Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια θα δωσω 2 site και αν θελουν οι υπευθυνοι να τα διαγραψουν ,αλλα τα γραφω γιατι βλεπω οτι δε βρησκεται πλοηγους και ειναι κριμα γιατι ειναι ευκολο .

στο 1 θα βρητε πολλες εφαρμογες android κυριως αυτες που ειναι με πληρωμη και στο 2 προγραμματα πλοηγησης και χαρτες.

1) http://www.mobilism.org

2)http://greekddl.com/programms/mobile-programs/109638-Android-Navigation-Software.html

 

http://greekddl.com/programms/mobile-programs/109559-%CE%A7%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%A0%CE%BB%CE%BF%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%A4%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C-%CE%94%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%AE-Navigators.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,μηπως γνωριζει κανεις εαν μπορω να εχω διαφορετικο

ηχο κλησης στις επαφες & πως μπορω να στελνω κοματια σε αλλο

κινητο με το b.t?? εχω κατεβασει & το astro.

 

Θα κατεβασεις εναν file explorer , απο κει ειναι ο καλυτερος και πιο αμεσος τροπος να στειλεις ενα αρχειο. Ηχο κλησης ανα επαφη μπορεις να βαλεις πηγαινοντας στην επαφη ξεχωριστα και πατωντας το κουμπι επιλογων (κατω αριστερα, ειναι Ηardware κουμπι) εχεις εκει μεσα τις επιλογες να κανεις οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις εναν file explorer , απο κει ειναι ο καλυτερος και πιο αμεσος τροπος να στειλεις ενα αρχειο. Ηχο κλησης ανα επαφη μπορεις να βαλεις πηγαινοντας στην επαφη ξεχωριστα και πατωντας το κουμπι επιλογων (κατω αριστερα, ειναι Ηardware κουμπι) εχεις εκει μεσα τις επιλογες να κανεις οτι θελεις.

 

Σε ευχαριστω φιλε μου θα τα δοκιμασω & τα λεμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

Να ρωτησω κατι και εγω

Εχω το firmware V10a και ενω μπαινω στο LGMobile tool μου αναγνωριζει κανονικα

το τηλεφωνο και μου λεει πως εχω την πιο ενημερωμενει εκδοση.

Οταν μπαινω ομως στην υποστηριξη πελατων ---> υποστηριζομενα μοντελα

μου βγαζει μια καρτελα που λεει "τα ακολουθα μοντελα μπορουν να αναβαθμηστουν"

και εχει για το Ρ500 τα: OPEN EUROPE ---> V10c και GREECE ---> V10b

αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι?????

 

ΥΓ το τηλεφωνο ειναι απο wind και οχι απο γερμανο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μηπως γνωριζει κανεις εαν μπορω να εχω διαφορετικο

ηχο κλησης στις επαφες & πως μπορω να στελνω κοματια σε αλλο

κινητο με το b.t?? εχω κατεβασει & το astro.

 

Φιλε μου εγω στελνω μεσω B.T. ηχους, παω στο Think free office μπαινω στον φακελο Bluetooth παω στον αναλογο φακελο π.χ. music βρισκω το τραγουδι το παταω παρατεταμενα ανοιγουν οι επιλογες πας "αποστολη" και το στελνεις.

Τωρα για ηχο κλησης πας στην μουσικη και πατας παρατεταμενα το τραγουδι σου βγαζει ξανα επιλογες και εκει λεει "ηχος κλησης".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

Να ρωτησω κατι και εγω

Εχω το firmware V10a και ενω μπαινω στο LGMobile tool μου αναγνωριζει κανονικα

το τηλεφωνο και μου λεει πως εχω την πιο ενημερωμενει εκδοση.

Οταν μπαινω ομως στην υποστηριξη πελατων ---> υποστηριζομενα μοντελα

μου βγαζει μια καρτελα που λεει "τα ακολουθα μοντελα μπορουν να αναβαθμηστουν"

και εχει για το Ρ500 τα: OPEN EUROPE ---> V10c και GREECE ---> V10b

αλλα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι?????

 

ΥΓ το τηλεφωνο ειναι απο wind και οχι απο γερμανο.

