Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Dekoz σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου !

 

Αλλα, το θέμα ειναι οτι εχω διαβάσει τις οδηγίες για το Ndrive ! Δέν είναι και κάτι δύσκολο , όμως δεν μου εμφανίζει με τίποτα τον χαρτη της Ελλάδας, ούτε στο market που λέει maps ούτε στην αλλη καρτέλα που λέει τα προιόντα μου! Έχω ψάξει όλες τις επιλογές , το εχω βγαλει και το εχω εγκαταστησει ξανα και ξανα ! Αλλα παλι τιποτα εκει που λεει EASTERN EUROPE εμφανίζει μόνο την Τουρκία :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Dekoz σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου !

 

Αλλα, το θέμα ειναι οτι εχω διαβάσει τις οδηγίες για το Ndrive ! Δέν είναι και κάτι δύσκολο , όμως δεν μου εμφανίζει με τίποτα τον χαρτη της Ελλάδας, ούτε στο market που λέει maps ούτε στην αλλη καρτέλα που λέει τα προιόντα μου! Έχω ψάξει όλες τις επιλογές , το εχω βγαλει και το εχω εγκαταστησει ξανα και ξανα ! Αλλα παλι τιποτα εκει που λεει EASTERN EUROPE εμφανίζει μόνο την Τουρκία :(

Θυμισε μου με ΡΜ αυριο προς το μεσημερι που θα εχω χρονο να σε βοηθησω επι του θεματος με μια σιγουρη λυση στο nDrive.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ..θελω καλη καμερα και το android για τις εφαρμογες.. μαλλον το χ10 μινι θα παρω γιατι μου αρεσει πιο πολυ

Το μίνι:

Υπερ:

σαφώς καλύτερη κάμερα

 

Κατά:

μικρότερη οθόνη

Android 2.1 (αντί 2.2)

Δεν έχει multi-touch

 

έχω το p500 αλλά έχω δουλέψει και το mini το οποίο μου άφησε καλές εντυπώσεις.

Το καλύτερο είναι να τα δεις και τα δύο από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 1 μήνα το P500 με συμβόλαιο Wind και σκέφτομαι να μεταφερθώ στη Vodafone λόγω προβληματικής κάλυψης 3G της Wind

 

Έχω 2 ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει:

 

1. Στο δίκτυο της Vodafone, όταν η συσκευή χρησιμοποιείται ως modem μέσω tethering (wifi ή usb), τα data που καταναλώνονται από τις συνδεδεμένες συσκυές (computer, άλλα κινητά κλπ) αφαιρούνται από το πακέτο "mobile internet" που έχει ο συνδρομητής ή μήπως χρεώνονται "βάσει των εκάστοτε χρεώσεων της υπηρεσίας KartoInternet" όπως γράφει η vodafone εδώ (στο τέλος της σελίδας) ; http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035

 

2. Επιχείρησα κλήσεις μέσω Skype και Fring από το δίκτυο 3G της Wind και το αποτέλεσμα ήταν τραγικό (τεράστια καθυστέρηση και παραμόρφωση). Αντίστοιχα οι κλήσεις μέσω Skype απο το δίκτυο 3G της Vodafone είχαν πολύ καλύτερη ποιότητα. Έχει κανείς σχετική εμπειρία;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Flash εφαρμογές σαν την lelega ή άλλες μπορούμε να εγκαταστήσουμε;Ή πρεπει να τις μετατρέπουμε από .jar σε άλλη μορφή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, προσπαθώντας να στείλω αρχεία (μεσω του dropbox και vodafone internet) μου έκανε συνέχεια επανεκκινήσεις. Οταν χρησιμοποίησα το WiFi, τίποτα!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως κανεις ελυσε το προβλημα με την καρτα sim 2in1 ?

Γιατι σκεφτομαι να το παρω και εχω τετοια καρτα και χρησιμοποιω αρκετα τις αλλαγες απο καρτα και συνδεση και τουμπαλιν, οποτε μην το παρω τζαμπα.

 

Anyone ???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.έχω εδώ και μια εβδομάδα το κινητό. είμαι σούπερ ευχαριστημένος εκτός από ένα πράγμα .δοκίμασα σε τέσσερις διαφορετικούς υπολογιστές να κάνω συγχρονισμό αλλά τίποτα.πήρα άλλο καλώδιο micro usb κατάφερα για λίγο να δει την κάρτα και όταν πάτησα για συγχρονισμό απέτυχε.είχε κανείς αυτό το πρόβλημα και πως το έλυσε? είναι κρίμα γιατί το κινητό είναι πολύ καλό.επίσης μετά από κάποιο πρόγραμμα που κατέβασα μάλλον άρχισε να μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις.πως τις βγάζω? Edited by iammysterious
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΗΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις τους ήχους σου σε ειδοποιήσεις και μηνύματα θα πρέπει να κάνεις αυτούς που θες αντιγραφή στο ΄φακελο notifications στην κάρτα σου που δημιουργεί το τηλέφωνο,αυτό συμβαίνει σε όλα τα android!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να μου περιγράψει την μπαταρία?

με τι χρήση και ρυθμίσεις και πόσο διαρκεί?

και τα ακουστικά του είναι καλά απο ένταση και ποιότητα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.έχω εδώ και μια εβδομάδα το κινητό. είμαι σούπερ ευχαριστημένος εκτός από ένα πράγμα .δοκίμασα σε τέσσερις διαφορετικούς υπολογιστές να κάνω συγχρονισμό αλλά τίποτα.πήρα άλλο καλώδιο micro usb κατάφερα για λίγο να δει την κάρτα και όταν πάτησα για συγχρονισμό απέτυχε.είχε κανείς αυτό το πρόβλημα και πως το έλυσε? είναι κρίμα γιατί το κινητό είναι πολύ καλό.επίσης μετά από κάποιο πρόγραμμα που κατέβασα μάλλον άρχισε να μου πετάει συνέχεια διαφημίσεις.πως τις βγάζω?

