Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.

 

Όταν γράψω ένα μήνυμα σχετικά μεγάλο (πχ 200 χαρακτήρες) στον παραλήπτη φαίνεται το μισό κανονικά και το υπόλοιπο σε αλαμπουρνέζικα τύπου @@&&&^$.

 

Αυτό γίνεται και με handcent και με τη stock εφαρμογή.

Πώς μπορώ να το λύσω; Κινητό ή Cosmote το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις που μπορω να βρω το wisepilot ή καποιο κλειδι,*****? ειναι super για να σου βρησκει σημεια ενδιαφεροντος γυρω σου, θελει συνδεση. Βασικα ειναι πλοηγος αλλα ειναι αχρηστος αφου εχουμε τα αλλα που δεν θελουν συνδεση..Το εχει ενα φιλος μου στο s.e. x10 αλλα αυτου του ειναι προεγκατεστημενο...
Link to comment
Share on other sites

οταν γινει root στη συσκευη κ εμφανιστη το superuser μετα πως λειτουργει, μπορει καποιος φιλος να δωσει καποια οδηγια?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.

 

Όταν γράψω ένα μήνυμα σχετικά μεγάλο (πχ 200 χαρακτήρες) στον παραλήπτη φαίνεται το μισό κανονικά και το υπόλοιπο σε αλαμπουρνέζικα τύπου @@&&&^$.

 

Αυτό γίνεται και με handcent και με τη stock εφαρμογή.

Πώς μπορώ να το λύσω; Κινητό ή Cosmote το πρόβλημα;

 

Βρήκα το πρόβλημα και πραγματικά δεν ξέρω πως να το εξηγήσω απλά.

Είναι από τα πιο κουφά bug που έχω δει.

 

Να πω απλά ότι φταίει το κεφαλαίο Χ όταν έχεις ρυθμίσει τη συσκευή να κάνει αυτόματα το πρώτο γράμμα κεφαλαίο.

 

πχ

Αν ξεκινήσεις νέο μήνυμα και γράψεις χ (μικρό) βλέπεις από κάτω: (159/160)1

Αν όμως γράψεις το Χ (κεφαλαίο) βλέπεις από κάτω: (69/70)1

 

Το δοκίμασα στην πράξη στο μήνυμα που είχε πρόβλημα και από κεφαλαίο το έγραψα μικρό και πήγε κανονικά στον παραλήπτη.

 

Από περιέργεια πείτε αν το παθαίνει κι άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το παθαινεις μονο εσυ, και χ και ψ και ζ με τη stock και παντα 160

Οσον αφορα το φιλο με το root δεν αλλαζει κατι στο κινητο στη λειτουργια, απλα μπορεις να φορτωσεις καποιες extra εφαρμογες απο το market πληρωτεες και μη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το παθαινεις μονο εσυ, και χ και ψ και ζ με τη stock και παντα 160

Οσον αφορα το φιλο με το root δεν αλλαζει κατι στο κινητο στη λειτουργια, απλα μπορεις να φορτωσεις καποιες extra εφαρμογες απο το market πληρωτεες και μη.

 

ευχαριστω για την απαντηση. αντιλαμβανομαι οτι απευθηνεται οντως σε superusers

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν γινει root στη συσκευη κ εμφανιστη το superuser μετα πως λειτουργει, μπορει καποιος φιλος να δωσει καποια οδηγια?

 

νομιζω οτι απλα μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες που θελουν root απο το market. αντιστοιχα του jailbrake στο iphone

 

ευχαριστω για την απαντηση. αντιλαμβανομαι οτι απευθηνεται οντως σε superusers

 

οχι απλα μπορεις να βαλεις εφαρμογες που θελουν root απο το μαρκετ οπως και επισης να αφαιρεσεις αν θελεις εφαρμογες του συστηματος προεγκατεστημενες δηλαδη. βεβαια μετα δε ξερω πως τις επαναφερεις για να μην εχεις θεμα με την εγγυηση (επειδη λεει μεσα οτι αν πειραχτει το συστημα παυεται η εγγυηση)

 

πανω σε αυτο ηθελα να ρωτησω. αν κανεις hard reset επανερχεται το συστημα οπως ηταν πρωτα? χωρις root και με ολες τις προεγκατεστημενες εφαρμογες? σε περιπτωση που το εχεις πειραξει δηλαδη γινεται οπως ηταν απο τη μανα του? αν ξερει καποιος

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Με unroot και hard reset μετα ξαναγυρνα ακριβως οπως το αγορασατε. το εκανα γιατι εγινε μπαχαλο το κινητο, και τωρα ουτε καν root δεν του εκανα. Μαρεσει το original!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το παθαινεις μονο εσυ, και χ και ψ και ζ με τη stock και παντα 160

 

Μάλλον μόνο εγώ το παθαίνω. Πήρα και στην LG κι άκουσα έκπληκτο αυτόν που μου μίλησε και μου πρότεινε να το πάω για service για πιθανή αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο εγώ το παθαίνω. Πήρα και στην LG κι άκουσα έκπληκτο αυτόν που μου μίλησε και μου πρότεινε να το πάω για service για πιθανή αναβάθμιση λογισμικού αλλά δεν το βλέπω...

 

μηπως να του εκανες ενα hard reset?

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να είναι και αυτα τα δίκτυα κλειδωμένα στις καφετεριες στην πανόρμου σαν αυτα στο μολ. δίκτυα που μέχρι πριν μισό μήνα έμπαινα τώρα δε μπαίνει λέει ανάκτηση διεύθυνσης ip και μετά αποσυνδεθηκε τι γινεται;

να το παω στο μουλτιραμα; μηπως ειναι καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

να το παω στο μουλτιραμα; μηπως ειναι καποια ρυθμιση;

 

δεν εχεις καποιο ασυρματο απο φιλο σου η δικο σου να δοκιμασεις?

