Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i1.phonearena.com/images/reviews/79102-image/

 

Πολυ καλες κριτικες και απο το Review του phone Arena:

 

-The package contains:LG Optimus T/2GB microSD card/Stereo Headset/microUSB/Cable/Wall charger/Start Guide

-In fact, we're more than surprised with the level of quality it exhibits – like the all around soft touch coating and faux-pas chrome bezel.

-Not only does it offer some decent viewing angles, but it does an agreeable job in displaying sharp tiny looking text and exudes some high contrast colors.

-We all know that something this low in price isn't going to pack along a lighting quick processor, but actually, we're more than impressed with the level of performance outputted by its 600 MHz chip. Even after setting a live wallpaper, we're quite happy to see that it didn't stutter too much in operation.

-n addition to the myriad of common Android apps generally found with most handsets, the LG Optimus T also packs TeleNav GPS Navigator, DriveSmart, Diner Dash 2 Demo, PAC-MAN C.E. Demo, and ThinkFree Office.

 

http://www.phonearena.com/reviews/LG-Optimus-T-Review_id2561

 

Video Review

 

http://i1.phonearena.com/images/reviews/79116-image/ http://i1.phonearena.com/images/reviews/79113-image/http://i1.phonearena.com/images/reviews/79115-image/

 

http://i1.phonearena.com/images/reviews/79114-image/http://i1.phonearena.com/images/reviews/79168-image/http://i1.phonearena.com/images/reviews/79158-image/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μείνει εντυπωσιασμένος από το γεγονός ότι πρόκειται όπως όλα δείχνουν για μια συσκευή χωρίς κανένα σημείο που να σε στενοχωρεί, ή για το οποίο πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις κάποια υποχώρηση (για το επίπεδο τιμής στο οποίο ανήκει πάντα). Οι άμεσοι ανταγωνιστές αυτή τη στιγμή στην αγορά είτε θα έχουν χαμηλότερη ανάλυση, είτε θα έχουν προηγούμενη έως πολύ προηγούμενη έκδοση του Android (και χωρίς σίγουρη αναβάθμιση). Λέτε να είμαστε μπροστά σε μια συσκευή-σταθμό; Γιατί τίμιες, ολοκληρωμένες προτάσεις σε συσκευές πλην των high-end δεν ξέρω πόσο συχνά βγαίνουν...

 

Αν όλα είναι όπως φαίνονται (και όπως επιβεβαιώνουν τα reviews που εμφανίζονται καθημερινά), τι να πω... Όλοι οι δρόμοι ανοικτοί.

 

the LG Optimus T also packs TeleNav GPS Navigator, DriveSmart, Diner Dash 2 Demo, PAC-MAN C.E. Demo, and ThinkFree Office.

 

Ε φαντάζομαι αυτό δεν ισχύει για μας, αλλά δεν πειράζει... Θα ζητούσαμε το κάτι παραπάνω πια. ;)

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει εντυπωσιασμένος από το γεγονός ότι πρόκειται όπως όλα δείχνουν για μια συσκευή χωρίς κανένα σημείο που να σε στενοχωρεί, ή για το οποίο πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις κάποια υποχώρηση (για το επίπεδο τιμής στο οποίο ανήκει πάντα). Οι άμεσοι ανταγωνιστές αυτή τη στιγμή στην αγορά είτε θα έχουν χαμηλότερη ανάλυση, είτε θα έχουν προηγούμενη έως πολύ προηγούμενη έκδοση του Android (και χωρίς σίγουρη αναβάθμιση). Λέτε να είμαστε μπροστά σε μια συσκευή-σταθμό; Γιατί τίμιες, ολοκληρωμένες προτάσεις σε συσκευές πλην των high-end δεν ξέρω πόσο συχνά βγαίνουν...

 

Αν όλα είναι όπως φαίνονται (και όπως επιβεβαιώνουν τα reviews που εμφανίζονται καθημερινά), τι να πω... Όλοι οι δρόμοι ανοικτοί.

