Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου ήρθε πίσω από το service το κινητό. Στο χαρτί μου έγραψαν ότι έγινε αλλαγή πλακέτας, μου καθάρισαν την οθόνη που είχε πάρει σκόνη και η πλάκα είναι ότι γράφουν από κάτω με μεγάλα γράμματα και φωτισμένο με μαρκαδοράκι "ΟΙ ΒΙΔΕΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΗΤΑΝ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΕΣ". Έλεος δηλαδή μου πούλησαν πειραγμένο κινητό;;; Πλάκα μου κάνουν; Αφού εγώ δεν είχα πειράξει τίποτα.

Το χειρότερο όμως είναι άλλο τώρα..απέκτησε το πρόβλημα που φοβόμουν και έχουν όσοι το στέλνουν για service...δε σβήνει η οθόνη και δε συνδέεται στο pc.. Ας απαντήσουν αν μπορούν αυτοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα να μου πουν τι έκαναν (το στείλατε πάλι για service;)

Πάντως αν αυτό έχει συμβεί και σε άλλους και το έχουν αναφέρει στην lg και συνεχίζει και βάζει τις ίδιες πλακέτες τι να πω, έλεος.

 

Welcome to the club και συ!!Γιναμε 4 νομίζω και αυξανόμαστε συνεχώς!!Δεν γίνεται τίποτα, εγώ σήμερα το ξαναέστειλα 2 φορά!!Τα ίδια προβλήματα και γω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθεια.. προσπαθώ να κάνω sync το κινητό με το PC Suite και δεν γίνεται με τίποτα. στο Help γράφει

 

If the USB connection mode selection screen does not appear when connecting your phone using a USB cable

 

Select [Connect] from the [settings] menu of your phone.

Select [uSB connection mode].

Make sure that the [Always ask] option is selected.

 

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα την επιλογή Connect στο [settings] menu μήπως κάνω κάτι λάθος? Έχω την V10b-OCT-01-2010.

 

εχει επιλογη μεσα που την επιλεγεις αν θες το πισι σου να δει το τηλεφωνο ως αποθηκευτικο χωρο. αλλιως το βλεπει ως τηλεφωνο και κανεις κανονικα sync

 

για να το κανεις αυτο ομως πρεπει να εχεις περασει τους usb drivers εκτος απο τη σουιτα. αλλιως δε θα στο αναγνωρισει. τους usb drivers τους περνας απο το lg mobile tool

 

και θα σου βγαλει αυτη την εικονα

 

http://htcphones.us/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/1263e_thumb_tall_android-froyo-mount.png

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club και συ!!Γιναμε 4 νομίζω και αυξανόμαστε συνεχώς!!Δεν γίνεται τίποτα, εγώ σήμερα το ξαναέστειλα 2 φορά!!Τα ίδια προβλήματα και γω....

 

Πήρα πάλι τηλέφωνο και αύριο φεύγει και μένα για 2ο service πφφφφ.. Ελπίζω να επιστρέψει και να λειτουργεί σωστά..Κρίμα γιατί είναι ωραίο κινητάκι και μας έχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε το πρωί ότι δεν υπάρχει κάρτα μνήμης στην συσκευή,έβγαλα την κάρτα και την ξανά έβαλα και προς το παρών δεν μου το έχει ξαναβγάλει.Άντε να δούμε...........έχω ακόμα την εργοστασιακή κάρτα μνήμης:rolleyes:

Εμένα μου το κάνει αρκετά συχνά, πχ σήμερα το πρωί το έκανε μετά από 2-3 ημέρες.

Με την εργοστασιακή και εγώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει αρκετά συχνά, πχ σήμερα το πρωί το έκανε μετά από 2-3 ημέρες.

Με την εργοστασιακή και εγώ.

