Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το angry birds το παίζει κανονικότατα, 3D δεν έχω καταφέρει να βρω για να βάλω κάποιο, αλλά γιατί να μην τα παίζει??? Ας στείλει κάποιος με pm κανένα site για εφαρμογές ρε παιδιά!

 

Συνδέθηκα σήμερα στο ιντερνετ και μου έβγαλε ένα μήνυμα για update συσκευής. Σας έβγαλε τίποτα? Δεν ξέρω αν το έκανε αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ, αλλά δεν βλέπω κάπου στις ρυθμίσεις να έχει έλεγχο για update...

 

Το angry birds σε αλλες συσκευες λογω αναλυσης το ετρεχε κανονικα αλλα τα χρωματα και το φοντο δεν τα εδειχνε κανονικα και καποιες φορες κολλουσε. 3D για να παιξουν καποια παιχνιδια πρεπει να τα υποστηριζει ο επεξεργαστης αλλα δεν ξερω αν γινεται γιαυτον εδω. Σκεφτομαι να το παρω το κινητο αλλα θελω να δω και κανα δυο αλλα πριν

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου πει αν ξερει αν τελικα ειναι αποκλειστικοτητα μονο cosmote +γερμανου ?

@αυτους που το χουν. μηπως κανει κληση 3g με την καμερα του?

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το εχει η Vodafone και αν οχι ποτε θα το φερει;;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το tethering μέσα από το Froyo λειτουργεί στο δίκτυο της Cosmote;

Γιατί προ μηνών είχε γραφτεί ότι θα το κόψουν και αυτοί σαν τη Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν ξερει αν τελικα ειναι αποκλειστικοτητα μονο cosmote +γερμανου ?

@αυτους που το χουν. μηπως κανει κληση 3g με την καμερα του?

 

Αν εννοείς βιντεοκλήση, δυστυχώς δεν έχει. Δεν έχει κάμερα μπροστά, και δεν έχει επιλογή για βιντεοκλήση. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάνα προγραμματάκι που να χρησιμοποιεί την πίσω κάμερα για βίντεοκλήση...

 

Το tethering μέσα από το Froyo λειτουργεί στο δίκτυο της Cosmote;

Γιατί προ μηνών είχε γραφτεί ότι θα το κόψουν και αυτοί σαν τη Vodafone.

 

To ότι γίνεται wifi hotspot δεν είναι το ίδιο? Δεν ξέρω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ούτε το ένα, ούτε το άλλο, απλά σαν επιλογή το λέω...

Edited by Nikosjc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....είμαι πλέον κ εγώ ένας καινούριος χρήστης Optimus One αλλά έχω δύο ερωτήσεις.

Όταν στέλνω αρχεία με το bluetooth από τον υπολογιστή που αποθηκεύονται;

και ακόμα δεν με αφήνει να μπω στο market. προσπαθώ να συνδεθώ αλλά μου βγάζει ότι δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή (συνδέομαι με το wi-fi στο ιντερνετ)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει φίλε μου και με USB και με WiFi και το tethering λειτουργεί άψογα...

 

Mπορείς να μου αναφέρεις τι network δημιουργεί με το wifi tethering ? ad-hoc ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ κοπο καταφερα κ εφτιαξα.λογαριασμο στο market αλλα δεν μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη. ενω παει να ξεκινησει μου βγαζει σφαλμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς βιντεοκλήση, δυστυχώς δεν έχει. Δεν έχει κάμερα μπροστά, και δεν έχει επιλογή για βιντεοκλήση. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάνα προγραμματάκι που να χρησιμοποιεί την πίσω κάμερα για βίντεοκλήση...

δεν εχει δυνατοτηα ουτε για να λαμβανει βιντεοκληση δηλ...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται το κινητάκι και με βλέπω αν αργεί κι άλλο το Gratia ή έρθει πολύ ακριβό στην Ελλάδα, να το τιμάω. Μια ερώτηση, το ραδιόφωνο, έχει RDS?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται το κινητάκι και με βλέπω αν αργεί κι άλλο το Gratia ή έρθει πολύ ακριβό στην Ελλάδα, να το τιμάω. Μια ερώτηση, το ραδιόφωνο, έχει RDS?

 

Ναι, το ραδιόφωνο, έχει RDS :!:

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΕΝΟΟΥΝ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ "ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ" ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως είναι για να το τοποθετήσουν στην χαμηλομεσαία κατηγορία, για αυτούς που θα είναι το πρώτο τους smartphone. Θέλει να πει ότι δεν έχει εξεζητημένα χαρακτηριστικά, ότι έχει εύκολο μενού κτλ που θα ενδιέφεραν έναν νέο χρήστη σε σύγκριση με έναν μαθημένο στα smartphone από χρόνια...