 

 

 

Ε φαντάζομαι αυτό δεν ισχύει για μας, αλλά δεν πειράζει... Θα ζητούσαμε το κάτι παραπάνω πια. ;-)

 

H LG οπου και να εχει διεισδησει τεχνολογικα εχει σημαντικο μεριδιο της αγορας και δεν ειναι τυχαιο γιατι τα προιοντα της συνδιαζουν αψογα specs με συγκρατημενο κοστος αγορας....στα smartphone αργησε να μυριστει οτι υπαρχει κερδος και αποφασισε να μπει δυναμικα το 2010 ξεκινωντας απο το low budget κομματι της αγορας μιας και HTC και Samsung εχουν εδραιωθει στα high end.Mε το optimus one που ειναι η πρωτη τους σοβαρη προσπαθεια δειχνουν οτι οι τυποι ξερουν απο marketing και εχουν πιασει τον παλμο της αγορας....τι ειναι αυτο που καταρχην ζητανε οι χρηστες των android κινητων?....μα φυσικα να διαθετει η συσκευη τους το τελευταιο λειτουργικο.Και σου παρουσιαζουν ενα φθηνο smartphone out of the box με Froyo.....οταν στην SE κοιμουνται τον υπνο του δικαιου αδικωντας τα προοιοντα τους και στην Samsung καθυστερουν αρκετα τα updates.Και δευτερον αυτο που βοηθησε στο να γινει το Nexus One αναρπαστο ειναι η υποστηρηξη της Google....γιαυτο και στην παρουσιαση του Optimus One οι 5 στις 10 κουβεντες αφορουσαν τα προεγκατεστειμενα apps της Google και την συνεισφορα της Google στην φαση δημιουργιας του κινητου....οι 10 εκ πωλησεις που εχουν σαν στοχο μιλανε απο μονες τους.Οκ το κινητο δεν ειναι τελειο...εχει μετρια εγγραφη video κ καμερα στον μεσο ορο αλλα who cares οταν με τετοια τιμη κερδιζεις σε τοσα αλλα features.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μην μπερδευτεί κανείς, το παραπάνω review με τις φωτογραφίες από το phonearena δεν είναι ακριβώς-ακριβώς για τη συσκευή που εμείς περιμένουμε, αλλά τα βασικά χαρακτηριστικά συμπίπτουν οπότε και οι θετικές εντυπώσεις αξιολογούνται πλήρως!

 

Μακάρι να μείνουμε κι εμείς το ίδιο ευχαριστημένοι από την απόκτηση και τη χρήση του...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το htc wildfire... αυτό έχει καλύτερο επεξεργαστή και ανάλυση, ίσως μετά από 2-3 βδομάδες να έχει και καλύτερη τιμή, αλλά δεν έχει φλας. Μπορεί να μη φαίνεται σημαντικό, αλλά στο se που έχω εδώ και κάτι χρόνια έχω χρησιμοποιήσει ουκ ολίγες φορές το φλας σα φακό... Απλά δεν ξέρω μήπως, λόγω μεγέθους, μπορεί να χρησιμοποιηθεί η οθόνη σε ένα βαθμό για αυτή τη δουλειά. Καμιά γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

Μεταφερω αυτουσια τα σχολια ενος χρηστη στο techblog.

 

@peter

 

Το κινητακι ειναι ηδη σε κυκλοφορια. Αν δεν σας ενδιαφερει να το παρετε με επιδοτηση ψαχτε το στο skroutz. Κι εγω απο κει το πηρα.

 

- η μπαταρια κραταει 2 μερουλες με χρηση ξεσκισματος

- η οθονιτσα μια χαρα τα λεει, δεν διακρινεις κανενα pixel. Ενταξει δεν εχει την κρυσταλλοτητα της amoled αλλα πραγματικα δεν υπαρχει τιποτα ενοχλητικο.