Για να δούμε,ελπίζω να ήταν τυχαίο:worry:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε το πρωί ότι δεν υπάρχει κάρτα μνήμης στην συσκευή,έβγαλα την κάρτα και την ξανά έβαλα και προς το παρών δεν μου το έχει ξαναβγάλει.Άντε να δούμε...........έχω ακόμα την εργοστασιακή κάρτα μνήμης:rolleyes:

 

welcome to the club αδερφε! σε πολλους το κανει αυτο και απ'οτι καταλαβα λυση δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

ηχο εχει την στιγμη που ερχεται το μυνημα,μετα αν δεν εχει διαβαστη εχει εικονιδιο επανω αριστερα στην μπαρα με τα αλλα εικονιδια,μπαταρια σημα κλπ

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

θα μπορούσες να μου πεις που πάω και ενεργοποιώ αυτή την επιλογή γιατί εμένα ούτε ήχο μου κάνει ούτε μήνυμα έρχεται

 

Ευχαριστώ πολύ

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

βρηκα τη λυση :D:D

 

τελικα με το default theme δε φαινονται οι εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στην SD καρτα. εβαλα το go launcher και τις βλεπω κανονικα!

 

τι κουλο ειναι αυτο? σας το κανει και εσας αυτο η ειναι bug του software?

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club και συ!!Γιναμε 4 νομίζω και αυξανόμαστε συνεχώς!!Δεν γίνεται τίποτα, εγώ σήμερα το ξαναέστειλα 2 φορά!!Τα ίδια προβλήματα και γω....

 

σημερα το εδωσα σε εξουσιοδοτημενο σερβις περιοχη αμπελοκηπων...μου ειπανε για τον αισθητηρα οτι εχει προβλημα και οτι θα ειναι ετοιμο αυριο...ιδωμεν...ελπιζω να γλιτωσω την ..σαλονικη....:(

Link to comment
Share on other sites

παιδες εμενα το firmware ειναι 10a και απο οτι ειδα ειναι απο γερμανια και το πηρα απο wind.

Τωρα τι πρεπει να κανω για να βαλω ελληνικο firmware και απο που????

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

θελω απαντηση απο καποιον που εβαλε custom rom, στο sdk tools στο pc , παιδευτηκε καθολου? τι εκανε ακριβως?και σε τι λειτουργικο....Εγω παιδες με το θεμα της καρτας μνημης, απλα ζω καθημερινα....

@Argonath , φιλαρακι απ οτι εχω εντυπωση την ιδια αλλαγη συσκευων καναμε... 5530 xm nokia δεν ειχες?

Link to comment
Share on other sites

θελω απαντηση απο καποιον που εβαλε custom rom, στο sdk tools στο pc , παιδευτηκε καθολου? τι εκανε ακριβως?και σε τι λειτουργικο....Εγω παιδες με το θεμα της καρτας μνημης, απλα ζω καθημερινα....

@Argonath , φιλαρακι απ οτι εχω εντυπωση την ιδια αλλαγη συσκευων καναμε... 5530 xm nokia δεν ειχες?

 

 

Χθες πάλευα να το περάσω κι εγώ...

Έψαξα στο Google για όλα τα αρχεία.Το τελευταίο JDK έχει και το JRE μέσα του οπότε με μία εγκατάσταση ξεμπερδεύεις με το Java.

Όταν κάνεις εγκατάσταση το sdk,και κάνεις τα πράγματα που λέει ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα,και οταν αλλάζεις τις παραμέτρους στο path στο τέλος προσθέτεις

;C:\android-sdk-windows\platform-tools

 

και όχι ;C:\android-sdk-windows\tools

 

για να κάνεις να λειτουργήσει η εντολή adb από cmd κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πάλευα να το περάσω κι εγώ...

Έψαξα στο Google για όλα τα αρχεία.Το τελευταίο JDK έχει και το JRE μέσα του οπότε με μία εγκατάσταση ξεμπερδεύεις με το Java.

