Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας

έχω το κινητακι εδώ και καποιες ημέρες, ήθελα να ρωτήσω απο λήψεις σήματος πως τα πάτε?

εγώ έχω προβληματα με τις λήψεις με πολύ συχνά drop calls .

ενώ δείχνει ότι έχει καλό σήμα ( -50db -60db),επιβεβαιωμένα με g-monitor,έχω drop calls , και σε σημεία που με ένα απλό κινητό που έχω, μπορώ και μιλάω άνετα αυτό μου κάνει drop την κλήση.

μου έχουν σπασει τα νεύρα γιατί μιλάω πολύ λογω δουλειας και συνεχώς έχω προβληματα.

έχω μια μικρή υπονια ότι μπορέι να φταίει το handsfree ericsson mw600 αλλα δεν είχα ποτε προβλήματα με αυτό πριν.

το έχω αναβαθμίσει στο τελευταιο firmware 10h 2.2.2 χωρις να το έχω κάνει root.

έχετε ακούσει ,διαβάσει , πουθενα για παρόμοια προβλήματα και καποια λύση ή πρέπει να πάω αντιπροσωπεία.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας

έχω το κινητακι εδώ και καποιες ημέρες, ήθελα να ρωτήσω απο λήψεις σήματος πως τα πάτε?

εγώ έχω προβληματα με τις λήψεις με πολύ συχνά drop calls .

ενώ δείχνει ότι έχει καλό σήμα ( -50db -60db),επιβεβαιωμένα με g-monitor,έχω drop calls , και σε σημεία που με ένα απλό κινητό που έχω, μπορώ και μιλάω άνετα αυτό μου κάνει drop την κλήση.

μου έχουν σπασει τα νεύρα γιατί μιλάω πολύ λογω δουλειας και συνεχώς έχω προβληματα.

έχω μια μικρή υπονια ότι μπορέι να φταίει το handsfree ericsson mw600 αλλα δεν είχα ποτε προβλήματα με αυτό πριν.

το έχω αναβαθμίσει στο τελευταιο firmware 10h 2.2.2 χωρις να το έχω κάνει root.

έχετε ακούσει ,διαβάσει , πουθενα για παρόμοια προβλήματα και καποια λύση ή πρέπει να πάω αντιπροσωπεία.

 

ευχαριστώ.

 

Δοκίμασες με κανένα άλλο hands free/Πρόσεχε γιατί και γω που ήθελα να πάρω άλλα δεν ήταν όλα συμβατά με τη συσκευή.Ενώ τα αναγνώριζε δεν μπορούσε να μιλήσει.Αν δεις ότι και με άλλα συνεχίζει το πρόβλημα στείλε το για service.:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

έχω το κινητακι εδώ και καποιες ημέρες, ήθελα να ρωτήσω απο λήψεις σήματος πως τα πάτε?

εγώ έχω προβληματα με τις λήψεις με πολύ συχνά drop calls .

ενώ δείχνει ότι έχει καλό σήμα ( -50db -60db),επιβεβαιωμένα με g-monitor,έχω drop calls , και σε σημεία που με ένα απλό κινητό που έχω, μπορώ και μιλάω άνετα αυτό μου κάνει drop την κλήση.

μου έχουν σπασει τα νεύρα γιατί μιλάω πολύ λογω δουλειας και συνεχώς έχω προβληματα.

έχω μια μικρή υπονια ότι μπορέι να φταίει το handsfree ericsson mw600 αλλα δεν είχα ποτε προβλήματα με αυτό πριν.

το έχω αναβαθμίσει στο τελευταιο firmware 10h 2.2.2 χωρις να το έχω κάνει root.

έχετε ακούσει ,διαβάσει , πουθενα για παρόμοια προβλήματα και καποια λύση ή πρέπει να πάω αντιπροσωπεία.

 

ευχαριστώ.

 

εχω και εγω αυτο το handsfree στο OPTIMUS και στο Legend

κανενα προβλημα με το σημα και εγω κινουμε ολη μερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,

 

το τηλεφωνο το αγορασα σημερα για τη συζυγο με επιδοτηση και ετσι περασε απο symbian se android.... περιττο να σας πω οτι ειναι ενθουσιασμενη...

