Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες σκέφτομαι να αγοράσω την Toshiba microSD 8GB class4. Την έχει δοκιμάσει κανείς; δουλεύει το ίδιο καλά όπως και η 4GB;

ευχαριστώ!!!!!

 

Την εχω δυο μηνες και δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Την εχω δυο μηνες και δουλευει αψογα.

 

οκ ευχαριστώ πολύ!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και 3 μέρες που έχω μεταφερθεί στο δίκτυο της Q. Τα μηνύματα μου σταματάνε πλέον στους 70 χαρακτήρες όταν γράφω ελληνικά. Γνωρίζετε κάτι γι’ αυτό ;; Όσο και αν έχω ψάξει σε όλες τις ρυθμίσεις της συσκευής δεν έχω βρει κάτι !

Ξέρω , ότι μπορώ να βάλω μια εφαρμογή μηνυμάτων από το market , όμως δεν θέλω αυτή την λύση , γιατί την ίδια τη sim αν την βάλω σε άλλη συσκευή κανονικά επιτρέπει τους 160 χαρακτήρες. Επίσης αν βάλω στην συσκευή μου κάρτα από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία γράφω κανονικά στους 160 χαρακτήρες !

Το πρόβλημα είναι ο συνδυασμός Q με Optimus one P500.

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και 3 μέρες που έχω μεταφερθεί στο δίκτυο της Q. Τα μηνύματα μου σταματάνε πλέον στους 70 χαρακτήρες όταν γράφω ελληνικά. Γνωρίζετε κάτι γι’ αυτό ;; Όσο και αν έχω ψάξει σε όλες τις ρυθμίσεις της συσκευής δεν έχω βρει κάτι !

Ξέρω , ότι μπορώ να βάλω μια εφαρμογή μηνυμάτων από το market , όμως δεν θέλω αυτή την λύση , γιατί την ίδια τη sim αν την βάλω σε άλλη συσκευή κανονικά επιτρέπει τους 160 χαρακτήρες. Επίσης αν βάλω στην συσκευή μου κάρτα από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία γράφω κανονικά στους 160 χαρακτήρες !

Το πρόβλημα είναι ο συνδυασμός Q με Optimus one P500.

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

 

το εχω ρωτησει 2 φορες αυτο και με γραψανε :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εχω ρωτησει 2 φορες αυτο και με γραψανε :mad:

 

Το ενδεχόμενο να μη γνωρίζουν την απάντηση δεν το λαμβάνεις καθόλου υπόψιν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αγόρασα προχθές το συγκεκριμένο κινητό και το σύνδεσα με το pc και μου έβγαλε ότι υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού και προσπάθησα να του κάνω update αλλα στο 55% "κρασαρε" η εφαρμογή (σε windows 7 32bit) και έκλεισε το πρόγραμμα, το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι αργή παρα πολύ να άνοιξη το κινητό και παρόλο που δεν ολοκληρώθηκε το update η εφαρμογή λέει ότι έχω την τελευταία version.. Γίνετε να το επαναφέρω στην προηγουμενη με κάποιο τρόπο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

ξερεται καμια εφαρμογη για μεταφορα αρχειων απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο χωρις να συνδεσεις καλωδια?
Link to comment
Share on other sites

ξερεται καμια εφαρμογη για μεταφορα αρχειων απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο χωρις να συνδεσεις καλωδια?

το Android Wifi Manager

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να ανήκει στο δίκτυο της Q και να γράφει μηνύματα στα Ελληνικά με 160 χαρακτήρες ? Με την εφαρμογή μηνυμάτων της LG και όχι κάποια άλλη εφαρμογή από το market. Edited by giannis78
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλαξα χθες καρτα sim και πλεον 60 χαρακτηρες...λες εγω δε το εχω αυτο το προβλημα αλλα ας κοιταξω μπας και δω καμια ρυθμιση και τσοοοουυυυυπ, καλοριζικος και γω....cosmote
Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να μη γνωρίζουν την απάντηση δεν το λαμβάνεις καθόλου υπόψιν;

 

ας το λεγανε τουλαχιστον να ξερω και να μην υποθετω :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα . Συγνωμη επειδη ακρη δεν εβγαλα θα ξανακανω την ερωτηση .