- οσο αφορα την στιβαροτητα, ειναι φιλοσοφιας htc. Μαλακο πλαστικο παντου, inox φινιρισματα στα πλαινα κ γενικα σου δινει την αισθηση συμπαγες σωματος. καμια σχεση με αλλα lg.

- οσο αφορα το ρολαρισμα ειναι πραγματικα αψογο. δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα htc.

- ναι, υπαρχει επιλογη κλασσικου πληκτρολογιου

 

Γενικα το κινητακι τα σπαει. το μονο που θα μπορουσα να πω οτι του λειπει ειναι μια οθονιτσα amoled αλλα θα ξεφευγε η τιμη του. Για τα 260 ευρωπουλακια του, δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο αυτη τη στιγμη. Και σιγουρα δεν μπορει να συγκριθει ουτε με galaxy 3 ουτε με το wildfire, υπερτερει σε ολα. Ισως να σας ξινιζει το γεγονος οτι ειναι lg (και εμενα δε μου καθοτανε καλα) αλλα πραγματικα διαφερει…το συγκεκριμενο ειναι ποιοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το htc wildfire... αυτό έχει καλύτερο επεξεργαστή και ανάλυση, ίσως μετά από 2-3 βδομάδες να έχει και καλύτερη τιμή, αλλά δεν έχει φλας. Μπορεί να μη φαίνεται σημαντικό, αλλά στο se που έχω εδώ και κάτι χρόνια έχω χρησιμοποιήσει ουκ ολίγες φορές το φλας σα φακό... Απλά δεν ξέρω μήπως, λόγω μεγέθους, μπορεί να χρησιμοποιηθεί η οθόνη σε ένα βαθμό για αυτή τη δουλειά. Καμιά γνώμη;

παρε το optimus και αυτό http://www.tool-mania.gr/store/Product/ProductInfo.aspx?id=1253&skuid=3116 :lol:

problem solved :ninja:

Edited by paran0id
Link to comment
Share on other sites

Λολ, αυτή τη λύση την ξέρω, απλά με έχει βολέψει να έχω φακό στο κινητό... βασικά υποψιάζομαι ότι με την κλασική εφαρμογή που κάνει λευκή όλη την οθόνη θα κάνω επαρκώς τη δουλειά μου (να βλέπω πού πατάω σε κανα camping κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Πως κρίνουμε το δείγμα των φωτογραφιών?

Νομίζω ότι είναι αρκετά συμπαθητικές από ένα android κινητό με κάμερα 3.2.

Έχω δει και χειρότερες.Χάθηκε να βάλουν ένα υποτυπώδες flash κιόλας?χιχι!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πως κρίνουμε το δείγμα των φωτογραφιών?

Νομίζω ότι είναι αρκετά συμπαθητικές από ένα android κινητό με κάμερα 3.2.

Έχω δει και χειρότερες.Χάθηκε να βάλουν ένα υποτυπώδες flash κιόλας?χιχι!!

 

Σου απανταω διαμεσου του peter μιας και δεν το εχω αγορασει ακομα...

 

 

Οσο αφορα την αναπαραγωγη και video και photo ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. η αναλυση της οθονης ειναι αρκετα καλη ωστε να αποτυπωσει χρωματα και αναλυση. Τωρα οσο αφορα την καμερα ( εγγραφη video ληψη photo), ε, δεν την κοβεις τη φλεβα… Αν σε ενδιαφερει πολυ το θεμα καμερα, σιγουρα αυτο δεν ειναι το κινητο σου. Προσωπικα καρφι δεν μου καιγεται. οποιο κινητο και αν ειχα ποτε δεν ειχα βγαλει πανω απο 5 Photo. Αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο.

 

Οσο αφορα το zoom in/out δεν εχεις κανενα θεμα…εγω δεν το διαπιστωσα αυτο που μου λες…

Τοσο το ακουστικο οσο και το ηχειο εχει πολυ καλο, καθαρο ηχο.

