Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το κινητό 2 μήνες και είμαι κατευχαριστημένος. Το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι το πώς μπορώ να αλλάξω το θέμα στο κινητό; Δεν ξέρω αν εχει ειπωθεί κάτι σχετικό προηγουμένως. Ευχαριστώ προκαταβολικά....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλλαξε sd η στοκ ειναι παναργη , αλλα και με μια καλυτερη μην περιμενεις θαυματα τα 5mb/s που πιανει η δικη μου ειναι μεν πολυ καλυτερα αλλα γενικα ειναι αργα

 

ομως και η εσωτερικη μνημη ενος galaxy s που κοιτουσα σε φιλο 4.5 επιανε..

 

γενικα αυτες οι μνημες ειναι πολυ πιο αργες απο (εξωτερικους) σκληρους, αλλα ακομα και απο ενα καλο φλασακι

 

(η στοκ παει μεχρι 1 αντε 2 mb/s)

 

card reader.....η λύση σε όλα τα προβλήματα...... εμένα πάει αρκετά καλά με card reader...πολύ καλύτερα από οτι όταν μεταφέρω με το λογισμικό του κινητού...:-) βέβαια,όπως λες,είναι πολύ πιο αργές οι μνήμες από φλασάκια και σκληρούς,αλλά τουλάχιστον τις βελτιώνουμε όσο το δυνατόν περισσότερο......

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τσεκάρει τη διάφορα από card reader (που έχω στο laptop) , αλλά από την ίδια τη συσκευή έχω δει σημαντική διάφορα από κάρτα σε κάρτα και δεν είναι τίποτα μια sd ,10 ευρώ κάνει μια 8 GB class 4

 

Εγώ πάντως δεν χρησιμοποιώ κάποιο λογισμικό , απλά βάζω το mass storage και το pc το βλέπει σαν φλασάκι ή όπως θα το βλεπε με το reader

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χρησιμοποιησα εχτες το παραπανω κινητο και παρατηρησα οτι δεν μπορω να βρω που ειναι τα αρχεια τις μουσικης μου ; οχι η εκθεση με την μουσικη αλλα ολα τα αρχεια , το μονο που βρηκα ητανε την μουσικη αλλα εγω ηθελα να στειλω με bluetooth μουσικη και δεν μπορουσα .Πως μπορουμε να στειλουμε με bluetooth αρχεια; επισης δεν υπαρχει τροπος να παμε στην διαχειρηση αρχειων και να βρουμε ολα τα αρχεια μας που ειναι στο τηλεφωνο και στην καρτα σημ; .

επισης θελω να ρωτησω το εξης: προσπαθησα να βρω την εφαρμογη για το farmvile by zynga που ειναι και στο facebook βρηκα κατι παρομοια αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη το εχει κατεβασει κανενας ; .

Τελος θελω να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να κανουμε τα εισερχομενα μυνηματα να εμφανιζονται το καθενα ξεχωριστα και οχι ταξινομημενα σε συνομιλιες , διοτι παω να σβησω ενα μυνημα και μου σβηνει ολη την συνομιλια υπαρχει τροπος να σβηνουμε ξεχωριστα τα μυνηματα ή οχι; . παρατηρησα οτι οταν λαβω καποιο μυνημα στην πρωτη γραμμη της οθονης το διαβαζει μονο του χωρις να το εχω ανοιξει εγω υπαρχει τροπος να το βγαλω αυτο; .

Οσον αφορα τον κωδικο κλειδωματος πληκτρολογιου και το μοτιβο εχει και ενα που λεει με αριθμο πιν τι ειναι αυτο και οταν παταω να μπω μου ζηταει κωδικο και εχει ολο το querty πληκτρολογιο, εαν βαλω κωδικο κλειδωματος πληκτρολογιου ή μοτιβο και κανω λαθος πληκτρολογησει τι γινεται ; μπλοκαρει; και αμα το ξεχασω μετα πως μπορω να το βγαλω τελειως ; θα πρεπει να το παω για αναβαθμιση; .