κανονικα δε θελει καποια ρυθμιση. εμενα μπηκε αμεσως

 

απο τις ρυθμισεις πας κανει ανιχνευση και μετα σου ζηταει κωδικο τον βαζεις και τελος.

Link to comment
Share on other sites

μηπως να του εκανες ενα hard reset?

 

Μέχρι στιγμής με εξαίρεση το συγκεκριμένο δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Απλά απενεργοποίησα το να γίνεται το πρώτο γράμμα κεφαλαίο ώστε να μην ξεχαστώ αφού έτσι κι αλλιώς με κεφαλαία πάνε.

 

Οπότε δεν το πειράζω για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι μιά ερώτηση ρε παιδιά, που δεν βρίσκω πουθενα την απάντηση.

Απο πού βλέπουμε τον χώρο μνήμης του τηλεφώνου, sim, sd ?

Είδικά με ενδιαφέρει την μνήμη τηλεφώνου να τσεκάρω.

 

Επίσης, ξέρετε καμμιά εφαρμογή notepad που να βγάζει τις σημειώσεις στην επιφάνεια εργασίας ?

 

Χίλια ευχαριστώ.

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι μιά ερώτηση ρε παιδιά, που δεν βρίσκω πουθενα την απάντηση.

Απο πού βλέπουμε τον χώρο μνήμης του τηλεφώνου, sim, sd ?

Είδικά με ενδιαφέρει την μνήμη τηλεφώνου να τσεκάρω.

 

κατεβασε το mini info απο το market

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι μιά ερώτηση ρε παιδιά, που δεν βρίσκω πουθενα την απάντηση.

Απο πού βλέπουμε τον χώρο μνήμης του τηλεφώνου, sim, sd ?

Είδικά με ενδιαφέρει την μνήμη τηλεφώνου να τσεκάρω.

 

Επίσης, ξέρετε καμμιά εφαρμογή notepad που να βγάζει τις σημειώσεις στην επιφάνεια εργασίας ?

 

Χίλια ευχαριστώ.

 

θα πας ρυθμισεις- αποθηκευση σε καρτα SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει μια καλη εφαρμογη που να εχει χαρτη της Ελλαδος να τον βλεπω offline? με δρομους...πολεις κτλ...

 

Υπάρχουν στα γνωστά "μαγαζάκια" αλλιώς θα πληρώσεις,διάφορα προγράμματα GPS που μπορείς να τα έχεις offline όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση κρίσεως..Το πήρα και εγώ σήμερα το τηλέφωνο και δεν ξέρω αν γίνετε τις εφαρμογές που κατεβάζω να τις περνάω όλες στην κάρτα sd.Παράδειγμα ο astro file manager έχει περαστεί στην μνήμη του lg και δεν γίνετε μεταφορα στην sd...Ελπίζω να υπάρχει τρόπος γιατί ειναι πολύ λίγη η μνήμη του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία SOS. Εκανα νέα σύνδεση και αύριο πρέπει να πάω πάρω την συσκευή μου.

έχω 270e επιδότηση και είμαι ανάμεσα στο LG OPTIMUS ONE WITH GOOGLE P500

και SONY ERICSSON X10 MINI PRO. θα εκτιμούσα να ακούσω την γνώμη σας.

επίσης η LG θα αναβαθμίση σε 2.3 adroid? και ένα πρόβλημα που δίαβασα σχετικά με τις κάρτες μνήμης? θα πρέπει να αγοράσω ΚΑΙ κάρτα μνήμης?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω :rolleyes:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ την κάρτα μνήμης που ήταν μέσα στο κινητό 2mb και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ίσως με την v10b αναβάθμιση που κυκλοφορούν τα νεα Ρ500 να λύθηκε το πρόβλημα.

Για τα υπόλοιπα, οι πιό ειδικοί, αλλά κι εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3516&idPhone2=3147

Το sar του ericsson το είδες ?

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ την κάρτα μνήμης που ήταν μέσα στο κινητό 2mb και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ίσως με την v10b αναβάθμιση που κυκλοφορούν τα νεα Ρ500 να λύθηκε το πρόβλημα.

Για τα υπόλοιπα, οι πιό ειδικοί, αλλά κι εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3516&idPhone2=3147

Το sar του ericsson το είδες ?

 

Θα είσαι τυχερός μάλλον...

Κι εγώ με V10b το αγόρασα αλλά κάνει προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

το sar δεν το έχω ψάξει. ούτε του ericsson αλλα ούτε του lg το έχω δει.

απο μπαταρία σου κρατάει 2-3 μερούλες?

ευχαριστώ

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Θα είσαι τυχερός μάλλον...

Κι εγώ με V10b το αγόρασα αλλά κάνει προβλήματα...

 

ωχχχ... προβήματα διαβάζω.. αν το αγοράσω και το στείλω 2-3 εβδομάδες για service αστα να πάνε. καλήτερα η 2,5 ιντσες του Χ1Ο προ

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ωχχχ... προβήματα διαβάζω.. αν το αγοράσω και το στείλω 2-3 εβδομάδες για service αστα να πάνε. καλήτερα η 2,5 ιντσες του Χ1Ο προ

 

Δεν είναι θέμα service...

Από ότι έχουμε δει εδώ στο φόρουμ για κάποιο άγνωστο λόγω πατουσιάζουν προβλήματα οι κάρτες μνήμης που έρχονται με το τηλέφωνο.

Όσοι έχουν βάλει κάρτες Toshiba ή άλλης μάρκας από class6 και επάνω δεν έχουν αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...