Όταν κάνεις εγκατάσταση το sdk,και κάνεις τα πράγματα που λέει ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα,και οταν αλλάζεις τις παραμέτρους στο path στο τέλος προσθέτεις

;C:\android-sdk-windows\platform-tools

 

και όχι ;C:\android-sdk-windows\tools

 

για να κάνεις να λειτουργήσει η εντολή adb από cmd κατευθείαν...

 

το θεμα ειναι οτι μετα την εγκατασταση αυτων που λεει , ποτε μεσα στο path δεν ηταν ετσι οπως τα λεγε....τι εκανες ακριβως.? θα εκτιμουσα την οποιαδηποτε βοηθεια σου... :D

 

edit: ενα λαθακι που δεν εβλεπα. διορθωθηκε. ευχαριστω φιλαρακι :D adb runs! τωρα θα παω στην γυναικα και το βραδυ θα ξεκινησω το flashing!!! προτιμωμενη ρομ για hw accelaration??? να παιξουμε και κανα game δλδ περα απ ολα τα αλλα....:D

Edited by patrik85
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι μετα την εγκατασταση αυτων που λεει , ποτε μεσα στο path δεν ηταν ετσι οπως τα λεγε....τι εκανες ακριβως.? θα εκτιμουσα την οποιαδηποτε βοηθεια σου... :D

 

edit: ενα λαθακι που δεν εβλεπα. διορθωθηκε. ευχαριστω φιλαρακι :D adb runs! τωρα θα παω στην γυναικα και το βραδυ θα ξεκινησω το flashing!!! προτιμωμενη ρομ για hw accelaration??? να παιξουμε και κανα game δλδ περα απ ολα τα αλλα....:D

 

ενα delete παρακαλω.καταλαθος 2 post

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι μετα την εγκατασταση αυτων που λεει , ποτε μεσα στο path δεν ηταν ετσι οπως τα λεγε....τι εκανες ακριβως.? θα εκτιμουσα την οποιαδηποτε βοηθεια σου... :D

 

edit: ενα λαθακι που δεν εβλεπα. διορθωθηκε. ευχαριστω φιλαρακι :D adb runs! τωρα θα παω στην γυναικα και το βραδυ θα ξεκινησω το flashing!!! προτιμωμενη ρομ για hw accelaration??? να παιξουμε και κανα game δλδ περα απ ολα τα αλλα....:D

 

My pleasure...;)

Εγώ περιμένω, όποτε μπορέσω, να πάρω μία κάρα μνήμης πριν αρχίσω τα φλασαρίσματα καθώς όλες οι rom προτείνουν class4+ κάρτες.

Ελπίζω όποτε με το καλό μας δώσει η LG το 2.3 φλασάροντας το αυθεντικό firmware να το έχουμε κι εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να πάρω μια Toshiba sd card 8GB για να αντικαταστήσω την κάρτα που έρχεται με το κινητο (2 GB).

Ερώτηση. Πως θα αντιγράψω τα περιεχόμενα (αρχεία, φακέλους , τα πάντα) της παλιάς ??

Κλασσικά με υπολογιστη copy paste (παλιά προς καινούρια)

ή πρέπει να βάλω την καινούρια στο κινητο , να της κάνω διαμόρφωση και μετά να περάσω φακέλους κτλ από την παλιά???

 

Τελικά έκανα copy paste και λειτουργεί μια χαρά.

Edited by jobous

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

θελω απαντηση απο καποιον που εβαλε custom rom, στο sdk tools στο pc , παιδευτηκε καθολου? τι εκανε ακριβως?και σε τι λειτουργικο....Εγω παιδες με το θεμα της καρτας μνημης, απλα ζω καθημερινα....

@Argonath , φιλαρακι απ οτι εχω εντυπωση την ιδια αλλαγη συσκευων καναμε... 5530 xm nokia δεν ειχες?