Συγνωμη για τις παρα πολλες ερωτησεις αλλα δεν ξερω τιποτα για την android για αυτο!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω update στο Ρ500 από το ελληνικό site της lg και κατά τη διάρκεια του update κόλλησε.

Βγάζω-βάζω μπαταρία.Τίποτα.

Hard reset δεν κάνει ούτε με τις οδηγίες hard reset για frozen κατάσταση.

Στο laptop δεν αναγνωρίζεται.

Απλά φαίνεται το λογότυπο της LG.

Κάποια ιδέα ρε παιδιά γιατί μόλις ήρθα διακοπές.

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

@JOHN...

 

Για τα αρχεία κατέβασε ένα file manager , πχ es file explorer ή astro file manager

 

Με κάποιον από αυτούς θα μπορείς να δεις τα αρχεία της κάρτας σου

 

Αφού λοιπόν βρεις αυτό που θες κρατάς πατημένο το δάχτυλο σου πάνω του μέχρι να σου βγουν κάποιες επιλογές μεταξύ των οποίων και μια που λέει share

Την επιλεγείς και μετά μπορείς να στείλεις το αρχείο σου με οποίον τρόπο εσύ θες (θα σου βγάλει διάφορες επιλογές..

 

Το share γενικά παίζει πολύ στο android (και υπάρχει συνεργασία μεταξύ των διάφορων εφαρμογών ) σε μερικά προγράμματα όπως το gallery υπάρχει απευθείας , στο music δυστυχώς όχι , για ευνοήτους φαντάζομαι λόγους..

 

Όσο για τα μηνύματα κράτα πάλι το δάχτυλο σου πατημένο σε αυτό που θες και θα βγουν επιλογές μεταξύ των οποίων και το delete, αρα θα μπορείς να σβησεις αυτό που θες κι όχι όλο το thread

 

Με λίγα λόγια οπού κωλώνεις είτε κράτα πατημένο δάχτυλο , είτε πάτα το κουμπί με τις επιλογές

 

Κατέβασε κι έναν file manager για να κάνεις ο,τι γουστάρεις με τα αρχεία σου και είσαι άρχοντας

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω update στο Ρ500 από το ελληνικό site της lg και κατά τη διάρκεια του update κόλλησε.

Βγάζω-βάζω μπαταρία.Τίποτα.

Hard reset δεν κάνει ούτε με τις οδηγίες hard reset για frozen κατάσταση.

Στο laptop δεν αναγνωρίζεται.

Απλά φαίνεται το λογότυπο της LG.

Κάποια ιδέα ρε παιδιά γιατί μόλις ήρθα διακοπές.

Ευχαριστώ!!!

 

στειλτο κατ ευθειαν στο σερβις της LG

ειναι στην εγγυηση στο στελνουν πισω ετοιμο αναβαθμισμενο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατάλαβα τι λέτε για τις SD κτλ. Το θέμα είναι ότι πριν αναβαθμίσω το κινητό, μόλις το έβαζα στο pc, ΧΩΡΙΣ έξτρα λογισμικό, απευθείας το έβλεπα, και αν το γύριζα σε mass storage usb, μου το έβλεπε σαν φλασάκι. Δεν είχα δοκιμάσει να περάσω τίποτα για να το τσεκάρω τότε. Αλλά αν ας πούμε είχα επιλέξει τη μαζική αποθήκευση ως προεπιλεγμένη από τα settings, το άκουγε. Τώρα δε το ακούει. Άλλο 1mb/s και άλλο 300kb/s, ήταν τόσο αργό, το οποίο δεν είνια λογικό. Όσο άθλια και να είναι η στοκ sd, σε όλα τα κινητά που είχα εδώ και χρόνια κανέναν δεν ήταν τόσο αργό και πάντα με τις στοκ δούλευα. Προφανώς έπεσα σε κάποιο bug ή ελάττωμα. Τώρα που επέστρεψα σπίτι θα τσεάκρω πάλι απεγκαθιστώντας του usb drivers από τον πίνακα ελέγχου και θα προσπαθήσω να το ξανασυνδέσω σωστά μήπως στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι καλα τη ταχυτητα πριν το update, αλλα εχω κι εγω την εντυπωση οτι μετα το update η μεταφορα των αρχειων εγινε πολυ πιο αργη