 

Γενικα στο μονο που υστερει το κινητακι ειναι στην καμερα. αν αυτο δεν σε απασχολει ιδιαιτερα, μη το ψαχνεις, τσιμπατο!

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω το ιδιο θεματακι και ρωτησα ενα φιλο κ μου ειπε οτι υπαρχει ενα προγραμματακι που κανει την οθονη σου σαν φακο , μαλλον δινει την εντολη να φωτησει πανω απο το κανονικο, μου ειπε οτι λειτουργει εξισου καλα κ καλυτερα. Δεν ξερω το ονομα του προγραμματος...
Link to comment
Share on other sites

Επομένως η μέγιστη τιμή οριστικοποιείται στα 268,60 €. :D

 

Σίγουρα τις επόμενες εβδομάδες θα πέσει και θα γίνει ακόμα πιο προσιτό, από όσο ήδη είναι.

 

Παραπάνω κάποιος ανέφερε ότι το έχει ήδη αγοράσει. Τελικά υπάρχει όντως σε άμεση διαθεσιμότητα στην (ελληνική) αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο κινητό. Άντε να το φέρουν και άλλα καταστήματα να πέσει η τιμή του, γιατί 260 μου κακοφαίνονται για LG κινητό. Κανα 200άρι - 230 είναι μια χαρά όμως!
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6688

εδω εχουμε με 258 euro διαθεσιμο

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Το LG Optimus One with Google P500 στα καταστήματα Γερμανός

e-mail print

Τρίτη, 02 Νοεμβρίου 2010 18:37

Το internet phone LG Optimus One with Google P500 φέρνουν πρώτα στην Ελλάδα τα καταστήματα Γερμανός.

Το LG Optimus One with Google P500 λειτουργεί και ως wi-fi hot spot, επιτρέποντας την ταυτόχρονη σύνδεση πολλών συσκευών στο internet (πχ. laptop, PSP, άλλο κινητό).

Χάρη στο λειτουργικό σύστημα Android Froyo 2.2 εξασφαλίζει έως και τρεις φορές ταχύτερη πρόσβαση στο internet, καθώς και πρόσβαση σε πάνω από 80.000 εφαρμογές του Android Market. Στα τεχνικά χαρακτηριστικά του νέου internet phone συγκαταλέγονται, επίσης, η οθόνη αφής 3,2 ιντσών με αυτόματη εστίαση, κάμερα 3ΜΡ, GPS, ραδιόφωνο και ΜΡ3 Player.

Τα καταστήματα Γερμανός προσφέρουν το LG Optimus One with Google P500, με σύνδεση στα συμβόλαια COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με internet και δώρο τη βάση και τον φορτιστή αυτοκινήτου.

 

http://www.emea.gr/article/100614/%CF%84%CE%BF-lg-optimus-one-with-google-p500-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CF%82.html

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έχει αρχίσει ήδη η πτώση της τιμής. Να 'ναι καλά το skroutz... Νέα ελάχιστη τιμή κι ακόμα δεν είναι σε μεγάλη διαθεσιμότητα η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έχει αρχίσει ήδη η πτώση της τιμής. Να 'ναι καλά το skroutz... Νέα ελάχιστη τιμή κι ακόμα δεν είναι σε μεγάλη διαθεσιμότητα η συσκευή.

 

γουσταρω!!! με το chic τι γινεται? ποτε θα ερθει?

Link to comment
Share on other sites

LG P500 μολις το πηρα!

brand new & rooted :D

Περιμενουμε εντυπωσεις.....:)

 

Ξέρουμε αν θα το φέρει κανένα πλαίσιο?
Σε κανα 20ημερο θα ειναι διαθεσιμο παντου.

 

LG Optimus One Benchmarked; Almost On Par With Nexus One

http://pocketnow.com/android/lg-optimus-one-benchmarked-almost-on-par-with-nexus-one

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...