Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρελήφθη το κινητό και φορτίζει κλειστό.

Όσο φορτίζει, έριξα μιά ματιά στις οδηγίες χρήσης.

Αυτό που είδα ρε παιδιά είναι οτι γράφει οτι πρέπει την κάρτα μνήμης να την κάνουμε διαμόρφωση. Σε παλιότερα κινητά, αυτό δεν χρειαζόταν.Μήπως αυτό είναι το πρόβλημα ? Χαζό αλλά να το ρωτήσω.

Αυτό το κάνατε εσείς ???

Το κινητό είχε μέσα μια samsung 2gb χωρίς να γράφει κάπου class.

Εγώ την έβγαλα και έβαλα μία που είχα απο το ΝΟΚΙΑ, 4gb που ούτε σ' αυτή είδα κάπου class.

Πιστεύω να μην έχω πρόβλημα, αν και σκέφτομαι να ξαναβάλω τη μαμά κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφαγε τρελη ητα το κινητο στα games. δεν παλευεται πραγματικα

 

το touchscreen bug μου μεσα :X:X

 

ποτε θα ερθει η 2.3???

απορω τετοια @@ πως δεν την πηραν πρεφα τοσο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα αντιμετωπιζεις με την οθονη Voltron? Το δικο μου παντως μια χαρα ειναι και στο Angry Birds και στο Ninjump. Α, να ρωτησω, χρησιμοποιειτε προστατευτικα οθονης? Αν ναι, ποια?
Link to comment
Share on other sites

ειναι για τα games που χρειαζεται να εχεις κρατημενο το δαχτυλο στην οθονη δηλαδη ολα τα gameboy, snes κλπ emulators.....:cry:

 

και επισης κατι που παρατηρησα....δεν ειναι μονο οτι οταν διασταυρωνονται οι αξονες δεν ακολουθουν σωστα τα δαχτυλα αλλα και δεν αναγνωριζονται ταυτοχρονα πατηματα!

 

δηλαδη αν στο sms πατησεις σε keypad μορφη ταυτοχρονα 2 πληκτρα θα παρατηρησετε θεμα. πρεπει ενα δαχτυλο να ειναι σηκωμενο οταν παταει το αλλο.

 

στο gameboy δηλαδη που πρεπει να εχεις πατημενο το σταυρο κατευθυνσης και να πατας τα A B εχει θεμα

 

φαινεται το dual touch ειναι μονο για gestures και αυτα χωρις να διασταυρωνονται οι αξονες

 

EDIT

 

φαινεται οτι βρηκα λυση!!!

 

αν αλλαξεις το layout και βαλεις τα ΑΒ αντιδιαμετρικα απεναντι απο το σταυρο στην αλλη ακρη της οθονης φαινεται οτι δεν εχεις θεμα. ειδα απο βιντεο. θα το δοκιμασω και θα επανελθω.

 

EDIT

 

μπα μουφα ειναι. δε λεω απο πριν ειναι καλυτερο αλλα δε μπορεις να παιξεις τετρις ετσι. επισης αν το εχει παρατηρησει κανεις.

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσψ παιδιά κάτι?

Έχω ανοιχτό τον συγχρονισμό αλλά μου τον κάνει μία φορά την ημέρα...

Πώς μπορώ να ρυθμίσω να κάνει ανανέωση και να κοιτάει τους λογαριασμούς twitter,gmail,FB που έχω βάλει μέσα?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας γιατι διαφορετικες χωρες εχουν διαφορετικες εκδοσεις λογισμικου?

 

στην αγγλια ειναι η v10a

στην ελλαδα η v10c

στην ιταλια η v10b

στην γερμανια η v10c

στην γαλλια η v10d

 

τι γινεται? :wacko::wacko::wacko:

 

κανονικα δε πρεπει να υπαρχει συγχρονισμος οπως κανει και η νοκια?

 

αν κανω update εγω που εχω την v10a σε μια εκδοση των αλλων χωρων θα προκαλεσω σφαλμα στο κινητο? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα v10c; το χει κανεις;

 

 

Κάποιο λάθος θα έχει γίνει,εδώ έχουμε την V10B ακόμα...

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος "νόμιμος"¨και εντός εγγύησης τρόπος να περάσεις λογισμικό άλλης χώρας.

Και φανταστείτε για να ργούμε τόσο στις ενημερώσεις λογισμικού,τί θα γίνει με το 2.3

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μιά βοήθεια παρακαλώ.

Κατέβασα το ΟΠΕΡΑ ΜΙΝΙ και όλα καλά.

Αλλά, γράφω μία διεύθυνση ή μια λέξη στο google και προσπαθώ να πατήσω enter να ανοίξει η σελίδα.

ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΤΑΝΕ ENTER ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?

Έχω πάθει πλάκα. Πρώτη φορά χρησιμοποιω τον όπερα και enter δεν βρίσκω.

Την βοήθειά σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

και βασικα ειναι απαραδεχτοι που με 2εκτομμυρια πωλησεις ( αν δε κανω λαθος) δεν εχουν εχουν βγαλει σε συνεννοηση με την Adobe μια εκδοση flash player, γιατι δε νομιζω οτι δε "σηκωνει" το κινητο flash απλα μεχρι στιγμης δεν ειναι συμβατα... κανω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος θα έχει γίνει,εδώ έχουμε την V10B ακόμα...

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος "νόμιμος"¨και εντός εγγύησης τρόπος να περάσεις λογισμικό άλλης χώρας.

