

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,εχω μια απορια,αν ξερει κανεις να με διευκολυνει,,εχω κανει ροοτ,εχω περασει custom recovery,εχω φλασαρει το screen bug fix kernel που δουλευει με το ρομ της εταιριας και ολα δουλευουν αψογα,αλλα, ελα τωρα που με τρωει και θελω να περασω καποια αλλη ρομ.....κατεβασα λοιπον τις, prime v2,void echo,void delta και lol v1.4.2, θελω λοιπον να φλασαρω την lol v1.4.2 γιατι διαβαζω οτι ειναι πολυ καλη και ευκολη στην εγκατασταση αλλα μετα τι γινεται?? ελληνικα θα υπαρχουν? το wi -fi, το bluetooth, to divx, η φωτογραφικη μηχανη,το gps, το ραδιοφωνο κτλ θα λειτουργουν κατευθειαν μετα το φλασαρισμα η χρειαζονται και αλλες ρυθμισεις και γραψιμο και φλασαρισματα ξανα και ξανα μεχρι να γινει οπως πρεπει?? και επισης καποιες εφαρμογες συστηματος που εχει το τηλεφωνο και μου αρεσουν. θα μπορω να τις εγκαταστησω ξανα η τις χανω?? γιατι διαβασα για την εγκατασταση της void και αρρωστησα [πολυ πραγμα μετα το φλασαρισμα],, εχω το κινητο 3 μηνες και απο τελειως ασχετος με smartphones και android εχω ριξει τοσο διαβασμα το τελευταιο διμηνο για να το φτασω μεχρι εδω το κινητο χωρις να το χαλασω, δεν θα το αντεξω να διαβαζω και να ψαχνω ενα μηνα για να εγκατασταθει πληρως ενα ρομ.......γι αυτο αν καποιος μπορει να μου λυσει αυτες τις αποριες η εστω καποια απο αυτες θα το εκτιμουσα πολυ.....και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο..
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω lol 1.4.2 και ειναι η καλυτερη απο ολες αυτές....ειναι ετοιμη και δεν χρειαζεται τιποτε αλλο οπως το kernel που αναφέρεις....μετα την εγκατάσταση μεσα εχει και terminal emulator που μπορεις να φορτώσεις κάποια μαμά στοιχεία οπως το lg keyboard χωρις να αγγίξεις καθόλου το pc..το λεει στο xda κιολας, ειναι τα δυο script με instapp φορτωνεις μαμα εφαρμογες και cpuclock ρυθμιζεις μεγιστη ελαχιστη συχνοτητα....
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω lol 1.4.2 και ειναι η καλυτερη απο ολες αυτές....ειναι ετοιμη και δεν χρειαζεται τιποτε αλλο οπως το kernel που αναφέρεις....μετα την εγκατάσταση μεσα εχει και terminal emulator που μπορεις να φορτώσεις κάποια μαμά στοιχεία οπως το lg keyboard χωρις να αγγίξεις καθόλου το pc..το λεει στο xda κιολας, ειναι τα δυο script με instapp φορτωνεις μαμα εφαρμογες κα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!! ναι αυτο με τα script το διαβασα αλλα λεει οτι ειναι στα ιταλικα και κατεβασα και το script-eng.zip που to κανω λεει flash over, και δηλαδη τοσο ευκολο οπως λεει στο xda.ολα κανονικα και ελληνικα exei και το wi fi δοθλευει κανονικα και τα παντα ολα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αποφασισα να αγορασω το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω σε κανενα καταστημα (βολος) το ασημι. Μου λενε οτι μπορω να το παραγγειλω αλλα δεν ξερουν εαν και ποτε θα το φερουν ως δειγμα..Το εχει δει κανενας απο σας (εστω κ σε αλλη πολη); Μου αρεσει πολυ το μαυρο αλλα ελεγα να δω και το ασημι...αλλα αν δεν κυκλοφορει γενικα στην ελλαδα ακομη δεν θα ηθελα να το περιμενω...

