Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια προσπαθω να κανω ροοτ εχω την τελευταια ρομ v10h αλλα δεν γινεται τιποτα ουτε με το z4 root ουτε με το one click μπορει καποιος να με βοηθησει ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια προσπαθω να κανω ροοτ εχω την τελευταια ρομ v10h αλλα δεν γινεται τιποτα ουτε με το z4 root ουτε με το one click μπορει καποιος να με βοηθησει ?

ευχαριστω

 

δε γινεται...δοκιμασες το one click 1.8?

 

εμενα αυτο ειναι που μου τι σπαει. εχουμε που εχουμε 170MB ελευθερα, βαλε τη νεα εκδοση του thinkfree office, facebook, twitter, google search και και και....και τρως 50MB απο τις αναβαθμισμενες εφαρμογες συστηματος ενω θα μπορουσες με το root να αντικαταστησεις τις ηδη υπαρχουσες και να εισαι παλι στα 170....

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφου βλεπουμε και διαβαζουμε οτι η v10h δεν γινεται root για ποιο λογο να κανουμε αυτη την αναβαθμιση τι θα κερδισουμε τοσο πολυ;

τουλαχιστον οι χρηστες που θελουν το κινητο τους root

γνωμη μου ειναι να περιμενουμε την 2.3 να δουμε τα καλα και τα κακα της πρωτα και αν δουμε οτι ολα βαινουν καλως να κανουμε την αναβαθμιση κατευθειαν σε 2.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sos πιαδια μπαινω στο μαρκετ και μετα απο λιγο που γραφει com.android.vending και κλεινει τι κανω?

 

Πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών, βρες το market και κάνε clear cache.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να προτεινετε μια καρτα μνημης 4gb και μια 8gb που λειτουργουν κανονικα με το τηλεφωνο??και κανα λινκ απο μαγαζι δεν θα με χαλαγε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορειτε να προτεινετε μια καρτα μνημης 4gb και μια 8gb που λειτουργουν κανονικα με το τηλεφωνο??και κανα λινκ απο μαγαζι δεν θα με χαλαγε.

 

Φυσικά και δουλεύουν όπως και οι 16άρες αλλά και οι 32άρες.

 

Προτίμησε μια κάρτα με τουλάχιστον class 4 και επώνυμη. Θα βρεις παντού με μια αναζήτηση στο νετ.

 

Πχ... http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=15814

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sos πιαδια μπαινω στο μαρκετ και μετα απο λιγο που γραφει com.android.vending και κλεινει τι κανω?

 

το ιδιο προβλημα και εγω μολις παταω να δω τις νεες εφαρμογες οσο και να εψαξα δεν βρηκα λυση και το εχουν παρα πολυ χρηστες αυτο το προβλημα με το market

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δουλεύουν όπως και οι 16άρες αλλά και οι 32άρες.

 

Προτίμησε μια κάρτα με τουλάχιστον class 4 και επώνυμη. Θα βρεις παντού με μια αναζήτηση στο νετ.

 

Πχ... http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=15814

απλα διαβασα κατι για αποσυνδεσεις με καποιεσ καρτεσ μνημης γι αυτο λεω να δουλευουν κανονικα..

 

εχει δοκιμασει κανεισ την http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730 ??

Edited by tibillys
Link to comment
Share on other sites

απλα διαβασα κατι για αποσυνδεσεις με καποιεσ καρτεσ μνημης γι αυτο λεω να δουλευουν κανονικα..

 

παρε αυτην http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

 

την ιδια εχω παρει αλλα 4giga

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα adobe flash 10.1 παιζει ? και αν ναι μπορειτε να μου πειτε πως?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα adobe flash 10.1 παιζει ? και αν ναι μπορειτε να μου πειτε πως?

ευχαριστω

 

Εμενα παντως δεν μου παιζει, και γενικα αν εξαιρεσεις τον Skyfire browser, flash δεν υποστηριζεται,,,

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη διαχείριση εφαρμογών, βρες το market και κάνε clear cache.

 

ευχαριστω το εκανα αλλα παλι οταν επιλεγω στο μαρκετ νεες εφαρμογες μου το ξανακανει μονο στις νεες εφαρμογες καμια ιδεα ρε παιδια για το τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμενα παντως δεν μου παιζει, και γενικα αν εξαιρεσεις τον Skyfire browser, flash δεν υποστηριζεται,,,

 

Όχι, flash 10.1 δεν παίζει εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια... Δεν υπάρχει κάποια μέθοδος αυτόματης διόρθωσης ελληνικών λέξεων στο LG;

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εκανα αλλα παλι οταν επιλεγω στο μαρκετ νεες εφαρμογες μου το ξανακανει μονο στις νεες εφαρμογες καμια ιδεα ρε παιδια για το τι γινετε?

