Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία,και γιατί ενώ μου εμφανίζει μήνυμα να κάνω αναβάθμιση όταν συνδέομαι με pc suite μου γράφει πως δεν υπάρχει update?:worry: To κάνει σε όλους αυτό έτσι?

 

Ειναι απλα μια υπενθυμιση για να ελεγξεις για αναβαθμιση....το κινητο δε ξερει αν εχει βγει update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσψ παιδιά κάτι?

Έχω ανοιχτό τον συγχρονισμό αλλά μου τον κάνει μία φορά την ημέρα...

Πώς μπορώ να ρυθμίσω να κάνει ανανέωση και να κοιτάει τους λογαριασμούς twitter,gmail,FB που έχω βάλει μέσα?

ρυθμίσεις λογαριασμών& συγχρονισμού και τα ενεργοποιείς όλα.
Link to comment
Share on other sites

α ρε ξυλο που θελουν στην LG. μιλησα με το τεχνικο προσωπικο και ο τυπος πηγε να με βγαλει @@. θα αναφερει το θεμα με την οθονη αφης και ελπιζω να γινει κατι. ακου εκει κανενας λεει δε μας ανεφερε τετοιο προβλημα.............

 

και μετα μου ελεγε ναι ειναι νορμαλ να αυξανεται η χρηση της cpu με το touch οταν χρησιμοποιεις internet based services. λες και αυτο φταιει!

 

παρτε και εσεις να μιλησετε στην LG αγγλιας δε πειραζει που ειστε απο ελλαδα. δε τα κοιτανε αυτα να κανετε παραπονα γιατι αν μαζευτουν πολλοι ισως γινει κατι :mad:

 

εντωμεταξυ του λεω γιατι στην αγγλια η orange και το carphone warehouse εχουν διαφορετικες εκδοσεις firmware απο εμενα αφου μου λετε οτι η τελευταια εκδοση ειναι η v10a?

 

και η απαντηση ηταν οτι φταιει το προγραμμα για τα false readings. ξυλωστε το και ξαναβαλτε το

 

:lol::lol::lol:

 

Mobile Phone Support: Hello. Can I help you with anything today?

: hello!

: i bought recently an lg optimus one handset and i wanted to ask you if there is a release date or period of time when the android 2.3 gingerbread update is to be expected. Thank you

Mobile Phone Support: Unfortunately, we do not have any information with regards to a further update for the P500.

: but it will be updated because LG made an announcement right?

: i read it on the site

Mobile Phone Support: Unfortunately, from within the UK, we do not have any information as to whether or not the update will be released.

: oh! that is very strange. i thought that the update will be universal not region restricted

Mobile Phone Support: Unfortunately not, no. The update will depend on individual regions.

: ok thanks for telling me then

: bye

 

http://www.funnypics.gr/images/ante_geia.jpg

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Γειά και πάλι.

Εχθες το βράδυ, δεύτερη μέρα τηλεφώνου, προσπάθησα να ανοίξω κάποιες εφαρμογές και άναβε στιγμιαία το κίτρινο πλαίσιο και έκανε και την δόνηση αλλά, η εφαρμογή δεν άνοιγε.

Έβγαλα κάρτα μνήμης, τα ίδια.Έβγαλα και ξανάβαλα την μπαταρία, τα ίδια.

Σήμερα, κάποιες ανοίγαν και κάποιες όχι.

Αργότερα, άλλες ανοίγαν και άλλες όχι πάλι.

Ξέρω οτι επειδή είναι καινούριο και το ζορίζω κι όλας ίσως κολλάει ο επεξεργαστής.

Ξέρετε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη μιλησες με καποιον που μιλαει αγγλικα σημαινει οτι εχει δικιο; εγω δεν ξερω καποια συσκευη που να παιρνει την 2.3 σαν αναβαθμιση ακομα. οταν την παρει το desire και το galaxy θα επανελθουμε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 3 βδομάδες το κινητό ήρθε πάλι στα χέρια μου! Τελικά υπήρχε χονρό ππρόβλημα και γι αυτό προχώρησαν σε αλλαγή πλακέτας. Νέο τηλέφωνο τώρα!!!Άντε να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Γειά και πάλι.

