Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος ρε παίδες να λυθεί το ερώτημα που έθεσα πριν γτ είχα διαβάσει ότι στην 2.2 μπορείς να τα περάσεις στην sd τα προγράμματα...Ξαναρωτάω γτ με ενδιαφέρει άμεσα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το sar δεν το έχω ψάξει. ούτε του ericsson αλλα ούτε του lg το έχω δει.

απο μπαταρία σου κρατάει 2-3 μερούλες?

ευχαριστώ

 

H μπαταρία θέλει 20+ μέρες για να αποκτήσει την πλήρη ευρύτητά της και εγω δεν το έχω τόσο ακόμα αλλά, 3 μέρες γεμάτες πιστεύω.

Με σχετικά λίγη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ρε παίδες να λυθεί το ερώτημα που έθεσα πριν γτ είχα διαβάσει ότι στην 2.2 μπορείς να τα περάσεις στην sd τα προγράμματα...Ξαναρωτάω γτ με ενδιαφέρει άμεσα!

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Όσες γίνονται από το μενού του κινητού καλώς,αλλιώς είχε αναφερθεί πριν κάτι μέρες το Move2SD Enabler από το market,αλλά προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό να το μάθω.

 

Υπαρχουν εφαρμογες που περνανε και αλλες οχι, ειναι θεμα εφαρμογης.

Η μνημη,πρωσοπικα, ειναι μια χαρα. Εχω 4 προγραμματα πλοηγησης και κατι αλλα λιγα και δεν ειναι στο μισο. Καποιος σε προηγουμενο ποστ ειπε οτι με καποια εφαρμογη και ενω εισαι root περνανε ολες στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είχα κάνει την ίδια ερώτηση όταν πήρα το κινητό, αλλά δυστυχώς, επειδή ήταν αρχή δεν είχα βρει κάποια λύση, οπότε πήρα το θάρρος να ξαναρωτήσω.

Αγόρασα το κινητό την πρώτη μέρα που ήρθε στην Ελλάδα. Προσπαθώ να του κάνω αναβάθμιση από την έκδοση v10a στην v10b που έχει βγει για την Ελλάδα, αλλά στο updater μου λέει ότι έχω την πιο ενημερωμένη έκδοση.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω έστω και μόνος μου την έκδοση v10b;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είχα κάνει την ίδια ερώτηση όταν πήρα το κινητό, αλλά δυστυχώς, επειδή ήταν αρχή δεν είχα βρει κάποια λύση, οπότε πήρα το θάρρος να ξαναρωτήσω.

Αγόρασα το κινητό την πρώτη μέρα που ήρθε στην Ελλάδα. Προσπαθώ να του κάνω αναβάθμιση από την έκδοση v10a στην v10b που έχει βγει για την Ελλάδα, αλλά στο updater μου λέει ότι έχω την πιο ενημερωμένη έκδοση.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω έστω και μόνος μου την έκδοση v10b;

Δοκίμασες on line ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν εφαρμογες που περνανε και αλλες οχι, ειναι θεμα εφαρμογης.

Η μνημη,πρωσοπικα, ειναι μια χαρα. Εχω 4 προγραμματα πλοηγησης και κατι αλλα λιγα και δεν ειναι στο μισο. Καποιος σε προηγουμενο ποστ ειπε οτι με καποια εφαρμογη και ενω εισαι root περνανε ολες στην καρτα.

