Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Εχω το κινητο εδω και ενα μηνα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Κατα τη γνωμη μου ειναι με διαφορα το καλυτερο για τα λεφτα του. Διαβαζοντας το φορουμ εχω να παραθεσω με βαση την προσωπικη μου εμπειρια τα εξης:

1)ναι κι εμενα με ζορισε το pc suite

2)ναι κι εμενα μου εκανε νερα η καρτα μνημης αλλα απο τοτε που την αντικατεστηασα με μια 8gb της toshiba δεν ειχα κανενα προβλημα.

3)ναι και στη δικια μου συσκευη υπαρχει υπερφωτισμος στην κατω δεξια γωνια αλλα δυσκολα γινεται αντιληπτος και δεν με ενοχλει.

4)η μπαταρια ειναι πολυ καλη και με μετρια χρηση του κινητου κραταει τουλαχιστον 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως το handcent sms φενεται να ειναι πολυ καλο και οκ προγραμμα για τα μυνηματα αλλα εχει πολυπλοκες ρυθμισεις και σε μπερδευουν αρκετα μεχρι να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα...η περιγραφη σε καθε ρυθμηση αλλο καταλαβενεις οτι κανει και τελικα κανει στο περιπου αυτο ποθ νομιζεις με παραλλαγες...εν ολιγης σε μπερδευουν αρκετα οι ρυθμησεις με την περιγραφη που εχουν...
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα τρελαθηκα με το κινητο...μου συνεβει το πιο παραξενο πραγμα...ακουστε...το συνεδεσα με usb με το pc μου για να περασω μια εφαρμογη...ολα καλα...κανω αποσυνδεση...με γραφει προετιμασια της καρτας sd...κανω και ασφαλη απεγκατασταση απο την θηρα...και μολις παταω να μπω στο μενου...ολες οι εφαρμογες απο την καρτα ειχαν χαθει...μεινανε μονο οι συντομευσεις στην επιφανεια...οι φοτο και τα mp3 δεν χαθηκαν...το εκλεισα το ξαναανοιξα...οι εφρμογες μονο της καρτας ειχαν χαθει ...τρελαθηκα.. φτου και απο την αρχη στο μαρκετ...γιαυτο πολη ΠΡΟΣΟΧΗ...εχει σιγουρα καποιο bug...
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα τρελαθηκα με το κινητο...μου συνεβει το πιο παραξενο πραγμα...ακουστε...το συνεδεσα με usb με το pc μου για να περασω μια εφαρμογη...ολα καλα...κανω αποσυνδεση...με γραφει προετιμασια της καρτας sd...κανω και ασφαλη απεγκατασταση απο την θηρα...και μολις παταω να μπω στο μενου...ολες οι εφαρμογες απο την καρτα ειχαν χαθει...μεινανε μονο οι συντομευσεις στην επιφανεια...οι φοτο και τα mp3 δεν χαθηκαν...το εκλεισα το ξαναανοιξα...οι εφρμογες μονο της καρτας ειχαν χαθει ...τρελαθηκα.. φτου και απο την αρχη στο μαρκετ...γιαυτο πολη ΠΡΟΣΟΧΗ...εχει σιγουρα καποιο bug...

 

Σε κάποια φάση μου έτυχε κάτι παρόμοιο αλλά εγώ δεν το εσβησα και το ξανάναψα αλλά έβγαλα και έβαλα την κάρτα μνήμης και τα βρήκε.Δοκίμασε το

Link to comment
Share on other sites

"Το Optimus One P500 with Google, το πρώτο smart phone της LG με Android Froyo 2.2, σημείωσε πωλήσεις που ξεπερνούν τα δύο εκατομμύρια μονάδες παγκοσμίως σε διάστημα 3 μηνών"

 

και κανουν προβλεψεις οτι το κινητο θα φτασει τα 10 εκατομμυρια!!!