Εχθες το βράδυ, δεύτερη μέρα τηλεφώνου, προσπάθησα να ανοίξω κάποιες εφαρμογές και άναβε στιγμιαία το κίτρινο πλαίσιο και έκανε και την δόνηση αλλά, η εφαρμογή δεν άνοιγε.

Έβγαλα κάρτα μνήμης, τα ίδια.Έβγαλα και ξανάβαλα την μπαταρία, τα ίδια.

Σήμερα, κάποιες ανοίγαν και κάποιες όχι.

Αργότερα, άλλες ανοίγαν και άλλες όχι πάλι.

Ξέρω οτι επειδή είναι καινούριο και το ζορίζω κι όλας ίσως κολλάει ο επεξεργαστής.

Ξέρετε τίποτα?

 

το εκανε και σε εμενα μια δυο φορες

εκανε την δονηση οπως λες και μου εβγαζε να διαγραψω την εφαρμογη

εκανα reboot το κινητο και εστρωσε

δεν ξερω που οφειλεται ισως στην καρτα ...θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

το εκανε και σε εμενα μια δυο φορες

εκανε την δονηση οπως λες και μου εβγαζε να διαγραψω την εφαρμογη

εκανα reboot το κινητο και εστρωσε

δεν ξερω που οφειλεται ισως στην καρτα ...θα δειξει

 

Όταν λες reboot, πώς γίνεται admen ?

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη μιλησες με καποιον που μιλαει αγγλικα σημαινει οτι εχει δικιο; εγω δεν ξερω καποια συσκευη που να παιρνει την 2.3 σαν αναβαθμιση ακομα. οταν την παρει το desire και το galaxy θα επανελθουμε.

 

εκπροσωπος της LG UK ειναι. οχι οποιος και οποιος. σου λεει οτι η ανακοινωση οτι το optimus one που εκανε η lg οτι θα παρει την 2.3 καπως, καπου, καποτε ειναι για το US region. για το UK δε γνωριζουν αν θα γινει.

δηλαδη δεν ειναι σιγουρο οτι θα γινει η αναβαθμιση σε 2.3 των optimus one ολου του κοσμου γιατι δεν υπαρχει καποια επισημη ενημερωση...το μονο σιγουρο ειναι για την αμερικη γιατι η lg.com εκανε την ανακοινωση αυτη

 

περι της επισημης ανακοινωσης τον ρωτησα. αυτο αφηνει ακαλυπτο τον πελατη δε ξερω αν με πιανεις...

 

http://www.lg.com/us/mobile-phones/publicnotices/optimus-one-os-upgrade.jsp

 

τωρα γιατι λειτουργει ετσι η εταιρεια δε ξερω....ισως ειναι επικοινωνιακη γκαφα

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με το αυτόματο κλείδωμα της οθόνης?Παρόλο που το ρυθμίζω στα 15 η 30 δεπτερόλεπτα αυτό μένει συνεχώς ανοιχτό!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι τετοιο,μονο οταν φορτιζει υπαρχει η επιλογη να ειναι συνεχεια ανοιχτη η οθονη απο τις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κατι τετοιο,μονο οταν φορτιζει υπαρχει η επιλογη να ειναι συνεχεια ανοιχτη η οθονη απο τις ρυθμισεις

μπορείς να το ρυθμίσεις να σβήνει η οθόνη σε ορισμένο χρόνο και τότε αυτόματα κλειδώνει.Δε μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να είναι και αυτα τα δίκτυα κλειδωμένα στις καφετεριες στην πανόρμου σαν αυτα στο μολ. δίκτυα που μέχρι πριν μισό μήνα έμπαινα τώρα δε μπαίνει λέει ανάκτηση διεύθυνσης ip και μετά αποσυνδεθηκε τι γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά...