 

οταν βγαινουμε απο καποιες εφαρμογες πχ gmail, internet, facebook χρειαζεται να τις κλεινουμε καπως?(και αν ναι πως τις κλεινουμε?) τι νοημα εχουν διαφορα task killing apps sto market? καταναλωνουν ενεργεια, δεδομενα αυτες οι εφαρμογες αν απλως βγουμε στην αρχικη οθονη ???

 

ευχαριστω προκαταβολικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν βγαινουμε απο καποιες εφαρμογες πχ gmail, internet, facebook χρειαζεται να τις κλεινουμε καπως?(και αν ναι πως τις κλεινουμε?) τι νοημα εχουν διαφορα task killing apps sto market? καταναλωνουν ενεργεια, δεδομενα αυτες οι εφαρμογες αν απλως βγουμε στην αρχικη οθονη ???

 

Είτε βάλεις, είτε όχι κάποιον task killer δεν έχει και τόση σημασία. Είναι στη διακριτική σου ευχέρεια μιας και το λειτουργικό είναι φτιαγμένο να δουλεύει έτσι και όταν βρεθεί με λίγη ram, βρίσκει τρόπο να ανακτήσει όταν τη χρειαστεί.

 

Προσωπικά εντούτοις χρησιμοποιώ τον ES Task Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην το εχεις κλειδωμένο σε 2g...

 

Λες ε εγώ νομίζω ότι μεγαλύτερο προβλημα δημιουργείται με τη διπλή λειτουργία και μπαταρία καταναλώνεται αλλά και απο άποψη σήματος το κινητό επιλέγει σε προτεραιότητα 3g σταθμούς με αποτέλεσμα να έχει πάλι drop calls αφου το σήμα 3g είναι ποιο προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν αυτο το ακουστικο

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Sony-Ericsson-Bluetooth-VH-700-Black-1237-1904.htm

 

ειναι συμβατο με το κινητο μας ?

 

εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο δοκιμασμενο ?

 

θενξ :)

Link to comment
Share on other sites

Λες ε εγώ νομίζω ότι μεγαλύτερο προβλημα δημιουργείται με τη διπλή λειτουργία και μπαταρία καταναλώνεται αλλά και απο άποψη σήματος το κινητό επιλέγει σε προτεραιότητα 3g σταθμούς με αποτέλεσμα να έχει πάλι drop calls αφου το σήμα 3g είναι ποιο προβληματικό.

 

Εχω δεν ειχα drop αλλα κακιστη επικοινωνια οτα ειχα κλειδωμενο σε 2g και ας ειχε full σημα, με το που το γυρισα σε προτεραιοτητα ολα οκ. μαλλον θες service

Link to comment
Share on other sites

Εχω δεν ειχα drop αλλα κακιστη επικοινωνια οτα ειχα κλειδωμενο σε 2g και ας ειχε full σημα, με το που το γυρισα σε προτεραιοτητα ολα οκ. μαλλον θες service

 

το πηγα ήδη στη wind απο όπου και το είχα πάρει

θα πάρει κάποιο χρόνο και έτσι περιμένω

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να επιλεξω την εγκατασταση των εφαρμογων στην καρτα και οχι στο τηλεφωνο?

 

στις περισσοτερες εφαρμογες επισης η επιλογη για μετακινηση στην καρτα ειναι απενεργοποιημενη. μονο το angry birds εχει εγκατασταθει στην καρτα αλλα δεν επελεξα εγω κατι....

Edited by vatan
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορω να επιλεξω την εγκατασταση των εφαρμογων στην καρτα και οχι στο τηλεφωνο?

 

Δεν μπορείς. Όσες εφαρμογές (και είναι πολύ λίγες) το αποδέχονται σου δίνουν οι ίδιες τη δυνατότητα. Εκτός και αν "πειράξεις" τη συσκευή σου και περάσεις μαγειρεμένη rom που υποστηρίζει το apps2sd.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Εδω και κατι μερες οι εφαρμογες fb και twitter μου γραφει οτι εγιναν πριν μια ωρα ενημερωσεις οι οποιες εγιναν πολυ πιο προσφατα.

Το εχει προσεξει αλλος αυτο;

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πηγα ήδη στη wind απο όπου και το είχα πάρει

θα πάρει κάποιο χρόνο και έτσι περιμένω

 

γιατί το πάτε στη WIND/VODA/COSMOTE και οχι απευθειας στην LG? μέσω των εταιρειών το στέλνουν στα κεντρικά τους, από εκει σε κάποιο σερβις κ ίσως όχι της LG και μετα πάλι το ίδιο στην επιστροφή.