 

και τωρα που πιεζω το μυαλο μου, πριν το update πρεπει να επιανα τα 2MB/s και μετα το update επιανα το πολυ 1 (αρα τα 300αρια που λες εσυ δεν ειναι εκτος πραγματικοτητας)

 

οταν ειχα αλλαξει sd (εχοντας τη 2.3.3 ) μου ειχε κανει εντυπωση ποσο πιο γρηγορη ηταν απο τη στοκ της samsung (που ειναι για πεταμα εδω που τα λεμε) για αυτο και ειχα ποσταρει τη ταχυτητα της νεας

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/dhhdfsh.png

 

ομως επειδη θυμομουν οτι η ταχυτητα στη στοκ ειχε πεσει αρκετα, ρωτησα αν τα 5MB/s ειναι καλα και λογικα για class 4 (το ξαναρωταω λοιπον) , γιατι ειμαι βεβαιος οσο το σκεφτομαι περισσοτερο, οτι με το update επεσε η ταχυτητα στη στοκ

 

οπως και να χει με 10 ευρω λυνεται το προβλημα σου , κι εχεις και αρκετο περισσοτερο χωρο, πιστευω οτι αξιζει αυτη την αναβαθμισουλα το κινητο μας για τοσο λιγα λεφτα

 

εγω πηρα αυτη απο αυτο το μαγαζι (δωρεαν μεταφορικα για αθηνα)

http://www.pnpshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1017&category_id=294&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=2

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι καλα τη ταχυτητα πριν το update, αλλα εχω κι εγω την εντυπωση οτι μετα το update η μεταφορα των αρχειων εγινε πολυ πιο αργη

 

και τωρα που πιεζω το μυαλο μου, πριν το update πρεπει να επιανα τα 2MB/s και μετα το update επιανα το πολυ 1 (αρα τα 300αρια που λες εσυ δεν ειναι εκτος πραγματικοτητας)

 

οταν ειχα αλλαξει sd (εχοντας τη 2.3.3 ) μου ειχε κανει εντυπωση ποσο πιο γρηγορη ηταν απο τη στοκ της samsung (που ειναι για πεταμα εδω που τα λεμε) για αυτο και ειχα ποσταρει τη ταχυτητα της νεας

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/dhhdfsh.png

 

ομως επειδη θυμομουν οτι η ταχυτητα στη στοκ ειχε πεσει αρκετα, ρωτησα αν τα 5MB/s ειναι καλα και λογικα για class 4 (το ξαναρωταω λοιπον) , γιατι ειμαι βεβαιος οσο το σκεφτομαι περισσοτερο, οτι με το update επεσε η ταχυτητα στη στοκ

 

οπως και να χει με 10 ευρω λυνεται το προβλημα σου , κι εχεις και αρκετο περισσοτερο χωρο, πιστευω οτι αξιζει αυτη την αναβαθμισουλα το κινητο μας για τοσο λιγα λεφτα

 

εγω πηρα αυτη απο αυτο το μαγαζι (δωρεαν μεταφορικα για αθηνα)

http://www.pnpshop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1017&category_id=294&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=2

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου

 

 