 

Οι λύσεις του Astro και Astro Bluetooth manager δεν βοηθησαν οπως ειχαν προτεινει τα παιδια . Το προβλημα και το ερωτημα ειναι το εξης :

 

Πως μπορεις αφου εχεις εγκατεστημενη μια εφαρμογη στο κινητο να την στειλεις σε ενα αλλο;;; Που την βρισκεις γιατι σε φακελο με το Astro οσο και αν εψαξα...τζιφος!

 

Υπαρχει καποιος που το κανει και αν ναι με ποιον τροπο ;

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

παίδες σκέφτομαι να αγοράσω την Toshiba microSD 8GB class4. Την έχει δοκιμάσει κανείς; δουλεύει το ίδιο καλά όπως και η 4GB;

ευχαριστώ!!!!!

 

σε μένα δουλεύει μια χαρά 1,5 μήνα. πριν είχα πρόβλημα με τη Samsung.

Τελικά αν κάνει κάποιος το update στη 10h χάνονται τα προγράμματα που είναι εγκατεστημένα; υποθέτω χάνεται και το root ,αν και το τελευταίο δε με νοιάζει ιδιαίτερα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αγόρασα προχθές το συγκεκριμένο κινητό και το σύνδεσα με το pc και μου έβγαλε ότι υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού και προσπάθησα να του κάνω update αλλα στο 55% "κρασαρε" η εφαρμογή (σε windows 7 32bit) και έκλεισε το πρόγραμμα, το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι αργή παρα πολύ να άνοιξη το κινητό και παρόλο που δεν ολοκληρώθηκε το update η εφαρμογή λέει ότι έχω την τελευταία version.. Γίνετε να το επαναφέρω στην προηγουμενη με κάποιο τρόπο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

το ιδιο λειτουργικο εχω και εγω στον υπολογιστη μου και την εκανε κανονικα την αναβαθμιση...προσπαθησε να την ξανακανεις ισως να εφαγε καποιο κολημα δεν νομιζο να ειναι κατι...παντως αμα ολοκληρωθει το κινητο και πιο γρηγορο ειναι και δεν εχει πια προβλημα με την sd και δεν στελνει μυνηματα αλλου...απορω γιατι θελουν πολλοι να ξαναγυρισουν στην παλια εκδοση...

pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλαξα χθες καρτα sim και πλεον 60 χαρακτηρες...λες εγω δε το εχω αυτο το προβλημα αλλα ας κοιταξω μπας και δω καμια ρυθμιση και τσοοοουυυυυπ, καλοριζικος και γω....cosmote

 

εγω παντως που εβαλα πριν λιγες μερες cosmote παλι 160 χαρακτηρες εχω...

pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα . Συγνωμη επειδη ακρη δεν εβγαλα θα ξανακανω την ερωτηση .

 

Οι λύσεις του Astro και Astro Bluetooth manager δεν βοηθησαν οπως ειχαν προτεινει τα παιδια . Το προβλημα και το ερωτημα ειναι το εξης :

 

Πως μπορεις αφου εχεις εγκατεστημενη μια εφαρμογη στο κινητο να την στειλεις σε ενα αλλο;;; Που την βρισκεις γιατι σε φακελο με το Astro οσο και αν εψαξα...τζιφος!

 

Υπαρχει καποιος που το κανει και αν ναι με ποιον τροπο ;

Ευχαριστω .