εάν είναι αγορασμένο από ελλάδα και δεν είναι παράεισαγωγή έχει το 10b. αν χρειαζόταν αναβάθμιση θα την έκανε το lg tool.

Link to comment
Share on other sites

αφού τα κατάφερες συγχαρητήρια.απλώς αν μπορέσεις πες μου αν μετά από δυο τρεις φορές που θα συνδεθείς θα δουλεύει σωστά.

κοιτα μια φορα το δουλεψα για τις επαφες κ μια για mass storage.εμπειρικα πιστευω οτι το pc suite της lg ειναι αργο αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

sorry για την επανάληψη, αλλα επειδή ειμαι νέος χρήστης του Android , θα ήθελα να ξερω.

 

Όταν κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής ή ενός παιχνιδιού απο το market και στην συνέχεια απο τις ρυθμίσεις τα μεταφέρω στην καρτα SD τότε αν κάνω επανεκίνηση της συσκευείς δεν μου εμφανίζοντε στο app drawer, στην κατηγορία λήψεις .

 

Πώς θα "τρέχω" τις εφαρμογές ή τα παιχνίδια που μετακίνησα στην κάρτα όταν δεν βλέπω στο app drawer στην κατηγορία λήψεις το αντίστοιχο εικονίδιο ;;

 

Πώς μπορώ όταν μεταφέρω την εφαρμογή ή το παιχνίδι στην SD να εξακολουθήσει να υπάρχει το εικονίδιο του στο app drawer;;

 

(Αυτό που έκανα για να μπορώ να τρέχω την εφαρμογή ή καποιο παιχνίδι ειναι να το τοποθετήσω σε μια απο τις αρχικές οθόνες και μετα να το μεταφέρω στην SD και να ξεκινάει απο εκει σαν την αντίστοιχη συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας που έχουμε στο pc. Φυσικά το λογότυπο απο το εικονίδιο αλλαζει και παίρνει το λογότυπο του android market.) Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η φιλοσοφία του Android, αν ετσι πρεπει να λειτουργώ και να διαχειρίζομαι τα αρχεία και τις εφαρμογές μου ή αν υπάρχει αλλος τρόπος.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχει καταφερει κανεις να αλλαξει το προφιλ στα μυνηματα?δηλαδη να μην φαινεται το "εγω" και να εχει και φοτο διπλα,εχω φτιαξει προφιλ το εχω κανει φυλλο και φτερο το κινητο και τις επιλογες αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα μια φορα το δουλεψα για τις επαφες κ μια για mass storage.εμπειρικα πιστευω οτι το pc suite της lg ειναι αργο αρκετα...

δηλαδή εννοείς ότι αν το συνδέσεις πρέπει να περιμένεις κανένα πεντάλεπτο ας πούμε,για να δει τη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

sorry για την επανάληψη, αλλα επειδή ειμαι νέος χρήστης του Android , θα ήθελα να ξερω.

 

Όταν κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής ή ενός παιχνιδιού απο το market και στην συνέχεια απο τις ρυθμίσεις τα μεταφέρω στην καρτα SD τότε αν κάνω επανεκίνηση της συσκευείς δεν μου εμφανίζοντε στο app drawer, στην κατηγορία λήψεις .

 

Πώς θα "τρέχω" τις εφαρμογές ή τα παιχνίδια που μετακίνησα στην κάρτα όταν δεν βλέπω στο app drawer στην κατηγορία λήψεις το αντίστοιχο εικονίδιο ;;

 

Πώς μπορώ όταν μεταφέρω την εφαρμογή ή το παιχνίδι στην SD να εξακολουθήσει να υπάρχει το εικονίδιο του στο app drawer;;

 

(Αυτό που έκανα για να μπορώ να τρέχω την εφαρμογή ή καποιο παιχνίδι ειναι να το τοποθετήσω σε μια απο τις αρχικές οθόνες και μετα να το μεταφέρω στην SD και να ξεκινάει απο εκει σαν την αντίστοιχη συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας που έχουμε στο pc. Φυσικά το λογότυπο απο το εικονίδιο αλλαζει και παίρνει το λογότυπο του android market.) Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η φιλοσοφία του Android, αν ετσι πρεπει να λειτουργώ και να διαχειρίζομαι τα αρχεία και τις εφαρμογές μου ή αν υπάρχει αλλος τρόπος.