Τί "ρατσιμός" είναι αυτός με τα regional based updates ποτέ μου δεν το κατάλαβα...

Τί σημαίνει δηλαδή η Ελλάδα έχει την V10b,η άλλη χώρα το V10a και άλλη την V10n?

Ακόμα τί καλύτερο έχουν τα αμερικάνικα P500s και θα φορέσουν την 2.3.

Το κεφάλι τους μόνοι τους θα φάνε και στην LG πάνω που είχαν αρχίσει να έχουν την συμπάθειά μου.

Μπορεί να πολλά να ακούγονται για την Apple,αλλά τουλάχιστον αυτή όταν βγάζει ενημερώσεις τις παίρνουν όλοι και παντού...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαστε το applanet @@@@@@.duckload.com/dl/OsjU2

ειναι το "πειρατικο" android market

 

Δηλαδή, η ακριβής διεύθυνση είναι applanet @@@@@@.duckload.com/dl/OsjU2 με 6 παπάκια ?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το ρυθμίσεις να σβήνει η οθόνη σε ορισμένο χρόνο και τότε αυτόματα κλειδώνει.Δε μου έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα.

 

Εννοείται ότι πηγαίνω και ρυθμίζω η οθόνη να σβύνει.Είτε σε 15 δευτ. είτε σε 30 δευτ και ότι αλλο βάλω δεν σβύνει.Πρέπει να το κλειδώσω χειροκίνητα από το power κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, η ακριβής διεύθυνση είναι applanet @@@@@@.duckload.com/dl/OsjU2 με 6 παπάκια ?

Αντί για παπάκια βάζεις www. και το υπόλοιπο:happy:

Link to comment
Share on other sites

EXΩ ΤΟ ΤΗΛ 1 ΜΗΝΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΗΣΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ (4GB-HD) ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΑΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ. ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ Η ΑΛΛΗ ΟΘΟΝΗ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΑΜΕΣΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΑΡΙΣΤΗ
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικο μενου στις ληψεις,θελει διπλο κλικ στις εφαρμογες. ειναι για να μην ξεχναμε το symbian
Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικο μενου στις ληψεις,θελει διπλο κλικ στις εφαρμογες. ειναι για να μην ξεχναμε το symbian

 

δε το καταλαβα αυτο...που ακριβως?

 

δεν εχω παρατηρησει κατι

 

Δεν πάμε καλά...

 

Τί "ρατσιμός" είναι αυτός με τα regional based updates ποτέ μου δεν το κατάλαβα...

 

Τί σημαίνει δηλαδή η Ελλάδα έχει την V10b,η άλλη χώρα το V10a και άλλη την V10n?

 

Ακόμα τί καλύτερο έχουν τα αμερικάνικα P500s και θα φορέσουν την 2.3.

 

Το κεφάλι τους μόνοι τους θα φάνε και στην LG πάνω που είχαν αρχίσει να έχουν την συμπάθειά μου.

 

Μπορεί να πολλά να ακούγονται για την Apple,αλλά τουλάχιστον αυτή όταν βγάζει ενημερώσεις τις παίρνουν όλοι και παντού...

 

καλα δε σημαινει οτι εμεις θα μεινουμε απεξω...απλα σε αφηνει καπως σε μια αβεβαιοτητα...δε ξερω πως λειτουργει η LG γιαυτο το λεω...

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

EXΩ ΤΟ ΤΗΛ 1 ΜΗΝΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΗΣΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ (4GB-HD) ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΑΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ. ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ Η ΑΛΛΗ ΟΘΟΝΗ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΑΜΕΣΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΑΡΙΣΤΗ

 

Τα ίδια θάλεγα κι εγώ, με μόνο τη μαμίσια κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...