Λοιπόν ένας φίλος πριν που πρότεινε τη λύση του card reader δεν είχε καθόλου άδικο: όντως χρησιμοποιήσα το δικό μου και βρήκα πως το πρόβλημα έχει να κάνει 100% με το κινητό ή/και το android 2.3 . Καταρχήν πέρα από το γεγονός οτι πλέον δε λειτουργεί με το hub και θέλει οπωσδήποτε usb πάνω από το pc θύρα, βάζοντας τη κάρτα sd μέσα στο reader, μπόρεσα να ανταλλάξω αρχεία(από την SD στο pc όλα γίνονται στιγμαία, ακόμα και με το κινητό ενδιάμεσα, το πρόβλημα είναι pc σε κινητό) πολύ γρήγορα, με 4-5 mb/s . Δηλαδή όντως η καρτούλα αν και χαζή, είναι τίμια, δεν έφταιγε εκείνη. Τέλος πάντων, επειδή το κινητό θα φορτωθεί με applications και δεν σκοπεύω να το πάω service για να μη γίνει τίποτα, θα πάρω νέα, αν τυχόν παρατηρήσετε και εσείς αργή ταχύτητα, με μια card reader θα είστε εντάξει σε 2.3. Αν όντως δηλαδή εμφανιστεί πρόβλημα σε άλλα κομμάτια δηλαδή. Λόγω των πολλών applications πάντως σίγουρα θα του τσιμπήσω μια γερή SD.

 

 

Τη μπαταρία παιδιά πως τη βλέπετε? με αρκετή μουσική, λίγο text messaging και games, 1 +μιση μερα σας φαίνεται καλή?

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση σου

 

 

Λοιπόν ένας φίλος πριν που πρότεινε τη λύση του card reader δεν είχε καθόλου άδικο: όντως χρησιμοποιήσα το δικό μου και βρήκα πως το πρόβλημα έχει να κάνει 100% με το κινητό ή/και το android 2.3 . Καταρχήν πέρα από το γεγονός οτι πλέον δε λειτουργεί με το hub και θέλει οπωσδήποτε usb πάνω από το pc θύρα, βάζοντας τη κάρτα sd μέσα στο reader, μπόρεσα να ανταλλάξω αρχεία(από την SD στο pc όλα γίνονται στιγμαία, ακόμα και με το κινητό ενδιάμεσα, το πρόβλημα είναι pc σε κινητό) πολύ γρήγορα, με 4-5 mb/s . Δηλαδή όντως η καρτούλα αν και χαζή, είναι τίμια, δεν έφταιγε εκείνη. Τέλος πάντων, επειδή το κινητό θα φορτωθεί με applications και δεν σκοπεύω να το πάω service για να μη γίνει τίποτα, θα πάρω νέα, αν τυχόν παρατηρήσετε και εσείς αργή ταχύτητα, με μια card reader θα είστε εντάξει σε 2.3. Αν όντως δηλαδή εμφανιστεί πρόβλημα σε άλλα κομμάτια δηλαδή. Λόγω των πολλών applications πάντως σίγουρα θα του τσιμπήσω μια γερή SD.

 

 

Τη μπαταρία παιδιά πως τη βλέπετε? με αρκετή μουσική, λίγο text messaging και games, 1 +μιση μερα σας φαίνεται καλή?

λοιπον φιλε, επειδη μου κινησες τη περιεργεια , ειπα να βαλω την class 4 στο card reader του λαπτοπ που χα προχειρο

 

ε κοιτα διαφορα , απο το 5αρι που πιανει η ιδια καρτα πανω στο κινητο :p

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/efadfafd.png

 

τελικα οντως το κινητο φταιει, απλα με τη πιο γρηγορη καρτα το θεμα γινεται αρκετα πιο υποφερτο...

αλλα και με καλυτερη καρτα να εισαι πανω απο 3 φορες πιο αργος απο οτι θα ησουν σε pc , ειναι λιγο τραγικο..

 

ομως δεν ειναι κατασταση να βγαζει μπαταριες κτλ για να βγαλεις την sd..

 

απο την αλλη οπως ειπα και πριν, ακομα και πολυ πιο ακριβες συσκευες οπως το galaxy s , δεν πιανουν το ταληρακι..

