Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

wipe & partiotining εχεις κανει? οπως τα ζηταει? swap 0 ext 512 ?? δες το λιγο...
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω κάνει..απλά ακολούθησα τις οδηγίες από ένα link που έχει δώσει ένας φίλος στις προηγούμενες σελίδες που λέει για εγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων στο pc μετά custom recovery και έπειτα να περάσεις τις rom,και εγώ κολλάω στο κομμάτι που ανέφερα.έχεις κάποιο link για οδηγό για αυτά που μου ανέφερες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!

Αγορασα μια καρτα 8gbMicrosd HC.

Αυτο που θελω να ρωτησω , ειναι τι πρεπει να κανω πριν την βαλω (να αντιγραψω την παλια καρτα ? και πως ?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!

Αγορασα μια καρτα 8gbMicrosd HC.

Αυτο που θελω να ρωτησω , ειναι τι πρεπει να κανω πριν την βαλω (να αντιγραψω την παλια καρτα ? και πως ?)

Και εγώ την ίδια αγόρασα (και μέχρι στιγμής προβλήματα τέλος αλλά περιμένω να κλείσει εβδομάδα πριν το γράψω επίσημα).

Αντέγραψα όλο το περιεχόμενό της παλιάς σε ένα folder στον υπολογιστή μου, μετά φόρμαρα τη νέα και μετά αντέγραψα τα πάντα σε αυτήν, δημιουργώντας ένα 100% αντίγραφο.

Το μόνο που χάθηκε ήταν η μια playlist που είχα φτιάξει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια αγόρασα (και μέχρι στιγμής προβλήματα τέλος αλλά περιμένω να κλείσει εβδομάδα πριν το γράψω επίσημα).

Αντέγραψα όλο το περιεχόμενό της παλιάς σε ένα folder στον υπολογιστή μου, μετά φόρμαρα τη νέα και μετά αντέγραψα τα πάντα σε αυτήν, δημιουργώντας ένα 100% αντίγραφο.

Το μόνο που χάθηκε ήταν η μια playlist που είχα φτιάξει.

format πως εκανες ? απο τα windows η εχει μεσα το κινητο καμμια εφαρμογη ?

Link to comment
Share on other sites

format πως εκανες ? απο τα windows η εχει μεσα το κινητο καμμια εφαρμογη ?

Δεξί κλικ στην κάρτα στο "Ο Υπολογιστής μου"...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Αφού λοιπόν πρότεινα το κινητό σε 2 γνωστούς - που έμειναν πολύ ευχαριστημένοι - όταν ήρθε η ώρα να πάρω κ εγώ επέλεξα το Optimus one. Θα ήθελα να πω τα εξής:

 

  • Σπάνια τρώει επανακινήσεις και χάνει την SD. Πήρα μια Toshiba (διάβασα εδώ ότι έχουν καλή συμβατότητα) 4GB και μέχρι στιγμής όλα οκ.
  • Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε το τσακ τσακ που κάνουν τα πλήκτρα όταν πχ γράφουμε μήνυμα χωρίς το κινητό να μπει στο αθόρυβο;;
  • Σας ΕΚΛΙΠΑΡΩ πείτε μια λύση για τους χάρτες... Δεν ξέρω αν σε κάποια από τις προηγούμενες 100 σελίδες υπόθηκε κάτι, αλλά - θερμή παράκληση - κάποιος που ξέρει τι παίζει ας φτίαξει ένα νέο τοπικ πχ ΧΑΡΤΕΣ ΣΤΟ OPTIMUS ONE. Κατέβασα το NDrive 10 και μου λέει θέλει καινούρια έκδοση. Κατέβασα το NPromo και δεν έχει την Ελλάδα. Το NDrive το 11 είναι paid λέει στο market... Σας θερμοπαρακαλώ, όποιος έχει βρει μια λύση ας την αναφέρει - ξέρω άτομα που έχουν το ίδιο κινητό και επειδή δεν βρήκαν άκρη με το NDrive είτε αναγκάστηκαν να αγοράσουν, είτε στράφηκαν σε...άλλες οδούς.... Γι αυτό νομίζω ότι θα βοηθούσε να βγει μια λύση προς τα έξω.