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω lol 1.4.2 και ειναι η καλυτερη απο ολες αυτές....ειναι ετοιμη και δεν χρειαζεται τιποτε αλλο οπως το kernel που αναφέρεις....μετα την εγκατάσταση μεσα εχει και terminal emulator που μπορεις να φορτώσεις κάποια μαμά στοιχεία οπως το lg keyboard χωρις να αγγίξεις καθόλου το pc..το λεει στο xda κιολας, ειναι τα δυο script με instapp φορτωνεις μαμα εφαρμογες και cpuclock ρυθμιζεις μεγιστη ελαχιστη συχνοτητα....

 

ευχαριστω πολυ!!!! ναι αυτο με τα script το διαβασα αλλα λεει οτι ειναι στα ιταλικα και κατεβασα και το script-eng.zip που to κανω λεει flash over, και δηλαδη τοσο ευκολο οπως λεει στο xda.ολα κανονικα και ελληνικα exei και το wi fi δοθλευει κανονικα και τα παντα ολα? ???γιατι αυτη τη ρομ λεω να φλασαρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αποφασισα να αγορασω το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω σε κανενα καταστημα (βολος) το ασημι. Μου λενε οτι μπορω να το παραγγειλω αλλα δεν ξερουν εαν και ποτε θα το φερουν ως δειγμα..Το εχει δει κανενας απο σας (εστω κ σε αλλη πολη); Μου αρεσει πολυ το μαυρο αλλα ελεγα να δω και το ασημι...αλλα αν δεν κυκλοφορει γενικα στην ελλαδα ακομη δεν θα ηθελα να το περιμενω...

 

ευχαριστω !

 

το εχω δει πριν ενα μηνα στο saturn, αλλα στον γερακα στην λεωφορο μαραθωνος,αθηνα οπως καταλαβαινεις,μπορει να βρεις καποιο τηλ. στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αποφασισα να αγορασω το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω σε κανενα καταστημα (βολος) το ασημι. Μου λενε οτι μπορω να το παραγγειλω αλλα δεν ξερουν εαν και ποτε θα το φερουν ως δειγμα..Το εχει δει κανενας απο σας (εστω κ σε αλλη πολη); Μου αρεσει πολυ το μαυρο αλλα ελεγα να δω και το ασημι...αλλα αν δεν κυκλοφορει γενικα στην ελλαδα ακομη δεν θα ηθελα να το περιμενω...

 

ευχαριστω !

 

ρίξε μια ματιά στο Πλαίσιο..εγώ απο εκεί το πήρα :D

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά στο Πλαίσιο..εγώ απο εκεί το πήρα :D

 

ευχαριστω πολυ gkalen και aggele74 για την αμεση απαντηση. Αν και ειναι απολυτως υποκειμενικο θεμα, πως σας φανηκε το ασημι ? ειναι ασημι-γκρι η πλησιαζει προς το λευκο ? παραμενει παλι πλαστικο ή ειναι μεταλλικο ?

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ gkalen και aggele74 για την αμεση απαντηση. Αν και ειναι απολυτως υποκειμενικο θεμα, πως σας φανηκε το ασημι ? ειναι ασημι-γκρι η πλησιαζει προς το λευκο ? παραμενει παλι πλαστικο ή ειναι μεταλλικο ?

 

ευχαριστω :)

 

κι εγω γιατην γυναικα μου θα το επαιρνα αλλα οπως και εγω ετσι κι αυτη, τις αρεσε το μαυρο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!!! ναι αυτο με τα script το διαβασα αλλα λεει οτι ειναι στα ιταλικα και κατεβασα και το script-eng.zip που to κανω λεει flash over, και δηλαδη τοσο ευκολο οπως λεει στο xda.ολα κανονικα και ελληνικα exei και το wi fi δοθλευει κανονικα και τα παντα ολα? ???γιατι αυτη τη ρομ λεω να φλασαρω

 

επισης κατα το φλαρισμα, το usb debug πρεπει να ειναι ανοιχτο και η καρτα σιμ μεσα η την αφαιρουμε????