Link to comment
Share on other sites

το πηραααααααααα!!!πω πω ειναι τελειο!δεν το περιμενα!!!

εχω αγχωθει λιγο τωρα με το σεταρισμα αλλα οκ ευκολο το θεωρω.

μια βοηθεια παρακαλω.απενεργοποιησα αυτοματοσυγχρονισμο κ παρασκηνιο.πρεπει να κανω τπτ αλλο για να μην κατεβαζει ιντερνετ στα ΄κρυφα?΄

επισης με το πληκτρολογιο της lg κ ελληνικα εχει περιορισμο στους 70 χαρακτηρες στο sms.καμια βοηθεια γι αυτο?

κ οτι αλλο πειτε ευχαριστως.πρωτη φορα android κ μου φαινεται πολυ καλο.

ειχα παρει ορκο να μην παρω ποτε ξανα lg αλλα το κινητο ειναι οντως value for money.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης διαπίστωσα ότι στη κάτω δεξιά γωνία της οθόνης έχει μαζέψει σκόνη εσωτερικά... Είναι φυσιολογικό αυτό? Έχει συμβεί και σε άλλους? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Με καλύπτει η εγγύηση? Να το στείλω για φτιάξιμο τώρα που είναι καινούριο ή να περιμένω αργότερα? Δεν μου πάει η καρδιά καινούργιο κινητό να μου το ανοίξουν...

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

το πηραααααααααα!!!πω πω ειναι τελειο!δεν το περιμενα!!!

εχω αγχωθει λιγο τωρα με το σεταρισμα αλλα οκ ευκολο το θεωρω.

μια βοηθεια παρακαλω.απενεργοποιησα αυτοματοσυγχρονισμο κ παρασκηνιο.πρεπει να κανω τπτ αλλο για να μην κατεβαζει ιντερνετ στα ΄κρυφα?΄

επισης με το πληκτρολογιο της lg κ ελληνικα εχει περιορισμο στους 70 χαρακτηρες στο sms.καμια βοηθεια γι αυτο?

κ οτι αλλο πειτε ευχαριστως.πρωτη φορα android κ μου φαινεται πολυ καλο.

ειχα παρει ορκο να μην παρω ποτε ξανα lg αλλα το κινητο ειναι οντως value for money.

 

στην αρχικη αν κατεβασεις την μπαρα, εχει ενα εικονιδιο "κινητο τηλ" πατα να βγαλει επανω του ενα "χ". εισαι οκ. δεν εχει συνδεση στο νετ μεσω του παροχου. οσον αφορα τα μηνυματα, εχει απαντηθει ενα καρο φορες....διαβαζουμε και τις σελιδες πιο πισω... μπαινεις στο android market και ψαχνεις για το handcent sms.

 

Καλησπέρα!

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης διαπίστωσα ότι στη κάτω δεξιά γωνία της οθόνης έχει μαζέψει σκόνη εσωτερικά... Είναι φυσιολογικό αυτό? Έχει συμβεί και σε άλλους? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Με καλύπτει η εγγύηση? Να το στείλω για φτιάξιμο τώρα που είναι καινούριο ή να περιμένω αργότερα? Δεν μου πάει η καρδιά καινούργιο κινητό να μου το ανοίξουν...

 

για μενα εαν δεν σε ενοχλει κρατησε το ετσι...εκτος και αν εχει επιπλοκες. Τωρα για την σκονη, εγω το χω στον ιδιο καιρο με εσενα..αλλα τετοιο πραγμα δεν ειδα....τι να πω....

Edited by patrik85
παραθεση
Link to comment
Share on other sites

έχω το optimus εδω και μερικές μέρες και το ψάχνω συνέχεια!

είμαι ευχαριστημένος αρκετά!

 

μια μικρή απορία...αρχεία avi παίζει?

κι αν ναι με ποιον τρόπο?

ενώ περνάω αρχεία στο κινητό δεν μπορώ να τα δω...