 

ΥΓ η μπαταρια με νορμαλ προς αρκετη χρηση κι εμενα τοσο μου βγαζει κατα μεσο ορο , γενικα εχουμε καλη μπαταρια

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Οπότε όντως παίζει θέμα, σε ευχαιριστώ που κάθισες και ασχολήθηκες. Πάντως και πάλι, αν εσενα η στοκ σου έπιανε σχεδόν 1 mb/s, και πάλι είναι αρκετά παραπάνω από τα 300 π πιάνει εμένα. όπως και να το κάνουμε πάντως, το να τη τοποθετώ στο card reader για μένα δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα όσο είναι πιθανότατα για σένα, γιατί πλέον δε μου λειτουργεί το hub και πρέπει να κάνω απίστευτες αλαξοκωλιές στο πύργο για να βρω ελεύθερη θύρα usb. Άσε που δε τίθεται θέμα συχνής μεταφοράς αρχείων έτσι και αλλιώς, αφού το hub δε δουλεύει. Αφού δεν χρειάζεται rma η συσκευή πάντως, δεν με πειράζει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα το hub στο desktop μου , μου δουλευει παντως

 

το 1Μb/s ειπα οτι ειναι το "ταβανι" μου και το πιανω σε ενα μεγαλο αρχειο

 

αν μιλαμε για πολλα μικρα αρχεια (πχ τραγουδια) ολες οι ταχυτητες πεφτουν

 

μην κολλας δηλαδη με το 1. και 600αρια και 500αρια εβλεπα.. αλλα εγω συνηθως βαζω βιντεο, δηλαδη τουλαχιστον 175 MB το αρχειο, δεν εχω δοκιμασει να πεταξω πολλα τραγουδια να δω τι θα γινει, ξερω ομως οτι θα εχω μικροτερες ταχυτητες

 

ΥΓ επιμενω παντως οτι αξιζει να παρθει μια αλλη sd, οχι μονο για τη καλυτερη ταχυτητα αλλα και για το χωρο

 

επισης θα τρεχουν καλυτερα και οι εφαρμογες που ειναι στην sd, δεν ειναι απαγορευτικο το κοστος, γιατι αν ηταν δε θα τα εδινα ποτε για ενα τοσο φθηνο τηλεφωνο

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εμενα το hub στο desktop μου , μου δουλευει παντως

 

ναι εμένα είναι περιέργη υπόθεση. στην ουσία είναι επέκταση πάνω στην οθόνη. όσο πιο πολύπλοκή η συσκευή, τόσο πιο δύσκολο να παίξει(πχ εξωτερικοί σκληροί ούτε που αναγνωρίζονται). Απλά η πλάκα είναι οτι πριν το update το έβλεπε κανονικά το κινητό(όπως και όλα τα προηγούμενα). Λες και μέτα το upgrade πήρε προαγωγή η συσκευή και αρνήται να δουλέψει στη ταπεινή αυτή θύρα :P. Έχω γενικά θέμα με τις usb γιατί είναι παλιά του '07 η μητρική, πχ ένα hubάκι φθηνό από το πλαισιο δεν δουλεύει καν.

 

 

edit: ναι ισχύει πως δε δοκίμασα μεγάλο αρχείο, και το 300 που λέω είναι σίγουρα λίγο. σε ευχαριστώ για τη συμβούλη, σίγουρα θα πάρω νέα κάρτα γιατί θέλω να το γεμίσω applications

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είπα για το card reader το είχα αντιμετωπίσει πιο παλιά και με το u8210 που έχω...

πρέπει να είναι κάποιο πρόβλημα της pc suite της lg(τότε) και με το android(τώρα) χωρίς να είμαι σίγουρος...

παλιά με την microsd που έπαιρνε το κινητό μου,στη μεταφορά έκανε για κάθε τραγούδι κανα 5 λεπτο....

γι αυτό και είχα αγοράσει το card reader....

είναι γύρω στις 3-4 φορές πιο αργή η μεταφορά στο κινητό από οτι η μεταφορά στην sd μέσω card reader....