Ολο αυτο διαρκεί συνήθως πολλές μέρες 15-20, ενώ μέσω της LG 3-4.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω με τις ουρες που κανουν στο γερμανο...και εχουν και το καλυτερο service υποστηριζουν...γιαουρτια με πετσα και σε πηλινη τσανακα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση προσπαθησα να κάνω το update μεσα απο το προγραμμα της lg και κόλλησε στο 4%...διάβασα κάποια πραγματάκια σε πιο παλιά ποστ...(στο τηλέφωνο δεν εχει γίνει root)...το θέμα είναι οτι μετα το κόλλημα ποθ έφαγε στο 4% το τηλέφονο είχε μήνει σε κίτρινη οθόνη ,έβγαλα μπαταρία και την έβαλα ξανά το κηνιτο δούλεψε κανονικά το θέμα ειναι οτι μου κάνει κάτι restart και μου ζητάει πιν...πως μπορούμε να λυσουμε αυτό το πρόβλημα???(επείσης να σημειώσω ότι που και που δεν μου εδειχνε την κάρτα μνήμης).η έκδοση του τηλεφώνου ειναι V10b-OCT-01-2010 με android 2.2...h sd που χρησιμοποιώ είναι 4class 8 gb.θα ήθελα να με βοηθήσετε να κάνω κάτι για να μην έχω restart...ευχαριστώ πολύ προκαταβολήκα...(αν το στείλω στην lg θα λυθεί το πρόβλημα?)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση προσπαθησα να κάνω το update μεσα απο το προγραμμα της lg και κόλλησε στο 4%...διάβασα κάποια πραγματάκια σε πιο παλιά ποστ...(στο τηλέφωνο δεν εχει γίνει root)...το θέμα είναι οτι μετα το κόλλημα ποθ έφαγε στο 4% το τηλέφονο είχε μήνει σε κίτρινη οθόνη ,έβγαλα μπαταρία και την έβαλα ξανά το κηνιτο δούλεψε κανονικά το θέμα ειναι οτι μου κάνει κάτι restart και μου ζητάει πιν...πως μπορούμε να λυσουμε αυτό το πρόβλημα???(επείσης να σημειώσω ότι που και που δεν μου εδειχνε την κάρτα μνήμης).η έκδοση του τηλεφώνου ειναι V10b-OCT-01-2010 με android 2.2...h sd που χρησιμοποιώ είναι 4class 8 gb.θα ήθελα να με βοηθήσετε να κάνω κάτι για να μην έχω restart...ευχαριστώ πολύ προκαταβολήκα...(αν το στείλω στην lg θα λυθεί το πρόβλημα?)

 

τελικά το update έγινε...τώρα ερώτηση πως γίνετε να μεταφερθουν όλες οι εφαρμογές στην sd???υπάρχει κάποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

μπες μεσα στις ρυθμισεις για τις εφαρμογες και δες ποιες μπορουν να πανε στην sd (αν δεν εχουν παει καποιες απο μονες τους) και επελεξε να μεταφερθουν

 

απλη διαδικασια

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μπες μεσα στις ρυθμισεις για τις εφαρμογες και δες ποιες μπορουν να πανε στην sd (αν δεν εχουν παει καποιες απο μονες τους) και επελεξε να μεταφερθουν

 

απλη διαδικασια

 

οκ ευχαριστω φιλε μου ομως υπαρχουν καποιες εφαρμογες οι οποιες δεν μετακινουνται yparxei κάποιο προγραμμα για να γίνει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ ευχαριστω φιλε μου ομως υπαρχουν καποιες εφαρμογες οι οποιες δεν μετακινουνται yparxei κάποιο προγραμμα για να γίνει αυτο?

 

Οι περισσότερες δεν μετακινούνται. Χρειάζεται να βάλεις cooked rom για να το κάνεις αυτό αλλά δεν στο συνιστώ γιατί θα έχεις παράπλευρα προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες δεν μετακινούνται. Χρειάζεται να βάλεις cooked rom για να το κάνεις αυτό αλλά δεν στο συνιστώ γιατί θα έχεις παράπλευρα προβλήματα.

 

Εκτος αν βαλεις LOL 1.4.2 :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...