 

Θυμήσου ότι το λειτουργικό μπορεί να είναι ίδιο, αλλά η κάθε εταιρία το τροποποιεί σε κάθε της μοντέλο με δικό της τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ Ν95 ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΝΟΚΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΜΕ ΣΑΤΙΟ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ LG OPTIMUS ONE ΑΛΛΑ ΠΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΑΠΟΤΡΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ Κ ΥΠΟΣΤΗΡΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΥΤΟ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα χθες σε ενα καταστημα γερμανος για να το πιασω στα χερια μου και δεν το ειχε live. Αντι αυτου ειδα το galaxy 3 που σκεφτομουν να παρω και εχω μια απορια. Στον γαλαξια το μενου του αλλαζε σερνοντας δεξια και αριστερα ενω στο lg στα βιντεο που εχω δει πηγαινει με σκρολιασμα πανω κατω. Ξερω οτι ειναι λεπτομερια αλλα γινεται να αλλαχτει και να πηγαινει δεξια αριστερα και στο lg μεσα απο τις ρυθμισεις;;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο κινητό για ένα φίλο μου να αναφέρω κάτι πολύ συμαντικό κατά εμέ .

Είδα και το Galaxy 3 και στα χαρακτηριστικά είναι παρόμοια . Όμως ψαχνοντας παραπάνω διαπίστωσα οτί δεν έχει chip γραφικών το Galaxy 3 . Αυτό σημαίνει οτί τα πιο πολλά παιχνίδια δεν θα παίζουν ή και εαν ακόμη παίζουν θα δείχνουν χάλια . Το Lg Optimus One έχει GPU στα 200 ΜΗΖ όπως GPU έχει και το πιο φτηνό LG Optimus GT540 . Επίσης σε σχέση με το με το Galaxy 3 έχει και πιο μεγάλη ανάλυση οθόνης 480 χ 320 παρόλο που έχει λιγότερα χρώματα . Εαν μάλιστα υπολογίσουμε και την διαφορά τους σε 40-50 ευρό πιστεύω οτι το LG είναι συμφερότερη αγορά σαφώς . Φυσικά έχει και ram 512 mb που βοηθάνε στην όλη λειιτουργία . Αυτό με τα παιχνίδια το διαπιστώνει κανεις εαν ψάξει στο Youtube για video σε "Galaxy 3+games" δεν θα βρει τίποτα διότι δεν παίζουν καλά ή καθόλου . :)

Edited by Speccyace

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χθες σε ενα καταστημα γερμανος για να το πιασω στα χερια μου και δεν το ειχε live. Αντι αυτου ειδα το galaxy 3 που σκεφτομουν να παρω και εχω μια απορια. Στον γαλαξια το μενου του αλλαζε σερνοντας δεξια και αριστερα ενω στο lg στα βιντεο που εχω δει πηγαινει με σκρολιασμα πανω κατω. Ξερω οτι ειναι λεπτομερια αλλα γινεται να αλλαχτει και να πηγαινει δεξια αριστερα και στο lg μεσα απο τις ρυθμισεις;;;

 

Δε νομίζω, καθώς αυτό ήταν χαρακτηριστικό που πρόσθεσε η Samsung. Είναι ίδιο της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ Ν95 ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΝΟΚΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΜΕ ΣΑΤΙΟ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ LG OPTIMUS ONE ΑΛΛΑ ΠΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΑΠΟΤΡΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ Κ ΥΠΟΣΤΗΡΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΥΤΟ?

 

Για την υποστήριξη της LG θα βρεις τα καλύτερα λόγια στο forum. Δεν ξέρω τι εμπειρία είχαν οι φίλοι σου. Για δε την μπαταρία, στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι η μεγαλύτερη της κατηγορίας σε χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω, καθώς αυτό ήταν χαρακτηριστικό που πρόσθεσε η Samsung. Είναι ίδιο της εταιρίας.

 

Κριμα..Ηταν μια μικρη λεπτομερια που παντα μου αρεζε. Ισως βγει αργοτερα καποια εφαρμογη που να εχει την δυνατοτητα να το κανει..

 

Υ.Γ.1 Αντε να ερθει στην βονταφον γιατι περιμενει η επιδοτηση ζεστη ζεστη.

Υ.Γ.2 Ξερει κανεις αν μπορω να κανω ανανεωση του συμβολαιου και σε αλλα καταστηματα εκτος βονταφον;; Οπως γερμανο ή πλαισιο. Ξερω πως νεα συνδεση ειναι σιγουρο οτι μπορεις να κανεις, αλλα δεν μου διευκρινισαν χθες που ρωτησα αν γινεται και ανανεωση

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ Ν95 ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΝΟΚΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ ΜΕ ΣΑΤΙΟ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ LG OPTIMUS ONE ΑΛΛΑ ΠΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΑΠΟΤΡΕΠΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ Κ ΥΠΟΣΤΗΡΗΞΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ. ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΥΤΟ?

 

Μπαταρία έχει 1500 άρα θα είναι καλή σε σχέση πάντα με το οτί θα έχεις ένα κινητό computer καμιά σύγκριση με το αρχαίο Sympian τις Nokia και Sony ... (έχει η γυναίκα μου το Vivaz και είχα και εγώ Νοκια παλιά με symbian ) . Αναλόγως την χρήση δηλ ελπίζω να κρατάει 2-3 μέρες . Φυσικά σιγά μην το αφήνεις σε ησυχία αλλά λέμε τώρα ... :lol:

Για το θέμα της υποστήριξης δεν έχω ιδέα . Ενα LG viewtv που έχω χρόνια δουλεύει άψογα ακόμα ... :D

Edited by Speccyace

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...