γι αυτό και πια,μεταφέρω κυρίως μέσω card reader...(ή όταν πρόκειται για καμμιά μικρή εφαρμογή,μέσω bluetooth....)

 

όσο για τον άλλο φίλο,ΜΟΝΟ 10 ευρώ έχει η κάρτα;;την τσίμπησα κι εγώ τότε παιδιά.......καλύτερη ταχύτητα και πολύ περισσότερος χώρος....

Edited by bananasplit
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είπα για το card reader το είχα αντιμετωπίσει πιο παλιά και με το u8210 που έχω...

πρέπει να είναι κάποιο πρόβλημα της pc suite της lg(τότε) και με το android(τώρα) χωρίς να είμαι σίγουρος...

παλιά με την microsd που έπαιρνε το κινητό μου,στη μεταφορά έκανε για κάθε τραγούδι κανα 5 λεπτο....

γι αυτό και είχα αγοράσει το card reader....

είναι γύρω στις 3-4 φορές πιο αργή η μεταφορά στο κινητό από οτι η μεταφορά στην sd μέσω card reader....

γι αυτό και πια,μεταφέρω κυρίως μέσω card reader...(ή όταν πρόκειται για καμμιά μικρή εφαρμογή,μέσω bluetooth....)

 

όσο για τον άλλο φίλο,ΜΟΝΟ 10 ευρώ έχει η κάρτα;;την τσίμπησα κι εγώ τότε παιδιά.......καλύτερη ταχύτητα και πολύ περισσότερος χώρος....

 

10 ευρώ τα 8g, όντως παμφθηνη... με 5 ευρώ βρίσκεις 4g... υποθέτω οτι οι SDHC κάνουν έτσι? όλες τέτοιες είναι από 4γ και πάνω

 

 

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards-readers.html?keyphrase=micro+sd+8gb

Link to comment
Share on other sites

για αυτο και την πηρα (συντομα θα χρειαστω και τον επιπλεον χωρο βεβαια ) , η τιμη ηταν αρκετα καλη δεν ειχα μεταφορικα και αντικαταβολη, αρα δεν ειχα και τιποτα να χασω, ενας τυπος απο το μαγαζι μου την εφερε σπιτι σε 3 μερες απο τη παραγγελια (απλα μου πε να κατεβω κατω για να μη μεινει αφυλακτο το μηχανακι :lol: )

 

στα πιο μεγαλα μαγαζια το 20αρικο μου καθοταν καπως..

 

αυτο παντως που συνεχιζει να μου κανει εντυπωση ειναι γιατι δε βαζουν καμια πιο αξιοπρεπη sd απο το εργοστασιο και ας ανεβαζαν αλλα 5 ευρω τη τιμη..

 

αυτη που χει πανω, ή σε αλλα κινητα που βλεπω ακομα και 1 μολις γιγα , μου φαινεται αστεια

 

σίγουρα θα πάρω νέα κάρτα γιατί θέλω να το γεμίσω applications

 

δυστυχως η μικρη μνημη του τηλεφωνου παντα θα ειναι περιοριστικος παραγοντας, αφου δεν πανε τα παντα στην sd

 

αν μιλαμε μονο για εφαρμογες και χαρτες, η 2αρα πιστευω οτι αρκει

 

απο την αλλη αμα εχεις τα απαραιτητα απο εφαρμογες (και κατι παραπανω.. ) , εισαι οκ με τη μνημη του κινητου

εγω εχω καμια 20αρια+ εφαρμογες και εχω γυρω στα 40MB ελευθερα (καπου κοντα στα 20 σου βγαζει ολη την ωρα ειδοποιηση στο notification bar)

 

αμα ειχα παραπανω μνημη σιγουρα θα ειχα παραπανω εφαρμογες (πολλες απο τις οποιες "σκουπιδια") , αλλα λιγο πολυ ειμαι ικανοποιημενος δεδομενου το κοστους της συσκευης