 

Thanks mate.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 βδομάδες στο service και την αλλαγή του IME λόγω περίεργου προβλήματος με το σήμα χτες το κινητό ήρθε στα χέρια μου πάλι. Ωωω τι χαρά!!!Πολύ θα τη ήθελα αλλά το κινητό αύριο πάλι σούμπιτο ξανά για service!! Ενώ το πρόβλημα με τις κλήσεις και τα μηνύματα που είχα λύθηκε τώρα προέκυψε άλλο. Ο θόνη δεν σβύνει με τίποτα μόνη της όσο και αν ρυθμίζω το χρόνο αναμονή της και το χειρότερο είναι ότι ανοίγει μόνη της και παραμένει συνεχώς αναμένη! Έλεος πια!Μιλάμε για ένα κινητό που έχει πουλήσει 2-3 εκατομμύρια απ ότι λένε και όλη η ατυχία έπεσε σε μένα???Έχω απογητευτεί πολύ από την όλη ίστορία και με την LG που υποτίθετε ότι μου το επιστρέψανε έπειτα από πετυχημένο έλεγχο.
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι το κινητο αρχικα αργουσε να φορτωσει και δεν ηταν τοσο γρηγορο μεσα στο μενου κατα το ανοιγμα οπως ηταν αρχικα. δηλαδη το μενου κολλουσε καπως στο scrolling οπως τα windows που θελουν καποιο χρονο αφου bootaroun και μεχρι να φορτωθουν πραγματα στη μνημη να υπαρχει μια μικρη καθυστερηση. του εκανα ενα hard reset και επανηλθε στην κανονικη ταχυτητα.

 

εχω την εντυπωση οτι δε πρεπει να γεμιζει η εσωτερικη μνημη που ειναι 174MB (οχι 170 ετσι μου λεει εμενα) γιατι καθιστα το τηλεφωνο πιο αργο

 

Παιδία SOS. Εκανα νέα σύνδεση και αύριο πρέπει να πάω πάρω την συσκευή μου.

έχω 270e επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο LG OPTIMUS ONE WITH GOOGLE P500

και SONY ERICSSON X10 MINI PRO. θα εκτιμούσα να ακούσω την γνώμη σας.

επίσης η LG θα αναβαθμίση σε 2.3 adroid? και ένα πρόβλημα που δίαβασα σχετικά με τις κάρτες μνήμης? θα πρέπει να αγοράσω ΚΑΙ κάρτα μνήμης?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω :rolleyes:

 

 

το lg θα παρεις.

 

ασχετο αλλα ειδατε ποσο κανει το x10 mini? 149 ευρω.

και το x10 μινι pro που διαφερει μονο οτι εχει φυσικο qwerty? 285

ΞΕΦΤΙΛΑ

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=53076&selectedCategoryId=93

 

 

εγω εχω προβλημα στο οτι δεν διαβαζει το κινητο τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει στην SD καρτα ενω τα δεδομενα τα βλεπει κανονικα και δεν εχω προβλημα προσβασης οτι που εχει κανενα καποιο κολπο. εχω την καρτα απο τη μανα της. εχετε καμια λυση γιαυτο? και φορματ απο το κινητο της εκανα αλλα τιποτα

 

ενω βλεπω τις εφαρμογες μεσα απο τις ρυθμισεις οταν επιλεγω την καρτα απο το κεντρικο μενου εξαφανιζονται τα εικονιδια και για να εμφανιστουν παλι πρεπει να τις μεταφερω στο τηλεφωνο και να κανω restart το κινητο

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση κρίσεως..Το πήρα και εγώ σήμερα το τηλέφωνο και δεν ξέρω αν γίνετε τις εφαρμογές που κατεβάζω να τις περνάω όλες στην κάρτα sd.Παράδειγμα ο astro file manager έχει περαστεί στην μνήμη του lg και δεν γίνετε μεταφορα στην sd...Ελπίζω να υπάρχει τρόπος γιατί ειναι πολύ λίγη η μνήμη του κινητού.