Και φανταστείτε για να ργούμε τόσο στις ενημερώσεις λογισμικού,τί θα γίνει με το 2.3

 

ναι απλα στα supporting models το lg mobile support tool για χωρα ελλαδα βγαζει και ενα europe open v10c :wacko: το οποιο δε ξερω και τι ειναι :p

 

μη σας παρω στο λαιμο μου :p

εδω παντως στην αγγλια η orange το δινει με v10c το carphone με v10b αλλα για τη χωρα αγγλια λεει v10a....

 

αλλα δε μπορω να καταλαβω γιατι στο αγγλικο site της LG αναφερει οτι ειναι διαθεσιμη αναβαθμιση....:wacko:

 

και βασικα ειναι απαραδεχτοι που με 2εκτομμυρια πωλησεις ( αν δε κανω λαθος) δεν εχουν εχουν βγαλει σε συνεννοηση με την Adobe μια εκδοση flash player, γιατι δε νομιζω οτι δε "σηκωνει" το κινητο flash απλα μεχρι στιγμης δεν ειναι συμβατα... κανω λάθος?

 

3+ εκατομμυρια....

 

το 2.2 υποστηριζει κανονικο φλας. το 2.1 φλας lite. το κινητο δεν υποστηριζει κανονικο φλας και επειδη εχει απο τη μανα του τη 2.2 δεν παιρνει και flash lite καταλαβες? ενταξει για μενα μικρο το κακο

 

μπορεις να βαλεις το skyfire που υποστηριζει φλας μεσα στον browser

 

http://www.skyfire.com/product/android

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

ναι απλα στα supporting models το lg mobile support tool για χωρα ελλαδα βγαζει και ενα europe open v10c :wacko: το οποιο δε ξερω και τι ειναι :p

 

μη σας παρω στο λαιμο μου :p

εδω παντως στην αγγλια η orange το δινει με v10c το carphone με v10b αλλα για τη χωρα αγγλια λεει v10a....

 

αλλα δε μπορω να καταλαβω γιατι στο αγγλικο site της LG αναφερει οτι ειναι διαθεσιμη αναβαθμιση....:wacko:

 

Καλά ναι,κι εδώ στο Ελλαδιστάν το Update Tool της LG μία γράφει ότι υπάρχει ενημέρωση και μία όχι...

Είναι ότι να 'ναι που λέει και το τραγούδι...:whistle::music:

Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/lg-optimus-3d-coming-in-mwc-2011-16304

 

οπως με βλεπω θα το πουλησω το κινητο μου....και εχει δε εχει μια εβδομαδα που το αγορασα..... :p:p:p

 

A leaked slide by Nvidia reveals that the 3D-capable version of the Tegra 2 platform is entering mass production. LG registers the lgoptimus3d.nl domain. The yet unannounced LG Optimus 3D pops up at Dutch The Phone House web page. And then here comes this invitation to the LG MWC press conference that reads “Into the New Dimension”. Do you see the pattern?

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/01/lg-3d/gsmarena_001.jpg

 

http://www.gsmarena.com/lg_to_announce_the_optimus_3d_and_a_3d_tablet_at_the_mwc_2011-news-2254.php

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

οπως με βλεπω θα το πουλησω το κινητο μου....και εχει δε εχει μια εβδομαδα που το αγορασα..... :p:p:p

 

Βλέπω να με πλακώνουν στο σπίτι αν ζητήσω πάλι λεφτά για νέο κινητό....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι παιδια ειναι μπομπα. ο κολλητος μου πηρε το Ν8 και οταν παμε για κανα καφε πιο πολυ ασχολουμαστε με το Lg παρα με το N8
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μιά βοήθεια παρακαλώ.

Κατέβασα το ΟΠΕΡΑ ΜΙΝΙ και όλα καλά.

Αλλά, γράφω μία διεύθυνση ή μια λέξη στο google και προσπαθώ να πατήσω enter να ανοίξει η σελίδα.

ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΑΤΑΝΕ ENTER ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?

Έχω πάθει πλάκα. Πρώτη φορά χρησιμοποιω τον όπερα και enter δεν βρίσκω.

Την βοήθειά σας παρακαλώ.

 

απο το πληκτρολόγιο δίπλα στο κουμπι .com οταν βαζεις διεύθυνση και οταν ψαχνεις στο google σου βγάζει ενα μεγενθυντικό φακό δίπλα στην τελεία

 

Υ.Γ και στο πληκτρολογιο LG και στο android ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Thanks, ειναι καλη λες transcend ή να προτιμησω toshiba που πολλα παιδια δεν εχουν θεμα? ( σε toshiba ομως δεν εχω δει κατι σε κλαση 6... μονο 4 , οποτε? toshiba class 4 ή transcend class 6?)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα μια Transcend 4 gb class 6 (αυτη που εχει το λινκ του φιλου πιο πανω) απο το πλαισιο και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα!!!!
Link to comment
Share on other sites

απο το πληκτρολόγιο δίπλα στο κουμπι .com οταν βαζεις διεύθυνση και οταν ψαχνεις στο google σου βγάζει ενα μεγενθυντικό φακό δίπλα στην τελεία

 

Υ.Γ και στο πληκτρολογιο LG και στο android ετσι ειναι.

 

Ευχαριστώ φίλε.

Θα το δώ αύριο που θα πάω σε wi-fi μαγαζί πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα μια Transcend 4 gb class 6 (αυτη που εχει το λινκ του φιλου πιο πανω) απο το πλαισιο και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα!!!!

 

Αν σου είναι εύκολο φίλε,σε μερικές μέρες ενημέρωσέ μας αν έχει κολλήματα με την συγκεκριμένη κάρτα,καθώς λέω να πάρω κι εγώ μία...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,και γιατί ενώ μου εμφανίζει μήνυμα να κάνω αναβάθμιση όταν συνδέομαι με pc suite μου γράφει πως δεν υπάρχει update?:worry: To κάνει σε όλους αυτό έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...