Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακυρη τελικα η επιδοτηση μου. Θα μετατρεψω την συνδεση σε καρτοσυμβολαιο και την επιδοτηση θα την βαλω σε εκπτωση. Το κινητακι ομως θα το παρω με μετρητα γιατι εχω φαει τρελο κολλημα. Ολη μερα εχω ανοιχτο το θεμα αυτο και κανω ανα μια ωρα "ανανεωση" για να δω καινουργια μηνυματα.

 

Αν περιμενω λιγο να παει και στα αλλα μαγαζια θα πεσει καθολου η τιμη του;; Αν πλησιαζε καπως τα 200ε θα ηταν πιο ευκολο για μενα. 220, 230. Καπου εκει. Θα αργησει πολυ να παει;; Ξερουμε κατι; Αν ειναι να φτασουμε το πασχα τοτε να το παρω τωρα απο γερμανο

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ παίζει flash και μάλλον δεν υποστηρίζεται καθόλου λόγω επεξεργαστή δυστυχώς (υπάρχει ο Skyfire Browser που κάποια βιντεάκια τα παίζει, αλλά δεν είναι λύση). Για youtube όμως έχει εφαρμογή που παίζει κανονικά...

 

 

Υπάρχει και το flash lite που μερικά κινητά κινητά με τα ίδια χαρακτηριστηκά το υποστηρίζουν.

Δεν ξέρω όμως ποιές είναι οι διαφορές του flash lite από το κανονικό flash player..

Εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο; αν ναι, στο μέλλον θα υπάρξει κάποιος τρόπος ώστε να το εγκαταστήσουμε;

 

Αν ο skyfire δεν αποτελεί κάποια λύση, υπάρχει άλλος browser; έχεις δοκιμάσει κάτι;

 

Nikosjc, πέρα απο το flash player, το κινητάκι με αυτά τα λεφτά και τα χαρακτηριστικά του, όπως το έχεις χρησιμοποιησει σου έχει βγάλει κανένα κουσούρι τίποτα, λειτουργεί σωστά;

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Ακυρη τελικα η επιδοτηση μου. Θα μετατρεψω την συνδεση σε καρτοσυμβολαιο και την επιδοτηση θα την βαλω σε εκπτωση. Το κινητακι ομως θα το παρω με μετρητα γιατι εχω φαει τρελο κολλημα. Ολη μερα εχω ανοιχτο το θεμα αυτο και κανω ανα μια ωρα "ανανεωση" για να δω καινουργια μηνυματα.

 

Αν περιμενω λιγο να παει και στα αλλα μαγαζια θα πεσει καθολου η τιμη του;; Αν πλησιαζε καπως τα 200ε θα ηταν πιο ευκολο για μενα. 220, 230. Καπου εκει. Θα αργησει πολυ να παει;; Ξερουμε κατι; Αν ειναι να φτασουμε το πασχα τοτε να το παρω τωρα απο γερμανο

 

Για το κόλλημα μια απο τα ίδια!!:lol::lol:

 

Πιστεύω πως θα πέσει.. Μόλις περάσουν οι μέρες και το πάρουν και οι άλλες εταιρίες και εφοδιαστούν τα μαγαζιά στο skroutz θα έχει σίγουρα καλύτερες τιμές..

 

Ελπίζω σε κανα δυό εβδομάδες που θα αλλάξει ο μήνας να το πάρουν και οι υπόλοιπες εταιρίες..

 

Όχι δεν νομίζω να φτάσουμε το πάσχα!!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για το κόλλημα μια απο τα ίδια!!:lol::lol:

 

Πιστεύω πως θα πέσει.. Μόλις περάσουν οι μέρες και το πάρουν και οι άλλες εταιρίες και εφοδιαστούν τα μαγαζιά στο skroutz θα έχει σίγουρα καλύτερες τιμές..

 

Ελπίζω σε κανα δυό εβδομάδες που θα αλλάξει ο μήνας να το πάρουν και οι υπόλοιπες εταιρίες..

 

Όχι δεν νομίζω να φτάσουμε το πάσχα!!:p:lol:

 

Αν αργησει και προλαβει να βγει το vodafone 945 και εχει κανενα 150αρι μαλλον θα παρω εκεινο λογω χαμηλοτερης τιμης. Καταραμενε ΔΝΤ. Μπαινω καθε μερα στο σκρουτζ μπας και βγει πουθενα αλλα τιποτα

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αν αργησει και προλαβει να βγει το vodafone 945 και εχει κανενα 150αρι μαλλον θα παρω εκεινο λογω χαμηλοτερης τιμης. Καταραμενε ΔΝΤ. Μπαινω καθε μερα στο σκρουτζ μπας και βγει πουθενα αλλα τιποτα

 

Απλά λίγο υπομονή.. Όταν βγεί το vodafone 945 πήγαινε δές το στο μαγαζί, δες και το optimus αν δεν το έχεις δεί ήδη και σύμφωνα με τα λεφτά που διαθέτεις εσύ αποφασίζεις..