κατεβασε το move2sd απο market

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..πριν 2 μερες πηρα το κινητο απο το σερβις της αντιπροσωπειας,λογω αλλαγης πλακετας....εχω παρατηρησει ομως οτι ενω απενεργοποιω την οθονη το κινητο αναβει μονο του μετα απο λιγο με αποτελεσμα να μου τρωει την μπαταρια...επισης δεν μπενει στην αναμονη που το εχω ριθμισει μετα απο 30 δευτερολεπτα...εχει παρουσιασει σε κανεναν κατι παρομοιο???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 βδομάδες στο service και την αλλαγή του IME λόγω περίεργου προβλήματος με το σήμα χτες το κινητό ήρθε στα χέρια μου πάλι. Ωωω τι χαρά!!!Πολύ θα τη ήθελα αλλά το κινητό αύριο πάλι σούμπιτο ξανά για service!! Ενώ το πρόβλημα με τις κλήσεις και τα μηνύματα που είχα λύθηκε τώρα προέκυψε άλλο. Ο θόνη δεν σβύνει με τίποτα μόνη της όσο και αν ρυθμίζω το χρόνο αναμονή της και το χειρότερο είναι ότι ανοίγει μόνη της και παραμένει συνεχώς αναμένη! Έλεος πια!Μιλάμε για ένα κινητό που έχει πουλήσει 2-3 εκατομμύρια απ ότι λένε και όλη η ατυχία έπεσε σε μένα???Έχω απογητευτεί πολύ από την όλη ίστορία και με την LG που υποτίθετε ότι μου το επιστρέψανε έπειτα από πετυχημένο έλεγχο.

 

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κ εγω......βρηκες λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..πριν 2 μερες πηρα το κινητο απο το σερβις της αντιπροσωπειας,λογω αλλαγης πλακετας....εχω παρατηρησει ομως οτι ενω απενεργοποιω την οθονη το κινητο αναβει μονο του μετα απο λιγο με αποτελεσμα να μου τρωει την μπαταρια...επισης δεν μπενει στην αναμονη που το εχω ριθμισει μετα απο 30 δευτερολεπτα...εχει παρουσιασει σε κανεναν κατι παρομοιο???

 

4 post πιο πανω! Γινατε 2 με αυτο το προβλημα....δοκιμααε hard reset me home+volume down+power οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο μπας και γινει τιποτα αλλα μαλλον παει service again

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα...

ημουν παρατηρητης του site,πλεον και μελος...

εχω ενα nokia 5800 και πιστευω απολυτα ικανοποιημενος τα 2 χρονια που το εχω...

αλλα με το πληρωμα του χρονου και τα smarthphones ηρθε η ωρα αντικαταστασης..μια απλη ερωτηση λοιπον επειδη ειναι μια απο τις 2 επιλογες μου το optimus....

optimus η htc legend?

αξιζει τελικα η θα μας φαει το service???:worry:

Link to comment
Share on other sites

4 post πιο πανω! Γινατε 2 με αυτο το προβλημα....δοκιμααε hard reset me home+volume down+power οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο μπας και γινει τιποτα αλλα μαλλον παει service again

 

Όχι δεν έχω βρει λύση ακόμα. Εχω κάνει 2 φορές επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και hard reset. Το πρόβλημα παραμένει. Επιπλέον σε 2 υπολογιστές το κινητό δεν αναγνωρίζεται με τίποτα. Δεν βγαίνει καν η επιλογή mass storage και εννοείται ότι δεν συνδέται με pc suite. Όσο το επεξεργάζομαι βγαίνουν κ αλλα στην φόρα. Έλεος. Να ρωτήσω τους υπόλοιπους εδω μέσα να μου πουν στις πληροφορίες του τηλεφώνου τι τους γράφει?

Το android είναι 2.2 ή 2.2.1 γιατί πριν το service κάτι τέτοιο θυμώμουν.

επιπλέον αν μπορείτε να μου πείτε τι kernel φοράτε και το λογισμικό φαντάζομαι σε όλους είναι V10b

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βρει λύση ακόμα. Εχω κάνει 2 φορές επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και hard reset. Το πρόβλημα παραμένει. Επιπλέον σε 2 υπολογιστές το κινητό δεν αναγνωρίζεται με τίποτα. Δεν βγαίνει καν η επιλογή mass storage και εννοείται ότι δεν συνδέται με pc suite. Όσο το επεξεργάζομαι βγαίνουν κ αλλα στην φόρα. Έλεος. Να ρωτήσω τους υπόλοιπους εδω μέσα να μου πουν στις πληροφορίες του τηλεφώνου τι τους γράφει?

