Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά.

1. Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων ενεργοποιείς τις αναφορές και στη συνέχεια όταν το μήνυμα έχει παραδοθεί βλέπεις στα νήματα ένα φακελάκι στα δεξιά του.

2. Η επιλογή «όλα τα νήματα» κάνει αυτό ακριβώς.

1. σόρρυ αλλά δεν βρίσκω πουθενα τις ρυθμισεις μηνυμάτων :O

 

2. Για το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο-gmail μιλάω, όχι για τα sms.

Θενκς πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. σόρρυ αλλά δεν βρίσκω πουθενα τις ρυθμισεις μηνυμάτων :O

 

2. Για το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο-gmail μιλάω, όχι για τα sms.

Θενκς πάντως :)

 

1) Ανοίγεις τα μηνύματα,πατάς το κουμπάκι των επιλογών (κάτων αριστερά hardware) και πατάς "Ρυθμίσεις"... ;)

 

2) Το έψαξα λίγο τώρα,δεν είδα για επαφές αλλά για τα άλλα μηνύματα πατάς πάλι το κουμπί επιλογών στο πρόγραμμα GMail και πατάς "Μετάβαση στις ετικέτες".

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κάτι πρέπει να κάνω λάθος ….. ούτε μια μέρα δεν κρατάει η μπαταρία …έτσι σκέφτομαι να το δώσω όσο όσο… ούτε τραγούδια ούτε gps χρησιμοποιώ ούτε στο internet μπαίνω τηλέφωνα λίγα και πάλι το πρωί που θα το ανοίξω μέχρι το βραδάκι κλείνει από μπαταρία . τα νεύρα τσατάλια … :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις κανένα βαρύ live wallpaper η τρέχει αυτόματα κάποια εφαρμογή που καταναλώνει πολλή cpu?
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κάτι πρέπει να κάνω λάθος ….. ούτε μια μέρα δεν κρατάει η μπαταρία …έτσι σκέφτομαι να το δώσω όσο όσο… ούτε τραγούδια ούτε gps χρησιμοποιώ ούτε στο internet μπαίνω τηλέφωνα λίγα και πάλι το πρωί που θα το ανοίξω μέχρι το βραδάκι κλείνει από μπαταρία . τα νεύρα τσατάλια … :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Μήπως έχει ανοιχτό το gps στις ειδοποιήσεις; οταν το αγοράζεις είναι ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα κλειστά είναι … Και στις υπηρεσίες που εκτελούνται μέσα από τις ρύθμισης πάλι δεν βλέπω να τρέχει κάτι που να τρώει την μπαταρία μόνο τα βασικά .
Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη διάρκεια μπαταρίας:

1) Χρησιμοποιήστε 2G αντί 3G

2) Απενεργοποιήσετε το auto sync

3) Μειώστε όσο σας βολεύει τη φωτεινότητα

4) Μειώστε την ένταση της δόνησης η καλύτερα απενεργοποιήσετε το haptic feedback.

5) Απενεργοποιήσετε τα live wallpapers

 

Επίσης δείτε εδω μια μέθοδο της HTC για καλιμπράρισμα μπαταρίας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=712990

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!Από σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα ένα περίεργο γεγονός, ενώ το κινητό δειχνει ότι έχει σήμα δεν στέλνει και δε λαμβάνει τίποτα, ούτε κλήσεις, ούε μηνύματα.Περίεργο γιατί μέχρι το πρωί τα έκανε όλα κανονικά.Να σημειώσω ότι το κινητό δουλεέυει με σύνδεση vodafone.Εχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις σας το εξης περιεργο? Αφου βαλετε να δειτε βιντεο xvid (με οποιονδηποτε player,ακομα και default) στη συνεχεια κολλανε τα video στο youtube, εκτος και αν ριξετε τη ποιοτητα τους?

 

Το προβλημα λυνεται με επανεκκινηση και εμενα μου το κανει παντα

 

Ελπιζω να διορθωθει με update, απλα ρωταω μηπως το χει προσεξει και κανας αλλος

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα & καλη χρονια σε ολους!

Νεος κατοχος του κινητου & εγω εχοντας απορειες.

1.Πως γινεται να εχω διαφορετικο ηχο κλησης επαφης?

2.Πως στελνουμε με το B.T.κοματια μουσικης σε αλλο κινητο?

 

Τις ειχα αυτες τις λειτουργειες με το προιγουμενο κινητο & μου

λειπουν τωρα με το android που δεν το κατεχω ακομη καλα.

 

Επισης πως αλλαζω ηχο κλησης στα ξυπνητιρια για να χρησιμοποιησω

τους δικους μου?

και εαν γνωριζετε γιατι δεν παιζει τα video που ειχα τραβηξει

με το vivaz που ειχα πριν?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

για το ξυπνητηρι ορισε ενα mp3 ως ηχο κλησης και αυτοματως αυτος ο ηχος εμφανιζεται και στον καταλογο με τους ηχους για το ξυπνητηρι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!Από σήμερα το μεσημέρι παρατήρησα ένα περίεργο γεγονός, ενώ το κινητό δειχνει ότι έχει σήμα δεν στέλνει και δε λαμβάνει τίποτα, ούτε κλήσεις, ούε μηνύματα.Περίεργο γιατί μέχρι το πρωί τα έκανε όλα κανονικά.Να σημειώσω ότι το κινητό δουλεέυει με σύνδεση vodafone.Εχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο?