 

Ευχαριστώ.

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Κάτι έχει πάει στραβά. Θα σου πρότινά σοφτ ρεσετ αν όχι χαρντ ρεσετ.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το κινητό χθες και μου αρέσει πάρα πολύ. Είναι το πρώτο smartphone που έχω και γενικά ένα από τα λίγα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου. Το προηγούμενο ήταν ένα SE s500i οπότε το android είναι κάτι εντελώς νέο.

 

Κάποιες απορίες που έχω:

 

1) Υπάρχουν σε όλες τις συσκευές διαφημίσεις σε κάποιες εφαρμογές; Μπλοκάρονται χωρίς root;

 

2) Πως μπορώ να βρω την τοποθεσία των default ήχων της συσκευής και να τους αντιγράψω ή μετακινήσω αλλού; Ούτε με το astro φαίνονται ούτε στο PC.

 

3) Βάζοντας κάποια mp3 άλμπουμ που έχω παρατηρώ δυστυχώς ότι ενώ έχουν κανονικούς τίτλους, στο κινητό εμφανίζονται κάποια σαν άγνωστο άλμπουμ και άγνωστος καλλιτέχνης και η σειρά είναι ανακατεμένη αν και τα πέρασα σαν playlist. To s500 ήταν άψογο σε αυτό. Μάλλον διαβάζει τα details των αρχείων και δεν ξέρω αν αλλάζει αυτό γιατί είναι πρόβλημα το edit ένα-ένα.

 

Αυτά για αρχή αν και δεν έχω καταλάβει πως συνδέονται και οι επαφές με το facebook όταν τις περνάς από το pc suite και κάποιες λειτουργούν ενώ άλλες όχι.

 

Έχω εντυπωσιαστεί πάντως από το τηλέφωνο. Μου αρέσει πολύ!

 

Ελπίζω να μπορεί να βοηθήσει κάποιος.

 

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

sorry για την επανάληψη, αλλα επειδή ειμαι νέος χρήστης του Android , θα ήθελα να ξερω.

 

Όταν κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής ή ενός παιχνιδιού απο το market και στην συνέχεια απο τις ρυθμίσεις τα μεταφέρω στην καρτα SD τότε αν κάνω επανεκίνηση της συσκευείς δεν μου εμφανίζοντε στο app drawer, στην κατηγορία λήψεις .

 

Πώς θα "τρέχω" τις εφαρμογές ή τα παιχνίδια που μετακίνησα στην κάρτα όταν δεν βλέπω στο app drawer στην κατηγορία λήψεις το αντίστοιχο εικονίδιο ;;

 

Πώς μπορώ όταν μεταφέρω την εφαρμογή ή το παιχνίδι στην SD να εξακολουθήσει να υπάρχει το εικονίδιο του στο app drawer;;

 

(Αυτό που έκανα για να μπορώ να τρέχω την εφαρμογή ή καποιο παιχνίδι ειναι να το τοποθετήσω σε μια απο τις αρχικές οθόνες και μετα να το μεταφέρω στην SD και να ξεκινάει απο εκει σαν την αντίστοιχη συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας που έχουμε στο pc. Φυσικά το λογότυπο απο το εικονίδιο αλλαζει και παίρνει το λογότυπο του android market.) Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η φιλοσοφία του Android, αν ετσι πρεπει να λειτουργώ και να διαχειρίζομαι τα αρχεία και τις εφαρμογές μου ή αν υπάρχει αλλος τρόπος.

 

Ευχαριστώ.

 

Και εγώ καινούργιος χρήστης Android είμαι. Το πρόβλημα να χάνει τις εφαρμογές που είναι στην SD μου το έκανε όταν έχασε την SD ...(επανήλθε με reset). Σου εμφανίζει κάποιο τέτοιο μήνυμα; Με κάποιο file manager σου δείχνει την κάρτα κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Την SD κάρτα την βλέπει κανονικά , δεν μου εχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα ! Τώρα που εκανα reset δείχνει να έφτιαξε! Περιμένω και βλέπουμε !
Link to comment
Share on other sites

εγω πλεον εχω θεμα αφαιρεσης της καρτας οταν μιλαω στο τηλ...μου σπαει τα νευρα αλλα κανω υπομονη γιατι το κιν ειναι αρκετα καλο...ελπιζω να διορθωθει....με την 8αρα που εχω τωρα το κανει συχνα. με την 4αρα δεν ειχα θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Ποια 8ρα έχεις ακριβως και ποια 4ρα; μήπως να μαζέψουμε όλες τις απόψεις και καταλήξουμε στο ποιες κάρτες είναι 100% συμβατές.