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω lol 1.4.2 και ειναι η καλυτερη απο ολες αυτές....ειναι ετοιμη και δεν χρειαζεται τιποτε αλλο οπως το kernel που αναφέρεις....μετα την εγκατάσταση μεσα εχει και terminal emulator που μπορεις να φορτώσεις κάποια μαμά στοιχεία οπως το lg keyboard χωρις να αγγίξεις καθόλου το pc..το λεει στο xda κιολας, ειναι τα δυο script με instapp φορτωνεις μαμα εφαρμογες και cpuclock ρυθμιζεις μεγιστη ελαχιστη συχνοτητα....

 

επισης κατα το φλαρισμα, το usb debug πρεπει να ειναι ανοιχτο και η καρτα σιμ μεσα η την αφαιρουμε????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ gkalen και aggele74 για την αμεση απαντηση. Αν και ειναι απολυτως υποκειμενικο θεμα, πως σας φανηκε το ασημι ? ειναι ασημι-γκρι η πλησιαζει προς το λευκο ? παραμενει παλι πλαστικο ή ειναι μεταλλικο ?

 

ευχαριστω :)

 

Είναι ασημι-γκρι αλλα παραμένει πλαστικό.

Ήθελα να αλλάξω λίγο απο τα κλασσικά μαύρα κινητά και το πήρα

Πάντως είναι ωραίο χρωματάκι! ;)

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Πλαίσιο ασημί-γκρι (ανάλογα τον φωτισμό) πήρα και μου αρέσει που ξέφυγα από τα μαύρα.

Η "πλαστική" αίσθηση έρχεται μόνο από το πίσω καπάκι.

Το υπόλοιπο είναι πολύ καλή κατασκευή.

 

Ο Γερμανός το "έριξε" κι άλλο http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=54999&selectedCategoryId=93

Σε αυτήν την τιμή δεν παίζει πια αντίπαλος .

Edited by ibiza6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

αποφασισα να αγορασω το κινητο αλλα δεν μπορω να βρω σε κανενα καταστημα (βολος) το ασημι. Μου λενε οτι μπορω να το παραγγειλω αλλα δεν ξερουν εαν και ποτε θα το φερουν ως δειγμα..Το εχει δει κανενας απο σας (εστω κ σε αλλη πολη); Μου αρεσει πολυ το μαυρο αλλα ελεγα να δω και το ασημι...αλλα αν δεν κυκλοφορει γενικα στην ελλαδα ακομη δεν θα ηθελα να το περιμενω...

 

ευχαριστω !

 

http://www.getitnow.gr/prod/tilefonia-gps/smartphones/lg-optimus-one-p500-asimi/prod890395pp/

 

αν εχει getitnow στον Βολο τσιμπα το

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει πόσα βίντεο από τον υπολογιστή μου στο κινητό (mp4, avi, mpg, wmv) και δεν παίζει κανένα! Γράφει "Αδύνατη αναπαραγωγή περιεχομένου"... είναι δυνατόν;
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει πόσα βίντεο από τον υπολογιστή μου στο κινητό (mp4, avi, mpg, wmv) και δεν παίζει κανένα! Γράφει "Αδύνατη αναπαραγωγή περιεχομένου"... είναι δυνατόν;

 

ναι. ειναι μεγαλη η αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να βαλω δωρεαν GPS στο κινητο? Να μην με χρεωνει καθε φορα που θα μπαινω, να ειναι οπως το αυτοκινητου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες μηπως εχετε να μου προτεινετε κάποια εφαρμογή blacklist για το κινητό στην οποία να μπορώ να βάλω κάποιους αριθμούς που δεν θέλω να με ενοχλούν? έχω δοκιμάσει το call control αλλά το συγκεκριμένο πέρα του ότι στο μάρκετ είναι δωρεάν αλλά μονό για 14 μέρες το μονό που κάνει είναι με το που βάζεις τους αριθμούς που θες όταν σε καλούν αντί να τους απορρίψει καλούν κανονικά και μπαίνει το τηλ σε αθόρυβη λειτουργία μήπως υπάρχει κάποιος παρόμοιο πρόγραμμα που να απορρίπτει τις κλήσεις?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...