 

Και εγώ έχω πρόβλημα να χάνει στιγμιαία το σήμα μια στο τόσο και να σου κόβει την κλήση ή να φαίνεται εκτός δικτύου αλλά ακόμα δεν το έχω πάει στο service.

Το κάνει όποτε θυμάται όμως... μπορεί να το κάνει μια μέρα 5-6 φορές και μια μέρα καθόλου...!

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει πρόβλημα για την εγγύηση που είναι root?

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά τα βίντεο εχο περάσει κ εγω ενα .wmv και ενω ξεκινάει να παιζει μετά απο 3 δευτερόλεπτα κολλάει και πετάει προειδοποίηση "αδύνατη αναπαραγωγή περιεχομένου". κάτι παίζει με τα βιντεο.....(;)
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανείς το tip του xda για το καλιμπραρισμα της μπαταρίας να πει εντυπώσεις; επίσης ας πει κάποιος που δοκίμασε το Greek news αν δουλεύει σωστά το meteo
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανείς το tip του xda για το καλιμπραρισμα της μπαταρίας να πει εντυπώσεις; επίσης ας πει κάποιος που δοκίμασε το Greek news αν δουλεύει σωστά το meteo

Δεν το δοκιμασα, αλλα πιστευω οτι δε θα δουλεψει... εξαλλου η μπαταρια μου κραταει απο 1 μερα με αρκετο τεντωμα, εως και 3 μερες με τηλεφωνηματα μονο και καποια μηνυματα... [εννοειται με κλειστα GPS / Data / φωτεινοτητα καπου στο 30%...]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται το Widget που εχετε στις apps για Google News?Ειναι προεγκατεστειμενο απο την LG.:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται το Widget που εχετε στις apps για Google News?Ειναι προεγκατεστειμενο απο την LG.:)

 

ειδησεις και καιρός

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανείς το tip του xda για το καλιμπραρισμα της μπαταρίας να πει εντυπώσεις; επίσης ας πει κάποιος που δοκίμασε το Greek news αν δουλεύει σωστά το meteo

 

Δε δουλεύει σωστά το meteo ούτε και σε μένα :( Δε μπορώ να σκρολάρω και να επιλέξω άλλες πόλεις από όσες χωράει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει σωστά το meteo ούτε και σε μένα :( Δε μπορώ να σκρολάρω και να επιλέξω άλλες πόλεις από όσες χωράει η οθόνη.

 

ελπιζω να βγαλουν κανα update που να το διορθωνει. κριμα γιατι περιμενα πως και πως μια εφαρμογη με το meteo

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει το κινητο ?? γιατι ειμαι αναμεσα σ αυτο και το χ10μινι
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει το κινητο ?? γιατι ειμαι αναμεσα σ αυτο και το χ10μινι

Εξαρταται τι απαιτησεις εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι απαιτησεις εχεις.

 

ΟΚ..θελω καλη καμερα και το android για τις εφαρμογες.. μαλλον το χ10 μινι θα παρω γιατι μου αρεσει πιο πολυ

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω ένα δύο θεματάκια...

1ον: Έκανα την συσκευή μου root με το SuperOneClickv1.5.4, μια χαρά. Το ίδιο πήγα να κάνω και στο κινητό ενός φίλου αλλά η εφαρμογή κολλούσε στο σημείο

OK

 

chmod rageagainstthecage...

ROOTED

 

waiting to mount....

 

και εκεί σταματάει... Μήπως ξέρει κανείς τι παίζεται με αυτό?

 

2ον: Η εσωτερική μνήμη όσο πάει και μικραίνει με τις εφαρμογές που πάνε και έρχονται, το θέμα είναι ότι μένουν κατάλοιπα, πως αφαιρούνται? Με τα διάφορα unistallers βλέπω ότι αφήνουν σαβούρα...

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό εξακολουθεί και κάνει τα δικά του.Με σύνδεση vodafone ξαφνικά σταμάτησε να εχει επαφή με τον έξω κόσμο από χτες, (κλήσεις και μηνύματα) αλλά μόνο στην περιοχή μου και στο σπίτι μου και γύρω από αυτο.Η πλάκα είναι ότι δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο σε δίκτυο αλά δενκάνει τίποτα. Το κινητό όμως σε άλλη περιοχή δουλεύει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Βγάζω την κάρτα μου την βγάζω στο παλιό και δουλευεί ρολόι.Αλ΄΄αζω στο optimus σύνδεση, βάζω what's up και δουλευει παί κανονικά.... Έλεος δηλαδή, τι ανωμαλίες είναι αυτές????Και το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω και που να απευθυνθώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...