Εγω είμαι ακόμα με στοκ 2ρα και μετά απο εργοστασιακή επαναφορά έχω πολύ λιγότερα προβλήματα άλλα δε θέλω να έχω κανένα.

εγω πλεον εχω θεμα αφαιρεσης της καρτας οταν μιλαω στο τηλ...μου σπαει τα νευρα αλλα κανω υπομονη γιατι το κιν ειναι αρκετα καλο...ελπιζω να διορθωθει....με την 8αρα που εχω τωρα το κανει συχνα. με την 4αρα δεν ειχα θεμα...

 

 

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eμενα με την εργοστασιακη μου κανει 1-2 επανεκκινησεις τη βδομαδα και καμια φορα λιγοτερες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έρχομαι πάλι με μια ερώτηση για το wiglet του ρολογιού - καιρού. Υπάρχει κάποιο που μόλις το τηλέφωνο συνδεθεί στο διαδίκτυο (wifi - 3g) να ενημερώνεται αυτόματα μόνο του;;; Έχω εγκαταστήσει το WF&Clock wiglet αλλά δεν κάνει μόνο του ενημέρωση μόλις μπαίνω internet. Βασικά δεν κάνει καθόλου ενημέρωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

κάποιες μικρές ερωτησούλες!

 

1.όταν πραγματοποιώ συνομιλία-κλήση ακούγεται ένας θόρυβος σαν φύσημα από το ακουστικό,είναι φυσιολογικό?

2.η ηχογράφηση(φωνητική εγγραφή) δεν είναι καθόλου καθαρή!

3.παίζει avi?αν ναι τι πρέπει να κάνω μιας και δεν μπορώ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βοηθήστε λίγο...γιατί φορτίζει μόνο το τηλ όταν το συνδέω στο pc και δεν μ το αναγνωρίζει????????? τι παίζει με το lg pc suite??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Και εγω νεος χρηστης μολις τρεις μερες και εχω ριξει το διαβασμα της αρκουδας για μα βρω καμια ακρη.

Οσο αφορα την καρτα εβαλα την 8αρα απο το Renoir μετα απο φορματ και μεχρι τωρα δεν μου εκανε κανενα απο τα συμπτωματα παραπανω αν και το εχω ξεσκισει στα πειραματα

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βοηθήστε λίγο...γιατί φορτίζει μόνο το τηλ όταν το συνδέω στο pc και δεν μ το αναγνωρίζει????????? τι παίζει με το lg pc suite??

 

μεγαλε αυτο ρωτουσα κ εγω πριν...απαντηση ντεν πηρα αλλα δεν πειραζει...το ψαξα κ το βρηκα....:happy:

 

λοιπον...το συνδεεις με το USB κανονικα κ μετα πας...ρυθμισεις==>αποθηκευση σε καρτα SD==>μαζικης αποθηκευσης μονο.....τοτε σου ανοιγει στο PC σαν ενας σκληρος κ βρισκεις το προγραμμα κ το κανεις εγκατασταση κ βουαλα.....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποια 8ρα έχεις ακριβως και ποια 4ρα; μήπως να μαζέψουμε όλες τις απόψεις και καταλήξουμε στο ποιες κάρτες είναι 100% συμβατές.

Εγω είμαι ακόμα με στοκ 2ρα και μετά απο εργοστασιακή επαναφορά έχω πολύ λιγότερα προβλήματα άλλα δε θέλω να έχω κανένα.

 

 

 

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

 

4αρα απο νοκια 5530 νομιζω ηταν toshiba. και μια 8αρα που εχει περισσοτερες αποσυνδεσεις ειναι της kingston class 4...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...