 

πρέπει να γίνει root και μετά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα από το market που αφαιρεί τις διαφημίσεις αλλά δε θυμάμαι πως το λένε

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε το Sim Toolkit στις εγκαταστημένες εφαρμογές

 

δε δουλεύει. αν το γυρίσεις. άλλη γραμμή κολλάει και δε μπορούν να σε καλέσουν. για να επανέλθει πρέπει να το γυρίσεις γραμμή με άλλο τηλέφωνο που το υποστηρίζει. αν το αφήσεις χωρίς να το πειράξεις μπορούν να σε καλούν και στις δύο γραμμές. δεν είδα πάντως κανένα να προσπάθησε να το λύσει. επειδή το κινητό δεν απευθύνεται σε power users αλλά είναι mainstream δε νομίζω να λυθεί πότε. περισσότερο ασχολείται ο κόσμος με τα tips του zte blade παρά με το optimus one.

μεταξύ μας ούτε το πρόβλημα με τις κάρτες sd δε νομίζω να λύσει η LG. τώρα ασχολείται με τα αλλά optimus (7,2Χ black) και δεν έχει χρόνο για το one.πάλι καλά δηλαδή που θα πάρει και gingerbread

Link to comment
Share on other sites

adfree το προγραμμα, αφου γίνει root(σελ 20).

 

Υ.Σ: μη φοβάστε το ροοτ. ξαναγυρνάει στην αρχική κατάσταση αν θέλετε

Link to comment
Share on other sites

adfree το προγραμμα, αφου γίνει root(σελ 20).

 

Υ.Σ: μη φοβάστε το ροοτ. ξαναγυρνάει στην αρχική κατάσταση αν θέλετε

 

με super one click υποθέτω. γιατί το z4root δεν κάνει και παρά πολλά. έχει δοκιμάσει κανείς unroot?

Link to comment
Share on other sites

εγώ. αλλά για να φύγει το εικονίδιο του super user πρέπει να κάνεις hard rest μετά.(για το service πιο πολύ..)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια καλυτερη εφαρμογη για να βλεπουμε τις φωτογραφιες μας απο φακελους μας υπαρχει? δεν μαρεσει η συλλογη που εχει το android...
Link to comment
Share on other sites

adfree το προγραμμα, αφου γίνει root(σελ 20).

 

Υ.Σ: μη φοβάστε το ροοτ. ξαναγυρνάει στην αρχική κατάσταση αν θέλετε

 

1.τι άλλο κερδίζω με το root εκτός από το να αφαιρέσω τις διαφημήσεις?αξίζει ?

 

2.έχω το adv.task killer και όταν το ανοίγω στην κάτω πλευρά της οθόνης φαίνεται

ένας κύκλος να γυρίζει σαν κάτι να ψάχνει.έτυχε σε κανέναν αυτό?φοβάμαι σαν κάτι να τρέχει συνέχεια.

Edited by iammysterious
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις τους ήχους σου σε ειδοποιήσεις και μηνύματα θα πρέπει να κάνεις αυτούς που θες αντιγραφή στο ΄φακελο notifications στην κάρτα σου που δημιουργεί το τηλέφωνο,αυτό συμβαίνει σε όλα τα android!

 

 

Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο΄συγκεκριμένος;. Έψαξα στη κάρτα με τον astro αλλά δεν βρήκα τον φάκελο notifications . Τον δημιουργώ είναι κάπου κρυμμένος;;;

Πως ακριβώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κι'γω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μου εδωσε ενας φιλος το navigon+χαρτες για android και το εχω στο pc.Πως μπορω να το κανω εγκατασταση και που θα το αποθηκευσει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κι'γω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Μου εδωσε ενας φιλος το navigon+χαρτες για android και το εχω στο pc.Πως μπορω να το κανω εγκατασταση και που θα το αποθηκευσει;

το βάζεις στη κάρτα μνήμης και με ένα file manager βρίσκεις το navigon.apk η κάπως έτσι και το τρέχεις

Link to comment
Share on other sites

1.τι άλλο κερδίζω με το root εκτός από το να αφαιρέσω τις διαφημήσεις?αξίζει ?

 

2.έχω το adv.task killer και όταν το ανοίγω στην κάτω πλευρά της οθόνης φαίνεται

ένας κύκλος να γυρίζει σαν κάτι να ψάχνει.έτυχε σε κανέναν αυτό?φοβάμαι σαν κάτι να τρέχει συνέχεια.

 

1)Μπαταρία με το overclockwidget. Οταν είναι με κλειστή οθόνη ο επεξεργαστής τρέχει στα 245mhz. με ροοτ και το προγραμμα αυτο, το ρυθμισα στα 122mhz(πιο κάτω δε παει) και κερδίζω μισή μέρα μπαταρία extra. και επίσης για όποιον έχει κολλήσει με το robo defence το κατέβασα με 3 ευρώπουλα μέσω του market. άλλες εφαρμογές πληρωτέες της προκοπής δεν βρήκα ακόμα.

 

2)καλά σου κάνει. εγώ το έβαλα σαν widget(γραφικά στοιχεία) στην αρχική οθόνη και με ένα απλό tap κανει την δουλεια του

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...