Πας στο φακελλο /system/app και αντιγραφεις το σχετικο apk αρχειο. Το αρχειο αυτο το εκτελεις στη συσκευη που το αντεγραψες. Αν χρησιμοποιεις astro η κατι αλλο για διαχεριστη αρχειων ειναι αδιαφορο. (Χρησιμοποιω τον ESfile manager)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε JNS , πήγα εκει που ειπες εχω και γω τον ESmanager αλλά δεν εχει τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει ήδη από το '' ANDROID MARKET ''.

 

Εκεί μέσα που λες ( system - app ) έχει μόνο τις πρωεγκατεστημενες από το εργοστάσιο . Μήπως κανω κάτι λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει emoticons

εγω χρησιμοποιω το anysoftkeyboard που υποστηριζει και Ελληνικα

Απο περιεργεια κατεβασα το πληκτρολογιο που προτεινετε. Μολις πηγα να το χρησιμοποιησω μου εβγαλε ενα popup και ελεγε πως η εφαρμογη αυτη μπορει να συλλεξει ο,τιδηποτε πληκτρολογεις και φυσικα τα password και αριθμους καρτων... Επειδη σχετικη προειδοποιηση υπαρχει σε πολλες εφαρμογες της "αγορας" μηπως τελικα το android δεν ειναι καταλληλο για σοβαρη χρηση???

Δηλαδη θα κανατε μια αγορα με αυτη την προειδοποιηση? Το πληκτρολογιο της LG ή του android ειναι ασφαλες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε JNS , πήγα εκει που ειπες εχω και γω τον ESmanager αλλά δεν εχει τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει ήδη από το '' ANDROID MARKET ''.

 

Εκεί μέσα που λες ( system - app ) έχει μόνο τις πρωεγκατεστημενες από το εργοστάσιο . Μήπως κανω κάτι λάθος ;

 

Σωστα. Απο το μαρκετ μπορεις να τις ξανακατεβασεις. Νομιζω πως μετα την εγκατασταση σβηνεται το apk. Μονο απο το οπερα μαρκετ εχω δει να μενει το apk στο φακελο /sdcard/download.

Link to comment
Share on other sites

τελικά αν κάνω αναβάθμιση στη 10h χρειάζεται να περάσω τα προγράμματα και τις επαφές που είχα από την αρχή ;
Link to comment
Share on other sites

τελικά αν κάνω αναβάθμιση στη 10h χρειάζεται να περάσω τα προγράμματα και τις επαφές που είχα από την αρχή ;

 

οχι δεν χρειάζεται τίποτα

το έκανα εχθές και όλα οκ

ξέρει κανείς τι άλλαξε μετην αναβάθμιση της h;

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειάζεται τίποτα

το έκανα εχθές και όλα οκ

ξέρει κανείς τι άλλαξε μετην αναβάθμιση της h;

 

δεν γινεται root η h και λενε οτι λυθηκε το προβλημμα με την sd θα το δουμε και στην πραξη αυτο με τον καιρο

Link to comment
Share on other sites

τελικά όλα οκ με την αναβάθμιση. Πρακτικά καμία διαφορά. Το root έφυγε και αρχίζουν πάλι οι ενοχλητικές διαφημίσεις. Δοκίμασε κανείς Z4root?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε JNS , πήγα εκει που ειπες εχω και γω τον ESmanager αλλά δεν εχει τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει ήδη από το '' ANDROID MARKET ''.

 

Εκεί μέσα που λες ( system - app ) έχει μόνο τις πρωεγκατεστημενες από το εργοστάσιο . Μήπως κανω κάτι λάθος ;

 

το κοιταξα και στο δικο μου τα βρηκα,

ανοιγεις το Αστρο-> πας στον πρωτο φακελο που γραφει asec-> και εκει ειναι οι εφρμογες-> διαλεγεις τον φακελο με το ονομα της εφαρμογης-> μπαινεις μεσα , βρισκεις το αρχειο apk-> πατας πανω του παρατεταμενα -> send -> astro bluetooth.

Θα πρεπει να εχεις ανοιξει πριν το bluetooth. δοκιμασε κ πεσ μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...