 

χρειάζεται να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης διαπίστωσα ότι στη κάτω δεξιά γωνία της οθόνης έχει μαζέψει σκόνη εσωτερικά... Είναι φυσιολογικό αυτό? Έχει συμβεί και σε άλλους? Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Με καλύπτει η εγγύηση? Να το στείλω για φτιάξιμο τώρα που είναι καινούριο ή να περιμένω αργότερα? Δεν μου πάει η καρδιά καινούργιο κινητό να μου το ανοίξουν...

 

ΝΟΜΙΖΩ οτι το από το κινητό βγαίνει η πρόσοψη οπότε αν φοβάσαι πάρτο σε κανά μαγαζί με κινητά να σου πουν σίγουρα,πάντως κάπου είχα διαβάσει ότι έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες....πειτε τπτ για το ndrive....ειμαστε πολλοι που ψαχνουμε κ δεν βρισκουμε....

 

συγκεκριμενα οσοι το εχουμε παρει απ το πλαισιο....:p

 

θεν κιου εκ των προτερων....:O

Link to comment
Share on other sites

5-6 μέρες δεν εχω καταφέρει κάτι με τους χάρτες στο ndrive! και εγώ απο το Πλαίσιο το αγόρασα! Πήρα τηλ και την Ndrive στην Ελλάδα , μου είπαν οτι θα με καλέσουν αλλα τιποτα ! Δεν θέλω να βάλω και σπασμένους χάρτες , αφού ηταν και ένας απο τους λόγους που αγόρασα την συσκευή απο το συγκεκριμένο κατάστημα !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καικα δυο ωρες.δεν το βλεπει το κινητο το pc suite με τιποτα βοηθεια

δεν το βλεπει ουτε με το καλωδιο ουτε με bluetooth τπτ.κατεβασα τα παντα απο lg... :(((((

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καικα δυο ωρες.δεν το βλεπει το κινητο το pc suite με τιποτα βοηθεια

δεν το βλεπει ουτε με το καλωδιο ουτε με bluetooth τπτ.κατεβασα τα παντα απο lg... :(((((

 

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Ρυθμίσεις->Στοιχεία ελέγχου ασυρμάτου & δικτύου->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Ενεργοποίηση δεδομένων.

Κανονικά το έχεις απενεργοποιημένο για να μην κατεβάζει μέσω δικτύου κινητής και σε χρεώνει.

Πριν το ενεργοποιήσεις αν θέλεις μπες με WiFi ώστε όποιο πρόγραμμα θέλει να κατεβάσει από Internet να το κάνει μέσω WiFi και όχι του δικτύου κινητής.

Αφού τελειώσεις τη δουλειά σου με το PC Suite απενεργοποίησέ το πάλι.

Καλό πρόγραμμα για να ελέγχεις τι χρήση έχεις κάνει σε internet μέσω κινητής (και όχι μόνο) είναι το netcounter.

Καλό πρόγραμμα για να ελέγχεις που συνδέεται το κινητό σου για internet (και να του απαγορεύσεις να συνδεθεί μέσω δικτύου κινητής (3G/EDGE/GPRS)) είναι το APNdroid.

Όλα τα παραπάνω έχουν γραφτεί σε προηγούμενα μηνύματα ...

Link to comment
Share on other sites

5-6 μέρες δεν εχω καταφέρει κάτι με τους χάρτες στο ndrive! και εγώ απο το Πλαίσιο το αγόρασα! Πήρα τηλ και την Ndrive στην Ελλάδα , μου είπαν οτι θα με καλέσουν αλλα τιποτα ! Δεν θέλω να βάλω και σπασμένους χάρτες , αφού ηταν και ένας απο τους λόγους που αγόρασα την συσκευή απο το συγκεκριμένο κατάστημα !