Ναι περίπου φίλε μου,είχα το 5530 κάποια εποχή:happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που μας κλεψουν το κινητο,κουφια ωρα, υπαρχει κλειδωμα συσκευης; γιατι μονο για sim βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

θα μπορούσες να μου πεις που πάω και ενεργοποιώ αυτή την επιλογή γιατί εμένα ούτε ήχο μου κάνει ούτε μήνυμα έρχεται

 

Ευχαριστώ πολύ

 

πας ρυθμησεις ,ηχος,ηχος ειδοποιησεων

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν εκτός αν κρατάς το μικρόφωνο πολύ κοντά στο στόμα σου.

Σε ποιον δωσανε; εδω το 2.2 τρεχουν να δωσουν ακομα σε αλλους...

 

παρεμπιπτοντως κανα handsfree της προκοπης που χρησιμοποιει κανεις γιατι το δικο μας εχει προβλημα στο μικροφωνο

 

 

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

welcome to the club αδερφε! σε πολλους το κανει αυτο και απ'οτι καταλαβα λυση δεν υπαρχει.

 

Μέχρι τώρα μόνο με αλλαγή της μνήμης με class 6+

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προτιμωμενη ρομ για hw accelaration??? να παιξουμε και κανα game δλδ περα απ ολα τα αλλα....:D

 

games παιζεις και με την stock rom. :p

το hardware acceleration ειναι για το μενου. τυπικο παραδειγμα ειναι ο rock player που σε ρωταει αν θες hardware η software acceleration

 

Σε περιπτωση που μας κλεψουν το κινητο,κουφια ωρα, υπαρχει κλειδωμα συσκευης; γιατι μονο για sim βρισκω

 

υπαρχει. στις ρυθμισεις ειναι

 

παιδες εμενα το firmware ειναι 10a και απο οτι ειδα ειναι απο γερμανια και το πηρα απο wind.

Τωρα τι πρεπει να κανω για να βαλω ελληνικο firmware και απο που????

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

εσυ που εχεις v10a μπορεις να μου κανεις μια χαρη? κατεβασε καποια εφαρμογη απο το μαρκετ περασε τη στην sd καρτα κανε restart το κινητο και πες μου αν βλεπεις την εφαρμογη απο το κεντρικο μενου οπως την εβλεπες πριν

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....το παρελαβα και εγω χθες..μπορειτε να μου πειτε αν ειναι αρκετο για να μην χρεωνομαι data να κλεισω το 4 εικονοδιο απο την status bar...η πρεπει να κανω και τιποτα extra..???

eyxaristw για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

εσυ που εχεις v10a μπορεις να μου κανεις μια χαρη? κατεβασε καποια εφαρμογη απο το μαρκετ περασε τη στην sd καρτα κανε restart το κινητο και πες μου αν βλεπεις την εφαρμογη απο το κεντρικο μενου οπως την εβλεπες πριν

 

Το εχω κάνει και τις βλέπω μια χαρά. Τώρα με το δικό μου θέμα ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι μετα την εγκατασταση αυτων που λεει , ποτε μεσα στο path δεν ηταν ετσι οπως τα λεγε....τι εκανες ακριβως.? θα εκτιμουσα την οποιαδηποτε βοηθεια σου... :D

 

edit: ενα λαθακι που δεν εβλεπα. διορθωθηκε. ευχαριστω φιλαρακι :D adb runs! τωρα θα παω στην γυναικα και το βραδυ θα ξεκινησω το flashing!!! προτιμωμενη ρομ για hw accelaration??? να παιξουμε και κανα game δλδ περα απ ολα τα αλλα....:D

 

Σωστός φίλε, το σωστο path σε windows xp είναι

 

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\WINDOWS\system32\WindowsPowerShell\v1.0;C:\android-sdk-windows\platform-tools

 

Για rom σου προτείνω την megatron άν θεσ overclock αλλά εφώ χρησιμοποιώ την OPTIMUS X ROM ή οποία έχει στύλ gingerbread. Στον οδηγό της προηγόυμενης σελίδας έχω λίνκ για όλέσ τισς rom που υπάρχουν για το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...