 

Πέρα απο τα καλούδια που μπορεί να σου προσφέρει ένα android κινητό, πάνω απο όλα είναι η βασική χρήση, ως κινητού.. (τούλάχιστον για μένα)..

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ παίζει flash και μάλλον δεν υποστηρίζεται καθόλου λόγω επεξεργαστή δυστυχώς (υπάρχει ο Skyfire Browser που κάποια βιντεάκια τα παίζει, αλλά δεν είναι λύση). Για youtube όμως έχει εφαρμογή που παίζει κανονικά...

 

δεν νομιζω να εχει προβλημα με το flash. Ο Qualcomm MSM7227 που φοραει νομιζω οτι σηκωνει flash.

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2485&view=1&c=lg_optimus_one

 

το εγκατεστησα παντως το flash player και θα επανελθω καποια στιγμη μολις βρω χρονο να το τεσταρω.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχει προβλημα με το flash. Ο Qualcomm MSM7227 που φοραει νομιζω οτι σηκωνει flash.

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2485&view=1&c=lg_optimus_one

 

το εγκατεστησα παντως το flash player και θα επανελθω καποια στιγμη μολις βρω χρονο να το τεσταρω.

 

 

Νομίζω δεν έχει να κάνει με τον cpu αλλά με το instruction set του που είναι ARMv6.

 

Δεν ξέρω αν "σηκώνει" το flash σαν εφαρμογή.. Οι adobe όμως όπως έχει και στο site της το επιτρέπει σε κινητά με ARMv7 και πάνω και επεξεργαστή 800mhz.

 

http://www.adobe.com/products/flashplayer/systemreqs/

 

δες στο τέλος της σελίδας.. Μακάρι όμως να λειτουργεί!!:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το flash lite που μερικά κινητά κινητά με τα ίδια χαρακτηριστηκά το υποστηρίζουν.

Δεν ξέρω όμως ποιές είναι οι διαφορές του flash lite από το κανονικό flash player..

Εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο; αν ναι, στο μέλλον θα υπάρξει κάποιος τρόπος ώστε να το εγκαταστήσουμε;

Αν ο skyfire δεν αποτελεί κάποια λύση, υπάρχει άλλος browser; έχεις δοκιμάσει κάτι;

Nikosjc, πέρα απο το flash player, το κινητάκι με αυτά τα λεφτά και τα χαρακτηριστικά του, όπως το έχεις χρησιμοποιησει σου έχει βγάλει κανένα κουσούρι τίποτα, λειτουργεί σωστά;

Ευχαριστώ!:)

 

Το flash lite το είχα στο nokia 5800xm και νομίζω το είχαν κυρίως τα νοκια. Το android 2.2 έχει υποστήριξη για φλας 10.1, αλλά μόνο για ARMv7 και άνω (όπως έγραψε και ο φίλος xirosiman). Οπότε αν δεν κάνει κάτι η adobe (ή οι χακερς) το βλέπω δύσκολο να υποστηρίζεται. Και βλέπω να είναι και αρκετά βαρύ.

 

Από browsers μόνο ο skyfire παίζει κάποια φλας βίντεο και για αυτά τα μετατρέπει πρώτα σε html5 στους σερβερ του και μετά τα παίζει γι'αυτό αργεί κάπως. Οι υπόλοιποι browser κανονικά παίρνουν το flash αν υποστηρίζεται...

 

Σαν κινητό είναι άριστο προς το παρόν. Καλό σήμα (καμπάνα!) πολύ καλό ηχείο, δυνατό, πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης. Για μένα αυτά που του λείπουν είναι: Φλας κάμερας, μπροστά κάμερα για βιντοκλήση, φλας στο ιντερνετ και δεν έχω καταφέρει να κάνω συγχρονισμό μέσω bluetooth. Επίσης σαν πλατφόρμα με ενοχλεί που οι εφαρμογές είναι για διάφορες αναλύσεις (με το ipod touch τα είχα ξεχάσει αυτά) και ψάχνομαι με τις εφαρμογές αν παίζουν, πως θα παίζουν, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

ok .. βρηκα το NDRIVE.

παιζει μια χαρα.

 

Ξέρω ότι αυτά τα προγράμματα πλοήγησης πρέπει να τα αγοράσεις σωστά;

 

Το συγκεκριμένο είναι free ή απλός κάτι σαν demo; Οι χάρτες της Google χρησιμοποιούν το A-gps που σε χρεώνει και νομίζω δέν έχει και ακριβή πλοήγηση..

 

Αυτό εδω είναι καλό;;

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν δεν κάνει κάτι η adobe (ή οι χακερς) το βλέπω δύσκολο να υποστηρίζεται.