 

Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος με το κινητό. Btw, η μπαταρία σας τι λέει έτσι για να συγκρίνω;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καθως γραφεις μηνυμα πατα τις ρυθμισεις, το εικονιδιο διπλα στο χτ9 και ρυθμισε οτι θες....για gps οι περισσοτεροι πηγαμε navigon. google it... navigon optimus one και θα βρεις...ειδικα αμα εχεις rapidshare ειναι παιχνιδακι...μπαταρια καθε δευτερη μερα με data κλειστο αλλιως ειναι νεροχυτης
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια και εγω καθε 2 μερες φορτιζω χωρις wifi και τετοια. Μονο κλησεις και μηνυματα καθε 2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

το εκλεισες , του εγβαλες την μπαταρια, το ανοιξες κ παλι τα ιδια? ( δοκιμασες αυτο που σου ειπα μπας και γινει κατι..?)

τα δοκιμασα ολα δεν ξεκολησε κ τελικα πηγα σερβις κ εκανα επαναγκατασταση ευτηχως δεν χρεοσαν τιποτα(ροοτ) κ ολα καλα. επισης περαν του κοληματος που μαλλον εγω κατι εκανα λαθος,δεν εχω προβλημα ουτε με καρτα ουτε κατι αλλο.ευχαριστω παντως για την βοηθεια

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και για τα pms παιδιά! Το εκτιμώ πολύ! Απλά συνεχίζω να αναρωτιέμαι εν τέλει το ... δώρο μας πώς το παίρνουμε... :lol: Τέσπα...

 

Από μπαταρία κι εγώ τα ίδια πάνω κάτω άρα οκ.

 

Κάτι άλλο..

Από τότε που έβαλα την καινούρια κάρτα, την Toshiba 4 GB Class 4, όταν πατάω "Turn off usb storage" κολλάει για κάμποση ώρα (~ 30") με το droid πορτοκαλί . Μετά είναι οκ. Αυτό δεν το έκανε με την εργοστασιακή αλλά υποθέτω - και θέλω να υποθέτω - ότι είναι επειδή έχει διπλάσια χωρητικότητα... (;;;;) Όσοι έχετε και μεγαλύτερες μνήμες τι παρατηρείτε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και για τα pms παιδιά! Το εκτιμώ πολύ! Απλά συνεχίζω να αναρωτιέμαι εν τέλει το ... δώρο μας πώς το παίρνουμε... :lol: Τέσπα...

 

Από μπαταρία κι εγώ τα ίδια πάνω κάτω άρα οκ.

 

Κάτι άλλο..

Από τότε που έβαλα την καινούρια κάρτα, την Toshiba 4 GB Class 4, όταν πατάω "Turn off usb storage" κολλάει για κάμποση ώρα (~ 30") με το droid πορτοκαλί . Μετά είναι οκ. Αυτό δεν το έκανε με την εργοστασιακή αλλά υποθέτω - και θέλω να υποθέτω - ότι είναι επειδή έχει διπλάσια χωρητικότητα... (;;;;) Όσοι έχετε και μεγαλύτερες μνήμες τι παρατηρείτε;

 

την ιδια καρτα ακριβως εχω αγορασει και εγω και δεν μου κανει τιποτα τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα παιδιά γιατί το κάνει αυτό;; Παίζει να έχει σχέση με το ότι έχω κάποιες - αρκετές;;; - εφαρμογές στην κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Μία ερώτηση. (Και πάλι :lol:)

Έχω ως ταπετσαρία, το θέμα αυτό με το ροζ νεφέλωμα του ουρανού, όπως το είχε η lg.

Άν θέλω να αλλάξω θέμα, που το βρίσκω ξανα αυτό το νεφέλωμα αν θελήσω να το επαναφέρω?

Έψαξα και δεν το βρίσκω κάπου, να μπορώ να το επαναφέρω αν χρειαστεί.