 

sd θα παρεις αν θες πολλη μουσικη και βιντεο

εχω φιλο μου που εχει μονιμα 6-8 GB μουσικη στο δικο του τηλεφωνο γιατι θελει ανα πασα στιγμη πολυ πραγμα μαζι του

 

βεβαια για 10 ευρω την παιρνεις να υπαρχει , δηλαδη αν επαιρνα 16GB σε αυτα τα λεφτα θα την επαιρνα και ας ηξερα οτι ολη αυτη η μνημη τον περισσοτερο καιρο θα ηταν αχρησιμοποιητη

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

για αυτο και την πηρα (συντομα θα χρειαστω τον επιπλεον χωρο βεβαια χωρο βεβαια) , η τιμη ηταν αρκετα καλη δεν ειχα μεταφορικα και αντικαταβολη, αρα δεν ειχα και τιποτα να χασω, ενας τυπος απο το μαγαζι μου την εφερε σπιτι σε 3 μερες απο τη παραγγελια (απλα μου πε να κατεβω κατω για να μη μεινει αφυλακτο το μηχανακι :lol: )

 

στα πιο μεγαλα μαγαζια το 20αρικο μου καθοταν καπως..

 

καλά είσαι... με τη πρώτη ευκαιρία την αγοράζω, πριν λυπάμαι τα 100 apps και βαριεμαι να ξανακατεβάζω

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το update του YouTube; Δεν ανοίγει η εφαρμογή και πρέπει να πάνω κατάργηση ενημέρωσης για να επανέλθει.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω καταργήσει το official και εχωβαλει κάποιο custom 2.1.6 απο xda που επιτρέπει το download.

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το update του YouTube; Δεν ανοίγει η εφαρμογή και πρέπει να πάνω κατάργηση ενημέρωσης για να επανέλθει.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

εμενα δουλευει κανονικα, αν και μια στις τοσες κανει τα force close του

 

λιγο fail τα τελευταια update θα ελεγα

 

χθες παντως που το χρησιμοποιησα αρκετη ωρα δουλεψε απροβληματιστα

(το θεμα βεβαια των χρωματων λογω του dithering παραμενει... )

 

επομενο post .. (2 σε ενα..)

 

σημερα πηγα να παρω πραγματα για τον υπολογιστη μου και με την ευκαιρια χαζεψα και κινητα ( ωραιο το optimus 3d, η τιμη βεβαια αστεια)

 

μεταξυ αλλων ειδα και το desire s (αν εχει το ιδιο θεμα στα χρωματα λογω dithering με το δικο μας) και διαπιστωσα οτι δεν εχει κανενα θεμα, τα χρωματα του σε συγκεκριμενα βιντεο του youtube που ειχα σταμπαρει ηταν οκ...

 

αρα ή κατι εκανε καλα η htc ή κατι δεν εκανε καλα η lg, διαλεχτε και παρτε

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το update του YouTube; Δεν ανοίγει η εφαρμογή και πρέπει να πάνω κατάργηση ενημέρωσης για να επανέλθει.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

εμενα μετα το update δεν ανοιγε η συντομευση που ειχα στην αρχικη οθονη.την διεγραψα την συντομευση και την ξαναεβαλα και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερες

 

just for the record για οσους παιζουν με το κινητο, ειναι πραγματικα πολυ βελτιωμενο σε αποδοση αν πανω στην Official 2.3.3 βαλεις:

1. franco.Kernel |.v1-16082011| 2.6.35.14 (με το οποιο εχεις και το overclocking)

2. V6 SuperCharger

3. Loopy Smoothness tweak

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? πως τα βαζουμε αυτα?? και που τα βρισκουμε... :wacko:

(δωσε τΑ φωτα σου στον ασχετο :p )

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει στο xda. Απ´οτι διάβασα έχει κάποια bug ακόμα όπως κάποια reboot με την camera. Πως φλασαρεται ο kernel? όπως τις rom με αντιγραφή σε sd και power+home? Yπαρχει πρόβλημα με την εγγύηση αν αλλάξεις kernel? επανέρχεται ο official?

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...