 

Φίλε και εγώ από το Πλαίσιο το πήρα, αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι να πω. Μόλις έβαλα το NDive μετά από λίγο στα προϊόντα μου υπήρχαν οι χάρτες της Ελλάδας, τους κατέβασα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Ρυθμίσεις->Στοιχεία ελέγχου ασυρμάτου & δικτύου->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Ενεργοποίηση δεδομένων.

Κανονικά το έχεις απενεργοποιημένο για να μην κατεβάζει μέσω δικτύου κινητής και σε χρεώνει.

 

Εγώ δουλεύω χωρίς πρόβλημα το PC Suite με απενεργοποιημένα τα δεδομένα στα "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας". Συγκεκριμένα δεν το εχω ενεργοποιήσει ποτέ από τότε που πήρα το κινητό.

 

Το μόνο που έχω προσέξει είναι ότι όταν δείχνει ότι έχει χάσει την επαφή με το PC ξεκλειδώνω την οθόνη στο κινητό και αμέσως "παίρνει μπρος" :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι επειγόντως βοήθεια..Είχα βαλει ενα μοτίβο για να ξεκλειδώνω την οθόνη..Ε,καποιοι φιλοι μου το ειδαν ως παιχνιδακι αυτο και προσπαθωντας να το ξεκλειδωσουν καταφεραν να κλειδωσουν το τηλεφωνο..Τωρα μου ζηταει το e-mail kαι το password του λογαριασμου e-mail (εννοει μαλλον τον λογαριασμο που έχω συνδέσει με το κινητό)..Το θέμα ειναι όμως οτι ενω ξέρω το e-mail δεν θυμαμαι καθολου το password..Μπορω ανετα να επαναφρω το password μου,αλλα το θεμα ειναι πως στο αλλο e-mail με το οποιο εχω συνδεσει το gmail μου(για τυχον επαναφορα κωδικου), θα σταλει νεο password και οχι αυτο που ειναι ηδη αποθηκευμενο στο κινητο...

Παιδια βοηθειστε εχω ψιλοαγχωθει :):)

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ γρήγορα βοηθήστε...το πρωί που άνοιξα το κινητό έλεγε ότι στην κάρτα μου έχω 0.93ευρώ...μετά απο μιά ώρα μου λέει 1.53ευρώ...και τώρα 0.82ευρώ...τι συμβαίνει???βοήθειαααααααααα...
Link to comment
Share on other sites

εβαλε κανεις με root transproxy για proxy settings και δουλεψε? εγω το παιδευω αλλα δεν δουλευει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=766569
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

έχω και εγώ το κινητό εδώ και 3 περίπου βδομάδες και έχω αντιμετωπίσει αρκετά από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν μέχρι στιγμής και θα αναφερθώ σε 2 από αυτά.

1) Ndrive: όταν κατέβασα το πρόγραμμα και το εγκατέστησα, μόλις το ξεκίνησα έκανε από μόνο του χωρίς να πατήσω κάτι download τους χάρτες της Ελλάδας και έκτοτε λειτουργεί άψογα. Οπότε δε ξέρω τι μπορεί να φταίει σε όσους δεν έγινε αυτό.

2) Σκόνη κάτω δεξιά στην οθόνη: έχει πάρει και εμένα σκόνη και απ'ότι διάβασα και σε κάποιο άλλο forum είναι σύνηθες φαινόμενο του κινητού. Τώρα βέβαια δε ξέρω τι να το κάνω. Να το πάω να το καθαρίσουν ή θα γίνει χειρότερα; Μάλλον θα το πάω από το πλαίσιο να δω τι θα μου πουν. Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας το πει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΕΧΩ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΕΙ..ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
Link to comment
Share on other sites

Απλη λυση η επανφορα εργοστασιακων παραμετρων

 

αυτο το μηνυμα ηταν για μενα??απλα δεν γινεται γιατι εχει κλειδωσει ολες τις λειτουργιες.Δεν μπορω να κανω κατι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...