 

Το πρώτο δεν ελπίζω καθόλου..,

 

για το δεύτερο απο το στόμα σου και στου χάκερ το αυτί!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ntg_net καλησπερα.οταν λες παιζει μια χαρα τι καντο λιγο πιο λιανα

γιατι το κατεβασα και εγω αλλα χαρτη ελλαδας δεν βρηκα παρα μονο τουρκιας.πες μου τι πρεπει να κανω? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ntg_net καλησπερα.οταν λες παιζει μια χαρα τι καντο λιγο πιο λιανα

γιατι το κατεβασα και εγω αλλα χαρτη ελλαδας δεν βρηκα παρα μονο τουρκιας.πες μου τι πρεπει να κανω? ευχαριστω.

 

 

Βρηκα καποιο χαρτη απο ενα forum του 2009.

Παιζει μια χαρα. Το μονο κακο ειναι οτι δεν ειναι πολυ ακριβης το GPS ως προς

τα μετρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις 40 ημέρες μετά την παρουσίαση του το LG Optimus One, το smartphone της LG με Android ξεπέρασε τα 1 εκατομμύριο τεμάχια σε πωλήσεις.

 

Ένα εκατομμύριο τεμάχια πωλήσεις για το LG Optimus One.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει τοσα pm στους υπευθυνους.Ποιος ο λογος που δεν επισημαινουν το τοπικ?

 

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει τοσα pm στους υπευθυνους.Ποιος ο λογος που δεν επισημαινουν το τοπικ?

 

Σαμποταρουν το κινητο. Γι'αυτο. :Ρ :Ρ :Ρ

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα το πήρα κι εγώ, κι επειδή είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα λίγη βοήθεια.

α) Έχω πρόγραμμα με ίντερνετ, αλλά επειδή είμαι ακόμα στο παλιό δεν θέλω να χρεωθώ καθόλου. Πώς ρυθμίζω το πώς και αν θα μπαίνει ίντερνετ; Θέλω να το κάνω να μπαίνει μόνο με wifi. (ok, το βρήκα, το έβαλα μόνο gsm, αυτό αρκεί, σωστά;)

β) Το παλιό μου κινητό είναι ένα se w810i και οι παλιές επαφές μου είναι περασμένες στη sim. Βάζοντας τη sim στο καινούργιο για να μεταφέρω τις επαφές στη μνήμη, μου τις διαβάζει λάθος (πχ αντί να έχει Νίκος Τάδε, έχει τέσσερις "Νίκος" σκέτο). Κανένας εύκολος τρόπος, για να μην τις φτιάχνω μία-μία;

ευχαριστώ!

Edited by DragonlordP
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, ηθελα να ρωτησω μιας και προκειται για αποκλειστικοτητα της Cosmote και επειδη βλεπω να το καθυστερουν πολυ οι υπολοιποι ξερετε αν εχουμε θεμα για χρηση σε αλλο δικτυο (κλειδωμενο) η καποιο θεμα που να αφορα το μενου (customαρισμενο απο Cosmote), δεν γνωριζω απο android και smartphones γενικοτερα γι'αυτο και ρωτω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

β) Το παλιό μου κινητό είναι ένα se w810i και οι παλιές επαφές μου είναι περασμένες στη sim. Βάζοντας τη sim στο καινούργιο για να μεταφέρω τις επαφές στη μνήμη, μου τις διαβάζει λάθος (πχ αντί να έχει Νίκος Τάδε, έχει τέσσερις "Νίκος" σκέτο). Κανένας εύκολος τρόπος, για να μην τις φτιάχνω μία-μία;

ευχαριστώ!

 

Φίλε Dragonlord όπως σε όλα τα κινητά οι επαφές της sim δεν παθαίνουν κάτι παραμένουν όπως είναι (οι επαφές στην sim έχουν μόνο ένα πεδίο για όνομα και 1 για τηλέφωνο και είναι μέχρι 15 χαρακτήρες αν δεν κάνω λάθος. ) άμα έχεις επαφές με όνομα επώνυμο 2 τηλέφωνα και μαιλ σε μία εγγραφή τότε είναι στη μνήμη του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ερθει κ σε αυτα τα χρωματα εδω

 

http://hard.compulenta.ru/upload/iblock/6e2/600_1.jpg

http://hard.compulenta.ru/upload/iblock/810/600_2.jpg

http://www.eurodroid.com/pics/lg_optimus_one_million.jpg

http://www.unwiredview.com/wp-content/uploads/2010/11/LG-Optimus-One-Android-1-million-girls.jpg

 

http://www.engadget.com/2010/11/16/lg-optimus-one-hits-million-mark-its-fastest-selling-phone-ever/

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν το έχει η vodafone?

έχω επιδότηση στη vodafone

και θέλω να το πάρω .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

+1 στους νέους χρήστες , μόλις το παρέλαβα ( για έναν φίλο ) και αρχίζω τις εξερευνήσεις !!!

1.000.000 πωλήσεις σε 40 μέρες ??? Τυχαίο ???? ......:lol:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...