Ξέρετε τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

πιεσε το δαχτυλο λιγο παραπανω στην αρχικη οθονη και ολα θα βρουν το δρομο τους :p
Link to comment
Share on other sites

πιεσε το δαχτυλο λιγο παραπανω στην αρχικη οθονη και ολα θα βρουν το δρομο τους :p

 

Μπράβο βρε φίλε. Όλα βρήκαν τον δρόμο τους.

Να είσαι καλά.Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε φίλε. Όλα βρήκαν τον δρόμο τους.

Να είσαι καλά.Σ' ευχαριστώ πολύ.

 

διαβαζουμε κομματακι και το manual που ερχεται μαζι με το τηλεφωνο ε? :p

Link to comment
Share on other sites

διαβαζουμε κομματακι και το manual που ερχεται μαζι με το τηλεφωνο ε? :p

Ε.... σαν να έχεις δίκιο. :)

Να είμαι ειλικρινής, δεν το σκέφτηκα καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό 2,5 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

Μοναδικό πρόβλημα:

Ενώ προσθέτω σχόλια, ανεβάζω φωτογραφίες και γενικά δεν έχω πρόβλημα με το facebook for android 1.5.1 μου παρουσιάζεται το εξής. ¨Οταν προσπαθώ να κάνω share βίντεο από youtube ή γενικότερα share από διάφορα site προχωράει στην οθόνη του http://www.facebook.com/sharer.php..... και κολάει εκεί. Δεν προχωράει και το έχω δοικιμάσει άπειρες φορες

 

Στο x10mini με 2.1 και την ίδια έκδοση facebook δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Είναι bug ή έχω κάνει μλκ

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ξερετε πως μπορω να κανω το κινητο να μην φορτιζει οταν ειναι συνδεδεμενο στο pc?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

 

 

Καλημερα φιλε μου δεν υπαρχει περιπτοσει να περασουν ι χαρτες τις navionics ειχα κανει τα αδυνατα δυνατα αλλα τιποτα δεν τους υποστιριζει το τηλεφωνο και για αυτο το λογο αλλαξα κινητο εγω πηρα το iphone 4 και τωρα εχω το κεφαλι μου ησυχο....μην προσπαθεις τσαμπα στο λεω γιατι εμενα ξυπνος ολοι νυχτα για να βρω πως περναει αλλα ματεα....
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ειμαι ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που καταφερα το κινητο μου να κανει restart !!!!

 

τελικα και το android κρασαρει...........

 

applanet κατεβαζω assasins creed αφου κατεβει και εχει εμφανιστει η οθονη για να το κανω install το ξανακατεβαζω και καθως κατεβαινει δευτερη φορα παταω το install απο την προηγουμενη οθονη που ειχε μεινει.

 

αποτελεσμα ειναι να κολλησει στη μεση η οθονη και μετα να κανει restart το κινητο και να δω το android splash screen

 

και ειμαι ενας απλος χρηστης χωρις ροοτ. τελικα θα παω σε iphone :p το linux απετυχε

 

Καλησπερα σε ολους.Ξερετε πως μπορω να κανω το κινητο να μην φορτιζει οταν ειναι συνδεδεμενο στο pc?

Ευχαριστω.

 

νομιζω πως δε γινεται

 

btw πηρα την 2.2.2. το κινητο ειναι σαφως πιο γρηγορο στο κεντρικο μενου και στις αρχικες οθονες. μειωθηκε η εσωτερικη απο τα 174 στα 171mb. δεν εχω κοιταξει για το touchscreen bug. θα το ελεγξω παντως

 

http://img146.imageshack.us/img146/4670/dscf0011nh.jpg

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.....

Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Είδα ότι έχει το λογότυπο της Google στο πίσω μέρος.

Αυτό σημαίνει πως έχει την υποστήριξη της Google όπως το Nexus One και θα παίρνει πάντα πρώτο όλες της αναβαθμίσεις ή τσάμπα ονειρεύομαι??? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...