Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά το καλιμπραρισμα της μπαταρίας που περιγράφεται σε προηγούμενες σελίδες δεν κάνει και τίποτα το ιδιαίτερο. καλή δουλειά κάνει το cpu tuner αλλά κάτω από το 60% το προφίλ το κάνει πολύ αργό και δύσχρηστο το κινητό. οπότε δεν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από 'μένα.

Το κινητό πολύ καλό αλλά έχω ένα μάλλον χαζό πρόβλημα και νομίζω πως μπορέιτε να με βοηθήσετε. Δεν μπορώ να βάλω σαν ήχο κλήσης mp3 από την κάρτα μνήμης...

Εχω μπεί στα σωστά σημεία στις ρυθμίσεις, έχω ορίσει αυτά που θέλω και για όλες τις κλήσεις, και για κάποιες επαφές ξεχωριστά αλλα επιμένει να μου παίζει ήχο του συστήματος. Θα σκάσω... Χρησιμοποιώ App Launcher Pro, Sanity, DialerOne, και αναρωτιέμαι μήπως κάποιο από αυτά δημιουργεί κάποιο conflict..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.Το κινητό φαίνεται καλό αν κ είμαι ψιλοάσχετος...Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ήχους mp3 σαν ήχους κλήσεις επαφών. Τους έχω αποθηκευμένους στην κάρτα μνήμης και έβαλα και μια εφαρμογή bluetooth file transfer. Eπίσης ξέρει κανείς πως μπορώ ν κάνω οικονομία στην μπαταρία του τηλεφώνου??Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα.Το κινητό φαίνεται καλό αν κ είμαι ψιλοάσχετος...Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω ήχους mp3 σαν ήχους κλήσεις επαφών. Τους έχω αποθηκευμένους στην κάρτα μνήμης και έβαλα και μια εφαρμογή bluetooth file transfer. Eπίσης ξέρει κανείς πως μπορώ ν κάνω οικονομία στην μπαταρία του τηλεφώνου??Ευχαριστω!

 

Kαλησπέρα...

Το bluetooth file transfer νομίζω δεν σου χρειάζεται.

Για να βάλεις ένα συγκεκριμένο ήχο σε μια επαφή κάνεις το εξής...

 

1) Ανοίγεις την επαφή από τον κατάλογο ώστε να δεις τους αριθμούς της

2) Πατάς το κουμπί επιλογών (hardware κάτω αριστερά)

3) Πατάς επιλογές

4) Η Πρώτη επιλογή είναι "Ήχος κλήσης".Το αλλάζεις και βάζεις ότι θες για την συγκεκριμένη επαφή

 

Για να εξοικονομήσεις μπαταρία κάνεις τα εξής

1) Κατεβάζεις την μπάρα android και το προτελευταίο εικονίδιο που έχει ένα κινητό,το πατάς ώστε να δείξει ένα κινητό με ένα Χ.'Ετσι κόβεις το πάρε-δώσε δεδομένων με το κινητό,και γλυτώνεις και ανεπιθύμητες χρεώσεις

2) Πας Ρυθμίσεις-> Στοιχεία Ασυρμ.Ελ. ->Δίκτυα κινητής τηλ. και τικάρεις το "Xρήση μόνο 2G δικτύων"

3) Κάνεις root το τηλέφωνο και βάζεις το cpu tuner ώστε να κατεβάσεις τον επεξεργαστή σε κατάσταση αναμονής στα 122MHz

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα...

Το bluetooth file transfer νομίζω δεν σου χρειάζεται.

Για να βάλεις ένα συγκεκριμένο ήχο σε μια επαφή κάνεις το εξής...

 

1) Ανοίγεις την επαφή από τον κατάλογο ώστε να δεις τους αριθμούς της

2) Πατάς το κουμπί επιλογών (hardware κάτω αριστερά)

3) Πατάς επιλογές

4) Η Πρώτη επιλογή είναι "Ήχος κλήσης".Το αλλάζεις και βάζεις ότι θες για την συγκεκριμένη επαφή

 

Για να εξοικονομήσεις μπαταρία κάνεις τα εξής

1) Κατεβάζεις την μπάρα android και το προτελευταίο εικονίδιο που έχει ένα κινητό,το πατάς ώστε να δείξει ένα κινητό με ένα Χ.'Ετσι κόβεις το πάρε-δώσε δεδομένων με το κινητό,και γλυτώνεις και ανεπιθύμητες χρεώσεις

2) Πας Ρυθμίσεις-> Στοιχεία Ασυρμ.Ελ. ->Δίκτυα κινητής τηλ. και τικάρεις το "Xρήση μόνο 2G δικτύων"

3) Κάνεις root το τηλέφωνο και βάζεις το cpu tuner ώστε να κατεβάσεις τον επεξεργαστή σε κατάσταση αναμονής στα 122MHz

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση.

Αυτά που μου περιγράφεις για τον ήχο κλήσης τα έχω κάνει και αρνείται '' πεισματικά'' να συνεργαστεί :). Κάποια άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι στους ήσουχς κλήσεις μου βγάζει μόνο τους ήχους του κινητού και καμιά άλλα επιπλεον επιλογή. Όλα μου τα τραγούδια είναι στην κάρτα μνήμης....Πρέπει απο κει να τα μεταφέρω κάπου αλλου ώστε να τα αναγνωρίσει??Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να βάλετε τους ήχους που θέλετε στον φάκελο notifications.