Το android είναι 2.2 ή 2.2.1 γιατί πριν το service κάτι τέτοιο θυμώμουν.

επιπλέον αν μπορείτε να μου πείτε τι kernel φοράτε και το λογισμικό φαντάζομαι σε όλους είναι V10b

 

εγω επικοινωνησα με την αντιπροσωπεια και μου ειπανε αν θελω να αποφυγω την ιδια διαδικασια παραλαβη απο courier και αποστολη θεσαλλονικη παλι....και χρονο...υπαρχει ενα σερβις στους αμπελοκηπους να απευθυνθω εκει ...αν θες σου στελνω το τηλεφωνο κ την διευθυνση σε pm...θα παω απο δευτερα αν συνεχιστει το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Legend , απο οτι ειδα αρκετα καλυτερο

 

καλα αρκετα καλυτερο δεν ειναι. λιγο καλυτερο αλλα χανει σε ram

Link to comment
Share on other sites

Επισης το legend δεν νομιζω να παει σε android 2.3 που θα παει το optimus...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Thanks mate.

 

Φιλε σου ειπα βλακεια... σου απαντησα για ram.

ο φιλος admen προτεινε το προγραμματακι mini info , δεν το ηξερα... το κατεβασα και ειναι πολυ καλο και εκει ειδα οτι κ εγω εχω πολυ λιγη εναπομηνουσα μνημη:cry:

εφαγα ολο το νετ σημερα κ βρηκα το προγραμμα που σου δινει το κλειδι για να το κανεις full εκδοση @@@@@@@.filesonic.com/file/30670325

Τελος, να πω οτι το ενω δεν ηθελα να κανω root το κινητο επειδη το βρισκω μια χαρα μαλλον θα το κανω για να μπορεσω με το προγραμμα move2sd enabler που προτεινε καποιο παιδι να περασω οσες εφαρμογες μπορω στην sd γιατι σε λιγο θα φουλαρω.

Οποτε ,θελω τα φωτα σας..

υπαρχει καποιος τροπος να κανω ολικο backup? εκδοση ram ,κλπ αν κατι παει στραβα

Αν χαλασει κατι του συστηματος (οχι εφαρμογη) με hard reset διορθωνεται; ακομα και χωρις Unroot σε περιπτωση που το κινητο ειναι κλειστο; και κατι τελευταιο... μπορω να το κανω root να κανω οτι θελω, πχ. να περασω εφαρμογες στην sd , να ριξω την ταχυτητα του επεξεργαστη οταν ειναι σε αναμονη κλπ και μετα να κανω unroot και να διατηρηθουν οι ρυθμισεις μου ή χανονται?

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε αυτο ρωτουσα κ εγω πριν...απαντηση ντεν πηρα αλλα δεν πειραζει...το ψαξα κ το βρηκα....:happy:

 

λοιπον...το συνδεεις με το USB κανονικα κ μετα πας...ρυθμισεις==>αποθηκευση σε καρτα SD==>μαζικης αποθηκευσης μονο.....τοτε σου ανοιγει στο PC σαν ενας σκληρος κ βρισκεις το προγραμμα κ το κανεις εγκατασταση κ βουαλα.....:cool:

 

Μου έβγαλε την παναγία μέχρι να το δει...

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Λειτούργησε...

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση ρε παιδια....κανει σε κανεναν σας μια στο τοσο restar το κινητο ετσι στα καλα καθουμενα...ειναι θεμα αναβαθμησης που μου το κανει εμενα η θελει service;

μου το κανει 1 φορα την βδομαδα ασ πουμε με την προυποθεση οτι το κινητο δεν κλεινει ΠΟΤΕ.

pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...