 

Εχω και εγω αλλα και χιλιαδες αλλοι το ιδιο προβλημα και μετα απο πολυ ψαξιμο ειναι bug του market,o μονος τροπος να διορθωθει προσωρινα ειναι να κανεις downgrade απο την 2.3.6 στην 2.3.4 εκδοση του market αλλα το προβλημα επανερχετε γιατι το market κανει μονο του update στην 2.3.6 παλι..

 

Το προβλημα θα λυνοταν εαν μπορουσαμε να απενεργοποιησουμε το auto update του market αλλα μαλλον πρεπει να εχεις προσβαση root για να γινει αυτο :(

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι;

Υπάρχει τρόπος να έχω το μενού του κινητού στα αγγλικά,αλλά το πρόγραμμα "Ειδήσεις και καιρός" να βγάζει ελληνικές ειδήσεις;

Ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω αλλα και χιλιαδες αλλοι το ιδιο προβλημα και μετα απο πολυ ψαξιμο ειναι bug του market,o μονος τροπος να διορθωθει προσωρινα ειναι να κανεις downgrade απο την 2.3.6 στην 2.3.4 εκδοση του market αλλα το προβλημα επανερχετε γιατι το market κανει μονο του update στην 2.3.6 παλι..

 

Το προβλημα θα λυνοταν εαν μπορουσαμε να απενεργοποιησουμε το auto update του market αλλα μαλλον πρεπει να εχεις προσβαση root για να γινει αυτο :(

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

κατάλαβα ευχαριστω πολυ παντως να δουμε οταν βαλουμε android 2.3 μηπως φτιαξει....

να ρωτησω και κατι αλλο βαλe βγάλε εφαρμογες δεν κραταει στοιχεια απο τα application ? αν ναι πια εφαρμογη να κατεβασω για να καθαριζει αρχεια παλιων εφαρμογων που εχουμε εγκαταστισει ? ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

helppppppppppppppppppp !!!

 

καποια στιγμη σημερα το κινητο εκλεισε χωρις να το παρω ειδηση...παω να το ενεργοποιησω και κολλαει στο σημα της LG. αφου περιμενα και δεν εγινε τιποτα, ουτε μπορουσα να το απενεργοποιησω, εβγαλα την μπαταρια για να κλεισει. μετα δοκιμασα να το ξανανοιξω, παλι τα ιδια..ξαναεβγαλα την μπαταρια κλπ.. τι να κανω ?? μεχρι σημερα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα με το κινητο (το εχω 1 εβδομαδα το κινητο). μου ειναι απαραιτητο γιατι δεν εχω σταθερο και φευγω και ταξιδι αυριο !!!

 

please help !!!:(

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε hard reset(χανεις τα παντα ομως)....home button+volume down+power button....αμα εχεις τις επαφες στην sim ή στο gmail, δεν τις χανεις...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασες τιποτα απο το market για backup; με κλειστο το τηλεφωνο το κανεις το παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασες τιποτα απο το market για backup; με κλειστο το τηλεφωνο το κανεις το παραπανω

 

για backup δεν ειχα κατεβασει τιποτα...τωρα δεν εχω καμια προσβαση στο τηλεφωνο..δεν φορτωνει καν το σημα android, μενει στο σημα της LG. εχω δοκιμασει καμια 20αρια hard reset (με κλειστο τηλεφωνο) με τις καρτες μεσα, χωρις την sd μεσα, χωρις την sim, χωρις καρτες γενικα...τιποτα ...παλι τα ιδια...

 

εχω απελπιστει !!

τωρα σκεφτηκα μηπως μπορω να χρησιμοποιησω το DOA, αλλα το πηρα απο oteshop και δεν αναφερει κατι στο site, ισχυει σε ολα τα καταστηματα ???

επισης η αγορα εγινε στις 8/4, οποτε εχουν περασει 10 μερες, αλλα εργασιμες 7...

 

δεν ξερω τι να κανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Γραψε στο γοογλε install original rom lg p500. δεν ειναι πολυ δυσκολο, ακολουθησε πιστα τις οδηγιες, το χω παθει και γω αλλα απο δικο μου λαθος. Lgoptimusonep500.blogspot.com Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ότι σε μερικές εφαρμογές, όταν πάω να κάνω εγκατάσταση ή ενημέρωση, μου βγάζει το μήνυμα "Η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη". Αυτό συμβαίνει και στο Android Market, και στο "@ppl@net". Τι μπορεί να φταίει; Είναι αυτό το πρόβλημα που αναφέρατε στην προηγούμενη σελίδα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...