Εγώ σε όλες τις επαφες έχω το ίδιο mp3 να χτυπάει.Μπαίνεις στηη "Μουσική",πατάς παρατεταμένα πάνω στο κομμάτι που θες και διαλέγεις "Χρήση για ήχο κλήσης"

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανιζει μυνημα οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος ενω στη μνημη εχω 3 gb ελευθερα και στο κινητο 17 mb και δεν μου κανει εγκατασταση εφαρμογες.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

για να μην έχουμε πρόβλημα με την αναγνώριση σε τι μορφή πρέπει να αποθηκεύουμε τις επαφές; Τις είχα στη μορφή 3069.... και ενώ όταν με καλούν είναι μια χαρά όταν καλώ εγώ μου λεέι οτι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Αν αφαιρέσω το 30 καλεί κανονικά αλλα δεν δουλέυει η αναγνώριση.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

για να μην έχουμε πρόβλημα με την αναγνώριση σε τι μορφή πρέπει να αποθηκεύουμε τις επαφές; Τις είχα στη μορφή 3069.... και ενώ όταν με καλούν είναι μια χαρά όταν καλώ εγώ μου λεέι οτι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Αν αφαιρέσω το 30 καλεί κανονικά αλλα δεν δουλέυει η αναγνώριση.

Ευχαριστώ...

έχεις βάλει το + μπροστά ; Πρέπει να είναι δηλαδή της μορφής: +306947χχχχχχχ

Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο αναλυτικο οδηγο για rom flashing στα ελληνικα υπαρχει περιπτωση να γραψει κανενας;

 

ευχαριστω

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

α ρε υπαρχουν πολλα προβληματα που θα λυθουν με την 2.3 οπως το touchscreen bug και το sdhc card bug.....

 

σκεφτομαι να περιμενω δε θα το αγορασω τωρα. τελικα καλυτερα απο το blade εχει πολυ μικρο SAR και μεγαλυτερη μπαταρια. ενταξει εχει μικροτερη οθονη και αναλυση αλλα δεν ειναι τοσο προβλημα θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι στους ήσουχς κλήσεις μου βγάζει μόνο τους ήχους του κινητού και καμιά άλλα επιπλεον επιλογή. Όλα μου τα τραγούδια είναι στην κάρτα μνήμης....Πρέπει απο κει να τα μεταφέρω κάπου αλλου ώστε να τα αναγνωρίσει??Ευχαριστω πολυ

 

πηγαινε στο προγραμμα της μουσικης, κρατα πατημενο το τραγουδι που θες και θα σου βγαλει καποιες επιλογες

 

μια απο αυτες ειναι να κανεις το το τραγουδι σου ringtone

 

το αν ειναι ή οχι στη καρτα μνημης δεν εχει καμια απολυτως σημασια, δουλευει και απο τη καρτα μνημης

 

απο τη στιγμη που το κανεις αυτο παντως το συγκεκριμενο τραγουδι μπαινει στη λιστα και εμφανιζεται στις επιλογες που περιγραφει ο EOL πιο πανω

(μαζι με τα προεγκατεστημενα ringtones)

 

με λιγα λογια κανε τα τραγουδια που θες ringtone απο το προγραμμα της μουσικης και μετα θα σου εμφανιζονται και στις επιλογες των επαφων, ωστε να βαλεις το καθενα που θες στην επαφη που θες :D

 

στο τελος κανε απο τη μουσικη και αυτο που θες default για τις υπολοιπες (δε νομιζω να βαλεις ξεχωριστο τραγουδι σε ολες)

και τωρα που μου το θυμισες ας βαλω αυτο για τη γυναικα... :p

http://www.youtube.com/watch?v=C_YobOigmn0

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα της καρτας μνημης χειροτερεψε. Τωρα σχεδον σε καθε τηλ που θα κανω η απαντησω, αποσυνδεεται η καρτα και κανει καμια φορα επανεκινηση το κιν....χμ χμ χμ....τι να παιζει αραγε...
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα της καρτας μνημης χειροτερεψε. Τωρα σχεδον σε καθε τηλ που θα κανω η απαντησω, αποσυνδεεται η καρτα και κανει καμια φορα επανεκινηση το κιν....χμ χμ χμ....τι να παιζει αραγε...

στείλτο στην LG . μην το καθυστερείς.

Link to comment
Share on other sites

ετσι φαινεται πως θα κανω γιατι....δε παει αλλο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω παραγγείλει το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω επειδή βλέπω ότι αναφέρονται πολλά προβλήματα παραπάνω,(π.χ. με την κάρτα sd) αν υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που το κινητό του να δουλεύει απροβλημάτιστα...
Link to comment
Share on other sites

ούτε μένα μου έχει κάνει κάποιο πρόβλημα και απορώ γιατί σε κανένα από τα προαναφερθέντα προβλήματα δεν έχω συναντήσει κάτι ανάλογο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά σχετικά με τα προβλήματα...Είχα ξενερώσει με αυτά που διάβαζα αλλά τουλάχιστον είστε αρκετοί αυτοί που δεν σας κάνει κόλπα το τηλέφωνο.Δεν είναι γενικό το κακό!!
Link to comment
Share on other sites

Εκει που το κινητο πηγαινε σφαιρα ξαφνικα με εβγαλε και μενα προβλήμα με την 4Gb SD ...Δεν μου κολαει απλα μου λεει οτι η sd εχει προβλημα και να κανω format...

Για αρχη θα κανω backup αυτω που εχει μεσα και μετα θα κανω φορματ και θα την ξαναδοκιμασω...

Τελικα το προβλημα με την sd ειναι το μεγαλυτερο που μπορεις να συναντησεις σε αυτο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

ούτε το δικό μου είχε κάποιου είδους πρόβλημα ¨)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...